Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Na Spiši videli veľkú drámu

V ostatných domácich dueloch Spišiaci doteraz porážali jedného súpera za druhým. Zo začiatku stretnutia s Handlovou sa zdalo, že v tomto trende budú pokračovať. Vytvorili si dostatočný náskok, no hostia sa zďaleka nevzdávali.

Remíza. Handlová siahala na Spiši po víťazstve. Trojkový pokus Stanislava Baldovského (s loptou) vrátil domácich do zápasu.(Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES.

Remíza

Na polčasovú prestávku odchádzali spokojnejší hostia a v druhej časti hry sa ani jednému mužstvu nepodarilo dostať do bodového trháku. V posledných sekundách boli bližšie k víťazstvu hostia, ale Novovešťania dokázali aspoň vyrovnať. "Nepamätám si, kedy som naposledy hral zápas, ktorý skončil remízou a muselo sa predlžovať. Boli to veľké nervy v samotnom závere," povedal po skončení zápasu Stanislav Baldovský, ktorého trojka v riadnom hracom čase vrátila domácich do zápasu. "Bol to nesmierne ťažký súboj. Zo začiatku sme mali desaťbodový náskok a hralo sa nám dobre. Mňa teší, že aj mne sa strelecky darilo," dodal dvadsaťosembodový krídelník Spišiakov Stanislav Baldovský.

Skvelá streľba

Keď hostia zo začiatku videli, že sa im domáci bodovo vzďaľujú, začali to skúšať trojkový pokusmi, a tie im vychádzali naozaj vynikajúco. "O Handlovej sa vie, že vo svojom kádri majú možno najlepších strelcov v našej extralige. To potvrdili aj u nás. Ktorýkoľvek hráč nemal problém so streľbou z väčšej vzdialenosti. V prvom polčase napríklad Golian nás zasypal úspešnými trojkovými pokusmi," skonštatoval S. Baldovský.

V stredu sa Spišská Nová Ves predstaví v Banskej Bystrici. V sobotu je na programe zápas zápasov - na Spiši sa predstaví Žilina s Krunoslavom Krajnovičom!

Sp. Nová Ves - Handlová 105:101 pp (23:21, 46:49, 70:64 - 15:11).

SP. NOVÁ VES. Zo začiatku si domáci vytvorili bodový náskok a zdalo sa, že aj v tomto zápase budú jasne dominovať. Handlovčania odštartovali svoju trojkovú kanonádu a do prestávky otočili skóre vo svoj prospech. V druhom polčase to bola veľká dráma s nervydrásajúcim záverom. Spišiaci vyrovnali na 90:90 a v predĺžení mali pevnejšie nervy a presnejšiu mušku.

SP. NOVÁ VES: Jefferson 22, Repaský, Bartoš, Demečko 4, Baldovský 28, Mielczarek 31, Kožár, Mroz 15, Kovalík, Ulman 2, Bečarik 1, Baťka 2. Najviac bodov hostí: Glavinič 33, Golian 20, Manjlovič 16. TH: 36/28 - 26/19. Fauly: 24 - 28. Trojky: 11 - 16. Rozhodovali: Brziak, Mlynský, Hančík. Divákov: 1 000.