Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Popradský Lion si upevnil post lídra

Ostatné 6. dvojkolo najvyššej regionálnej futsalovej súťaže 3b Extraligy bolo rozdelené do dvoch dní, avšak neodohrali sa všetky zápasy. Pre choroby viacerých hráčov chýbali celky Trebišova a Veľkej Lomnice, čo trocha narušilo víkendový program.

KOŠICE. Z trojice košických celkov sa najlepšie darilo Športhale, ktorá získala štyri body po víťazstve nad mestským rivalom Deltou online a remíze s popradskou Kvalitou. Delta získala tri body, keď porazila tretie mužstvo v tabuľke Duklu Sabinov. Len dva body si pripísala doma rezerva PKP, ktorej zaváhanie dokonale využil Lion šatex Poprad a upevnil si v neúplnej tabuľke post lídra.

Prešovská Slávia PU nebodovala

Po neúplnom 6. dvojkole môže byť spokojný líder tabuľky, ktorý získal štyri body a na čele tabuľky má rovnaký náskok pred PKP B na druhom mieste. "Jej hráčov môže remíza s Lionom mrzieť, keď v druhom polčase stratili dvojgólové vedenie. V druhom zápase s Oscarom mali aj potrebné šťastie, keď päť sekúnd pred koncom vyrovnali. Vedúci Lion si upevnil svoju pozíciu, keď najprv jasne porazil Sláviu Prešov PU a potom v šlágri kola dotiahol v druhom polčase dvojgólový náskok PKP. Výborne zahral Sabo, ktorý bol s Ďuranom takmer pri všetkých góloch, obranu tradične držali Brunacký a Krišanda. Oveľa viac sa čakalo od Slávie PU Prešov. Mladé družstvo s viacerými mimoriadne talentovanými hráčmi až priveľmi ľahko prehralo s Lionom a v zápase s druhým popradským celkom Kvalitou Sportclub prehralo gólom v samotnom závere, hoci v polčase ešte Slávia viedla. Kvalita však pokračuje v nastúpenom trende neustáleho vzostupu výkonnosti. Okrem víťazstva so Sláviou ešte remizovala s tabuľkovým susedom košickou Športhalou a v oboch dueloch dal rozhodujúce góly šikovný Kšenzakovič. Obe sabinovské družstvá hrali len po jednom zápase, po dobrých výkonoch však bod za remízu získal len Oscar, hoci ten mal zápas rozohratý na víťazstvo. Streleckú tabuľku vedie Dlugoš, dobiehať ho začína Wantruba z Delty," povedal na margo zápasov nekompletného kola šéf futsalovej únie nášho regiónu Martin Andor. Ďalší turnaj 3b Extraligy sa odohrá na budúcu nedeľu v Sabinove.

Sumár výsledkov: Slávia PU Prešov - Lion Šatex Poprad 2:6 (0:2). Góly: Durkáč, Mihók - Sabo 3, Ďurán 2, Kovalčík. Športhala Izola Košice - Kvalita sportclub Poprad 3:3 (3:1). Góly: Nagy 2, M. Kočiš - Lipták 2, Kšenzakovič. PKP Košice B - Lion šatex 3:3 (3:1). Góly: Gluchman 2, Riapoš - Sabo 2, Ďurán. Slávia PU - Kvalita sportclub 1:2 (1:0). Góly: Štuller - Bendík, Kšenzakovič. Delta online Košice - Dukla Sabinov 4:2 (1:0). Góly: Wantruba 3, Blaževski - Guzík, Blaško. Oscar Sabinov - PKP B 5:5 (2:1). Góly: Peregrin, Andraščík, T. Molčam, Gajdoš, Kuchár - Markovič, Orgován, Rešetár, Sasák, Slezák. Delta online - Športhala Izola 3:5 (1:2). Góly: Kerlik, Surgent, Jendrichovský - Nagy 2, Repík, M. Kočiš, Kardoš.

1. Lion Šatex 12 8 3 1 56:42 27

2. PKP B 12 6 5 1 45:31 23

3. Dukla 11 6 2 3 60:33 20

4. Delta online 12 6 2 4 61:47 20

5. Slávia PU 12 6 1 5 47:38 19

6. Ocscar 11 4 3 4 56:48 15

7. Izola 12 3 5 4 37:44 14

8. Sportclub 12 3 4 5 44:42 13