Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Vydarený debut Ukrajinky Tregubovovej

Nová posila Iuventy pri svojej premiére skórovala sedemkrát a Iuventa aj vďaka jej muške zvíťazila v Zlíne 28:26.

Tatiana Tregubovová. Premiéra v Iuvente jej vyšla(Zdroj: Alex Wipf)

ZLÍN. Hádzanárky michalovskej Iuventy odštartovali účinkovanie v spoločnej slovensko-českej súťaži v roku 2010 úspešne. Na palubovke svojho tabuľkového suseda v Zlíne vyhrali 28:26 (17:12). V drese zemplínskeho klubu sa úspešne uviedla čerstvá posila z ukrajinskej Galičanky Ľvov, dvadsaťročná Tatiana Tregubovová, ktorá sa prezentovala siedmimi gólmi, vďaka čomu bola po svojej krajanke a spoluhráčke Viktórii Škľarukovej (osem gólov) druhou najlepšou strelkyňou stretnutia.

Trampoty s transferom

Tregubovová dorazila do Michaloviec v utorok a už v stredu podpísala zmluvu znejúcu na najbližších 18 mesiacov. Jej transfer sa však ešte musel spečatiť na medzinárodnej úrovni zväzov, čo sa do soboty zdalo ako nereálne. "Prežívala som to spolu s funkcionármi klubu. Viem, že u nás doma sú sviatky a že naša federácia teraz nepracuje. Napriek tomu sa to vedeniu Iuventy podarilo vybaviť v piatok poobede, vďaka čomu som mohla v Zlíne nastúpiť," vysvetlila čerstvá posila Iuventy trampoty okolo spečatenia jej štartu v drese Zemplínčaniek.

S premiérou spokojná

Samotný zápas rodáčka z Užhorodu označila za zaujímavý, pretože kým v prvom polčase mala Iuventa jasne navrch, po prestávke sa musela o dvojbodový zisk triasť. "Najprv nám hra vychádzala, potom sa však domáce zlepšili a podarilo sa im stretnutie mierne zdramatizovať. Z môjho pohľadu dopadla premiéra úspešne - vyhrali sme a mne sa celkom strelecky darilo. Na prvýkrát to nebolo najhoršie, ale sama cítim, že sa s družstvom ešte potrebujeme viac zohrať," dodala Táňa Tregubovová, ktorá sa michalovskému publiku predstaví už v sobotu doma proti Jindřichovmu Hradcu.

Vonku zabrali

Zlín - Michalovce 26:28 (12:17)

Pok. hody: 2/1 - 1/1, vylúčené: 3 - 8, ČK: 41. Horňáková
(Michalovce) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bubeníček, Smékal.

HC: Vyhlídalová, Mahďáková, Dederlová - Jalůvková 1, Růčková 6/1, Adámková 5, Talašová 2, Šviráková 3, Poznarová 2, Hradilová, Brzosková, Cedidlová 4, Pažourková 1, Pospíšilová.

IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Piskayová, Bachyrievová 4/1, Hricíková 2, Tregubovová 7, Škľaruková 8, Polláková 3, Horňáková 2, Tobiášová, Bačíková, Hollá 2.

Iuventa sa do súpera pustila s chuťou, rýchlo získala štvorgólový náskok. Keď v 12. minúte Polláková zvýšila na 9:4, domáci vzali oddychový čas. Ten viac pomohol Iuvente, ktorá sa po góle Tregubovovej v 26. minúte dostala už do deväťgólového trháku (8:17). Húževnatý Zlín však ešte do prestávky znížil na rozdiel piatich gólov (12:17) a v 42. minúte už bolo michalovské vedenie scvrknuté iba na tri góly (18:21). Zemplínčanky sa našťastie vzchopili a v 52. minúte znovu išli do päťgólového vedenia (21:26). V samom závere ešte Zlín dokázal znížiť na 26:28, ale keďže to bolo z jeho strany všetko, Iuventa si odviezla dva cenné body.

• Ďalšie výsledky: Šaľa - Písek 37:23 (17:10), Olomouc - Jindřichův Hradec 32:23 (14:12), Trenčín - Inter 32:23 (11:12).