Humenskí volejbalisti vyhrali v Bukurešti

Sportnet|6. jan 2010 o 17:35

Volejbalisti Chemesu Humenné vyhrali v stredu v Bukurešti v prvom zápase šestnásťfinále Challenge Cupu nad domácim Dinamom 3:2. Odvetné stretnutie na domácej palubovke odohrajú v stredu 13. januára.

BUKUREŠŤ. Na palubovke vedúceho tímu rumunskej ligy držali volejbalisti Chemesu so súperom vyrovnaný krok. Od stavu 5:5 sa dostali do vedenia, ktoré v priebehu setu postupne narástlo až na sedem bodov (15:22) a v závere za stavu 17:24 prvý premenený setbal znamenal ich vedenie 1:0.

Aj úvod druhého setu vyznieval v prospech Humenčanov, ktorí viedli 4:2 a 8:4, ale za stavu 9:10 sa Rumunom podaril obrat na 13:10. Toto vedenie si domáci držali až do koncovky setu, v ktorom ale hostia zo stavu 24:20 odvrátili dva setbaly, no to bolo z ich strany všetko.

Získaný set domácich "nakopol" a v treťom boli stále pred svojím súperom o tri-štyri body vpredu. S blížiacim sa koncom svoju prevahu ešte stupňovali a za stavu 24:17 využili hneď prvý setbal vo vedenie 2:1.

V štvrtom sete sa zdalo, že domáci už šancu z rúk nepustia. Rýchlo získali vedenie 5:1 a 10:5, no slovenskému zástupcovi sa podarilo otočiť vývoj setu vo svoj prospech (18:19) a v dramatickej koncovke ho aj získať pre seba, takže musel rozhodnúť až tajbrejk.

V ňom dominovali hráči Chemesu, ktorý sa za stavu 14:11 dostali k mečbalu a hneď ho aj využili.

Richard Vlkolinský (tréner Chemesu): "Prvý set zahrali chlapci excelentne. Bol to asi ich najlepší výkon v sezóne. Súpera prakticky k ničomu nepustili, domáci hráči boli z nich nešťastní. Zacítili sme šancu na dobrý výsledok. Rumuni však potom spresnili hru, vychádzali im riskantné akcie a v ďalších dvoch setoch boli lepší. Štvrtý set bol obojstranne veľmi kvalitný, naozaj sa bolo na čo pozerať. Vyhrali sme ho a tým sme súpera zlomili. Je to výborná pozícia, ale nechceme kričať Hop!, kým sme nepreskočili."