Korzár logo Korzár
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Neprehliadnite - piatok 18. decembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Mňága a Žďorp zavíta dnes do Prešova.Mňága a Žďorp zavíta dnes do Prešova. (Zdroj: Michal Frank)

Košický región

Dnes:

Dolná brána

DNEŠNÝ DEŇ SA RADUJME - od 17. hod. program vianočných piesní, tancov, kolied a vinšov. Účinkujú: deti z materských škôl Azovská, Dneperská, žiaci zo základných škôl Družicová, Jenisejská, súkromných základných škôl Galaktická, Dneperská, Základnej umeleckej školy Irkutská, Súkromného centra voľného času Galaktická, Súkromnej strednej odbornej školy Bukovecká a spevokol Jahôdka pri Klube dôchodcov MČ Košice – Nad jazerom.

Sídlisko Ťahanovce

ŤAHANOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY - predvianočné podujatie spojené s predajom darčekov a vianočných dekorácií. Súčasťou podujatia je predaj starostovského punču a kultúrny program, ktorý pripravili žiaci Základnej školy Juhoslovanská a Klub dôchodcov pri MC Košice - Sídlisko Ťahanovce. Miesto: pasáž Budapeštianskej ulice, Americká trieda 15, od 15.00 do 18.00 hod.

Mestská časť západ

VIANOČNÝ KONCERT. Účinkujú: Cassovia Ensemble so sólistkou Štátneho divadla Košice Zuzanou Orolínovou
miesto: Átrium klub, Zuzkin park 4, od 17.00 hod.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Zajtra:

Dolná brána

NÁRODNOSTI PRE KOŠICE. Spevácky program. Účinkujú: mužská spevácka skupina Poľana z Košíc, hosť – ukrajinský ženský komorný zbor Namysto z mesta Przemyśl z Poľska; detský vokálny súbor Družba z Košíc, spevokol Astra pri Klube dôchodcov ZO Csemadok, Nachtigallen chor z Košíc od 17.00 hod.

Historická radnica

NOVA RADISŤ STALA – NOVÁ RADOSŤ NASTALA, vianočný koncert. Účinkujú: Ukrajinský zbor Karpaty a jeho hostia: mužská spevácka skupina Poľana z Košíc, ukrajinský ženský komorný zbor Namysto z mesta Przemyśl z Poľska o 18.30 hod., vstup voľný

Prešovský región

Mňága a Žďorp

PREŠOV. Vo Vysokoškolskom klube Véčko v Prešove bude dnes koncert kapely Mňága a Žďorp. Vo svojom skoro dvojhodinovom programe ponúknu skladby z 11 štúdiových albumov. Nebudú chýbať ani veci z nového CD, ktoré kapela plánuje dokončiť budúci rok.

Burza starožitností

SkryťVypnúť reklamu

PREŠOV. Burza starožitností a kuriozít bude dnes od 10.00 do 18.00 hod. na pešej zóne v historickom centre mesta Prešov medzi kostolom sv. Mikuláša a budovou kolégia v Prešove.

Stotisíc

PREŠOV. Dnes o 19.00 hod. bude v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove premiéra divadelnej hry Stotisíc. Autorom hry je I. Tobilevič, ktorý patrí k významným ukrajinským dramatikom 19. storočia. Vo svojom diele sa snaží poukázať na to, že každý je strojcom svojho šťastia, no nadmerná špekulácia a kalkulácia môže viesť k tomu, že nám v rukách ostanú samé nuly. Hra o ľudskej slabosti, nepoddajných snoch a túžbe.

Na skle maľované

PREŠOV. Detské kočovné divadlo DRaK uvedie dnes o 19.00 hod. predstavenie Na skle maľované. Muzikálový recitál najkrajších piesní z legendárneho predstavenia Na skle maľované.

Kolíska a kríž

PREŠOV. Kolíska a kríž. To je vianočné predstavenie, ktoré si nacvičil PUĽS. Hrať sa bude na malej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove o 18.00 hod. Predstavenie je o narodení i spasení, naivné i poučné, úsmevné i o slzách.

Vianočná guľovačka

PREŠOV. V zábavno-obchodnom centre na Sekčove v Prešove bude dnes o 17.00 hod. tanečný program s modernými gymnastkami.

Fourward

PREŠOV. Na decembrový Bass Kick prijali pozvanie i zástupcovia formácie Fourward, ktorá v Rakúsku patrí medzi najprogresívnejšie svojho druhu. Kapela bude hrať dnes o 21.00 hod. v bunkri v Prešove. Do tanca budú po zvyšok večera hrať domáci zástupcovia z Prosacu, čiže Bendhy, Duall a Snippah.

Vianočný koncert zboru Canens

SkryťVypnúť reklamu

PREŠOV. Vianočný koncert Speváckeho zboru Canens z Bratislavy bude dnes o 18.00 hod. v gréckokatolíckej Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove. Spevácky zbor Canens vznikol v roku 1990 a v súčasnosti jeho koncertnú zložku tvorí vyše 30 dievčat vo veku od 12 do 18 rokov. Zbor doteraz uskutočnil viac ako 500 koncertných vystúpení, zrealizoval okolo 40 zahraničných koncertných ciest a na konte má i množstvo televíznych či rozhlasových nahrávok.

Vianočná burza

BARDEJOV. Základná škola arm. gen. L. Svobodu na Vinbargu v Bardejove pozýva dnes o 14.00 hod. na vernisáž vianočnej burzy a ukážky prác žiakov. Potrvá do 22. decembra. Otvorená je od 9.30 do 18.00 hod.

(čor, meš)

Zemplínsky región

Vianočné koncerty

TREBIŠOV/HUMENNÉ. Vianočný koncert nadnes pripravuje Základná umelecká škola v Trebišove. Začne sa o 17.00 hod. vo veľkej sále kultúrneho strediska. Vianočný benefičný koncert žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Múza z Humenného bude dnes o 17.00 hod. v divadelnej sále humenského kultúrneho domu.

Vianočné trhy

TREBIŠOV. Dnes a zajtra budú v meste Vianočné trhy.

Dušanova cyklojazda

SNINA. Pod týmto názvom združenie Fénix pozýva všetkých priaznivcov dvoch kolies na rozlúčku cyklistov so starým rokom. Bude 20. decembra, zraz je o 12.00 hod. pri fontáne v centre mesta. Trasa povedie zo Sniny na Sninské rybníky a cez Zemplínske Hámre späť do Sniny. Plánovaný návrat je do 16.00.

Vianočné pastorále

STANČA. Vianočné pastorále pripravuje Regionálne osvetové stredisko na 20. decembra. Tento rok bude v kultúrnom dome v obci Stanča o 15.30 hod. V programe sa predstavia folklórne skupiny z celého Trebišovského okresu.

Kino za euro

VOJČICE. Kino za jediné euro si môžu diváci pozrieť v kine Dukla vo Vojčiciach každú nedeľu. Najbližšiu, 20. decembra, odohrajú komédiu Bruno a 27. decembra akčný film Rýchlo a zbesilo. Začiatky predstavení sú vždy o 17.00 hod.

Vianoce sa blížia

SNINA. Sériu podujatí pripravuje kultúrne stredisko na námestí. Budú spojené s kultúrnym programom, predajom vianočných dekorácií, podávaním punču, grogu a pod. Prvá akcia bude 20. decembra od 14.00 do 18.00 hod., v pondelok 21. a utorok 22. decembra od 16.00 do 18.00 hod.

Charitatívne podujatie

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC. Dobročinná akcia bude 23. decembra o 15.00 hodine vo veľkej sále mestského kultúrneho strediska. Výťažok zo vstupného a dobrovoľných príspevkov pomôže rodine Tomoriovcov s dvoma ťažko chorými deťmi.

Grafický dizajn

TREBIŠOV. Výstavu letákov a bulletinov pod názvom Kultúrne podujatia - grafický dizajn otvoria 22. decembra v galérii Regionálneho osvetového strediska v Trebišove. Vernisáž bude o 16.00 hod. Výstava potrvá do 22. januára 2010.

Bienále ikonopisectva

TREBIŠOV. Vo Vlastivednom múzeu vystavujú ikony a sakrálnu tvorbu. Výstava je zostavená z diel 22 výtvarníkov zo Slovenska, Maďarska, Ukrajiny a Poľska. Potrvá do 24. januára 2010.

Vianočný koncert

ZEMPLÍNSKA TEPLICA. Vianočný koncert bude 27. decembra v obci Zemplínska Teplica. Začne sa o 15.00 hod. v kultúrnom dome. V programe vystúpi miestny gréckokatolícky zbor, mládežnícky zbor Bazilea z Čeľoviec, komorný súbor sakrálnej hudby Credo zo Sečoviec a rímskokatolícky farský zbor Jochanán z Veľkých Ozoroviec.

Pár - nepár

HUMENNÉ. Už 5. ročník výstavy fotografických ilustrácií pod názvom Poézia v meste je vo výstavnej sieni domu kultúry. Výstava potrvá do konca decembra.

Töviš vystavuje

MICHALOVCE. Výtvarník Štefan Töviš, ktorý tvorí vo Veľkých Kapušanoch, vystavuje v malej galérii kultúrneho strediska výber zo svojej výtvarnej a sochárskej tvorby pod názvom Hľadania. Výstava potrvá do konca decembra.

(lyv)

Spišský región

Všetko o ženách

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Dnes o 19.00 hod. Spišské divadlo ponúka Všetko o ženách (Miro Gavran). Ženy dokážu rovnakou intenzitou milovať i nenávidieť, dopriať si navzájom, ale aj nenáležite žiarliť na úspech tej druhej. M. Gavran sa zamýšľa, či je priateľstvo vôbec kódom ženských vzájomných medziľudských vzťahov. Dobrosrdečne, no s citom pre realitu sa dotýka ženského sveta lásky, ktorý je pre ženu jediným možným svetom.

Galprogram v Smižanoch

SMIŽANY. Základná umelecká škola Dezidera Štraucha v Smižanoch a obec Smižany pozýva verejnosť na slávnostný galaprogram pri príležitosti 5. výročia vzniku školy, ktorý sa uskutoční dnes o 18.00 hod. v spoločenskej sále kultúrneho domu.

Operácia Dunaj

LEVOČA. Levočské kino ponúka nadnes a sobotu česko-poľskú komédiu Operácia Dunaj. Film sa začína o 19.00 hod.

Životopisný film

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V kine Mier dnes premietajú anglicko-poľsko-kanadský životopisný film Rembrandtova nočná hliadka. Začiatok je o 19.00 hod.

Komédia aj horor

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V ponuke kina Baník je od dnešného dňa do nedele americká rodinná komédia G-Force: Veľmi zvláštna jednotka. Hrdinami filmu sú tri morčatá vyzbrojené najmodernejšou technikou, ktoré zistia, že osud sveta je v ich labkách. Film sa začína o 17.00 hod. Od piatka do pondelka je na 19.00 hod. v ponuke americký horor Noc oživených mŕtvol. Barbara a jej brat Johny prichádzajú na pohreb milovanej tety a ocitnú sa priamo v nočnej more.

Vianočný koncert

GELNICA. V rámci podujatia Vianočná Gelnica sa dnes v základnej umeleckej škole koná Vianočný koncert. Začiatok je o 16.30 hod.

Trh aj výstava

PRAKOVCE. V obci Prakovce v okrese Gelnica sa dnes koná vianočný trh, a to pred miestnym obecným úradom. Začiatok je o 14.00 hod. S kultúrnym programom vystúpia miestne deti, sprievodnou akciou je výstava prakovskej maliarky M. Pálenikovej.

Tichá noc

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Zajtra o 16.00 a 19.00 hod. v koncertnej sieni Reduty vystúpi miešaný spevácky zbor Chorus Iglovia. Organizátor srdečne pozýva všetkých priaznivcov zborového spevu na dva vianočné koncerty Tichá noc 2009. Hostia: Chlapčenský spevácky zbor z Mukačeva (Ukrajina) a Komorný sláčikový orchester ZUŠ (Spišská Nová Ves). Počas prestávky bude možné zakúpiť si DVD z doterajších koncertov Chorusu Iglovia.

Johankine labute

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Zajtra o 16.00 hod. v divadelnom štúdiu pri Dome Matice slovenskej sa koná divadelné predstavenie Johankine labute. Rozprávka prekliatych sestier, ktoré spod kliatby zachraňuje skromná Johanka. Účinkujú: Lucia Majerníčková, Marek Andreánsky, Júlia Detvaiová, Petra Jozefčíková, Viktória Bigošová, Jana Žifčáková, Kristína Ochmírová.

Smiech v temnote

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra pozýva na Smiech v temnote - prvýkrát na Slovensku uvedené 3 jednoaktovky najväčšieho dramatika 20. storočia Samuela Becketta, v ktorých nechýba čierny humor a sarkazmus. Réžia: Klaudyna Rozhin. Hrajú: M. Macala, P. Čižmár a V. Kunst. Koná sa zajtra o 19.00 hod. v Dome Matice slovenskej.

Aj výstava betlehemov

KROMPACHY, SPIŠSKÉ VLACHY. V Krompachoch sa do soboty konajú vianočné trhy, súčasťou je aj výstava betlehemov. Podobne aj v Spišských Vlachoch sa dnes koná tradičný vianočný trh. S kultúrnym programom vystúpia okrem iných miestni muzikanti, dychovka a speváci zbor. Deti zo vlašských škôl budú vystavovať svoje práce.

(sdk)

Tatranský región

Nielen o anjeloch

POPRAD. Do 31. decembra bude v Dome kultúry vo foyeri výstava prác žiakov súkromnej základnej umeleckej školy v Poprade.

Detské sny o Vianociach

SPIŠSKÁ SOBOTA. Do 31. decembra od 8.00 do 15.00 hod. bude vo výtvarnej sieni Podtatranského osvetového strediska Poprad - Spišská Sobota vianočná výstava výtvarných prác žiakov špeciálnej základnej školy zo Spišského Štiavnika. Emotívne spracované detské sny o Vianociach vychádzajú z fantázie detí, ktoré o "dokonalých" Vianociach môžu iba snívať.

Peter Lipa a Amc Trio/džezové vianoce

POPRAD. Dnes o 19.00 hod. sa v dome kultúry predvedie prešovská džezová formácia, ktorá je dobrá ako víno. Na slovenskej džezovej scéne pôsobí od roku 1993 a vekom stále dozrieva.

Roman Vitkovský a Restless kind

POPRAD. Zajtra o 19.00 vystúpi v dome kultúry Roman Vitkovský a Restless kind.

Predaj stromčekov a kaprov

POPRAD. Od zajtra do 23. decembra sa budú od 10.00 do 17.00 hod. predávať na námestí sv. Egídia vianočné stromčeky a kapry. Nebudú chýbať ani štedrovečerné dobroty a vianočné ozdoby.

Otvorenie zimnej sezóny v Tatrách

TATRANSKÁ LOMNICA. Zajtra od 12.00 do 16.30 hod. otvoria v altánku v Tatranskej Lomnici zimnú sezónu. Lákadlom môže byť primátorský punč, pečené prasiatko, domáce zabíjačkové výrobky pripravované v údiarni a na rošte, kapustnica, bobaľky s makom, pirohy, ukážky výroby ovčieho syra či živé ovečky.

Program:

12.00: ZUŠ Tatranská Lomnica
12.30: Ľudová hudba Bystrianka a žiacka spevácka skupina zo ZUŠ Svit
13.00: Ľudová hudba Lajblík z Batizoviec
13.30: Detský folklórny súbor Jánošíček zo Svitu
14.00: Guroľsko muzyka Daniela Damera
14.30: Popradské dychové kvinteto
15.00: Betlehemská noc v podaní folklórneho súboru Rozmarija z Prešova
15.40: Slávnostný akt otvorenia zimnej sezóny: sprievod milovníkov zimy, netradičný príchod snehovej kráľovnej, rozsvietenie snehovej vločky a novej vianočnej výzdoby v parku
16.00: Trio La Gioia. Ojedinelé spojenie operného spevu a populárnej hudby. Vstup voľný

(tdk)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Škrty robia aj ľudia s vyššími príjmami. Kto obmedzuje čo?
 2. V slovenskom Atose sa pracuje skvelo. Potvrdil to aj prieskum
 3. Na čo nezabudnúť, ak plánujete na leto malé i väčšie výlety
 4. Program ENTER vychováva novú digitálnu generáciu Slovenska
 5. V zateplenom dome je o päť stupňov menej. Ušetríte stovky eur
 6. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu
 7. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov
 8. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek
 1. ŠKODA rozširuje infraštruktúru nabíjačiek
 2. Program ENTER vychováva novú digitálnu generáciu Slovenska
 3. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu
 4. V zateplenom dome je o päť stupňov menej. Ušetríte stovky eur
 5. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov
 6. Stredoškoláci z Trnavy vyražajú na Shell Eco-marathon
 7. Ďalší ekologický krok BILLA
 8. Vysoké Tatry: Úrazovosť v horách narastá
 1. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 375
 2. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 218
 3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 8 380
 4. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 7 177
 5. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 781
 6. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 3 171
 7. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 3 118
 8. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 2 752

Blogy SME

 1. Martina Hilbertová: Utečenci spali v kultúrnom dome na lehátkach. Platili ako v luxusnom hoteli.
 2. Jozef Drahovský: Keď pridanie dopravnej značky Parkovisko zakáže parkovať
 3. Marek Košík: Biblia
 4. INESS: Pokrok, ktorý si zaslúži povolenie
 5. Rastislav Puchala: Osudný patriarchov pád
 6. Martin Dolinay: Urob radosť nám!
 7. Anna Miľanová: Flóra a fauna 1,2... 2022
 8. Jan Pražák: Jak malej kluk vychovával dvě pubertální cizinky
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 8 742
 2. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 7 880
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 7 477
 4. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 4 087
 5. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 723
 6. Miroslav Lukáč: Kto je ešte dnes rusofil, potrebuje odbornú pomoc. 3 242
 7. Andrej Kiska: Pomôžme Cigánom dostať sa tam, kam tak mnohí chcú. 3 090
 8. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku) 2 959
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ľuboš Machaj sa funkcie generálneho riaditeľa RTVS ujme 2. augusta.

V druhom kole Machaj získal 89 hlasov.


1 h
Benedict Cumberbatch vo filme The Power of The Dog.

Niektorí herci používajú umelé náhrady údov.


28. jún
Nataša Holinová

Pri pohľade na sebaobranu sudkyne Andrey Haitovej sa dá uvažovať vo dvoch rozmeroch.


43m
Hadí ostrov po útoku ukrajinským dronom.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 6 ďalší 13 h

Blogy SME

 1. Martina Hilbertová: Utečenci spali v kultúrnom dome na lehátkach. Platili ako v luxusnom hoteli.
 2. Jozef Drahovský: Keď pridanie dopravnej značky Parkovisko zakáže parkovať
 3. Marek Košík: Biblia
 4. INESS: Pokrok, ktorý si zaslúži povolenie
 5. Rastislav Puchala: Osudný patriarchov pád
 6. Martin Dolinay: Urob radosť nám!
 7. Anna Miľanová: Flóra a fauna 1,2... 2022
 8. Jan Pražák: Jak malej kluk vychovával dvě pubertální cizinky
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 8 742
 2. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 7 880
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 7 477
 4. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 4 087
 5. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 723
 6. Miroslav Lukáč: Kto je ešte dnes rusofil, potrebuje odbornú pomoc. 3 242
 7. Andrej Kiska: Pomôžme Cigánom dostať sa tam, kam tak mnohí chcú. 3 090
 8. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku) 2 959
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu