Korzár logo Korzár
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Neprehliadnite - piatok 18. decembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Mňága a Žďorp zavíta dnes do Prešova.Mňága a Žďorp zavíta dnes do Prešova. (Zdroj: Michal Frank)

Košický región

Dnes:

Dolná brána

DNEŠNÝ DEŇ SA RADUJME - od 17. hod. program vianočných piesní, tancov, kolied a vinšov. Účinkujú: deti z materských škôl Azovská, Dneperská, žiaci zo základných škôl Družicová, Jenisejská, súkromných základných škôl Galaktická, Dneperská, Základnej umeleckej školy Irkutská, Súkromného centra voľného času Galaktická, Súkromnej strednej odbornej školy Bukovecká a spevokol Jahôdka pri Klube dôchodcov MČ Košice – Nad jazerom.

Sídlisko Ťahanovce

ŤAHANOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY - predvianočné podujatie spojené s predajom darčekov a vianočných dekorácií. Súčasťou podujatia je predaj starostovského punču a kultúrny program, ktorý pripravili žiaci Základnej školy Juhoslovanská a Klub dôchodcov pri MC Košice - Sídlisko Ťahanovce. Miesto: pasáž Budapeštianskej ulice, Americká trieda 15, od 15.00 do 18.00 hod.

Mestská časť západ

VIANOČNÝ KONCERT. Účinkujú: Cassovia Ensemble so sólistkou Štátneho divadla Košice Zuzanou Orolínovou
miesto: Átrium klub, Zuzkin park 4, od 17.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Zajtra:

Dolná brána

NÁRODNOSTI PRE KOŠICE. Spevácky program. Účinkujú: mužská spevácka skupina Poľana z Košíc, hosť – ukrajinský ženský komorný zbor Namysto z mesta Przemyśl z Poľska; detský vokálny súbor Družba z Košíc, spevokol Astra pri Klube dôchodcov ZO Csemadok, Nachtigallen chor z Košíc od 17.00 hod.

Historická radnica

NOVA RADISŤ STALA – NOVÁ RADOSŤ NASTALA, vianočný koncert. Účinkujú: Ukrajinský zbor Karpaty a jeho hostia: mužská spevácka skupina Poľana z Košíc, ukrajinský ženský komorný zbor Namysto z mesta Przemyśl z Poľska o 18.30 hod., vstup voľný

Prešovský región

Mňága a Žďorp

PREŠOV. Vo Vysokoškolskom klube Véčko v Prešove bude dnes koncert kapely Mňága a Žďorp. Vo svojom skoro dvojhodinovom programe ponúknu skladby z 11 štúdiových albumov. Nebudú chýbať ani veci z nového CD, ktoré kapela plánuje dokončiť budúci rok.

Burza starožitností

Skryť Vypnúť reklamu

PREŠOV. Burza starožitností a kuriozít bude dnes od 10.00 do 18.00 hod. na pešej zóne v historickom centre mesta Prešov medzi kostolom sv. Mikuláša a budovou kolégia v Prešove.

Stotisíc

PREŠOV. Dnes o 19.00 hod. bude v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove premiéra divadelnej hry Stotisíc. Autorom hry je I. Tobilevič, ktorý patrí k významným ukrajinským dramatikom 19. storočia. Vo svojom diele sa snaží poukázať na to, že každý je strojcom svojho šťastia, no nadmerná špekulácia a kalkulácia môže viesť k tomu, že nám v rukách ostanú samé nuly. Hra o ľudskej slabosti, nepoddajných snoch a túžbe.

Na skle maľované

PREŠOV. Detské kočovné divadlo DRaK uvedie dnes o 19.00 hod. predstavenie Na skle maľované. Muzikálový recitál najkrajších piesní z legendárneho predstavenia Na skle maľované.

Kolíska a kríž

PREŠOV. Kolíska a kríž. To je vianočné predstavenie, ktoré si nacvičil PUĽS. Hrať sa bude na malej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove o 18.00 hod. Predstavenie je o narodení i spasení, naivné i poučné, úsmevné i o slzách.

Vianočná guľovačka

PREŠOV. V zábavno-obchodnom centre na Sekčove v Prešove bude dnes o 17.00 hod. tanečný program s modernými gymnastkami.

Fourward

PREŠOV. Na decembrový Bass Kick prijali pozvanie i zástupcovia formácie Fourward, ktorá v Rakúsku patrí medzi najprogresívnejšie svojho druhu. Kapela bude hrať dnes o 21.00 hod. v bunkri v Prešove. Do tanca budú po zvyšok večera hrať domáci zástupcovia z Prosacu, čiže Bendhy, Duall a Snippah.

Vianočný koncert zboru Canens

Skryť Vypnúť reklamu

PREŠOV. Vianočný koncert Speváckeho zboru Canens z Bratislavy bude dnes o 18.00 hod. v gréckokatolíckej Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove. Spevácky zbor Canens vznikol v roku 1990 a v súčasnosti jeho koncertnú zložku tvorí vyše 30 dievčat vo veku od 12 do 18 rokov. Zbor doteraz uskutočnil viac ako 500 koncertných vystúpení, zrealizoval okolo 40 zahraničných koncertných ciest a na konte má i množstvo televíznych či rozhlasových nahrávok.

Vianočná burza

BARDEJOV. Základná škola arm. gen. L. Svobodu na Vinbargu v Bardejove pozýva dnes o 14.00 hod. na vernisáž vianočnej burzy a ukážky prác žiakov. Potrvá do 22. decembra. Otvorená je od 9.30 do 18.00 hod.

(čor, meš)

Zemplínsky región

Vianočné koncerty

TREBIŠOV/HUMENNÉ. Vianočný koncert nadnes pripravuje Základná umelecká škola v Trebišove. Začne sa o 17.00 hod. vo veľkej sále kultúrneho strediska. Vianočný benefičný koncert žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Múza z Humenného bude dnes o 17.00 hod. v divadelnej sále humenského kultúrneho domu.

Vianočné trhy

TREBIŠOV. Dnes a zajtra budú v meste Vianočné trhy.

Dušanova cyklojazda

SNINA. Pod týmto názvom združenie Fénix pozýva všetkých priaznivcov dvoch kolies na rozlúčku cyklistov so starým rokom. Bude 20. decembra, zraz je o 12.00 hod. pri fontáne v centre mesta. Trasa povedie zo Sniny na Sninské rybníky a cez Zemplínske Hámre späť do Sniny. Plánovaný návrat je do 16.00.

Vianočné pastorále

STANČA. Vianočné pastorále pripravuje Regionálne osvetové stredisko na 20. decembra. Tento rok bude v kultúrnom dome v obci Stanča o 15.30 hod. V programe sa predstavia folklórne skupiny z celého Trebišovského okresu.

Kino za euro

VOJČICE. Kino za jediné euro si môžu diváci pozrieť v kine Dukla vo Vojčiciach každú nedeľu. Najbližšiu, 20. decembra, odohrajú komédiu Bruno a 27. decembra akčný film Rýchlo a zbesilo. Začiatky predstavení sú vždy o 17.00 hod.

Vianoce sa blížia

SNINA. Sériu podujatí pripravuje kultúrne stredisko na námestí. Budú spojené s kultúrnym programom, predajom vianočných dekorácií, podávaním punču, grogu a pod. Prvá akcia bude 20. decembra od 14.00 do 18.00 hod., v pondelok 21. a utorok 22. decembra od 16.00 do 18.00 hod.

Charitatívne podujatie

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC. Dobročinná akcia bude 23. decembra o 15.00 hodine vo veľkej sále mestského kultúrneho strediska. Výťažok zo vstupného a dobrovoľných príspevkov pomôže rodine Tomoriovcov s dvoma ťažko chorými deťmi.

Grafický dizajn

TREBIŠOV. Výstavu letákov a bulletinov pod názvom Kultúrne podujatia - grafický dizajn otvoria 22. decembra v galérii Regionálneho osvetového strediska v Trebišove. Vernisáž bude o 16.00 hod. Výstava potrvá do 22. januára 2010.

Bienále ikonopisectva

TREBIŠOV. Vo Vlastivednom múzeu vystavujú ikony a sakrálnu tvorbu. Výstava je zostavená z diel 22 výtvarníkov zo Slovenska, Maďarska, Ukrajiny a Poľska. Potrvá do 24. januára 2010.

Vianočný koncert

ZEMPLÍNSKA TEPLICA. Vianočný koncert bude 27. decembra v obci Zemplínska Teplica. Začne sa o 15.00 hod. v kultúrnom dome. V programe vystúpi miestny gréckokatolícky zbor, mládežnícky zbor Bazilea z Čeľoviec, komorný súbor sakrálnej hudby Credo zo Sečoviec a rímskokatolícky farský zbor Jochanán z Veľkých Ozoroviec.

Pár - nepár

HUMENNÉ. Už 5. ročník výstavy fotografických ilustrácií pod názvom Poézia v meste je vo výstavnej sieni domu kultúry. Výstava potrvá do konca decembra.

Töviš vystavuje

MICHALOVCE. Výtvarník Štefan Töviš, ktorý tvorí vo Veľkých Kapušanoch, vystavuje v malej galérii kultúrneho strediska výber zo svojej výtvarnej a sochárskej tvorby pod názvom Hľadania. Výstava potrvá do konca decembra.

(lyv)

Spišský región

Všetko o ženách

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Dnes o 19.00 hod. Spišské divadlo ponúka Všetko o ženách (Miro Gavran). Ženy dokážu rovnakou intenzitou milovať i nenávidieť, dopriať si navzájom, ale aj nenáležite žiarliť na úspech tej druhej. M. Gavran sa zamýšľa, či je priateľstvo vôbec kódom ženských vzájomných medziľudských vzťahov. Dobrosrdečne, no s citom pre realitu sa dotýka ženského sveta lásky, ktorý je pre ženu jediným možným svetom.

Galprogram v Smižanoch

SMIŽANY. Základná umelecká škola Dezidera Štraucha v Smižanoch a obec Smižany pozýva verejnosť na slávnostný galaprogram pri príležitosti 5. výročia vzniku školy, ktorý sa uskutoční dnes o 18.00 hod. v spoločenskej sále kultúrneho domu.

Operácia Dunaj

LEVOČA. Levočské kino ponúka nadnes a sobotu česko-poľskú komédiu Operácia Dunaj. Film sa začína o 19.00 hod.

Životopisný film

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V kine Mier dnes premietajú anglicko-poľsko-kanadský životopisný film Rembrandtova nočná hliadka. Začiatok je o 19.00 hod.

Komédia aj horor

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V ponuke kina Baník je od dnešného dňa do nedele americká rodinná komédia G-Force: Veľmi zvláštna jednotka. Hrdinami filmu sú tri morčatá vyzbrojené najmodernejšou technikou, ktoré zistia, že osud sveta je v ich labkách. Film sa začína o 17.00 hod. Od piatka do pondelka je na 19.00 hod. v ponuke americký horor Noc oživených mŕtvol. Barbara a jej brat Johny prichádzajú na pohreb milovanej tety a ocitnú sa priamo v nočnej more.

Vianočný koncert

GELNICA. V rámci podujatia Vianočná Gelnica sa dnes v základnej umeleckej škole koná Vianočný koncert. Začiatok je o 16.30 hod.

Trh aj výstava

PRAKOVCE. V obci Prakovce v okrese Gelnica sa dnes koná vianočný trh, a to pred miestnym obecným úradom. Začiatok je o 14.00 hod. S kultúrnym programom vystúpia miestne deti, sprievodnou akciou je výstava prakovskej maliarky M. Pálenikovej.

Tichá noc

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Zajtra o 16.00 a 19.00 hod. v koncertnej sieni Reduty vystúpi miešaný spevácky zbor Chorus Iglovia. Organizátor srdečne pozýva všetkých priaznivcov zborového spevu na dva vianočné koncerty Tichá noc 2009. Hostia: Chlapčenský spevácky zbor z Mukačeva (Ukrajina) a Komorný sláčikový orchester ZUŠ (Spišská Nová Ves). Počas prestávky bude možné zakúpiť si DVD z doterajších koncertov Chorusu Iglovia.

Johankine labute

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Zajtra o 16.00 hod. v divadelnom štúdiu pri Dome Matice slovenskej sa koná divadelné predstavenie Johankine labute. Rozprávka prekliatych sestier, ktoré spod kliatby zachraňuje skromná Johanka. Účinkujú: Lucia Majerníčková, Marek Andreánsky, Júlia Detvaiová, Petra Jozefčíková, Viktória Bigošová, Jana Žifčáková, Kristína Ochmírová.

Smiech v temnote

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra pozýva na Smiech v temnote - prvýkrát na Slovensku uvedené 3 jednoaktovky najväčšieho dramatika 20. storočia Samuela Becketta, v ktorých nechýba čierny humor a sarkazmus. Réžia: Klaudyna Rozhin. Hrajú: M. Macala, P. Čižmár a V. Kunst. Koná sa zajtra o 19.00 hod. v Dome Matice slovenskej.

Aj výstava betlehemov

KROMPACHY, SPIŠSKÉ VLACHY. V Krompachoch sa do soboty konajú vianočné trhy, súčasťou je aj výstava betlehemov. Podobne aj v Spišských Vlachoch sa dnes koná tradičný vianočný trh. S kultúrnym programom vystúpia okrem iných miestni muzikanti, dychovka a speváci zbor. Deti zo vlašských škôl budú vystavovať svoje práce.

(sdk)

Tatranský región

Nielen o anjeloch

POPRAD. Do 31. decembra bude v Dome kultúry vo foyeri výstava prác žiakov súkromnej základnej umeleckej školy v Poprade.

Detské sny o Vianociach

SPIŠSKÁ SOBOTA. Do 31. decembra od 8.00 do 15.00 hod. bude vo výtvarnej sieni Podtatranského osvetového strediska Poprad - Spišská Sobota vianočná výstava výtvarných prác žiakov špeciálnej základnej školy zo Spišského Štiavnika. Emotívne spracované detské sny o Vianociach vychádzajú z fantázie detí, ktoré o "dokonalých" Vianociach môžu iba snívať.

Peter Lipa a Amc Trio/džezové vianoce

POPRAD. Dnes o 19.00 hod. sa v dome kultúry predvedie prešovská džezová formácia, ktorá je dobrá ako víno. Na slovenskej džezovej scéne pôsobí od roku 1993 a vekom stále dozrieva.

Roman Vitkovský a Restless kind

POPRAD. Zajtra o 19.00 vystúpi v dome kultúry Roman Vitkovský a Restless kind.

Predaj stromčekov a kaprov

POPRAD. Od zajtra do 23. decembra sa budú od 10.00 do 17.00 hod. predávať na námestí sv. Egídia vianočné stromčeky a kapry. Nebudú chýbať ani štedrovečerné dobroty a vianočné ozdoby.

Otvorenie zimnej sezóny v Tatrách

TATRANSKÁ LOMNICA. Zajtra od 12.00 do 16.30 hod. otvoria v altánku v Tatranskej Lomnici zimnú sezónu. Lákadlom môže byť primátorský punč, pečené prasiatko, domáce zabíjačkové výrobky pripravované v údiarni a na rošte, kapustnica, bobaľky s makom, pirohy, ukážky výroby ovčieho syra či živé ovečky.

Program:

12.00: ZUŠ Tatranská Lomnica
12.30: Ľudová hudba Bystrianka a žiacka spevácka skupina zo ZUŠ Svit
13.00: Ľudová hudba Lajblík z Batizoviec
13.30: Detský folklórny súbor Jánošíček zo Svitu
14.00: Guroľsko muzyka Daniela Damera
14.30: Popradské dychové kvinteto
15.00: Betlehemská noc v podaní folklórneho súboru Rozmarija z Prešova
15.40: Slávnostný akt otvorenia zimnej sezóny: sprievod milovníkov zimy, netradičný príchod snehovej kráľovnej, rozsvietenie snehovej vločky a novej vianočnej výzdoby v parku
16.00: Trio La Gioia. Ojedinelé spojenie operného spevu a populárnej hudby. Vstup voľný

(tdk)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 10. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 31 081
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 28 639
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 766
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 203
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 185
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 236
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 565
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 694
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 389
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 963
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Takto by mohlo po rekonštrukcii vyzerať okolie Angels arény.
Pľúcny lekár Pavol Pobeha má v súčasnosti najviac práce s pacientmi s koronavírusom.

No more Slovaks. Vylepené plagáty v Sheffielde rieši polícia

Rodená Krompašanka Bibiana: Sme posudzovaní podľa neprispôsobivých.

Plagát nalepený v časti Tinsley pripomína novoročné želanie namierené proti Slovkom.

Na výtlky a kanál osadili značky. Vodiči ich zbadajú neskoro

Mesto Košice čaká na lepšie počasie a výrobu teplých asfaltových zmesí.

Prekážka na ceste niektorých vodičov prekvapí.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vláda o testovaní rokovala päť dní, aj tak spravili chybu

Zákaz vychádzania bude platiť aj 25. a 26. januára.

Predseda vlády SR Igor Matovič, vľavo minister obrany SR Jaroslav Naď a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (všetci OĽaNO).
Dobré ráno

Dobré ráno: Kotleba je navždy vodca, fašisti sa hádajú

Prečo nastal rozkol v ĽSNS.

Ako prvý dostal vakcínu proti covidu profesor Krčméry.
NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.

Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina)

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop