Okrem toho najlepšieho zo slovenskej módnej scény sa východniarom v role modeliek a modelov predviedli známe tváre ako miss a moderátorka Denisa Mendrejová, tehotná modelka Mirka Luberdová či atraktívny herec Tomáš Maštalír.
Vanity Production House opäť priniesol metropole východu skvelý módny zážitok. Fero Mikloško, Marco Mirelli, Jana Gavalcová, Lukáš Kimlička a Jitka Klett sú módni tvorcovia, ktorí odprezentovali Košiciam najnovšie kolekcie večerných a spoločenských šiat a pánskych oblekov a smokingov. Úspešnosť prehliadky spočívala najmä vo výbere návrhárov, no ani ostatné detaily tejto šou nezatienili ich nadanie. Večerom sprevádzalo husľové trio G-Strinx a modelka a misska Denisa Mendrejová, ktorá na východe nemoderovala prvýkrát.
Jitka Klett sa teší z deväťtýždňového Oliverka Dávida
Pred každou kolekciou sa divákom prihovárali návrhári z veľkých LED obrazoviek. Prišli však i osobne, a to aj napriek pracovnej a rodičovskej zaneprázdnenosti.
"Okrem mojej novej kolekcie inšpirovanej ľudovou kultúrou mám nové aj moje 9-týždňové bábätko. Zatiaľ je zdravé, spokojné a robí nám radosť. Boli sme naň pripravení, veľmi sme sa naň tešili a sme prekvapení, ako skvelo spolupracuje," povedala spokojne rodáčka z Košíc žijúca v Prahe Jitka Klett.
Mikloško nestíha a je vystresovaný
Predvianočné a teda aj predplesové obdobie dáva zabrať aj jednému z najrešpektovanejších slovenských návrhárov Ferovi Mikloškovi.
"Ako vždy, aj teraz je omnoho viac práce ako kedykoľvek cez rok. Dámy sa už pomaly chystajú na plesy, tak som teraz dosť vystresovaný a nestíham. No teším sa na tri vianočné dni, keď si poriadne oddýchnem," zhodnotil Fero.
Ten tohoročnú plesovú sezónu a spoločenský odev ozvláštnil o nohavice.
"Ak sú slušné, čierne a doplnené o čipku, kožušinu či iný výrazný prvok, na kokteil môžu byť," ozrejmil návrhár. Pri plesových šatách sa inšpiroval kráľovnami a korunováciami.
"Množstvo šerp a stúh, rôzne farebné kombinácie a brošne, to bude túto sezónu in," dodal odborník.
Maštalír bol na móle prvýkrát, módu nerieši
S hĺbavými čiernymi očami a v nádherných smokingoch sa predstavil košickému publiku aj mužný herec Tomáš Maštalír. A hoci pôsobil na dámy ako model-profesionál, na móle stál prvýkrát.
"Síce som už nafotil nejaké kolekcie pre Marco Mirelli, no predvádzal som prvýkrát. Bol som v pohode, mal som z toho dobrý pocit aj dojem," povedal herec, ktorému prítomné ženy nadšene tlieskali zakaždým, keď vyšiel, zatiaľ čo na ostatných modelov sa "len" dívali.
Hoci sa v súkromí objavuje vždy dobre najstajlovaný, všetko je zrejme dielom jeho dlhoročnej partnerky Táne Pauhofovej. Lebo ako sám tvrdí, módu nerieši.
"Niekedy mám chuť vyzerať extravagantne, inokedy úplne nenápadne. Nezaoberám sa módnymi vychytávkami, ako topánkami alebo taškami, hoci až úplne ľahostajné mi oblečenie nie je. Trendy však nesledujem, nemám na to čas," dodal.
Organizátorky inšpiroval Londýn
Minulý mesiac vycestovali do Londýna na Fashion week, z ktorého priniesli východniarom to najlepšie vo svojej šou.
"Chceli sme, aby ľudia videli, ako to prebieha vo svete. Snažili sme sa o to, aby to bolo o móde, nie o moderátorovi či spevákoch. Tiež sme prostredníctvom videoprojekcie pridali pohľad do zákulisia módnej tvorby, čo nebýva zvykom," zhodli sa Lenka Kozmová a Natália Selveková z Vanity Production House, ktoré už teraz pripravujú autorskú prehliadku renomovanej ruskej módnej návrhárky v Košiciach.
Natália Selveková s manželom. Organizátorku prišiel podporiť manžel Ján.
Foto: rosa
Tehotná Mirka Luberdová očakáva svoje prvé dieťatko. Zatiaľ na jej tele tehotenstvo až tak nebadať.
Foto: rosa
Moderátorka Mendrejová. Dlhonohej blondínke pomáhal scenár v ruke, no v podstate jej moderátorská repríza vyšla.
Foto: rosa
Inšpirovaný kráľovnami. Stuhy, šerpy, čipky a šperky sú Mikloškovými zbraňami túto plesovú sezónu.
Foto: rosa
Vyzdvihla ľudovú kultúru. Košičanku Jitku Mikulovú Klett očarili prvky folklóru.
Foto: rosa
Odvážna. Jana Gavalcová potešila najmä pánov. Odvážne modely si žiadali odvážne modelky, ktoré neváhali prejsť sa po móle s poodhalenými prednosťami.
Foto: rosa
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.