Po prvej prehre sťaté hlavy

Ľubomír Luhový. Prvá prehra mu podpílila konár.
Ľubomír Luhový. Prvá prehra mu podpílila konár. (Autor: rosa)
Sportnet|9. sep 2009 o 00:00

Po prehranom zápase na pôde béčka Žiliny (1:2) v uplynulom 6. kole II. futbalovej ligy prišla Moldava o vedúci post.

MOLDAVA. Vzápätí po stretnutí sa tréner Ľubomír Luhový a jeho asistent Tomáš Danko z úst manažéra FK Bodva Vladimíra Popoviča dozvedeli, že končia. Doterajší kouč riekol, že vraj ho to nezaskočilo, a dodal, že dôvody ho ani nezaujímali...

Zlý vstup

Prečo teda prišla prehra - prvá v tomto ročníku - a prvá v majstrovskom zápase pod vedením Ľ. Luhového od februára, teda po siedmich mesiacoch od jeho angažovania? Pripomenul, že pokiaľ mužstvo tvrdo maká, vloží sa naplno do diania celý týždeň a všetko klape, tak sa to odvíja v zápase. "Lenže predošlé dni boli i rozhárané vzhľadom na skúšky iných hráčov, čo som si nežiadal. Určite sme neukázali svoju pravú tvár. Raz tá prehra musela prísť a išla na vrub zlého vstupu do zápasu." Moldavčania chceli udržať najprv prvý polčas súpera na uzde a otupiť jeho náznaky aktivity. Neskôr mienili prejsť na iný herný systém s dvoma útočníkmi. "Lenže začali sme rezignovane a postavili hostiteľa na nohy. Zverenci sa vnútorne nevložili do účinkovania." Úvodných 45 minút bolo fakticky bez šancí, hra sa presúvala medzi šestnástkami. Domáci potom vyťažili z chybných rozohrávok a straty lopty na kraji ihriska. "Nasledovala kolmá prihrávka za našu obranu a dva razy sme inkasovali." Až za stavu 0:2 sa východniari prebudili a ukázali, že majú potenciál, ktorý tentoraz premárnili. Výsledok už nedotočili napriek enormnej ofenzívnej sile a presvedčili sa, že pokiaľ sa tímu vstup vymkne, ťažko sa hľadá pohoda. "Tento mančaft vie zahrať veľmi dobre a bude naďalej víťaziť aj bezo mňa," rozlúčil sa Ľ. Luhový