Lastomír rozhodol v 89. minúte z penalty

Stredopoliar Lastomíra J. Pado (s loptou) rozhodol v závere o víťazstve.
Stredopoliar Lastomíra J. Pado (s loptou) rozhodol v závere o víťazstve. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|7. sep 2009 o 00:00

V zápase tabuľkových susedov zo spodku tabuľky padali góly v závere zo štandardných situácií.

LASTOMÍR. Futbalisti piatoligového Lastomíra včera dosiahli druhé víťazstvo. V súboji tabuľkových susedov si doma poradili s Čiernou nad Tisou, ktorú zdolali 2:1. O víťazovi pritom rozhodla premenená penalta domáceho J. Pada z 89. minúty.

Góly zo štandardných situácií

Zaujímavé je, že všetky tri góly padli zo štandardných situácií. Najprv strieľaným centrom z priameho kopu otvoril štvrťhodinu pred koncom skóre M. Ketcem, potom z podobnej pozície na opačnej strane vyrovnal hosťujúci Orosz, nuž a tento hráč bol v 89. minúte aj aktérom súboja s domácim Padom, po ktorom rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý sám faulovaný premenil, čím zariadil lastomírske víťazstvo. "Vydreli sme to, ale za aktivitu sme si tri body zaslúžili. Už v prvom polčase sme mali prevahu, ale nedokázali sme ju zúročiť. Po prestávke sme bojovali o víťazstvo, no keď sa zdalo, že doma opäť remizujeme, dočkali sme sa. Verím, že pred trojicou ďalších domácich súbojov nás to správne naštartovalo," povedal tréner domácich J. Komenda.

Dvakrát o štvorke

Lastomír včerajším súbojom s Čiernou nad Tisou zároveň odštartoval sériu štyroch domácich zápasov. V nedeľu sa pred vlastným obecenstvom predstaví proti Poproču, s ktorým si vymenil prostredie, a potom ho čakajú už podľa riadneho vyžrebovania dve domáce stretnutia za sebou proti Cejkovu a Sokoľanom. Keď sme už pri čísle štyri, stojí za zmienku, že Lastomír mal včera na súpiske až štyroch brankárov! Ako jednotka nastúpil z hosťovania v Žbinciach stiahnutý J. Adam, v zálohe nastúpila lanská jednotka V. Kačmár, ako náhradník bol pripravený dorastenec Minda, nuž a doterajší gólman Cibere bol na lavičke ako náhradník do poľa...