Iuventa prvý krok zvládla

Roman Lamač zaknihoval s oslabeným družstvom víťaznú majstrovskú premiéru.
Roman Lamač zaknihoval s oslabeným družstvom víťaznú majstrovskú premiéru. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|7. sep 2009 o 00:00

Trénera Lamača príjemne prekvapila vranovská brankárka Dobranská, ktorá mala 58-percentnú úspešnosť zákrokov.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce v sobotu absolvovali majstrovskú premiéru vo WHIL na palubovke českého Jindřichovho Hradca. Vzhľadom na stav kádra, v ktorom je celý regiment zranených, sa Zemplínčankám podarilo uhrať veľmi dobrý výsledok a napokon aj víťazstvo rozdielom deviatich gólov 29:20 (16:11).

Boli plní očakávania

Iuventa do zápasu vstupovala v úlohe favorita, ale nie s veľkými očami. "Situácia v našom kádri je všeobecne známa, aj preto sme my sami boli plní očakávania, ako tento zápas dopadne. Nevedeli sme, čo môžeme od družstva čakať," priznal kormidelník Iuventy Roman Lamač, podľa ktorého sa chlieb lámal na konci prvého polčasu. "Netvrdím, že sme začali zle, ale spočiatku sme sa na ihrisku trošku hľadali. Hlavne v obrane nám to škrípalo a aj preto sa domáce v 24. minúte dostali do vedenia 11:10," doplnil.

Pomohlo im vedenie súpera

Práve 24. minúta a stav 11:10 prinieslo z pohľadu michalovskej hry kľúčový zlom. Do brány prišla namiesto 16-ročnej Lucie Gubíkovej iba 18-ročná Mária Dobranská (obe mali interligovú premiéru), ktorú si Iuventa "požičala" z rezervného Vranova nad Topľou. "Aj vďaka nej sme ešte do prestávky otočili na 16:11 v náš prospech. Musím povedať, že jej výkon ma veľmi milo prekvapil. Keď som ju mal naposledy počas juniorskej kvalifikácie v Slovinsku k dispozícii, nejavila sa extra výrazne. V sobotu však mala úspešnosť na úrovni 58 percent, takže jej výkon nám pomohol k dvom bodom," poznamenal Roman Lamač, ktorý vyzdvihol aj streleckú potenciu sedemgólovej pivotky Škľarukovej a kreativitu spojky Nemčíkovej.