Vedúce duo štvorgólovým rozdielom

Sportnet|7. sep 2009 o 00:00

Nevídané ryžovanie bodov Vyšného Opátskeho na ihriskách súperov pokračuje vo veľkom štýle. Veď zo štyroch zápasov vonku tento kolektív ani raz neprehral a priniesol si 10 bodov! Naopak, domáce prostrednie je pre Opátčanov zrejme stresujúce, keďže na vlast

nom trávniku získali jediný bod... Cez víkend zažiarili zverenci trénera Marcela Alexandra v Barci, kde síce prehrávali po góle z jedenástky, no v závere dvoma gólmi podvrdili, že sú postrachom pre domáce tímy. Trojbodový zisk ich katapultoval z deviateho na 4. miesto. Vedúce tri celky nezaváhali a bodovali naplno. Snina si už pred prestávkou vypracovala štvorgólový náskok proti Stropkovu a po obrátke sa na ňom nič nezmenilo. Podobne sa darilo i Bardejovu proti Giraltovciam, ktorý vyhral taktiež rozdielom štyroch gólov.

Lok. Košice - Sabinov 2:0 (0:0)

KOŠICE. Po opatrnom začiatku sa do prvej šance mohol dostať Janči, ale na Lipnického center išiel zbytočne do sklzu a loptu pred prázdnou bránou minul. Po štvrťhodine Begányi prudkou strelou pod brvno vyskúšal Eliáša a ten bravúrne vytlačil loptu na roh. Ani Berta nebol úspešný, keď pred hlavičkou v dobrej pozícii išiel nepochopiteľne na zem a z nej sa do čierneho triafa ťažko. Až potom prudkým pokusom po zemi skúšal šťastie hosťujúci D. Dlugoš. V samom závere 1. polčasu premrhal ´tutovku ´ Madzik, keď nevyužil nedorozumenie obrany Lokomotívy so svojím brankárom a hlavou preloboval Repovského i bránu. Po prestávke Košičania zvýšili na obrátkach a Klučár i Janči neboli ďaleko od úspechu. Ale prv menovaný trafil iba bočnú sieť a druhému loptu spred kopačky stiahol Eliáš. Po hodine hry znovu parádne mieril z priameho kopu Begányi, no gólman hostí sa opäť vyznamenal. Loptu zo šibenice vytesnil ponad brvno. Neskôr zachraňoval pred Fedorom a čaroval i pri Mišenčíkovej strele. No napokon v 79. min. predsa len kapituloval, keď center Jančiho upratal do siete Fedor. O tri minúty nato si tá istá dvojica akciu zopakovala po úniku Grunvaldského s rovnakou koncovkou a bolo rozhodnuté.

Góly: 79., 82. Fedor. ŽK: Mišenčík. Rozhodoval: Hepka. Divákov: 150. Lokomotíva: Repovský - Grunvaldský, Begányi, Baránek, Jurek - Janči, Berta (56. Fedor), Mišenčík, Lipnický, Kakaščík (90. Končík) - Klučár (87. Čižmár). Sabinov: Eliáš - Andraščík (73. Sochovič), Novotný, Lukáč, Janiga - Jusko, Demko (79. Fecko), Perecár, J. Dlugoš, D. Dlugoš - Madzik (87. Miško).

R. Rondzik

Bardejov - Giraltovce 5:1 (3:1)

BARDEJOV. Toplianske derby hostia začali bez rešpektu a už po piatich minútach dvakrát pohrozili domácej obrane. Vo vyloženej gólovej pozícii sa ocitol Uhrin, no nemieril presne. Na druhej strane, po rohovom kope, Kočiš hlavičkoval tesne nad. Tlak domácich sa stupňoval a po druhom rohovom kope Vasiliaka Palša hlavou otvoril skóre. O dve minúty nepozornosť domácej obrany potrestal Emil Partila, ktorého tečovaná strela z priameho kopu skončila v sieti prekvapeného brankára Molčana. Útočilo sa z jednej strany na druhú, hostia sa snažili prerušiť hru domácich v strede poľa. Tým sa v koncovke nie veľmi darilo dostať za obranu Slovana. Po pol hodine, po rýchlej kolmej akcii na jeden dotyk medzi Luščákom a Bučkom Pisárik opäť získal vedenie. Domáci zlepšili hru, vyhrávali osobné súboje a gól do šatne sa zrodil po Kočišovom centri. Vysunutý Vasiliak vystrelil, lopta vypadla brankárovi Štefaníkovi z rúk a Bučko uzavrel skóre polčasu. Aj po prestávke boli domáci aktívnejší, no súper sa nevzdával, hoci nečakal taký priebeh. Prvú šancu mal po rohovom kope Vasiliaka Pisárik a z brejku sa za obranu domácich dostal Blaško, no z uhla netrafil. Hosťujúcej obrane bolo horúco a pri Bučkovej strele zblízka sa vyznamenal Štefaník. V 69. min. zakombinovali Vasiliak s Bučkom a z jeho prihrávky Pisárik bez prípravy dal štvrtý gól a o minútu v pohode hrajúci Bučko po individuálnej akcii piatykrát rozvlnil sieť Slovana. V závere Horváth mieril do žrde a E. Partila bol v šanci, no neznížil.

Góly: 8. Palša, 28. a 69. Pisárik, 45.+ a 70. Bučko - 10. E. Partila, ŽK: Pribiš, Vojta. Rozhodca: Fabínyi. Divákov: 780. BARDEJOV: Molčan - Hanuščák, Adamišin, Kočiš, Palša - Petráš (66. Pelegrim), Luščák (64. Šimco), Kundra, Vasiliak - Pisárik, Bučko (71. Horváth). GIRALTOVCE: Štefaník - P. Partila, Pribiš, Čurlík, Mižák (79. Mitaľ), P. Uhrin, Dic, Vojta, E. Partila - Blaško (66. Pankuch), Digoň (58. Puhák).

(šč)

Krásna - Sobrance 1:1 (0:0)

KRÁSNA. Stretnutie sa začalo vo svižnom tempe na oboch stranách. Do prvej šance sa dostali domáci v 6. min., ale Matia sa v pokutovom území zle zorientoval. V 8. min. trestný kop domácich tečoval hosťujúci obranca a lopta tesne minula bránu. Aj naďalej sa hral svižný futbal a šance si vytvárali obe mužstvá. V 11. min. domáca obrana odvrátila pohromu na bránkovej čiare. V ďalšom priebehu najskôr domáci nastrelili brvno. Neskôr sa do dobrej príležitosti dostal domáci Matia, ale z päťky netrafil prázdnu bránu a neuspel ani Surgent, ktorého strelu so šťastím nohou vykopol hosťujúci brankár. Nič dlžní domácim nezostali ani hostia a svojimi protiútokmi nebezpečne zatápali domácej obrane. Veľkú príležitosť hostí v 32. min. zachránili domáci opäť odkopom z bránkovej čiary. V 2. polčase domáci zatlačili hostí, ale nerozhodnosťou trestuhodne šance nepremieňali. Až v 51. min. otvoril skóre domáci Matia. V 56. min. ten istý hráč hlavou trafil brvno. Domáci sa aj naďalej predháňali v nepremieňaní gólových príležitostí, až nakoniec prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu hostí v 90. min.

Góly: 51. Matia - 90. Chýrik, bez kariet. Rozhodca: Bochnovič. Diváci: 225. KRÁSNA: Csaplós - Hanzuš, Korfanta, Domanič, Estočin - Bodnár, Kočik (62. Monrigal), Surgent, Beck - Matia (57. Človečko), Chitava (73. Golenya). SOBRANCE: Jakuboc (51. Trelo) - Roško, Chýrik, Romanec, Komár - Ličko (83. Mihalovič), Devečka, Smoľák, Praščák - Viňanský, Matej (73. Mitro).

V. Wantruba

Snina - Stropkov 4:0 (4:0)

SNINA. Domáci napriek tomu, že nastúpili kvôli zraneniu bez dvoch hráčov zo základnej zostavy, od prvej minúty zápasu prevzali iniciatívu do svojich rúk. Už v 6. min. unikol Hišem a Bednár hlavou zabezpečuje domácim vedenie 1:0. O necelú minútu po akcii Š. Pčolu opäť Bednár zvýšil náskok domácich na 2:0. Hostia sa síce neuzavreli do obrany, ale ich snaha o akcie im nevychádzala a okrem 15. min., keď po štandardnej situácii Ličko hlavou netrafil bránu domácich, si nič viac nedokázali vytvoriť. Naopak, domáci pokračovali vo svojej iniciatíve a už v 17. min. Š. Pčola z hranice šestnástky preloboval brankára hostí a zvýšil na 3:0. V nadstavenom čase ešte Červeňák uzavrel stav polčasu na 4:0. V druhom polčase domáci pokračovali v iniciatíve, pušný prach však zanechali v kabíne. Dobré príležitosti na strelenie gólu postupne zahodili Bednár, J. Lukáč, M. Lukáč a Š. Pčola dokonca sám pred brankárom. Hostia si v druhom polčase nič podstatné nevytvorili.

Góly: 6. a 7. Bednár, 17. Š. Pčola, 45.+ Červeňák. ŽK: Medvec, Ličko. ČK: 80. Gonus. Rozhodoval: Čiták. Diváci: 1 100. MFK: Diňa - J. Lukáč, Hanc, Haburaj - Červeňák (89. Mochanľ), Jankaj (70. Krajník), Tomčák, Hišem - M. Lukáč (80. Sidor), Bednár, Pčola. V. ŠARIŠ: Bíroš - Vatráľ, Teraz, Pavlík, Zápotocký (75. Vachaľ) - Medvec (27. Fiľarský), Kapišovský, Ličko, Gonos - Kentoš (58. Potoma), Fečko.

P. Andraščík

N. Hrušov - V. Šariš 2:2 (1:1)

N. HRUŠOV. Hrušov po štyroch prehratých zápasoch začal svižne. Už v 5. min. sa v šestnástke uvoľnil Peržeľ, ktorého hosťujúca obrana zastavila iba za cenu faulu. Pokutový kop domáci Horňák premenil. Hostia pohrozili v 15. min., keď sa Jačišin rútil sám na domáceho brankára, ale ten jeho strelu kryl. V 17. min. domáci Albičuk fauloval v 16-tke hosťujúceho útočníka a z nariadeného pokutového kopu Lacko vyrovnal na 1:1. Domáci od tohto momentu zatlačili súpera, ale gólové príležitosti Lukáča, Horňáka, Peržeľa ostali nevyužité. Hostia sa zamerali na rýchle protiútoky, ktorými robili domácej obrane veľké problémy. V 40. min. sa na domáceho brankára rútil Bandžuch, no jeho strelu domáci brankár vyrazil na roh. Druhý polčas sa začal veľkým tlakom domácich. V 46. min. po samostatnom prieniku nastrelil Horňák brvno a v 47. min. jeho strela z uhla minula bránu. V 60. min. sa na šestnástke krásne uvoľnil domáci Mamaj, no jeho strela tesne minula bránu. V 80. min. po chybe domáceho brankára Halčák nastrelil ľavú žrď. V 81. min. si na šestnástke pekne prebral loptu Daňo a nedal domácemu brankárovi šancu - 1:2. V 83. min. kopali domáci roh, na ktorý si najvyššie vyskočil Albičuk a vyrovnal na 2:2. V 90. min. mali ešte domáci výhodu priameho kopu, no strelu Tkáča hosťujúci brankár vyrazil na roh.

Góly: 5. Horňák (z 11 m), 83. Albičuk - 17. Lacko (z 11 m), 81. Daňo. ŽK: Horňák. Rozhodca: Bucko. Diváci: 300. N. HRUŠOV: Klamár - Duda, Kováč (85. Hamza), Albičuk, Lukáč - Mamaj (80. Komjaty), Palko, Mikloš, Peržeľ - Horňák, Tkáč. V. ŠARIŠ: Lukáč - Kubánka, Lacko, Beliš, V. Keresteš (90. Onofrej) - M. Keresteš, Marchevský, Bandžuch, Jačišin - Halčák (82. Matej), Máthé (75. Daňo).

P. Goga

Sp. Podhradie - V. Tatry 1:1 (1:0)

SPIŠKÉ PODHRADIE. Hneď v úvode stretnutia po chybe brankára hostí, ktorý podbehol center Pokrivčáka, Glevický pohodlne vsietil do prázdnej brány - 1:0. V 9. min. Mišenčik zo 16-tky krásne vystrelil, ale Hájovský ešte krajším zákrokom jeho strelu vyrazil. Na konci prvej štvrťhodiny si Pokrivčák prebral dobre loptu v pokutovom území, jeho strela z uhla však bola nevýrazná. Hralo sa zväčša na polovici tatrancov, tí sa spoliehali na občasné brejky, ktoré však nedokázali doviesť do úspešného konca. V 34. min. stopercentnú šancu po centri Glevického premárnil dobre hrajúci Pokrivčák a hneď z protiútoku pohrozil Buc. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, Vysoké Tatry v snahe vyrovnať vyrovnali hru a snažil sa skórovať. V 59. min. sa v samostatnom úniku ocitol Palguta, jeho nevýraznú strelu však zneškodnil Tirpák. O desať minút opäť Palguta nebezpečne vystrelil nad bránu. V 80. min. prišiel gólový moment hostí, keď Krempaský po rohu hlavou vyrovnal. O dve minúty nato domáci Mišenčik hlavičkoval len do náruče Hájovského. V 83. min. spálil tutovku Sališ, keď z päťky prestrelil odkrytú bránu Vysokých Tatier. O výsledku ešte mohol rozhodnúť Vaško, lenže volejom bez prípravy prestrelil bránu, a tak sa zápas skončil zmierlivou remízou.

Góly: 3. Glevický - 80. Krempaský, ŽK: Vaško, Soták - Šefc, Novák, Buc. Divákov: 300. Rozhodca: Vojtko. Spišské Podhradie: Tirpák - Soták, Papcun, Mišenčik, Babej, Pokrivčák, Vaško, Komara, Maliňák (59. Prusák), Suchý (78. Sališ), Glevický (67. Hritz). Vysoké Tatry: Hájovský - Šefc, Novák, Buc, Krempaský, Sabo, Palguta (90. Koldzej), Renner, Šimšaj, Regitko, Ďurán (59. Verešpej).

Vladimír Šolc

Barca - V. Opátske 1:2 (1:0)

KOŠICE. Od úvodných minút mali miernu prevahu hostia, avšak k ohrozeniu Kováčovej svätyne sa nedostali. Domácim viazla súhra, a tak sa o prienik do pokutového územia pokúsil individuálnym prienikom Gajdoš. Toho takmer na bránkovej čiare poslala obrana Opátčanov nedovolene k zemi. Nariadený pokutový kop premenil na úvodný gól v 21. minúte kapitán Hoščuk. Tesne potom barčianska obrana chybovala, no Šusterovu šancu zlikvidoval Kováč. Šuster sa dostal do ďalšej dobrej streleckej pozície aj po polhodine hry, no prudkú loptu poslal vedľa žrde. V 40. min. sa presadil Turczyk, no vhodný čas pre úspešnú strelu premrhal. Po prestávke sa V. Opátske naďalej snažilo vyrovnať. Najprv chýbal Krakovskému krok a po ňom viac razancie Lelákovi. Až v 53. min. sa pokúšal vystrašiť Cupera Gajdoš, no jeho štandardka skončila v náručí hosťujúceho brankára. Šťastie stálo pri Barčanoch aj v 65. minúte. Bodnár nechcene ´nabil´ loptu Šusterovi, avšak ten prestrelil. Aktivita zverencov trénera Alexandra slávila zaslúžený úspech v 79. min. To Krakovský perfektne trafil k bližšej žrdi a zavŕšil tak snahu svojho tímu o vyrovnanie. No a o dokonalý obrat sa postaral Zabavník, keď hlavou poslal Krakovského center za chrbát Kováča.

Góly: 21. Hoščuk (11 m) - 79. Krakovský, 87. Zabavník. ŽK: Pástor, Kollár, Parlagi, Markovič - Zabavník, Šuster. Rozhodoval: Korinko. Divákov: 400. Barca: Kováč - Kollár, Hoščuk, Markovič, Bodnár - Ohman, Rick, Gajdoš, Pástor (46. Durbák) - Oros (64. Parlagi), Valkučák. V. Opátske: Cuper - Haluška, Sciranka, Zabavník, Vilčko - Hudák (66. P. Angelovič), Lelák, Krakovský, Turczyk (81. Kočiš), M. Angelovič (62. Grega) - Šuster.

R. Rondzik

Svidník - Topoľany 0:2 (0:1)

SVIDNÍK. Domáci kolektív chcel proti Topoľanom uspieť a preto sa jeho hráči snažili hrať od úvodu aktívne. Najbližšie mal ku gólu Horochonič, ale jeho hlavička iba opečiatkovala brvno. V 35. min. hostia ušli ofsajdovej pasci a po prihrávke Kandalu otvoril skóre prvou strelou na bránu súpera Čornej. V prvom polčase mohol ešte vyrovnať Paňko, no aj on mieril iba do žrde. V druhom polčase vsadil Svidník na ofenzívnu kartu. Brána hostí však ostala pre jeho strelcov zakliata, pretože Valkučák, Soušek a Horochonič tesne minuli cieľ. Topoľany poistili svoje víťazstvo v 80. min. po rýchlej kontre zásluhou Grendela.

Góly: 35. Čornej, 80. Grendel. Rozhodoval: Dubinský. Divákov: 300. Svidník: Čikoš-Pavličko – Gergeľ, D. Javorský, R. Javorský, Valkučák, Harakaľ, Paňko (46. Morjak), Čičvara, Kiseľ, Horochonič, Soušek (75. Kurilec). Topoľany: Komenda – Horňák, Bajza, Kopka, Lorinc, Čornej, Grendel, Bubenko, Surgent, Kandala (90. Jacko), Geroč (82. Csomos).

Najlepší strelci

5 GÓLOV: Bučko (Bardejov), Murgáč M. (Sobrance)

4 GÓLY: Pisárik (Bardejov), Lukáč M., Pčola (obaja Snina), Kopka (Topoľany), Horňák (N. Hrušov)

3 GÓLY: Krempaský (V. Tatry), Halčák (V. Šariš), Komara (Sp. Podhradie), Bednár (Snina), Matia (Krásna)

2 GÓLY: Šuster, Zábavník (obaja V. Opátske), Smolák (Sobrance), Bednár, Tomčák (obaja Snina), Vyravec, Puchír (Svidník), M. Mamaj, Tkác (N. Hrušov), Chitava (Krásna), Digon (Giraltovce), Palša, Vasiliak (obaja Bardejov), Durbák, Gajdoš (Barca), Fečko, Ličko (Stropkov), Bubenko (Topoľany), Fedor (Lokomotíva),

1 GÓL: Kakaščík, Verešpej, Buc (všetci V. Tatry), Bandžuch, Jacišin, V. Keresteš, Lacko, Daňo (všetci V. Šariš), P. Hudák, P. Angelovič, Turczyk, Lelák, M. Angelovič, Krakovský, Majoroš (všetci V. Opátske), Surmin, Grendel, Kandala (všetci Topoľany), Papcún, Pokrivčák, Malinák, Hritz, Vaško, Glevický (všetci Sp. Podhradie), Prašcák, Komár, Vinanský, Chýrik (Sobrance), Červeňák, J. Lukáč, (obaja Snina), Radačovský, Jusko, Dlugoš J., Mruz, Andraščík (všetci Sabinov), Peržel, Albičuk (obaja N. Hrušov), Klucár, Gedeon, Berta, Gründvalský (všetci Lokomotíva), Eštocín, Harda, Kicura, Surgent (Krásna), Blaško, Puhák, Pribiš, E. Partila (všetci Giraltovce), Cenker, Petráš, Adamišin (Bardejov), Oros, Pástor, Valkučák, Hoščuk (Barca), Kiseľ (Svidník).

Vlastné góly: Lukáč (N. Hrušov), Zábavník (V. Opatské), Andraščík (Sabinov).