Ďalší michalovský úlovok z pôdy súpera

Brankárska jednotka. Peter Pillár si po tretíkrát v tejto sezóne udržal čisté konto. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|31. aug 2009 o 00:00

Po domácej strate chceli zvonku čosi priniesť. Reprezentačnú prestávku vyplní domáci súboj s Prešovom.

DOLNÝ KUBÍN. Futbalisti Michaloviec opäť na trávniku súpera bodovali, keď na horúcej pôde nováčika z Dolného Kubína dosiahli bezgólovú remízu. Celkovo v šiestich doterajších zápasoch vonku priviezli z ihrísk súperov už ôsmy bod, vďaka čomu sú v tabuľke na stále výbornom štvrtom mieste.

Nebezpeční hlavne vo vzduchu

V prvom polčase boli lepší Michalovčania, po prestávke domáci pritlačili, ale keďže sa na nič podstatné nezmohli, gól diváci nevideli. "Pre brankára je to síce dobrá vizitka, ale musím priznať, že Dolný Kubín ma extra nezamestnal. V druhom polčase mal síce optickú prevahu, ktorej výsledkom však boli hlavne nakopávané centre a viacero štandardných situácií," povedal brankár MFK Zemplín Peter Pillár, ktorý v predchádzajúcich dvoch zápasoch proti Púchovu a Liptovskému Mikulášu inkasoval rozhodujúce góly v záverečnej desaťminútovke. "Teraz sme hrali proti tretiemu nováčikovi za sebou a veru som sa v 75. minúte obzrel na svetelnú tabuľu, koľko nám ostáva do konca. Niežeby som bol poverčivý, ale predchádzajúce straty na koncoch zápasov trošku mátali," doplnil 25-ročný gólman Michaloviec.

Typický remízový zápas

V zápase, v ktorom veľa šancí na skórovanie nebolo, mali aj hostia zopár možností. Viskup nastrelil v prvom polčase konštrukciu brány a krátko po prestávke zmaril Sninského hlavičku zákrok brankára Trabalíka. "Na zápas sme sa pripravovali s vedomím, že po domácej remíze s Liptovským Mikulášom chceme zvonku čosi priniesť. Hráči Dolného Kubína po predošlých vysokých domácich víťazstvách nad Rimavskou Sobotou (4:1) a Šaľou (5:0) čakali na ďalší bodový zisk. Samotné stretnutie však bolo typicky remízové a my sme radi, že sme neprehrali," dodal Peter Pillár. My pripomeňme, že v prvej lige nasleduje teraz reprezentačná prestávka, ktorú si MFK Zemplín vyplní v piatok domácim súbojom proti Prešovu.

D. Kubín - Michalovce 0:0

DOLNÝ KUBÍN. Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný, hostia sa ukázali ako veľmi vyspelé mužstvo a v prvom polčase boli nebezpečnejší ako domáci. V 12. min. východniari ohrozili domáceho brankára po štandardnej situácii a Trabalík len s námahou vytlačil gólovú strelu. Hostia mali šancu v prvom polčase ešte raz, keď sa strela z 25 m obtrela o brvno domácej brány. Druhý polčas začali zverenci trénera Vladimíra Goffu s väčším odhodlaním pobiť sa o výsledok. No na druhej strane hlavičku Sninského v 48. min. zneškodnil Trabalík až na dvakrát. V 56. min. sa konečne dočkali šance aj Dolnokubínčania po rohu Cicmana, ale pred Čarnotom hosťujúci hráči zachránili v poslednej chvíli. V 66. min. opäť po rohu domácich dobre hlavičkoval Iskra, ale hostia znovu nebezpečenstvo odvrátili. Domáci boli blízko ku gólu ešte raz v 75. min., ale Cicmanovu strelu Pillár zneškodnil. Koniec zápasu bol v réžii domácich, Michalovčania sa už len bránili, umnou hrou prečkali tlak Dolného Kubína a z Oravy si odviezli na východ cenný bod.

ŽK: M. Holub, P. Cicman - Devečka, Hreško. Rozhodca: Michlian. Diváci: 700. MFK DYNAMO: I. Trabalík - M. Holub, Sadžakov, Jurky, Drengubiak - L. Bakoš (46. Podolský), Siman, R. Kráľ, P. Čarnota - Mar. Kubala (62. P. Iskra), P. Cicman. MFK ZEMPLÍN: P. Pillár - J. Vajda, Mižík, Devečka, Viskup - D. Pyrka (89. Gamkrelidze), Mat. Pyrka, Ľubarskij - Hreško, J. Gašpar (79. Šitov), Sninský (71. Kunca).

Púchov - L. Mikuláš 2:0 (1:0). Góly: 22. a 47. Ondrička, ŽK: 41. Štefún, 54. Novisedlák, 71. Brezničan, 76. Ondrička, 86. Meliš (všetci Púchov), rozhodca: Ježík, 510 divákov.

Lučenec - R. Sobota 1:1 (0:0). Góly: 65. Hoferica - 49. Janečka, ŽK: 21. Golian, 90. Peter Ďurica - 10. M. Gibala, 21. J. Zvara, 24. Morháč, 72. Rubint, 83. Líška, 89. Vargic, rozhodca: Smolák, 1230 divákov

Trenčín - Šaľa 4:0 (3:0). Góly: 3., 20. a 54. Hlohovský (prvý a tretí z 11 m), 39. Knapp, ŽK: 19. Čögley - 19. P. Zajac, 32. Vojtíšek, 50. Tomiš, 52. Benko, 70. O. Lancz, ČK: 38. Čögley (Trenčín) po 2. ŽK, rozhodca: Prešinský, 554 divákov.

Zl. Moravce - Ružomberok "B" 5:0 (2:0). Góly: 56. a 80. Pavelka, 38. Pavol Majerník, 41. A. Candrák, 70. Náther (z 11 m), ŽK: 31. Hözl - 40. T. Gejdoš, 61. J. Oravec, 69. Greššák, rozhodca: Valášek, 846 divákov.

Program 9. kola

Sobota 12. septembra o 15.30: Rimavská Sobota - Púchov, Michalovce - Zlaté Moravce, Liptovský Mikuláš - Dolný Kubín, Prievidza - Lučenec.

Nedeľa 13. septembra o 10.30: Ružomberok "B" - Trenčín.

1. Púchov 7 5 1 1 11:6 16

2. Zl. Moravce 7 4 2 1 15:8 14

3. R. Sobota 7 4 2 1 10:8 14

4. Michalovce 8 3 3 2 8:5 12

5. D. Kubín 7 3 1 3 12:9 10

6. Prievidza 7 2 4 1 6:6 10