Strážske dosiahlo druhé víťazstvo

Sportnet|31. aug 2009 o 00:00

V súboji štvrtoligových tabuľkových susedov si Strážske poradilo s Veľkým Folkmarom (1:0). Víťazný presný zásah vsietilo v druhom dejstve.

STRÁŽSKE.

Nebolo sa čím chváliť

V Strážskom už pomaly začínali biť na poplach. V piatich súbojoch mužstvo až štyrikrát prehralo. Od začiatku sezóny sa pohybovalo na chvoste pelotónu. Pred dvoma týždňami síce doma vyhralo nad V. Kapušanmi, ale ani tieto tri body Strážanom nezabezpečili výraznejší posun v tabuľke. O to viac, že pred týždňom opäť prehrali.

Zámer splnili

V nedeľu mali Strážania dobrú možnosť na zlepšenie bodovej bilancie. Privítali totiž výkonnostne rovnocenný Veľký Folkmar. Tento celok zo Spiša takisto v piatich dueloch len jedenkrát vyhral (pred týždňom vo V. Kapušanoch 1:0). Po súboji na strážanskom ihrisku si na konto pripísal v poradí už piatu prehru. Nováčikovi tesne podľahol. "V tomto zápase sme si trúfali na plný bodový zisk. Teší ma, že nám zámer vyšiel," povedal na margo víťazstva Miloš Marko, tréner Strážskeho. Z hostí však mali jeho hráči určité obavy. "Rešpekt v nich vzbudzoval ich minulotýždňový triumf na pôde Veľkých Kapušian," doplnil tento bývalý rozhodca.

Rozhodnutie v II. polčase

O všetkom sa rozhodlo v 60. minúte, keď Slavomír Matta rozvlnil sieť za chrbtom hosťujúceho gólmana. "Zo zverencov opadlo psychické napätie. V ďalších minútach si vypracovali tri gólové príležitosti, ktoré však nepremenili," smutne poznamenal pre Korzár. Zdôraznil, že tento súboj sa mohol pokojne skončiť aj výsledkom 3:0. "Po odchode Karafu a Pavúka do susedného Humenného nám chýbajú kvalitní zakončovatelia. Cítime to v každom zápase," uviedol.

Stúpli o jedno miesto

Lodivod Miloš Marko ocenil aj hernú vyspelosť súpera. "Jeho hru dirigovali skúsení futbalisti, ktorí pôsobili aj v najvyššej súťaži," vyjadril sa. Na mysli mal najmä Sasáka, Andrejca a Lapšanského. Zásluhou výhry nad V. Folkmarom kolektív Strážskeho poskočil o jedno miesto (z 13. na 12. priečku). Hostia zostali na 14. "stupienku". V ďalšom priebehu súťaže sa však oba celky ešte poriadne zapotia.