Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUBALISTI MFK PO DOMÁCOM ZAVÁHANÍ KLESLI NA POSLEDNÚ PRIEČKU

Tatran si poradil s belasými rozdielom triedy

V poradí 7. kolo najvyššej futbalovej súťaže sa uskutočnilo cez víkend, pričom naši zástupcovia prišli k slovu ako poslední včera večer. Radosť svojim priaznivcom urobili hráči Prešova, ktorí si hravo poradili so Slovanom.

Súboj. Košičan Viazanko si robí priestor v senickej obrane.Súboj. Košičan Viazanko si robí priestor v senickej obrane. (Zdroj: Róbert Sándor)

Tatran nastrieľal belasým trojku a v tabuľke si polepšil o jedno miesto. Naopak, výhodu domáceho prostredia nezužitkovali Košičania. MFK doplatil zrejme na únavu a nezopakoval taký výkon, ako naposledy doma proti Rimanom v Európskej lige UEFA. Nie div, že podľahol nečakane nováčikovi elitných zápolení zo Senice najtesnejším rozdielom a klesol na posledné miesto pelotónu. Nie je bez zaujímavosti, že všetci slovenskí zástupcovia v pohárových európskych súťažiach - Košice, Slovan a Žilina - nielenže nezískali ani bod, ale nestrelili ani gól.

Košice - Senica 0:1 (0:1)

KOŠICE. Pohárová eufória Košičanom rýchlo vyprchala. Proti nováčikovi zo Senice sa "žlto-modrí" trápili celých 90 minút. Záhoráci začali svižne, hrali otvorený futbal, no vážnejšie šance boli pred brankárom Kameschom. V 3. min išla Novákova strela tesne mimo, rovnako i hlavička o čosi neskôr. V 11. min mieril vo veľkej šanci Viazanko tesne vedľa. V 19. min po Janičovej prihrávke trafil Novák konštrukciu Kameschovej svätyne. Už o minútu zahrmelo na druhej strane. Priamy kop hostí preletel až na zadnú žrď, loptu si spracoval Velický a technickou strelou do šibenice otvoril skóre - 0:1. V 29. min mohol zvýšiť Faldyna, ale po rohu zblízka trafil len do brankára Schrenga. Tesne pred odchodom do šatní vytiahol Kamesch Matičov kop zo šibenice. Po prestávke si domáci vytvorili tlak, prakticky celý polčas sa hralo na polovici Senice, no Košičania si nevypracovali ani jednu vyloženú príležitosť. Naopak, v 61. min Faldynovu tečovanú strelu Schreng s námahou vyškriabal spod brvna. V 66. min Serečinova prudká strela z diaľky opečiatkovala žrď hosťujúcej bránky. To bolo zo zaujímavých akcíí v druhom polčase všetko. Futbalisti MFK sa už len trápili a v pohode hrajúci nováčik zo Senice si bez problémov uhájil cenné víťazstvo. Košičania si pripísali tretiu domácu prehru v sérii.

Gól: 20. Velický, ŽK: Juhar, L. Janič - M. Juhász, Piroska, Homola, Velický, rozhodoval

Hracho, 850 divákov. Košice: Schreng - S. Kišš (39. Mikuláš Tóth), Bašista, R. Cicman, Juhar - Dobias (46. Karaš) - Viazanko, Škutka (46. Serečin), U. Matič, L. Janič - J. Novák. Senica: Kamesch - Laurinc, Homola, Pavlovič, L. Tesák (16. Čáp) - Velický - T. Vrťo (64. L. Bajan), M. Juhász, Piroska, I. Belák - Faldyna (85. Hejčík).

Prešov - Slovan 3:0 (1:0)

PREŠOV. Prešovčania boli v 1. polčase lepším mužstvom. Slovanistov aktívnym pohybom nepustili do žiadnej nebezpečnej kombinácie, naopak, v priestore pred jeho šestnástkou výrazne dominovali a vytvárali si nebezpečné príležitosti. Hneď prvú z nich v 7. minúte nádhernou strelou do ľavého horného rohu Bičíkovej brány využil Katona a prelomil tak niekoľkozápasový bezgólový pôst prešovského mužstva. Druhý polčas sa začal náporom Slovana, ale pohyblivá prešovská obrana nedovolila hosťom vytvoriť si žiadne gólové šance. Naopak, Prešovčania stále viac hrozili z rýchlych protiútokov a po jednom z nich Dosoudil fauloval v šestnástke Katonu. Nariadenú jedenástku Poliačik bezpečne premenil. V 62. minúte Prešovčania opäť rýchlo
zakombinovali, Penksa vysokou loptou spoza hráčov Slovana našiel vybiehajúceho Katonu, ktorý prehodil na druhú stranu voľnému Pribulovi a ten tretíkrát prekonal Bičíka. To bola definitívna bodka za zápasom. Slovanisti sa síce ešte tlačili do blízkosti prešovskej brány, ale ich akcie vôbec neboli nebezpečné.

Góly: 7. P. Katona, 51. M. Poliaček (z pok. kopu), 62. Pribula, ŽK: Ščasný, Pozo, Pribula, E.
Takáč, M. Penksa - P. Petráš, Martins Simao, Dosoudil, rozhodoval Vnuk, 2463 divákov. Prešov: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Hanek, Josl - Pozo (85. Piter-Bučko) - Pribula, P. Katona (77. E. Takáč), M. Poliaček, M. Penksa - Mariano Bernardo (88. Belejík). Slovan: Putnocký - P. Petráš, Valachovič, Dosoudil, Martins Simao - Božič (46. Halenár), J. Kozák ml., Černák, Slovák
(87. Gaúcho) - Sylvestr (72. Ivana), Masaryk.

Mienka trénera

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Ťažko sa mi hľadajú slová. Opäť sme nedokázali doma zvíťaziť. Veril som, že po štvrtku rýchlo zregenerujeme, no nestalo sa tak. Nedokázali sme streliť prvý gól a ani neskôr sa nám nepodarilo skórovať. Sme z toho veľmi sklamaní."

Ladislav Hudec (tréner Senice): "Pre nás sú to fantastické tri body a najmä po prehre doma s Dunajskou Stredou. V prvom polčase sme ešte hrali dobrý futbal, no po prestávke vidina víťazstva spôsobila, že sme sa báli. Dávali sme si veľký pozor na Nováka. Napokon sme tri body ubránili a veľmi sa z toho tešíme."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Samozrejme, že sme rešpektovali silu Slovana. Jeho výsledok z Amsterdamu nebol pre nás rozhodujúci. My sme predtým v štyroch stretnutiach nedali gól. Chceli sme predovšetkým hrať aktívne v strednom pásme. Hráči taktické úlohy plnili veľmi dobre a do otvorených priestorov dobre útočili. Napokon šance aj efektívne zúročili."

Dušan Uhrin st. (tréner Slovana):
"Gratulujem Prešovu k výkonu a samozrejme aj k výsledku. Podľa mňa to bol dobrý zápas. My sme mali územnú prevahu, Prešov hral efektívnejšie a trestal naše chyby. V Slovane končím, hráči potrebujú nový impulz."

Ružomberok - Trnava 2:1 (0:1). Góly: 57. a 79. Ďubek - 39. Kožuch, ŽK: Sivčevič,
Lačný, P. Penksa - P. Ďuriš, Ľ. Bernáth, Kralj, Doležaj, ČK: 77. J. Kotula (Trnava) za kopnutie protihráča, rozhodoval Chmura, 3 621 divákov.

Dubnica - Nitra 3:0 (1:0). Góly: 34. M. Filo ml., 63. Nosek, 82. Kiška, ŽK: Kaspřák,
Áč (obaja Nitra), rozhodoval Horváth, 2 870 divákov.

D. Streda - B. Bystrica 0:2 (0:1). Góly: 31. Bruško, 77. Pečovský, ŽK: Pečovský (B.
Bystrica), rozhodoval Pavlík, 6 100 divákov.

Petržalka - Žilina 1:0 (1:0). Gól: 11. Cimakuridze (vlastný), ŽK: Guédé, Maroši -
D. Perniš, Kvesič, Rilke, Lietava, ČK: 87. Chupáč (Žilina) po 2. ŽK, rozhodoval Kráľovič, 1025 divákov.

Program 8. kola

Sobota 29. augusta: Senica - B. Bystrica (16.00), Nitra - D. Streda (19.30), Trnava - Petržalka (19.30). Nedeľa 30. augusta: Slovan - Dubnica (19.30), Žilina - Prešov (19.30), Košice - Ružomberok (19.30).