Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
SPIŠIAKOM SA V DOMÁCOM PROSTREDÍ NEDARILO

Vedúce trio bodovalo naplno

Aj po štvrtom kole je na čele druhej ligy skupiny východ nováčik - Bodva Moldava, ktorá si post lídra udržala vďaka lepšiemu skóre pred prešovskými juniormi. Vedúca dvojica peletónu sa predstavila na Spiši, líder hral v Poprade, ktorému pripravil druhú pr

Bojovali. Proti juniorom Prešova spišskonovoveskí futbalisti bojovali, ale v tomto súboji im asi nebolo súdené streliť gól, resp. bodovať.Bojovali. Proti juniorom Prešova spišskonovoveskí futbalisti bojovali, ale v tomto súboji im asi nebolo súdené streliť gól, resp. bodovať. (Zdroj: Jozef Petruška)

ehru a prvú domácu. V Sp. N. Vsi hostili juniorku prešovského Tatrana, ktorá potvrdila solídnu formu a vyhrala rozdielom triedy. Vonku sa darilo aj tretiemu Vranovu, ktorý vyhral nad rezervou corgoňligovej Žiliny. Výhodu domáceho prostredia využili hráči MFK Košice B, keď vo východniarskom derby zdolali posledné Humenné. Aj v druhom v Lipanoch dominoval domáci celok.

Sp. Nová Ves - Tatran Prešov jun. 0:3 (0:2)

SP. NOVÁ VES. Na premočenom teréne od úvodu boli aktívnejší domáci. V 8. minúte strieľal domáci Ondáš, no jeho pokus brankár hostí bezpečne kryl. Prešovčania mali dobrú príležitosť v 19. minúte, ale závar pred bránou domácich vyriešil spolu s obranou domáci gólman. V 24. minúte sa v dobrej šanci ocitol Novovešťan Stadnyk, ale s jeho hlavičkou bankár prešovskej rezervy nemal problémy. Hosťujúci hráči sa ujali vedenia v 36. minúte zásluhou Drakula. Ten istý hráč pridal aj druhý "gól do šatne". Do druhého polčasu vstúpili Spišiaci aktívne s veľkým nasadením. V 46. minúte sa z väčšej vzdialenosti pokúšal prekvapiť brankára Prešova Ondáš, ale jeho strela letela len mimo brány. V 58. minúte Šarišania zvýšili svoj náskok na hrozivých 0:3, autorom tretieho gólu bol Guba. Od tohto momentu sa domáci snažili skorigovať, ale cez pozornú obranu Prešova sa dostávali len veľmi ťažko. Navyše hostia hrozili rýchlymi kontrami. V 79. minúte po rohovom kope domáci Horváth hlavou mieril len mimo brány hostí. Vydarenú akciu ukázali domáci až v 83. minúte, na konci ktorej Novovešťan Kováč mieril len do stredu brány, kde našiel pozorného brankára hostí Taliana. Hostia si za výkon zaslúžili zvíťaziť, využili z mála šancí tri príležitosti, a tak si zo Spiša odniesli všetky body.

Góly: 36. a 45. Drakul, 58. Guba. ŽK: Petruš, Čomič, Ondáš, Melným, Zbiňovský. Divákov: 400. Rozhodca: Leško. Sp. Nová Ves: Tököly - Petruš, Čomič (53. Hamráček, 71. Augustin), Maxim - Stadnyk, Sedláček, Ondáš, Kováč, Čekovský (63. Stanislav) - Melnyk, Horváth. Prešov jun.: Talian - Ďurek, Harčák, Dubecký - Zbiňovský, Lipták, Berga Garzon Juan, Vršajevič (90. Kentoš), Drakul - Janev, Guba (51. Leško).

Lipany - Trebišov 2:0

LIPANY. Spočiatku to vyzeralo na vyrovnanejšiu partiu. Zemplínčania naznačili zopár ofenzívnych ťahov, no postupne sa museli stiahnuť hlbšie na svoju polovicu. S chuťou a kombinačne sympaticky hrajúca Odeva získavala s pribúdajúcimi minútami zjavnú územnú prevahu. Dobrú robotu odvádzal na hrote, najmä vo vzdušných súbojoch, P. Šuhaj. Z druhej vlny bolo cítiť na pravej strane aktívneho Zahradníka. Často s loptou manévrovali Drobňák, Š. Jacko aj Hudý s Pončákom. Nuž keď Lipanom spoľahlivo pracovala aj obrana, hralo sa zväčša na polovici hostí. Už v 10. minúte pohrozil ďalekonosným pokusom Zahradník. Potom mu streleckú pozíciu pripravil po technickej paráde Pončák. Loptu mu šikovne "sklepol" aj Šuhaj. Poľacký však vždy úspešne zasiahol. V občasných kontrách Trebišova bolo vidieť najmä Eliáša, v strede poľa bolo cítiť zase Gumana. Na ohrozenie brány Odevy to však nestačilo. V 25. min. mal gólovú príležitosť na kopačke Pončák. Poľackého však ani on neprekonal. V 28. minúte však kapituloval. Zahradník prevzal Angelovičovu prihrávku a spoza šestnástky trafil presne k pravej žrdi. Radosť v hľadisku ešte nedoznela, ked Zahradník aj svojím druhým pokusom takmer z rovnakej pozície rozvlnil sieť. Dve minúty pred polčasom mal k tomu blízko Eliáš. Sám pred Stefanovičom však mieril veľmi nepresne. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia. Takmer dvadsať minút mali územne navrch, no pred pokutovým územím Odevy ich útočné snahy končili. Bránu poriadne neohrozili. Záver patril opäť domácim, ktorí mohli zvýšiť, no Poľacký sa zasa viackrát vyznamenal. Najmä po dvoch strelách striedajúceho Andraščíka.

Góly: 28.a 30. Zahradník. ŽK: Turok - Heteš - Capko, Baka. Rozhodca: Vlčej. Divákov: 745. Odeva: Stefanovič - J. Angelovič (70. Turok - Heteš), V. Chovan, T. Šimko, J. Janič - Zahradník, Hudý (73. M. Andraščík), Š. Jacko, I. Pončák - Drobňák, P. Šuhaj. Slavoj: Poľacký - Kročko, Olah, Baka, Petrovský - Capko - E. Lukáč (79. Patkanóci), Guman, Ľ. Rusnák, Toporčák (62. M. Lukáč) - Eliáš (86. Rugolský).

Poprad - Moldava 2:4 (1:0)

POPRAD. Stretnutie mužstiev zo špice tabuľky začali oba tímy svižne. V 2. min. mohol otvoriť skóre domáci Maťaš, no v koncovke neuspel. V 14. min. naopak sa dostali k slovu hostia, keď po rohovom kope Timkoviča sa hlavou nepresadil Kováč. V 21. min. sa hostiteľom z útočnej aktivity podarilo takmer vyťažiť vedúci gól, no s Monkovým ďalekonosným pokusom z vyše 30 metrov si gólman Novák s problémami, ale predsa len poradil. O dve minúty na to však už hostia kapitulovali, keď po ideálnej Tropovej prihrávke prudkú Kubusovu strelu vyrazil Novák iba pred dobre postaveného Maťaša, ktorý s prehľadom rozvlnil sieť. Po tomto momente zvýšili domáci svoju aktivitu a súpera až do záveru prvej polovice do vážnejšej šance nepustili. V 54. min. sa však potvrdilo nedáš - dostaneš, keď presnú prihrávku Maťaša umiestnil do odkrytej brány Kubus. Hostia sa však nevzdali a už o štyri minúty dosiahli kontaktný gól. V 65. min. bolo vyrovnané, keď strelu Tomkoviča vyrazil Vernarský iba pred Jurka, ktorý sa nemýlil. V 72. min. naklonili misky váh na svoju stranu, keď úspešným strelcom bol Kováč. V 86. min. sa podarilo hosťom prikrášliť svoje víťazstvo, keď bezmocného domáceho gólmana prehodil Gavlák.

Góly: 23. Maťaš, 54. Kubus - 58. a 72. Kováč, 65. Jurko, 86. Gavlák. ŽK: Daško, Rams, Ondruš, Bendík, Maťaš - Jurčo, Ziemba, Seman. Divákov: 700. Rozhodca: Anguš. POPRAD: Vernarský - Bendík, Daško, Dvorožňák, Ondruš - Rams, Kočiš (79. Vitkaj), Trop, Monka (79. Bednarčík) - Kubus, Maťaš.
MOLDAVA: Novák - Jurčo (58. Seman), Ziemba, Kováč, Majný - Andraščik (76. Dupkala), Majoroš, Timkovič, Offseni - Jurko, Nsasi (30. Gavlák).

Zvolen - St. Ľubovňa 1:0 (0:0). Gól: 53. Pavúk, rozhodoval: Korista, 700 divákov.

Žilina "B" - Vranov 1:2 (0:0). Góly: 61. Ihnatišin - 56. a 80. J. Baran, rozhodoval: Debnár, 150 divákov.

Košice "B" - 1. HFC Humenné 2:0 (1:0). Góly: 27. Pačinda, 52. Cuprišin, rozhodoval: Mriglot, 100 divákov.

Čadca - Dukla B. Bystrica "B" 0:3 (0:0). Góly: 51. a 72. Laksík, 81. Pich, ČK: 55. Bocka (Čadca) po 2. ŽK, rozhodoval: Marhefka, 500 divákov.

Podbrezová "B" - MFK B. Bystrica 7:0 (4:0). Góly: 5., 30., 61. a 66. Tubonemi, 23. Kožička, 32. Hanák (z pok. kopu), 58. Gajdošík, rozhodoval: Perašín, 300 divákov.

Program 5. kola

29. - 30. 8.: St. Ľubovňa - Lipany, Vravov - Zvolen, Prešov jun. - Žilina B,
Moldava - Sp. N. Ves, Humenné - Poprad, MFK B. Bystrica - Košice B, B. Bystrica B - Podbrezová B
Trebišov - Čadca.

Najlepší strelci

6 gólov: Jurko (Moldava)
4 góly: Tubonemi (Podbrezová B),
3 góly: T Záhraník (Lipany), Kubus, Maťaš (obaja Poprad), Kováč (Moldava), Baran (Vranov)
2 góly: Nikel (Podbrezová B), Pribula, Drahul (obaja Presov jun.), Šulgan, Fizek, Šidlo (všetci Čadca B)
Šamo (Vranov), Cimerman, Kupčík (obaja MFK B. Bystrica), Šuhaj (Lipany), Stadnyk (Sp.N. Ves), K. Číž, Pavúk (obaja Zvolen), Capko (Trebišov), Gavlák (Moldava), Laksík (B. Bystrica B).

1. Moldava 4 3 1 0 13:4 10

2. Prešov B 4 3 1 0 8:3 10

3. Vranov 4 3 0 1 10:3 9

4. Lipany 4 2 2 0 8:2 8

5. Poprad 4 2 0 2 8:7 6

6. Podbrezová B 3 1 2 0 12:2 5

7. Zvolen 4 1 2 1 6:6 5

8. Trebišov 4 1 2 1 2:2 5