Petrovce zdolali rozdielom triedy Sečovce

Sportnet|24. aug 2009 o 00:00

Nováčik z Petroviec nad Laborcom vyhral nad exštvrtoligovými Sečovcami 3:0 (2:0). O všetky góly sa postaral útočník Martin Halkai.

Hanbu si nerobia

Celky z Michalovského okresu to v piatej lige Juho-východ nemajú ľahké. Po minulosezónnom nevýraznom účinkovaní Budkoviec sa pred týmto súťažným ročníkom nedávali veľké šance ani Petrovciam n/L. O to viac, že do svojho kádra počas leta nepritiahli zvučné futbalové mená. Petrovčania sa však zatiaľ viac-menej úspešne boria s názormi neprajníkov. V dvoch domácich stretnutiach neokúsili trpkosť prehry (predtým remizovali so Stredou n/B.). Navyše, v ostatnom kole súťaže dosiahli veľmi cenné víťazstvo. Až trojgólovým rozdielom na domácom trávniku pokorili Sečovce. Pritom medzi nedeľňajšími súpermi bol ešte v júni rozdiel dvoch súťaží.

Hetriky už zaznamenal

Klince do sečovskej rakvy systematicky zatĺkal Martin Halkai, domáci útočník. V dôležitom piatoligovom súboji zaznamenal čistý hetrik. Dva góly vsietil na začiatku a konci úvodného dejstva. Tretí pridal v prvej polovici II. polčasu. "Nie je to pre mňa nič nové. Niečo podobné sa mi podarilo už v nižšej súťaži a v mládežníckych kategóriách," konštatoval hráč, ktorý na jar pôsobil v treťoligových Topoľanoch. M. Halkai však bral cennú výhru triezvo. Rozhodne sa nevznášal v oblakoch. "Prakticky v I. polčase sme stopercentne využili dve šance. Vďaka ich premeneniu sme si vytvorili rozhodujúce vedenie," zhodnotilo rýchlonohé útočné tykadlo.

Realistický pohľad

Martin Halkai sa vyjadril aj na adresu herne vyspelého súpera. "V I. polčase mal herne navrch. V jeho závere sme vsietili druhý gól a mal som pocit, že ten Sečovčanov psychicky a herne zlomil," povedal. Zdôraznil, že z trojgólového úspechu nerobí vedu. V priebehu tohto týždňa naň zabudne a v najbližšom majstrovskom súboji pôjde opäť od prvej minúty na doraz.