III. liga - Krásna stratila prvé body v Sabinove

Sportnet|17. aug 2009 o 00:00

V štvrtom kole najvyššej regionálnej súťaže prvýkrát smútili fanúšikovia Krásnej po porážke v Sabinove. Prenasledovatelia však zakopnutie lídra nevyužili, a tak sa na vedúcej priečke tabuľky nič nemení.

V dobrom tempe pokračuje nováčik zo Sniny, ktorý ako jediný ostal v súťaži bez prehry, no má na konte o zápas menej. Druhý nováčik Vyšné Opátske naďalej vonku vyhráva, no doma prehráva, tentoraz so Spišským Podhradím. Hore sa vyšplhal Bardejov, už je druhý.

Topoľany - Sobrance 2:2 (2:2)

V prvom dejstve to bolo ako na hojdačke. Prvú stopercentnú šancu síce zahodil domáci Kostovčík, keď po centri Čorneja minul hlavou prázdnu bránu, no z gólu sa tešili prví hostia. V 12. minúte vybojoval medzi stopérmi Topolian loptu Komár, spätne našiel Murgáča a ten ľavačkou k žrdi otvoril skóre. Sobrance sa z vedenia dlho netešili, pretože už o dve minúty sa po rohovom kope Bubenka v skrumáži najlepšie zorientoval veterán Surmin a vyrovnal. V ďalšom priebehu spáli veľké šance domáci Kopka i hosťujúci Smoľák, ale v 27. minúte po peknej individuálnej akcii M. Tótha na pravej strane a následnom centri sa lopta dostala pred osamoteného Kopku, ktorý do odkrytej brány poslal Topoľany do vedenia - 2:1. V 39. minúte mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, ale M. Tóth zoči-voči brankárovi Polomskému neuspel. To sa Topoľanom vypomstilo, pretože z následného brejku sa do úniku dostal Murgáč, jeho prvú strelu ešte Komenda kryl, ale na opakovanú už nestačil a bolo vyrovnané. V druhom polčase aktivita oboch celkov neutíchla, do veľkej šance sa dostal v 61. minúte Kandala, brankár Polomský však stihol v poslednej chvíli zasiahnuť. Na opačnej strane nebezpečne pálil z priameho kopu Praščák, Komenda sa vyznamenal. Oba tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale keďže v koncovke už nik neuspel, derby sa skončilo spravodlivou remízou.

GÓLY: 14. Surmin, 27. Kopka - 12. a 40. Murgač. ŽK: Bubenko, Csomos, Bajza - Smoľák, Viňanský, Pavlina, Murgáč, Treľo. Pred 450 divákmi rozhodoval Tabaka. TOPOĽANY: Komenda - Csomos (42. Geroč), B. Bajza, Grendel, Surmin - M. Tóth, Čornej, Bubenko, Kostovčík - Kandala, Kopka (52. Pidgainyi). SOBRANCE: Polomský - Treľo, Pavlina, Smoľák, Ličko - Komár, Viňanský, Praščák, Devečka - Romanec, Murgáč.

Jaroslav Čúrny

Sobrance dokázali prekvapiť aj s 11 hráčmi.

TOPOĽANY. Kto sa pozrel pred včerajším zemplínskym treťoligovým derby medzi Topoľanmi a Sobrancami na súpisku hostí, musel ostať zaskočený tým, že na nej bolo uvedených iba 13 hráčov, reálne však Sobrance nemali ani jedného náhradníka, a preto musel hrať pravého obrancu náhradný brankár Treľo. "Z tohto pohľadu sme získali veľmi cenný bod. Pricestovali sme sem v katastrofálnom zložení, bez jedinej možnosti na striedanie. Tento bod teda má veľký význam, hoci sme mohli aj vyhrať," konštatoval pár minút po zápase tréner hostí Eduard Knežo.

Futbal sa musel páčiť

Sobrance v prvom polčase ťahali za kratší koniec, v druhom už hrali rozumnejšie a vyťažili z toho bodový zisk. "Prvé dejstvo bolo svojím spôsobom rozhárané. Oba tímy útočili, dostávali sa do šancí, strieľali góly. Divákom sa musel futbal páčiť. Po prestávke sme sa mierne stiahli, napriek tomu sme sa dostali do ďalších šancí. To isté však platilo aj na opačnej strane. Takže aj keď nás mrzí, že sme nevyhrali, musíme športovo priznať, že remíza je zaslúžená," doplnil Eduard Knežo.

Nespokojnosť s rozhodcami

Hostia často dávali vehementne najavo nespokojnosť s verdiktami rozhodcov. Veľakrát aj zbytočne a hlavne s prehnanou intenzitou, za čo si zbytočne vykoledovali tri žlté karty za rečnenie. "Myslím si, že klub ako Topoľany, ktorý má vo svojom strede viacero hráčov s ligovými skúsenosťami, nepotreboval pomoc arbitrov. Ja sa to nebojím povedať - pokiaľ nenastavíme rovnaký meter 50 na 50, pokoj nebude. Hlavne v strede poľa rozhodca "pripiskoval" Topoľanom. Nebolo to v poriadku, preto sme reagovali. Najviac nás naštval moment, keď domáci stopér Bajza zozadu nedovolene fauloval nášho Murgáča, za čo mal vidieť červenú kartu," dodal E. Knežo.

Zemplínske derby. Skončilo sa remízou 2:2, ale vďaka mnohým šanciam bolo dramatické od prvej až do poslednej minúty. Foto: Jaroslav Čúrny

Giraltovce - Barca 2:1 (1:1)

Na výbornom trávniku predviedli obidve mužstvá dobrý a ofenzívne ladený futbal. Ako prví pohrozili hostia v 4. minúte, keď Gajdoš uvoľnil Pástora, ale Štefánik loptu skvele vyrazil. Odpoveď domácich bola rýchla a razantná. V 7. minúte Dic bombou opečiatkoval žrď a o tri minúty neskôr Blažko prudkou umiestnenou strelou prekonal Kováča a prerušil tak gólový pôst Slovana. V 20. minúte unikol Uhrín, ale pri jeho šanci sa vyznamenal Kováč. Vtipné akcie na oboch stranách si vyslúžili aj častý potlesk publika. Barčania nezaostávali, boli nebezpeční a v 35. minúte vyrovnali zo štandardnej situácie. Gajdošov prudký center umiestnil do siete Pástor. Po prestávke pokračoval Slovan v silnej ofenzíve, zatiaľ čo Barca v aktivite poľavila. Najkrajšia akcia domácich prišla v 54. minúte. Dic ideálne našiel mladého Digoňa, ten si perfektne prebral loptu a s rutinou skúseného harcovníka nedal Kováčovi žiadnu šancu. Skóre mohli zvýšiť ešte Cigán, Hlávka a P. Partila, ale svoje šance nevyužili. Poistiť víťazstvo mohol v 86. minúte Uhrín, ktorý sám na päťke hlavou prestrelil po presnej prihrávke Plháka. Hostia sa nevzdávali a dve minúty pred koncom mohol vyrovnať po úniku Ohman, ale Štefánik vytiahol jeden zo svojich neuveriteľných zákrokov a tak zachránil pre Slovan tesné, ale zaslúžené víťazstvo.

Góly: Blažko, Digoň - Pástor, ŽK: Vojta, Plaško - Hoščuk, Pástor, Eštočin, D: 400, R: Ištoňa. GIRALTVOCE: Štefánik, Čurlík, Hlávka, Pribiš, Mizák, P. Partila, Vojta, Dic (79. Plhák), Digoň (87. Hudák), Uhrín, Blažko (71. Cigán). BARCA: Kováč, Borza, Kollár, Eštočin, Vodnár, Ohman, Hoščuk, Gajdoš, Brunovský, Pástor (83. Milkovič), Valkučak (77. Parlagi)

Miroslav Deutch

Nižný Hrušov - Snina 1:3 (1:1)

NIŽNÝ HRUŠOV. Od úvodnej minúty sa hral opatrný futbal. Prvú gólovú šancu mal domáci Horňák, keď unikol po pravej strane, ale jeho strelu hosťujúca obrana odvrátila na roh. V 10. minúte sa v pokutovom území hostí ocitol sám Mamaj, no jeho strelu hosťujúci brankár vyrazil. Od tohto momentu domáci zatlačili hostí na ich polovicu, ale gólové príležitosti Palka, Komjatyho a Mamaja ostali nevyužité. Hostia sa osmelili v 30. minúte, keď sa na šestnástke uvoľnil Ajušik, no jeho strelu domáci brankár kryl. V 35. minúte to už domácim vyšlo, keď sa na pravej strane presadil Mamaj, nacentroval na voľného Tkáča, ktorý vsietil gól. V 44. minúte po skrumáži pred domácim brankárom hostí s Marekom Lukáčom vyrovnali na 1:1. Druhý polčas sa začal vo vysokom tempe. V 55. minúte mal hosťujúci Bednár na hlave gól, no jeho hlavička minula domácu bránku. V 60. minúte mali domáci výhodu priameho kopu, no Peržeľova strela skončila len v múre. Hostia sa v týchto momentoch sústredili na rýchle protiútoky, no gólové príležitosti Hiševa a M. Lukáča ostali nevyužité. V 70. minúte sa po chybe domácej obrany dostala lopta k M. Lukáčovi, ktorý zaznamenal druhý gól v stretnutí. V 75. minúte hostia opäť udreli, keď na centrovanú loptu si nabehol Pčola a zvyšoval na 1:3. V 89. minúte ešte kopali hostia pokutový kop, ktorý však domáci brankár chytil. Hostia si za predvedený výkon v druhom polčase zaslúžene zobrali 3 body.

Góly: Tkáč - M. Lukáč 2, Pčola. ŽK: hostia Hanc, Bednár, D: 500, R: Fedeš. NIŽNÝ HRUŠOV: Klamár, Duda, Komjatý, Albičuk, Lukáč, Mamaj, Palko, Mikloš (75. Hanza), Peržeľ, Horňák, Tkáč. SNINA: Biňa, J. Lukáč, Hanc, Jankaj (46. Haburaj), Ajušik, Pčola (90. Mochnaľ), Hišev, Tomčák, M. Lukáč (85. Krajník), Bednár, Červeňák.

Peter Goga

Stropkov - Svidník 1:0 (0:0)

STROPKOV. Od úvodných minút prvého polčasu sa ukazovalo podľa kvality hry, že v medziokresnom derby sa stretli v súčasnosti výkonnostne dve najslabšie mužstvá súťaže. Strely z diaľky smerujúce zväčša do stredu brány brankári v pohode zlikvidovali. V prvej časti hry zaujala snáď iba strela Paňka ml. nad bránu a zákrok Biroša po dorážke Výravca zblízka. V 26. min. odpustil rozhodca hosťom pokutový kop za bránenie v hre Bujdoša a v protiútoku sa opäť vyznamenal Biroš, keď musel vyrážať strelu Puchíra. V úvode 2. polčasu dal hlavou po rohovom kope gól Ličko a hra na oboch stranách dostala vyššie obrátky. Po hodine hry mohol vedenie Tesly poistiť Gonos, ale jeho krížna strela po vysunutí Potomom smerovala tesne vedľa brány. Ďalšiu príležitosť na zvýšenie skóre mal aj Vachaľ, ale pridlho si pripravoval loptu k strele, ktorú mu nakoniec zrazila obrana Svidníka. Potom sa zväčša už len bojovalo a pomerne často sa aj pred očami hráčov žltilo. Doslova v záverečných sekundách zápasu domáci Potoma prekopol zblízka bránu súpera a strelu hosťujúceho Soušeka vytlačil na rohový kop brankár Biroš.

G: 49. Ličko, ŽK: Gonos, Parilák, Ličko - Gergeľ, Kurilec, Horochonič, D: 300, R: Juhas. STROPKOV: Biroš - Fiľarský (78. Parilák), Veselý, Pavlík, Zápotocký - Medvec (36. Gonos), Ličko, Kapišovský, Bujdoš (60. Potoma) - Fečko, Vachaľ. SVIDNÍK: Čikoš-Pavličko - Javorský, Výravec, Horochonič, Valkučák - Kurilec (71. Paňko st.), Paňko ml. (79. Matvej), Harakaľ, Gergeľ - Puchír, Čičvara (72. Soušek).

Peter Barilla

Ličko: Derby je o prvom góle

STROPKOV. MŠK Tesla Stropkov a FK Drustav Svidník museli vo vzájomnom meraní síl bojovať nielen so súperom, ale i nepríjemnou bilanciou z úvodu sezóny. Pokojnejší po nedeli môžu byť Stropkovčania, pretože po hlavičke Ľ. Lička putovali tri body na ich konto.

Výška nerozhoduje

Derby medzi MŠK Tesla Stropkov a FK Drustav Svidník prinieslo súboj o poslednú priečku treťoligového pelotónu. Aktívnejšie začali domáci, lenže ich strelecké pokusy na pozorného J. Čikoša-Pavlička platiť nemohli. Naopak, Svidníčania sa ocitli dvakrát pred J. Birošom, no M. Vyravec s J. Puchírom nechali vyniknúť domáceho gólmana. Rozhodujúci moment celého stretnutia prišiel tri minúty po zmene strán, keď si na rohový kop najlepšie nabehol Ľuboš Ličko a hlavou otvoril skóre. Stredopoliar Stropkova patrí medzi skupinu hráčov, ktorí štandardné situácie skôr zahrávajú, ale proti Svidníku ukázal, že presadiť sa dokáže aj v hlavičkových súbojoch. "Prvý gól hlavou som dal ešte za Podbrezovú v Humennom, čo si pamätám veľmi presne, pretože nie som typický hlavičkár. Proti Svidníku som si nabehol na dobrý center a zrejme ma aj obrancovia podcenili, lebo patrím medzi nižších hráčov. Som rád, že lopta skončila v sieti a vďaka tomuto momentu sme si na konto konečne pripísali prvé víťazstvo. V úvode sezóny sa herne trápime, nedarí sa nám, ako by sme si predstavovali, a preto verím, že tento zápas nám pomôže odraziť sa k lepším výkonom," podotkol po stretnutí Ľuboš Ličko.
Výsledok sa počíta
Po jedinom gólovom momente v stretnutí sa na pár minút zdalo, že hra sa môže dynamicky prelievať v ofenzívnych vlnách, no tempo postupne upadlo. Stropkovčania mohli svoje vedenie poistiť po strelách R. Gonosa, K. Pavlíka či R. Potomu. Nepremenené príležitosti mohli domácich vyjsť draho v nadstavenom čase, keď J. Biroš zachraňoval víťazstvo svojho tímu v súboji s J. Soušekom. "Derby je o prvom góle a kto ho dá, je na koni. Na druhej strane musím priznať, že Svidník mal tri gólové šance, ale vo všetkých prípadoch nás podržal J. Biroš. Každý z nás chcel vyhrať, len na trávniku nám to nešlo. Počas polčasovej prestávky sme si v kabíne povedali tvrdšie slová a len dúfam, že z našej strany to bude iba lepšie a lepšie," zaprial si Ľ. Ličko.

Imrich Makó

Hrdina. Derby rozhodol hlavičkou Ľ. Ličko (vpravo), ktorý paradoxne nepatrí medzi vyhlásených hlavičkárov.

Sabinov - Krásna 2:1 (2:0)

Obidve mužstvá začali defenzívne. Domáci nemali rešpekt pred hosťujúcim mužstvom. Napádali hráčov, aby mali čo najmenej priestoru, a to sa vyplatilo v 7. minúte, keď po chybe hosťujúcej obrany Ján Dlugoš otvoril skóre na 1:0. V 19. minúte mohlo byť už 2:0, ale po rohu domácich vo vyloženej šanci Kerbčar loptu netrafil. O dve minúty ten istý hráč pekne zahlavičkoval, ale brankár hostí reflexívne zasiahol. Hostia tiež ukázali svoju tvár, hrali kombinačne, ale z ich strany boli nepresnosti vo finálnych situáciách. V 40. minúte si domáci diváci zatlieskali, keď Mrúz z otočky perfektne trafil pravý spodný roh hosťujúceho brankára. Druhý polčas začali hostia lepšie. V 49. minúte mohli znížiť stav, ale hosťujúci útočník vystrelil a lopta tesne minula pravú tyč brankára Eliáša. V 56. minúte hosťujúci Matia vystrelil z 25 metrov, ale brankár Eliáš gólu zabránil, keď efektne vyrazil loptu na roh. V 63. minúte sa stav zmenil na 2:1, keď po peknej kombinačnej akcii hostia dali gól Chytavom. Hostia sa snažili vyrovnať, domáci bojovali a eliminovali hosťujúcich útočníkov. V 86. minúte domáci Radačovský dal gól, ale postranný rozhodca videl útočný faul a hlavný ho odpískal. V nervóznom závere domáci uhrali víťazstvo.

Góly: J. Dlugoš, Mrúz - Chytava, ŽK: D. Dlugoš, Radačovský - Čatloš, Eštočin, Bodnár, D: 200, R: Kolesár. SABINOV: Eliáš, Kerbčar (83. Janiga), Perecar (46. Radačovský), Mrúz, Lukáč, Andraščík, J. Dlugoš, D. Dlugoš, T. Jusko, Madzik (57. Daniel Sokovič), Novotný. KRÁSNA: Čatloš, Handzuš, Kašai, Eštočin, Bodnár, Korfanta, Surgent, Beck, Matia, Golenya (27. Monrigal), Chytava.

Peter Plavčan

V. Šariš - Lokomotíva Košice 0:0

V. Šariš. Domáci, uvedomujúc si kvalitu súpera, začali stretnutie zo zabezpečenej obrany. Boli to však oni, ktorí prví ohrozili súpera strelami V. a M. Kerestéšovcov, najmä tá druhá sa pýtala do brány. Hostia pozrozili v 21. min. po trestnom kope však Begányi hlavou nedal. Hra sa potom odvíjala väčšinou v strede ihriska. Ani jedno mužstvo sa nechcelo dopustiť chyby. Hostia v závere polčasu ešte raz pohrozili, avšak bez gólového efektu. Aj druhý polčas začali obe mužstvá opatrne. V 55. min. po faule Gedeon nepremenil pokutový kop, domáci brankár jeho strelu kryl. Domáci potom prevzali iniciatívu. V 67. min. V. Kerestéš z úniku nedal, brankár hostí jeho strelu kryl. V 74. min. Daňo v dobrej pozícii prestrelil bránu hostí. Do konca zápasu si už hráči oboch mužstiev napriek snahe čistú šancu nevypracovali. Kvalitné stretnutie tak skončilo bezgólovou remízou.

ŽK: Marchevský - Mišenčík, D: 300, R: Ličko. V. ŠARIŠ : Lukáč - Kubánka, Lacko, Beliš (74. Lendacký), V. Kerestéš (78. Onofrej), Daňo, M. Kerestéš, Marchevský, Bandžuch, Halčák (89. Mathé), Matej. LOKOMOTÍVA KOŠICE: Repovský - Begányi, Baránek, Chalúpka (62. Berta), Jurek, Kakaščík, Kľučár, Mišenčík (83. Janči), Grünvaldský, Gedeon, Barga (55. Gazda).

Pavol Heldák

V. Opátske - Sp. Podhradie 0:1 (0:0)

Hostia začali aktívne, ale ako prví nebezpečne vystrelili v 8. minúte najprv Šuster a v zapätí Turczyk, ale ich strely sa neujali. V 12. minúte po rohovom kope Turczyka Šuster hlavou tesne minul. Domáci mohli ísť do vedenia v 38. minúte, ale Velákova strela mierila do žrde. Po zmene strán domáci zatlačili, ale hostia využívali každú príležitosť na rýchly protiútok. V 72. minúte po ich nevinnej akcii odcentrovali od rohovej zástavky a Zábavník hlavou trafil do vlastnej siete. Po tomto momente domáci znervózneli a už do konca stretnutia nič nevymysleli.

G: vlastný gól Zábavník, ŽK: Angelovič, Šuster - Okľučák, D: 300, R: Michalik. V. OPÁTSKE: Cuper, Sciranka, Lukáč (73. Grega), Zábavník (77. Haluška), Krakovský, Filčko, Lelák, Peter Angelovič, Šuster, M. Angelovič (64. Lesňák), Turčík. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Tirpák, Gonda, Mišenčík, Jaško, Papcún, Komara (83. Prusák), Pokrivčák, Hritz, Maliňák (66. Sališ), Soták, Gonda.

Ladislav Ostroha

V. Tatry - Bardejov 0:1 (0:1)

VYSOKÉ TATRY. V súboji o popredné priečky sa stretli vyspelí súperi, ktorí si nič nedarovali. V 5. minúte nebezpečne po zemi odcentroval Vasilijak, ale nikto loptu nezakončil. V 9. minúte odpovedal strelou Buc, ale obrana ju zrazila na roh. V 15. minúte prešiel obranou Vasilijak, dostal sa až pred brankára domácich a po zemi dal vedúci gól. V 26. minúte mohol vyrovnať strelou z 20 metrov Kakaščík, ale Molčan ju vyrážal s námahou na roh. V 39. minúte mal šancu Petráš, bravúrne ju kryl Hajovský. Záver polčasu patril domácim, keď najskôr v 44. minúte priamy kop z 20 metrov išiel tesne nad a v 45. minúte po rohovom kope strieľal po zemi Renér, ale Palša odvrátil na bránkovej čiare istý gól. V 50. minúte zacentroval do šestnástky prudko Renér, obrana však zrazila jeho strelu na roh. V 67. minúte po rohovom kope najvyššie vyskočil Dulovič, ale jeho hlavička išla vedľa. Domáci v snahe o vyrovnanie pritlačili Bardejov na jeho polovici, a tým využívali na ohrozenie domácej brány rýchle brejky. V 73. minúte tvrdo vypálil z 20 metrov Buc, brankár bol však pripravený. V 89. minúte mohol vyrovnať Ďurán, ale jeho hlavičku na čiare zneškodnil Molčan. V 90. minúte z rýchleho protiútoku nastrelil ešte Vasilijak tyč. Zúfalý nápor domácich však k vyrovnaniu neviedol.

Nadpis clanku

Gól: Vasilijak, ŽK: Šimšaj, Sabo, Dulovič - Cenker, Kočiš, Adamišin, D: 200, R: Koňar. V. TATRY: Hajovský, Ševc, Buc, Krempacký (22. Sabo), Kakaščík, Renér (56. Palbuta), Šimšaj, Dulovič, Verešpej (82. Oprondek), Regítko, Ďurán. BARDEJOV: Molčan, Hanuščák, Palša, Kočiš (75. Kundra), Adamišin, Petráš (82. Pelegrim), Kendra, Luščák, Vasilijak, Cenker, Pisarík (65. Bučko).

Miroslav Kolodzej

NAJLEPŠÍ STRELCI

• 3 góly: Murgáč (Sobrance), Horňák (N. Hrušov)
  • 2 góly: Smoľák (Sobrance), Matia (Krásna), Kopka (Topoľany), Mamaj(N. Hrušov), Vyravec (Svidnik), Šuster (V. Opatské)
  • 1 gól: Vasiliak, Pisárik, Cenker, Petráš, Palša (všetci Bardejov), Turczyk, P. Angelovič, P. Hudák (všetci V. Opatské), Kľučár, Gedeon (obaja Lok. Košice), Praščák, Komár (obaja Sobrance), Fečko (Stropkov), Estočin, Harda, Kičura, Citava (všetci Krásna), Bandžuch, Halčák (obaja V. Šariš), Bubenko (Topoľany), Radačovský, Jusko(obaja Sabinov), Krempaský, Verejšpej, Buc (všetci V. Tatry), Puchír (Svidnik), Tkáč, Peržeľ (obaja N. Hrušov), Maliňák, Papcún, Pokrivčák (všetci Sp. Podhradie), Oros, Gajdoš, Durbák (všetci Barca),Bednár, Joz. Lukáč (obaja Snina).
  • Vlasný gól: Lukáč (N. Hrušov)

PROGRAM 5. KOLA

22.8. o 16.00 hod.: Sobrance - Giraltovce, Bardejov - Topoľany, Lok. Košice - V. Opátske.
23.8. o 10.30 hod. Krásna - V. Tatry, o 16.00 hod.: Svidník - Sabinov, Sp. Podhradie - Stropkov, Snina - V. Šariš, Barca - N. Hrušov.