II. liga - Na čele pelotónu o skóre Moldava

Presný zásah. Darmo sa brankár košickej rezervy naťahuje, lopta končí v sieti. Zo zápasu Moldava - Košice B (2:1). (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|17. aug 2009 o 00:00

Po treťom kole II. futbalovej ligy už nie je na vedúcej priečke tabuľky Poprad. Ten totiž prehral na pôde prešovských juniorov...

Po treťom kole II. futbalovej ligy už nie je na vedúcej priečke tabuľky Poprad. Ten totiž prehral na pôde prešovských juniorov. Trpkosť porážky prvýkrát predýchavali aj Spišiaci, rozdielom triedy ich zdolal Vranov. Na čelo sa prepracovala Moldava, pred dvaapoltisícovou návštevou zdolala košické béčko. V zápase zaujalo, že domáci M. Kováč trafil do oboch bránok a víťazný gól Bodvy padol z pokutového kopu. Doma sa nevyznamenali Humenčania, pretože trikrát inkasovali od rezervy Podbrezovej. Naopak, Stará Ľubovňa zužitkovala domáci trávnik naplno a naprázdno neodchádzali zo Zvolena ani lipianski futbalisti, podarilo sa im uhrať remízový výsledok. Rovnako pochodil Trebišov u vojakov z Banskej Bystrice.

Moldava - MFK Košice "B" 2:1 (1:0)

MOLDAVA. Hostia pricestovali na derby posilnení hráčmi A-mužstva, ale domáci nastúpili bez strachu a už v 8. min. mohol Repiský loviť loptu zo siete. Jurko však hlavou trafil iba žrď. V 33. min. sa Timkovič ocitol pred brankárom hostí, ale neskóroval. Skóre sa menilo v 35.min., keď po rohu Kováč hlavou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu - 1:0. V závere polčasu sa stav mohol meniť, ale domáci kapitán Majoroš trafil z 25 m brvno a Andraščík z päťky prekopol. Hostia sa v prvom polčase dostávali len sporadicky pred bránu domácich.
Druhý polčas hostia zvýšili aktivitu a v 58. min. nešťastne tečoval Kováč loptu do vlastnej siete - 1:1. Zápas začínal mať grády, hra sa prelievala z jednej strany na druhú a bolo zrejmé, kto dá gól, vyhrá. Bližšie k tomu mali hostia, keď v 73. min. Goga trafil žrď Novákovej brány. Domáci zahrávali opäť rohový kop a po ruke hostí v šestnástke rozhodca bez váhania odpískal pokutový kop, ktorý Seman nekopromisne premenil v 75. min. na víťazný gól - 2:1. V nadstavenom čase ešte domáci mohli zvýšiť skóre, ale brankár hostí N´Sasiho prvú strelu brankár a druhú sám hráč prekopol. Hostia sa prezentovali veľmi kvalitným výkonom, avšak domáci vyhrali zaslúžene.

Góly: 36. M. Kováč, 78. M. Seman (z pok. kopu) - 58. M. Kováč vlastný. ŽK: Ziemba - Školník, Teixeira, Repiský, Hovančík. Rozhodoval: Havíra. Divákov: 2 500. MOLDAVA: Novák - Jurčo, Ziemba, Kováč, Majný, Andraščík (61. Dupkala), Majoroš (68. Seman), Timkovič, Osseni, Jurko, Gavlák (90. N´Sasi). KOŠICE B: Repiský - Školník, Čonka, Džogan, Šimko, Jurčo, Goga (81.Junior), Adam (75.Hajník), Pačinda (81.Hojstrič), Hovančík, Teixeira.

fk bodva

Stará Ľubovňa - Žilina "B" 1:0 (0:0)

STARÁ ĽUBOVŇA. V 10. minúte predviedli gorali ukážkovú akciu po osi Pyda - Dlugoš, zakončujúcemu Krajňákovi však rýchlo vložil do strely nohu vracajúci sa obranca Žiliny. V 14. minúte mali hostia veľkú možnosť ujať sa vedenia, no po rohovom kope skončila hlavička Chupáča na brvne Bičušovej brány. Aktívni gorali v úsilí streliť vedúci gól, ktorým by prelomili smolu z ostatných zápasoch, pritlačili súpera na jeho polovicu. V 21. minúte mal gól na kopačke Kosturko, keď mu loptu v pokutovom území naservíroval Dlugoš, ibaže namiesto zakotúľania lopty okolo presúvajúceho sa brankára nasledovalo prudké a nepresné zakončenie. V 22. minúte však ešte väčšiu šancu spálil domáci stopér Pavlišin, ktorý sa nabiehajúc z druhej vlny dostal až zoči-voči brankárovi Thielovi, ale ani on nedokázal odkliať začarovanú bránku súpera. Nepremenené príležitosti mohli goralov trpko omrzieť v 44. minúte, keď po akcii Zlatkoviča z pravej strany trestuhodne prekopol odkrytú bránu Poleť. V dobrom výkone pokračovali obe mužstvá aj v druhom dejstve. V 53. minúte nepôsobil isto hosťujúci brankár Thiel po tom, čo mu nevydarený center Kosturka zazvonil na spojnicu brvna a žrde. V 72. minúte sa Žilinčanom vydaril jeden z protiútokov, lenže krížna strela striedajúceho Bajzu našťastie pre goralov minula pravú tyč Bičušovej brány. V 81. minúte pekne vysunul prihrávkou domáci Hricko nabiehajúceho Dlugoša, no tomu opäť chýbal väčší pokoj pri zakončení. Potrebný kúsok športového šťastia sa konečne priklonil aj ku goralom, keď si v 83. minúte narazil loptu na hranici šestnástky Dlugoš, jeho nevydarená prízemná strela, ktorej smer hosťujúci brankár iba kontroloval, na prekvapenie divákov i samotných hráčov skončila v sieti. V závere zápasu mladé behavé mužstvo hostí zavrelo domácich na vlastnej polovici, k čomu výrazne prispelo aj oslabenie v podobe vylúčeného Hricka, no pozorne brániaci gorali už nedovolili Žiline ohroziť brankára Bičuša.

Gól: 83. Dlugoš, ČK: 89. Hricko (Stará Ľubovňa) po druhej ŽK, R: R. Weiss, D: 275. STARÁ ĽUBOVŇA: Bičuš - Hricov, Pavlišin, Kucko, Štieber - Hricko, Kosturko, Pyda (65. Petrus), Galik (60. Mariančík), Krajňák - Dlugoš (89. Vandžura). ŽILINA B: Thiel - Milo, Chupáč, Pleško, Kvesič - Poleť (74. Kadáš), Hasanovič (67. Bajza), Perexta, Zlatkovič (67. Belko) - Balát, Ihnatišin.

P. Karaš

Vranov - Sp. Nová Ves 4:1 (3:1)

VRANOV. Od úvodných minút začali sebavedomo hostia, ktorí sa dostali do vedenia už v 6. minúte po góle Stadnyka. Hostia pokračovali naďalej v aktívnej hre, čím zaskočili domácich a v 10. minúte mali ďalšiu veľkú príležitosť, keď hosťujúci Čomič netrafil opustenú bránu, ale len žrď. Od tejto chvíle domáci prebrali iniciatívu na svoje kopačky a dostávali hostí pod tlak. Najprv svoje príležitosti nevyužili Baran a Šamo, no v 24. minúte po peknej individuálnej akcii Vožného, ktorý ideálne uvoľnil Kulicha a ten sám zoči-voči hosťujúcemu brankárovi nezaváhal a vyrovnal na 1:1. V 31. minúte mali šancu opäť hostia, keď hosťujúci Kováč zo 7 metrov pálil nad. V 34. minúte po veľmi peknej prihrávke Šama sa ocitol pred hosťujúcim brankárom sám Komár, no prestrelil. Domáci boli naďalej aktívni a veľmi peknú kombináciu cez stred hosťujúcej obrany zakončil pekným gólom Vožný. Domácim sa ešte podarilo zvýšiť náskok ešte v nastavenom čase prvého polčasu, keď po chybe hosťujúceho brankára stanovil výsledok Baran. Druhý polčas domáci začali aktívne, nepúšťali hostí do väčších príležitostí. Po rýchlej kontre v 51. minúte Barana zakončoval z 18. metrov do šibenice Baracka, hneď o minútu na to nasledovala dlhá kolmá prihrávka na Kulicha, ktorý z uhla pálil vedľa. O päť minút na to ďalšia krásna akcia na strane domácich, keď Opiela nezištne prihrával na bránu hostí Šamovi, no v poslednej chvíli obrana hostí odvrátila na roh. Ďalšie šance mali na kopačkách ešte Kulich, Baran a od 80. minúty prebrali iniciatívu zase na svoje kopačky hostia, ktorí po štandardných situáciách nepremenili svoje šance Petruš a Maxim. Z oboch strán to bol ofenzívny futbal, ktorý sa divákom musel páčiť.

Góly: Kulich, Vožný, Baran, Baracka - Stadnyk, ŽK: Komár, Opiela, D: 480, R: Peter Mriglot. VRANOV: Bálint, Baracka, Kovalik, Jenčko, Petro, Vožný (78. Bartko), Komár, Opiela, Kulich (75. Tomčák), Baran (85. Streňo), Šamo. SPIŠSKÁ NOVÁ VES: Tököli, Petruš, Maxim, Čomič (46. Ondráš), Melnyk (53. Stanislav), Kováč, Kandráč, Horváth, Čekovský (67. Hamráček), Sedláček, Stadnyk.

F. Buzek

Prešov jun. - Poprad 3:2 (2:2)

PREŠOV. Oba tímy sa pričinili o stretnutie dobrej úrovne, ktoré malo zaujímavý a dramatický priebeh. Oceniť možno aj to, že v značnom teple hráči oboch mužstiev vynikli bojovnosťou. Prešovčanom parádne vyšiel úvod zápasu. Už v tretej minúte po peknej akcii otvoril gólový účet duelu Janev. O deväť minút neskôr vyrovnal stav prízemnou strelou Maťaš. Domáci mali viac hry aj príležitostí, hostia sa spoliehali na kontry. Vyšla im v 39. minúte, keď hosťujúci Monta krásnou strelou dostal svoj tím do vedenia. Popradčania sa však netešili dlho. V 40. minúte Pribula prekonal brankára Popradu Daniča a bolo 2:2. V druhom polčase dominovali Prešovčania, hostí nepustili do vážnejšej príležitosti. V 66. minúte po peknej akcii preloboval brankára hostí Pribula a strhol vedenie na stranu zeleno-bielych. Zvýšiť náskok Prešova mohol v 83. minúte Kozák, jeho príležitosť však zlikvidoval brankár Popradu. Domáci hráči hrali naplno do poslednej minúty, a to im prinieslo zisk troch bodov. Poprad sa tiež ukázal v solídnom svetle a bol pre Šarišanov nepríjemným súperom. Urobil však aj taktické chyby, a to mu neumožnilo dosiahnuť lepší výsledok.

Nadpis clanku

Góly: Janev, Pribula 2 - Maťaš, Monta, ŽK: Dubecký, R: Monitorič, D: 125. PREŠOV: Chovan, Hatok, Harčár, Tubecký, Zbiňovský (85. D. Astary), Lipták, Janev, Biscák, D. Leško (79. P. Kozák), Pribula, P. Kentoš (90 + Popovec). POPRAD: Danič, Ondruš, Daško, Dvorožňák, Ksenzakovič (76. Bendík), Sproch (76. Vitkaj), Rams, Tropp, Monta, Kubuš, Maťaš.

J. Jacoš

Humenné - Podbrezová B 0:3 (0:0)

HUMENNÉ. Celok z Horehronia bol uplynulý týždeň v mediálnom "kurze". A-mužstvo sa napokon definitívne odhlásilo zo súťaže, rezerva však pokračuje, a tak sa na humenskom trávniku objavilo sedem hráčov zo súpisky dnes už bývalého prvoligistu.
Logicky sa táto posila hostí prejavila aj v dianí. Súper bol vyzretejší, lepšie kombinoval, častejšie sa pokúšal aj o streľbu. V 12. min. boli tri strely na humenskú bránu zblokované, Kožička štvrtou mieril nad. O minútu vyslal Podio z 25 m jedovku, ktorá Matkobišovi "popálila" rukavice, Marec hasil odkopom na roh, po ktorom hlavičkoval Gajdošík nad. Hneď v ďalšej akcii prišla prvá humenská tutovka. Jurov sa dostal po zaváhaní obrancu do šestnástky, no v páde mieril z 8 m nad. Viac vzruchu bolo v šestnástke 1. HFC - v 18. min. mieril Harvilko z 10 m vedľa, Kožička z hranice pokutového územia opečiatkoval pravú žrď, v 20. min. opäť Harvilko volejom preveril humenského gólmana, ktorý sa zaskvel aj pri krížnej strele Sedliaka, ktorú vytisol na roh. V 27. min. mali blízko k radosti domáci - Baranek vybojoval loptu na polovici ihriska, Hamuľák odcentroval a Jurov vkĺzačkou zblízka minul. Po polhodine hry našiel Jurov centrom Hamuľáka, ktorý v dobrej pozícii hlavičkoval nad. Polčas ukončil "koníček" Tubonemiho, ktorý sa odrazil ponad brvno.

Druhý polčas začal Jurov strieľaným centrom, ktorý Hanák skrotil, no hneď v 49. min. udrelo na druhej strane. Po zbytočnej strate lopty založili hostia rýchlu akciu po osi Podio - Kočan - Pančík a ujali sa vedenia. Center Baraneka stiahol Hanák, tiesnený Karafa mieril vedľa, Hamuľák hlavou nad. Namiesto vyrovnania tak prišiel pre 1. HFC druhý úder - spätný center Pančíka zužitkoval Kožička volejom presne. Gól snahu východniarov zlomil, hostia mali ďalšie šance. Sólo Sedliaka sa skončilo strelou vedľa, bomby Horvátha i Rajoviča kryl Matkobiš, ktorý však v 86. min. po centri Harvilka a koncovke Nikla inkasoval. A to ešte pred Tubonenim ratoval v tutovke odkopom Marec a priamy kop Podia vytisol Matkobiš na žrď.

Góly: 49. Pančík, 63. Kožička, 86. Nikel. Žlté karty: Baranek, Ovšianik - Podio, Tubonemi, Hanák. Pred 440 divákmi rozhodoval Anduš. 1. HFC: Matkobiš - Peter Šuľák, Berjanidze, Marec, Ovšianik - Jurov (68. Mitro), Ondica (54. Karafa), Magač, Baranek - Pavol Šuľák (52. Chudina), Hamuľák. ŽP Šport B: Hanák - Turňa, Gajdošík, Horváth, Harvilko - J. Pančík, Kožička, Podio, Kočan (64. Rajovič) - Sedliak (75. Nikel), Tubonemi (88. Púchy).

Marián Škuba

Humenčania "doplatili" na zmeny v Podbrezovej

Rezerva celku z Horehronia pricestovala pod Vihorlat so siedmimi hráčmi z áčka. Razom sa zrodil nový favorit druhej ligy.

HUMENNÉ. Víkend priniesol prekvapujúce informácie z kuchyne ŽP Šport Podbrezová, ktoré vyústili do odstúpenia A-mužstva z I. futbalovej ligy. Rezerva však na druholigovej úrovni účinkuje ďalej a počas víkendu sa predstavila pod Vihorlatom.

Sedem áčkarov

To, čo sa dalo predpokladať, sa aj potvrdilo. "Rezerva" ŽP Šport Podbrezová vybehla na trávnik so značne posilneným kádrom. Pred týždňom brankár Hanák, kompletná obrana P. Turňa - Gajdošík - Kožička - Harvilko i útočník Tubonemi nastúpili v základnej zostave prvoligového stretnutia proti Púchovu, od 71. min. sa dostal na trávnik ako striedajúci hráč Podio, počas víkendu však už táto sedmička hráčov tvorila kostru druholigovej jedenástky. "Videli sme súpera pred dvoma týždňami v Prešove, dnes nám to však bolo nanič. Hostia mali úplne iný káder, 'doplatili' sme na zmeny v Podbrezovej tým, že súper sa značne posilnil. V tejto zostave je to kvalitný prvoligový celok," konštatoval Jozef Valkučák. Možno ešte dodať, že novú tvár malo béčko Podbrezovej aj na lavičke, kde sa objavil Rafaele Quaranta, pred pár dňami ešte kouč prvoligového tímu.

Nepríjemná séria

Dalo sa očakávať, že pre novovytvorený a omladený káder 1. HFC Humenné nebude druholigová súťaž žiadnou ružovou záhradou a úvod sezóny to aj do bodky potvrdil. Remíza s Trebišovom (0:0) dala istú dávku optimizmu, no vysoká prehra v Čadci (0:6) a teraz doma 0:3 znamenala studenú sprchu. Séria bez streleného gólu je nepríjemná. "Vo futbale je to jednoduché. Ak nestrelíte gól, nemôžete ani vyhrať. Naša bilancia nie je pekná, skóre je negatívne, no verím, že sa to zlomí. Chlapci bojovali, do prestávky sme mali aj tri čisté šance. Škoda, že sme aspoň jednu nevyužili. Ak by sme sa ujali vedenia, mladým hráčom by viac narástli krídla. Stal sa však opak a po druhom góle v našej sieti sme už nemali psychickú silu výsledok zvrátiť," konštatoval tréner 1. HFC Humenné.

Zvolen - Lipany 1:1 (0:0). Góly: 80. Tyčiak - 70. Andraščík, rozhodoval: Marhefka, 250 divákov.
Dukla B. Bystrica "B" - Trebišov 0:0. Rozhodoval: Hádek, 80 divákov.
MFK B. Bystrica - Čadca 1:1 (0:0). Góly: 82. Kupčík - 73. Šidlo, rozhodoval: Cifrík, 390 divákov.