Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
U NOVÁČIKA SIAHALI NA BOD

I. liga - Michalovce prehrali gólom z prísnej penalty

MFK Zemplín siahal v prvej futbalovej lige na ďalší bodový úlovok zo súperovho ihriska, no v závere inkasoval z pokutového kopu

Smoliarska prehra. Podľa trénera Michaloviec V. Rusnáka ml. by bola remíza spravodlivejšia.Smoliarska prehra. Podľa trénera Michaloviec V. Rusnáka ml. by bola remíza spravodlivejšia. (Zdroj: Jaroslav Čúrny)

MICHALOVCE. Trikrát hral doposiaľ nováčik z Púchova doma a trikrát vyhral 1:0. Najprv nad Šaľou gólom zo 76. minúty, potom nad rezervou Ružomberka gólom z 84. minúty a napokon v sobotu aj nad Michalovcami po premenenej penalte z 80. minúty. "Na to sme hráčov pripravovali, že toto mužstvo je doma úspešné až v záverečnej štvrťhodine. Musím povedať, že obrana fungovala stopercentne. Na všetko hráčov pripravíte, iba na prísny verdikt rozhodcu, po ktorom nasledovala penalta, už nie..." veľavravne naznačil tréner MFK Zemplín Vladimír Rusnák ml.

Hoci Púchovčania mali viac z hry a boli aktívnejší, udrieť mohli hostia. V prvom polčase mal dve stopercentné šance mladučký Kunca, ktorý však v koncovke neuspel. Tam sa mohol zlomiť chlieb. Nedali sme však, zápas ostal otvorený. Prišla situácia z 80. minúty, prísny verdikt rozhodcu a gól z penalty, ktorým sme napokon prehrali zápas. Škoda, lebo výsledku by viac svedčala remíza," poznamenal tréner Michalovčanov, ktorí po druhýkrát za sebou inkasovali na ihrisku súpera z pokutového kopu a druhýkrát po situácii, v ktorej bol 19-ročný stopér Mižík. "Hral dobre a spoľahlivo, ako napokon celá obrana. Pred týždňom v Ružomberku aj teraz v Púchove to boli veľmi prísne verdikty, takže chlapec za to nemôže," doplnil.

Konečne doma

Misia šestnástich zápasov na ihriskách súperov, ktorá bola spôsobená rekonštrukciou michalovského štadióna, sa končí. A MFK Zemplín sa môže tešiť na sobotňajšiu domácu premiéru proti ďalšiemu nováčikovi z Liptovského Mikuláša. "Hoci sa predstavíme v Michalovciach, možno sa budeme cítiť ako vonku, pretože všetko bude pre nás nové. Veď prvýkrát si na novučičkom trávniku budeme môcť zatrénovať až v piatok a potom bude hneď nasledovať zápas s Liptákmi. Už sa však nesmierne tešíme a veríme, že aj naši fanúšikovia," dodal.

Púchov - Michalovce 1:0 (0:0)

PÚCHOV. Pätnásť víťazných domácich zápasov Púchovčanov i sedem plusových bodov Michaloviec v tabuľke pravdy vzbudzovalo vzájomný rešpekt. Domáci Štefún prestrelil z päťky bránu a potom si dve sľubné šance vypracovali hostia, strely Kuncu síce Pláničku vystrašili, ale preleteli okolo žrde. Viac gólových možností priniesol druhý polčas - v 57. min. prenikol do šestnástky Chovanec, jeho spätnú prihrávku na Luhového v poslednej chvíli vystihol Mižík. Ten si vzápätí mohol dať vlastný gól, nebyť pohotového zákroku Pillára, ktorý si poradil aj s nebezpečnou hlavičkou Štefúna. Na opačnej strane to skúšal hlavou Sninský - Plánička si však čisté konto na domácom trávniku udržal. Rozhodnutie padlo v 80. min. Po nedovolenom zákroku Mižíka na Brezničana premenil pokutový kop Chovanec. Ten istý hráč mohol ešte v 90. min. pridať druhý gól, rýchly protiútok však zakončil strelou do brvna.

Fakty

Gól: 80. J. Chovanec (11 m). ŽK: Vanák - Devečka, Mižík, Viskup. Rozhodoval: Prešinský, 650 divákov.
FK: J. Plánička - Meliš, Švec, Radič, Vanák - Riška (64. Brezničan), Štefún, Novisedlák, J. Chovanec - Mart. Luhový (72. Mrázek), Ondrička (89. Jurga). Tréner P. Strapáč. MFK ZEMPLÍN: Pillár - Mat. Pyrka (85. E. Seman), Mižík, Vajda, Devečka - D. Pyrka, Šitov (49. J. Gašpar), Hreško, Viskup - Kunca, Sninský. Tréner V. Rusnák ml.

šik

Program 7. kola

Sobota 22. augusta: Lučenec - Púchov (16.00 h), Šaľa - Zlaté Moravce (16.00 h), Michalovce - Liptovský Mikuláš (16.00 h), Prievidza - Trenčín (16.00 h).

Nedeľa 23. augusta: Ružomberok "B" - Dolný Kubín (10.30 h).

Ostatné výsledky

Liptovský Mikuláš - Ružomberok "B" 2:1 (1:0). Góly: 14. P. Tomko, 72. Tufegdžič - 64. J. Oravec, ŽK: 62. Lišivka, 79. Pitoňák - 42. J. Čarnota, 56. J. Oravec, 66. Michal Babic, rozhodovali: Michlian - Bobko, Borsányi, 1 350 divákov.

Dolný Kubín - Šaľa 5:0 (2:0). Góly: 26. a 38. P. Čarnota, 54. Drengubiak, 85. P. Cicman, 90.+ Sadžakov (z 11 m), ŽK: 30. Holub, 63. Cicman - 64. Kasaj, 65. Martin Vyskoč, 90. Obert, rozhodovali: Straka - Benko, Martiš, 1 100 divákov.

Trenčín - Rimavská Sobota 2:2 (2:1). Góly: 26. a 29. Depetris - 17. Rubint, 77. Vargic, ŽK: 69. Líška, 88. Vargic (obaja Rimavská Sobota), rozhodovali: Samotný - Rendko, Vorel, 1350 divákov.

Zlaté Moravce - Prievidza 1:1 (0:1). Góly: 76. R. Tomko - 22. Miroslav Oršula, ŽK: 54. Pavelka, 67. Mikla - 44. Šnirc, 63. Šlosár, 78. Matúš Pekár, 87. Furka, rozhodovali: Hracho - Jankovič, Lieskovský, 1 194 divákov.

Najlepší strelci

4 góly: Juraj Líška (Rimavská Sobota)

3 góly: Martin Luhový, Ján Chovanec (obaja Púchov), Peter Tomko (Liptovský Mikuláš), Patrik Čarnota (Dolný Kubín)

2 góly: Tomáš Boháčik, Lukáš Hricov (obaja Lučenec), Fanendo Adi, David Depetris (obaja Trenčín), Michal Babic (Ružomberok), Matúš Pekár (Prievidza), Peter Iskra, Marek Jaworek (obaja Dolný Kubín), Adrián Candrák, Peter Kuračka, Róbert Tomko (všetci Zlaté Moravce), Ruslan Ľubarskij, Dušan Sninský (obaja Michalovce)

1. R. Sobota 6 4 1 1 9:7 13

2. Michalovce 6 3 1 2 7:4 10

3. Zl. Moravce 5 3 1 1 9:7 10

4. Púchov 5 3 1 1 7:5 10

5. D. Kubín 5 3 0 2 12:7 9

6. L. Mikuláš 5 2 1 2 6:5 7

7. Prievidza 6 1 4 1 4:6 7

8. Trenčín 5 1 3 1 6:6 6