Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
NAJPRV DVA RAZY NABÍJAL, POTOM I PARÁDNE VYPÁLIL

Prečo S. Šesták získal prívlastok Muž zápasu

Parádne vstúpil do nového bundesligového ročníka slovenský futbalový reprezentant Stanislav Šesták. Hráč Bochumu získal po vystúpení proti Borussii Mönchengladbach označenie Muž zápasu. Bodaj by nie, veď pomohol vstať svojmu tímu z mŕtvych.

Radosť. Po tom, čo Stanislav Šesták (vpravo) prihral na jeden z gólov Azaouaghovi, si takto vzájomne blahoželali.Radosť. Po tom, čo Stanislav Šesták (vpravo) prihral na jeden z gólov Azaouaghovi, si takto vzájomne blahoželali. (Zdroj: tasr/ap)

Pripomínalo to legendu o bájnom vtákovi Fénixovi. Domáci prehrávali po úvodných 45 minútach 0:3, ale po zmene strán im stačil iba tucet minút na to, aby vyrovnali.

KOŠICE. "Šesty" sa najprv prezentoval ako skvelý nabíjač a prihral v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd v 51. a 52. minúte na dva góly Azaouaghovi. Potom v 63. minúte hlavičkou vyrovnal.

Nepoložili sa

Dokonca bývalý hráč Prešova, Slovana a Žiliny mohol aj rozhodnúť o víťazstve, ale tesne pred koncom jeho delovka presvišťala okolo vinkla. "Mrzí akurát to, že sme nevyhrali, ale bolo dobré, že sme sa nepoložili," uviedol rýchlonohý ofenzívny futbalista. Do prestávky jeho tím hral mizerne, Borussia si robila, čo chcela, a dokonca ani východniar nebol vo svojej koži. Tréner im cez prestávku prízvukoval, že treba čím skôr znížiť a potom bude šanca na zvrat. Tak sa i stalo. "Museli sme zmeniť koncepciu hry a ísť agresívnejšie dopredu. Nakopávali sme lopty a tlačili sa pred bránu. Bolo fajn, že Azaouagh dva razy výborne zamieril." Treba spomenúť, že k prevahe Bochumu prispelo i oslabenie hostí o jedného hráča Danteho. Ten sa vyfauloval - ako inak - na Šestákovi, ktorý sa dostal do úniku v 59. minúte. "Chcel som sa dostať pred rivala a sledoval som len loptu. Vôbec som nečakal takú reakciu od súpera, ktorý ma zasiahol lakťom do tváre. Jeho červená bola správna," tlmočil tento okamih borec, ktorý je šikovný na zemi i vo vzduchu. Dokázal to pri svojom zásahu, keď pozorne sledoval nakopnutú loptu a vyhral hlavičkový súboj s Brouwersom. "Dali sme do druhého polčasu všetko, no celkove to nebolo bez chýb. Pred koncom sme mali i my šťastie." Pri otázke, či už niekedy v Nemecku prihrával na gól v jednom zápase dva razy rovnakému spoluhráčovi, nevedel odpovedať. Vraj si až také podrobné štatistiky nevedie. Určite sa stal ešte populárnejším a jeho dresy pôjdu viac na dračku.

Nová ponuka

Tento výkon prišiel v dôležitom období pre nášho zástupcu. Na budúci týždeň by sa malo totiž rozhodnúť, či predĺži zmluvu s týmto klubom. Starý kontrakt je síce platný ešte dva roky, ale keďže v posledných mesiacoch boli časté šumy o záujme iných klubov, Bochum sa zľakol, a preto chce pristúpiť k pevnejšiemu priviazaniu si Slováka na štyri roky. "V kvalifikačnej skupine sme na tom dobre, máme šancu dostať sa na svetový šampionát a to všetko hrá rolu pri uvažovaní funkcionárov." Nuž, teraz by už musela prísť sakramentsky lukratívna ponuka, aby sa prípadne sťahoval. Dosiaľ totiž klub deklaroval, že nie je šanca na odchod, a hoci manažéri nevytasili konkrétnu sumu, koľko by zaňho pýtali, hovorí sa, že táto suma sa pohybuje v rozmedzí 5 - 7 miliónov eur. "Pre Bochum je výhodnejšie, aby som mu pomohol pri záchrane medzi elitou, než získať nejaké peniaze za môj predaj."

Postupnosť krokov

Teraz sa však koncentruje hlavne na vystúpenie v reprezentácii a dnešný duel na Islande.
(na poslednú chvíľu došlo v nominácii k jednej vynútenej zmene - s mužstvom neodcestoval Ďurica, ktorý má virózu). "Vieme, čo môžeme čakať. Domáci budú hrať vyslovene ostrovný štýl s centrami a nakopávanými loptami. Pritom dôrazne a tvrdo. Bude to generálka na kvalifikačný duel predovšetkým so severným Írskom." Ešte predtým však futbalový národ upiera zrak na meranie síl s Čechmi. "Rýchle sa to blíži, ale najprv treba urobiť jeden krok - na Islande, potom zase zvládnuť súboje v bundeslige. Musím sa koncentrovať na najbližší zápas, takže odvetu s Českom si ešte nepúšťam do mysle," dodal S. Šesták.