Veteráni sa presadili na Rajeckom maratóne

Sportnet|12. aug 2009 o 00:00

V Rajci usporiadali 26. ročník Rajeckého maratónu. Na 42 195 m trati z Rajca do rázovitej obce Čičmany a späť zvíťazil Ashenafi Erkolo z Etiópie za 2:29:24 hod. pred Čechom Serbessom za 2:30:05 hod. a tretí dobehol Magyar (AC Nové Zámky) za 2:32:49 hod.

KOŠICE.
Z východniarov sa presadili najmä košickí veteráni, pričom najlepšie si počínal 56-ročný Pavol Obraz (BK Steel), ktorý dobehol v čase 2:55:49 hod. celkove štrnásty a súčasne vyhral kategóriu mužov od 50 rokov. U veteránov od 60 rokov dominovali Košičania, keď prvý skončil Peter Polák (Polysoft) za 3:20:34 hod. pred Jaroslavom Horným (BK Steel) za 3:25:50 hod. Z tucta štartujúcich žien bola najrýchlejšia Anna Balošáková (ŠKP Čadca) za 3:36:54 hod. Druhá finišovala do cieľa košická veteránka Erika Billá (BK Steel) za 3:38:50 hod. a tretie miesto obsadila Veronika Heringhová (MK Žitný ostrov) za 3:43:13 hod. Súčasťou podujatia bol 3. ročník Rajeckého polmaratónu, na ktorom štartovalo 216 bežcov. Na 21,1 km trati bol najrýchlejší Róbert Rolko (AŠKP Žilina) za 1:12:06 hod. Ženskú kategóriu vyhrala Dana Janečková (ASICS Slovakia) za 1:23:54 hod. Druhá dobehla Zuzana Korotvičková (BK Steel Košice) za 1:28:29 hod. V konkurencii 32 žien štvrtá dobehla Slávka Pavúková (obec Proč) za 1:33:07 hod.