Fintice zlomili Breznicu v druhom polčase

Sportnet|10. aug 2009 o 00:00

OŠK Fintice si za prvým víťazstvom v novej sezóne dokráčal proti Breznici v druhom polčase. Po druhom góle v sieti súpera sa domáci stali pánmi na trávniku, a preto sa nakoniec mohli tešiť z výhry 4:0.

FINTICE.

Všetko v druhom polčase

Futbalisti Breznice chceli potvrdiť aj na pôde OŠK Fintice, že výkony mužstva v prvých dvoch kolách neboli náhodné. V prvom polčase hostia držali so súperom krok a počas polčasovej prestávky nemal hrajúci tréner Igor Tabiš dôvod na nespokojnosť. Po zmene strán sa však situácia na hracej ploche otočila. Fintice získali psychickú podporu na svoju stranu dvomi gólmi, vďaka čomu už súpera do zápasu nepustili a naopak k prvému víťazstvu v novej sezóne dokráčali pohodlným pomerom 4:0. "Vo Finticiach sme chceli pokračovať v nastúpenom trende z druhého polčasu domáceho zápasu s Ľubicou, čo sa nám v prvej 45-minútovke aj darilo. Zo štandardných situácií sme si vypracovali niekoľko príležitostí a zároveň nás na druhej strane podržal brankár J. Mulík. Zlom v stretnutí prišiel po prestávke, keď sme inkasovali už v 47. min., no za rozhodujúci moment považujem druhý gól v našej sieti z pozície zaváňajúcej ofsajdom. Od tejto chvíle hrali domáci uvoľnene a víťazstvo ešte poistili ďalšími dvomi gólmi. Jednou z príčin našej prehry je aj fakt, že na rozdiel od Fintíc sme nedokázali premeniť naše šance," hodnotil stretnutie tréner Breznice Igor Tabiš.

Čas na zohranie

Druhým polčasom vo Finticiach si Brezničania pokazili dobrý dojem z Dl. Klčova, kde I. Tabiš pochválil mužstvo aj napriek prehre a za stredajší výkon proti Ľubici boli pre hráčov odmenou tri body. "V Dl. Klčove ma chlapci príjemne prekvapili a spokojný som aj dnes s prvým polčasom. Tesne pred súťažou sa nám podarilo získať bratov Bochinovcov a ešte potrebujeme čas, aby sme ich zapracovali do mužstva. Verím však, že keď sa zohráme, budú naše výkony už len stúpať," zdôraznil I. Tabiš.