Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky
III. FUTBALOVÁ LIGA

V. Opátskemu sa podaril vo Svidníku dokonalý obrat

Cez víkend sa hrali stretnutia 3. kola najvyššej regionálnej futbalovej súťaže. Chýbajúäci duel Sp. Podhradie - V. Šariš sa odohrá v stredu 12. augusta.

V uplynulom týždni Krásna tri razy vyhrala, čo je dôkaz o jej pohode. Naposledy v zápase so Stropkovom sa však vyskytli kuriózne momenty, oba celky nepremenili po pokutovom kope, no napokon sa i tak tešili domáci. V šarišskom derby na ihrisku Bardejova sa jednoznačne predsadili hostitelia, ktorí zaťažili kontro Sabinova piatimi zásahmi. Sklamanie pre svojich fanúšikov pripravili Sobrance, ktoré doma podľahli V. Tatrám, keď nevyužili niekoľko príležitostí. Lokomotíva Košice sa dosť potrápila s N. Hrušovom, pričom paradoxne na koňa sa dostala zásluhou "vlastenca" hosťujúceho Lukáča. Aj Topoľany mali v meraní síl s Giraltovcami množstvo šancí, využili však iba jednu, aby si tak vybojovali chudobné víťazstvo. V. Opátskemu sa podaril pod Duklou dokonalý obrat. Vo Svidníku hostia prehrávali po prvom polčase 0:2, ale po zmene strán tri razy rozvlnili sieť súpera a získali tri body. V domácej premiére v tomto ročníku si Snina poradila s Barcou.

Krásna - Stropkov 2:0 (1:0)

KOŠICE. Týmto zápasom sa skončil tzv. anglický týždeň, ktorý domácim hráčom vyniesol deväť bodov. Vo včerajšom stretnutí obe mužstvá začali opatrne. Domáci v 2. a 4. min. ako prví pohrozili, v oboch prípadoch však strely minuli hosťujúcu bránu. V 10. min. si na rohový kop pekne vyskočil Kičura a hlavou nezadržateľne otvoril skóre. Po góle hostia nezložili zbrane, snažili sa hrať, avšak ich snaha sa končila pred domácou šestnástkou. V 30. min. mohol zvýšiť Matia, ale jeho strela skončila na žrdi. Toto sa mohlo domácim vypomstiť, keď hostia najprv v 43. min. trafili brvno a v 45. min. domáci Korfanta vykopával z prázdnej brány. V druhom polčase domáci začali aktívnejšie, keď v 48. min. Korfanta hlavou tesne minul bránu hostí a v 51. ho napodobnil Matia. Po týchto domácich príležitostiach sa hra vyrovnala, ale hralo sa bez väčších príležitostí. V 75. min. unikol Šitava, ktorého hostia zastavili faulom v šestnástke, Matia však z pokutového kopu prekopol bránu. V 78. min. sa kopal opäť pokutový kop, avšak proti domácim. Hostia však tiež nevyužili túto príležitosť, keď ich strelu zlikvidoval brankár Csatlós. Aj naďalej sa hralo medzi šestnástkami, avšak ani jedno mužstvo si nevytvorilo väčšiu príležitosť. Už v nadstavenom čase opäť unikol Chitava, v pokutovom území si obhodil obrancu a gólom na 2:0 pečatil zaslúžené domáce víťazstvo.

Góly: 10. Kičura, 90.+ Citava, ŽK: Kičura - Bujdoš, Ličko, Pavlík, Potoma, ČK: Kičura, D: 210, R: Čech-Špirek. KRÁSNA: Csatlós - Hanzuš, Korfanta, Kičura, Estočin - Bodnár, Človečko (39. Chitava), Surgent (81. Hardza), Peck (49. Monrigal) - Matia, Golenya. STROPKOV: Biroš - Medvec (55. Potoma), Zápotocký, Fiľarský (50. Vatraľ), Pavlík - Veselý, Vachaľ, Kapišovský, Ličko - Fečko, Bujdoš (57. Gonos).

V. Wantroba

Lok. Košice - N. Hrušov 2:0 (0:0)

NIŽNÁ MYŠLA. Hostia, iba s jediným hráčom na striedačke, vyplašili Lokomotívu už v 6. min. Albičuk prudkou strelou z priameho kopu a z viac ako 35 m takmer vylomil žrď domácej brány. O minútu nato mal šancu na kopačke Lipnický, ale sám pred Klamárom zblízka iba slabo poslal loptu do jeho náručia. Aj Mišenčík sa pokúšal dobyť svätyňu hostí, no spoza 16-ky mieril tesne vedľa. Hlavou ho napodobnil hosťujúci Mikloš, keď po centri z rohu iba o chlp minul brvno. Kakaščík pred záverom 1. polčasu perfektne našiel Čižmára, avšak Klamár mu loptu z kopačky vzal. Po prestávke Lokomotíva zvýšila obrátky a Gedeon ihneď po vystriedaní ohrozil Klamára. V 54. min. Klučár rýchlo potiahol útok, prudko nacentroval pred hrušovskú bránu a Lukáč v tiesni napol vlastnú sieť. O 4 min. neskôr Gedeon unikol po ľavej strane a jeho kopačka bola tentoraz už presná. V 66. min. mohol Gedeon spečatiť prehru súpera, ale z ideálnej pozície netrafil medzi žrde. V 80. min. si Klučár položil na zem gólmana N. Hrušova, avšak z bránkovej čiary vykopával Duda. Trojica hráčov zo Zemplína mohla koniec zápasu zdramatizovať, no pred Repovským si bezradne počínali Palko, Horňák i Peržeľ.

Góly: 54. Lukáč - vlastný, 58. Gedeon. ŽK: Klučár, Baránek - Tkáč, Mikloš. Rozhodoval Bochnovič, 100 divákov. Lokomotíva: Repovský - Haničák ( 26. Varga, 84. Fedor ), Begányi, Baránek, Jurek - Kakaščík, Lipnický, Mišenčík, Grunvaldský - Čižmár ( 51. Gedeon ), Klučár.

N. Hrušov: Klamár - Mikloš, Lukáč, Albičuk, Duda - Hamza, Tkáč, Komjaty, Palko - Horňák, Peržeľ.

R. Rondzik

Bardejov - Sabinov 5:0 (3:0)

BARDEJOV. Od úvodu domáci zatlačili súpera pred jeho pokutové územie, čoho výsledkom boli nevyužité rohové kopy. Na hrote útoku Hornošarišanov sa presadzoval s nasadením hrajúci Cenker, no z prvej príležitosti mieril vedľa. Hostia sa s loptou dostávali najviac k stredu ihriska, ale v 16. min. prekvapujúco presne z 25 m vystrelil Mruz, našťastie pre domácich sa lopta od brvna Molčanovej brány odrazila do poľa. Za chrbát zadákov Slovana sa však v 25. min. dostal po Kundrovej prihrávke Cenker a dal vedúci gól. Mal aj ďalšiu šancu, no brankár Eliaš tri dobré príležitosti domácich zmaril. Nestačil na Pisárikovu umiestnenú strelu po Vasiliakovom centri a vydarenú desaťminútovku zavŕšil gólom Petráš. Tomu príkladne poslal loptu Cenker a škoda, že z ďalšej akcie mieril vedľa. Obrana hostí nestačila na dobré kombinácie favorizovaných domácich, ktorým výdatne pomáhali aj obrancovia Hanuščák a Palša. Najlepší na ihrisku Cenker si opäť neporadil s brankárom Eliašom a striedajúci Kiseľ síce namieril do prázdnej brány, no obranca stačil odkopnúť. Hosťom sa darilo preniesť loptu do stredu poľa, čo domáci využili v záverečnej štvrťhodine. Po Vasiliakovej strele vedľa žrde štvrtý gól pridal Palša a po rohovom kope Šimca Pisárik pečatil prvú výhru Partizána.

Góly: 30. a 79. Pisárik, 25. Cenker, 36. Petráš, 75. Palša, ŽK: Adamišin - Janiga, Jusko. Rozhodca: Sakalík, Divákov: 540. PARTIZÁN: Molčan - Hanuščák, P. Adamišin, M. Kočiš, V. Palša - Petráš (63. Kiseľ), Luščák, Kundra (57. Šimco), Vasiliak - Cenker, Pisárik. SLOVAN: Eliaš - Novotný, Kerbčár, D. Lukáč, Janiga - Jusko (68. J. Dlugoš), Demko (41. Sochovič), Madzik, D. Dlugoš - Mruz, Radačovský.

J. Ščerbík

Sobrance - Vysoké Tatry 1:2 (0:2)

SOBRANCE. V úvodných minútach pohrozilo sebavedome hrajúce domáce mužstvo, lenže strely Praščáka a Smoľáka v sieti neskončili. Po takmer dvadsiatich minútach hry zahrmelo na opačnej strane. V 20. minúte po peknom centri do pokutového územia otvoril skóre hosťujúci Verešpej. O osem minút sa Sobrančania snažili zmeniť skóre, ale po dobrej Murgáčovej prihrávke nebezpečná strela usilovného Komára skončila v brankárových rukách. Desať minút pred záverom I. dejstva skúsený Palguta uvoľnil Buca. Ten prenikol pokutovým územím a po blafáku na gólmana Polomského zvýšil už na 0:2. V závere prvej polovice súboja udrel sobranský tím. Šance Murgáča a v dvoch prípadoch aj Praščáka však zmenu skóre nepriniesli. Zemplínčanom sa podarilo skorigovať stav až v samom závere I. polčasu. Smoľák zahral prudký priamy kop, jeho jedovku gólman hostí neudržal a číhajúci Komár ju aj s dávkou šťastia prepasíroval za bránkovú čiaru. Ďalšiu časť zápolenia začali Sobrance náporom. Bomba Orzakhowskeeho obtrela brvno a neujala sa ani následná Komárova hlavička. Sobrance si vypracovali aj ďalšiu gólovú príležitosť, lenže tá k zmene stavu neviedla. Meraniu síl by viac svedčala remíza.

Góly: 44. Komár - 20. Verešpej, 35. Buc, pred 300 divákmi rozhodoval Michalik, ŽK: Orzhakhovskii, Murgáč - Ďuran, ČK: 57. Matej (Sobrance), Sobrance: Polomský - Pakosh, Kalabai, Pavlina, Devečka (46. Matej) - Komár, Praščák, Orzhakovskii, Viňanský (76. Ličko) - Smoľák, Murgáč, Vysoké Tatry: Hájovský - Šimšaj, Krempaský, Dulovič, Šefc - Verešpej, Buc (46. Ďuran), Regitko (46. Sabo), Kakaščík - Palguta, Renner (90.+ Kolodzej).

(janč)

Topoľany - Giraltovce 1:0 (0:0)

TOPOĽANY. Zápas, ktorého spravodlivejším výsledkom by bola remíza, bol bohatý na šance, ale chudobný na góly. Do prvej vážnejšej možnosti sa v 19. minúte predral Girlatovčan E. Partila, ale brankár Komenda jeho strelu zneškodnil. O dve minúty mali hostia po faule Bubenka výhodu priameho kopu a strela Digoňa skončila na žrdi brány domácich! V 26. minúte odpovedali Topoľany podobnou mincou, po rohovom kope Bubenka mieril Geroč hlavou do brvna. Do najväčšej šance sa Giraltovce dostali v 52. minúte, po úniku Blaška po pravej strane sa lopta dostala k osamotenému Uhrínovi, ten však mieril zo stopercentnej možnosti nad bránu. V 68. minúte mohol hostí potrestať domáci M. Tóth, obišiel aj brankára Štefanika, no jeho polostrela, polocenter nenašla adresáta. Rozhodnutie padlo v 74. minúte, striedajúci Kopka sa dostal za giraltovskú obranu, zoči-voči brankárovi nezaváhal a umiestnenou strelou vsietil víťazný gól. Topoľany mohli pridať ďalšie úspechy po strelách M. Tótha, no Štefánik bol proti, rovnako aj domáci gólman Komenda, ktorý si poradil s príležitosťami Digoňa a Mižáka.

GÓL: 74. Kopka. ŽK: Csomos, Mir. Tóth. Pred 200 divákmi rozhodoval Mikloš. TOPOĽANY: Komenda - Horňák, Š. Grendel, B. Bajza, Surmin - Csomos (63. Kopka), Bubenko, Čornej, Kandala (90. Žežulka) - Geroč (85. Jacko), M. Tóth. GIRALTOVCE: Štefánik - Mižák, Hlávka, Mitaľ, P. Partila - Hudák (76. Cigán), E. Partila (70. Mir. Dic), Vojta, Digoň - Uhrín (73. Čurlík), Blaško.

J. Čúrny

Svidník - V. Opátske 2:3 (2:0)

SVIDNÍK. Domácim vyšiel úvod stretnutia a už v 5. min. otvoril skóre Vyravec. Svidník mal dianie pod kontrolou ešte aj ďalších dvadsať minút, no hostia postupne prevzali iniciatívu. Hoci V. Opátske sa prepracovalo k niekoľkým pokusom, Čikoš-Pavličko bol pozorný. Domáci stihli pridať druhý gól v 44. min. po rýchlej kontre, ktorú zakončil Vyravec. Po zmene strán hostia zrýchlili hru a prvé varovanie v 65. min. v podobe nepremeneného pokutového kopu Lelákom ešte Svidník vážne nevzal. O štyri minúty však aj s pomocou žrde znížil Schuster. Domáci si kalich horkosti vypili do dna v závere stretnutia, pretože v 85. min. vyrovnal Turczyk a tri body pre nováčika v 92. min. zariadil po rýchlej kontre P. Angelovič.

Góly: 5. a 44. Vyravec - 69. Schuster, 85. Turczyk, 90+. P. Angelovič. ŽK: Matvej - Schuster, Turczyk. Pred 300 divákmi rozhodoval Maliňák. Svidník: Čikoš-Pavličko - Gergeľ, Vyravec, Javorský, Valkučák - Matvej, Paňko st. (22. Soušek), Paňko ml. (60. Mulík), Kurilec (76. Palenčár) - Horochonič, Puchír. V. Opátske: Cuper - Sciranka, Lukáč, Zábavník, Krakovský - Vilčko, Lelák, P. Angelovič, Schuster - Turczyk, M. Angelovič (64. Kočiš).

I. Makó

Snina - Barca 2:0 (1:0)

SNINA. V prvom domácom zápase MFK sa hneď od prvej minúty pustili do súpera, keď unikol Pčola a bol z toho roh. V 3. min. Bednárova hlavička tesne minula bránu hostí. Domáci prevzali hru a rýchlymi protiútokmi ohrozovali bránku hostí. V 35. min. Tomčák z 35 m vystrelil, no brankár jeho strelu kryl. Prvú strelu na bránku domácich vyslali hostia až v 16. min. Domáci tlačili, no gól sa im nedarilo dať. V 25. min. Haburaj spalil veľkú šancu. V 31. min. Ohman bol sám pred domácim brankárom, no ten jeho únik kryl. V 35. min. Galdoš tesne minul domácu bránu. V 37. min. Pčola zahrával trestný kop a Bednár dal vedúci gól MFK. V 42. min. Kollár nastrelil žrď. V druhom polčase po rohovom kope v 46. min. J. Lukáč strelil hlavou druhý gól domácich. Tí pokračovali v tlaku, vytvárali si viac gólových príležitostí, no gól sa im už do konca stretnutia nedarilo streliť.

Góly: 37. Bednár, 46. J. Lukáč. ŽK: Červeňák, Jankaj - Kollár, Pastor, Bodnar, Hoščuk
Rozhodoval: Mišenčík. Diváci: 1 200. MFK: Diňa - J. Lukáč, Hanc, Haburaj - Červeňák, Aľušík (88. Sidor), Tomčák, Hišem (89. Krajník) - M. Lukáč (74. Jankaj), Bednár, Pčola. Barca: Kováč - Barčák (55. Čižmár), Markovič (16. Borza), Kollár, Rick - Hoščuk, Ohman, Gajdoš, Valkučak - Oros (73. Bodnar), Pastor.

Najlepší strelci

3 góly: Murgáč (Sobrance), Horňák (N. Hrušov)
2 góly: Smoľák (Sobrance), Matia (Krásna), Kopka (Topoľany), Mamaj(N. Hrušov), Vyravec (Svidnik), Šuster (V. Opatské)
1 gól: Vasiliak, Pisárik, Cenker, Petráš, Palša (všetci Bardejov), Turczyk, P. Angelovič, P. Hudák (všetci V. Opatské), Kľučár, Gedeon (obaja Lok. Košice), Praščák, Komár (obaja Sobrance), Fečko (Stropkov), Estočin, Harda, Kičura, Citava (všetci Krásna), Bandžuch, Halčák (obaja V. Šariš), Bubenko (Topoľany), Radačovský, Jusko(obaja Sabinov), Krempaský, Verejšpej, Buc (všetci V. Tatry), Puchír (Svidnik), Tkáč, Peržeľ (obaja N. Hrušov), Maliňák, Papcún, Pokrivčák (všetci Sp. Podhradie), Oros, Gajdoš, Durbák (všetci Barca),Bednár, Joz. Lukáč (obaja Snina).
Vlasný gól: Lukáč (N. Hrušov)

Program 4. kola: 15. 8. o 16.30 hod. Giraltovce - Barca, 16. 8. o 10.30 hod. Topoľany - Sobrance , o 16.00 hod.: N. Hrušov - Snina, V. Šariš - Lok. Košice, V. Opátske - Sp. Podhradie, Stropkov - Svidník, Sabinov - Krásna, V. Tatry - Bardejov. Dohrávka 2. kola 19. 8. o 17.00 hod. Giraltovce - Snina.