Humenčania inkasovali poltucet

Sportnet|10. aug 2009 o 00:00

Cez víkend boli na programe stretnutia 2. kola II. futbalovej ligy. Staroľubovňanci znovu v derby nepochodili tak ako pred týždňom - tentoraz sa museli zmieriť s jednogólovou prehrou na pôde Spišiakov.

Naopak, Lipany nadviazali na svoj výkon v prvom kole vonku a doma si hladko poradili s béčkom Dukly B. Bystrica. Pod Tatrami sa hral rušný a dramatický duel, v ktorom mali viac šťastia Popradčania. Vranovčania sa s nepriaznivým stavom nezmierili a takmer sa im vo finiši podarilo vyrovnať. V derby susedov na ličartovskom ihrisku boli úspešnejší hostia - jun. Prešova, ktorí o svojom najtesnejšom víťaztve nad rezervou MFK Košice rozhodli v úvode. Trebišovčania hostili MFK B. Bystrica a hoci hostia v prvom polčase pohrozili, Zemplínčanov nezaskočili. Tí ožili po zmene strán a napokon zaznamenali rozhodujúce dva góly zásluhou Capka. Nováčik z Moldavy uhral remízu na trávniku rezervy v Podbrezovej. Humenné zase nebude spomínať v dobrom na zápas v Čadci, kde inkasovalo poltucet.

Košice B - Prešov jun. 0:1 (0:1)

LIČARTOVCE. Derby dvoch corgoňligových rezerv malo opatrný začiatok. Ako prví pohrozili domáci, keď jemný a presný center Pačindu hlavou iba pohladil Goga, a tak si s ním Mucha poľahky poradil. V 14. min. pri vyvážaní lopty prvýkrát chybil Teixeira, Guba našiel Bernarda a ten pohodlne otvoril skóre zápasu. Ako čas ukázal, aj rozhodol o výsledku. Úspešný strelec mohol rovnako potrestať aj Džoganovu chybu, no radosť mu prekazil Repiský. V 30. min. vrátil Bernardo gólovú prihrávku Gubovi, ale hosťujúci hráč rozvlnil iba bočnú sieť. Prešovčania sa prejavili ako rýchlejší i agresívnejší, čo domácim viditeľne nevyhovovalo. Aj v 37. min. sa Bernardovi rysovala šanca, no utopil sa sám vo vlastných kľučkách pred pokutovým územím. Pred záverom 1. polčasu vyslal utešenú strelu spoza 16-ky Janev, tá však tesne minula spojnicu brvna a žrde. Aj po prestávke pokračoval Tatran v útočnej snahe a po Pribulovom rohu nebezpečne zakončoval hlavou Janev. Časom Košičania zlepšili pohyb i dôraz a hoci priamo Muchu neohrozili, predsa len defenzíve hostí nedopriali čas na oddych. V 75. min. poslal Pačinda "beckhamovský" strieľaný center z priameho kopu, ale lopta iba tesne minula cieľ - či už hlavy spoluhráčov alebo sieť. Záver priniesol trochu obojstrannej nervozity, no nie tak futbalových momentov, takže na ukazovateli skóre už nenastali zmeny. Iba v zápise po niekoľkých udelených žltých kartách.

Gól: 14. Bernardo. ŽK: Čonka, Pačinda - Piter Bučko, Lipták. Rozhodoval Anguš, 200 divákov. Košice B: Repiský - Školník, Džogan, Teixeira (46. Šimko), Čonka - Hajník, Hojstrič (57. Cuprišin), Kavka, Junior (77. Adamica), Pačinda - Goga. Prešov B: Mucha - Zbiňovský, Harčár, Piter-Bučko, Ďurech - Pribula, Lipták, Biscák (87. Aštary), Janev, Guba (71. Kentoš) - Bernardo (77. Kozák).

R. Rondzik

Trebišov - MFK B. Bystrica 2:0 (0:0)

TREBIŠOV. O prvú vážnejšiu príležitosť sa postaral v 5. min. Capko technickou strelou z priameho kopu, hosťujúceho brankára Vyskoča neprekvapil. Na opačnej strane Húšťava preveril pozornosť domáceho gólmana. Obom strelám však chýbal dôraz. Potom prišli chvíle brankára Slavoja Poľackého. Kupčíkovu strelu z 20. min. bezpečne kryl. Na "jedovku" toho istého hráča o desať minút neskôr vytiahol parádnu robinzonádu. V prvom polčase nebezpečnejší hostia pokračovali s ostreľovaním domácej brány. Rožníkova strela mierila nad. Až v 39. min. pohrozili domáci. Najprv pálil z priameho kopu vedľa Kročko, po ňom hlavičkoval nad stopér Olah. Najviac však vystrašila Vyskoča Rusnákova hlavička, ktorú len s námahou vytlačil na roh. Druhý polčas už patril jednoznačne domácim. Po Rusnákovom centri zostal pred bránou voľný Guman, no v koncovke pohorel. Gól prišiel v 54. min., keď Capkovu strelu nešťastne tečoval hosťujúci obranca do vlastnej siete. O minútu nato poslal Capko do šance Eliáša, no Vyskoč včasným vybehnutím nebezpečenstvo zažehnal. V 73. min. zahrávali domáci priamy kop. Kročkovu strelu stihol pred bránou šikovne tečovať kapitán Capko a Slavoj viedol o dva góly. Domáci už hostí do väčšej šance nepustili a s prehľadom dotiahli zápas do zaslúženého víťazného konca.

GÓLY: 54. a 73. Capko. ŽK: Gašpar, Novák. Pred 300 divákmi rozhodoval Kakaščík. SLAVOJ: Poľacký - Kročko, Olah, Baka, Petrovský - M. Lukáč (52. Drobňák), Capko, Guman (81. Patkanóci), Toporčák (68. E. Lukáč) - Eliáš, Rusnák. MFK BB: Vyskoč - Fojtík (65. Novák), Zátek, Gašpar, Čabala - Penov (84. Bobrovský), Kupčík, Cimerman, Lörinc - Rožník, Húšťava (57. Hric).

B. Holenda

Sp. Nová Ves - St. Ľubovňa 1:0 (1:0)

SP. NOVÁ VES. Po dobrom vstupe do sezóny a výbornom výsledku v Slovenskom pohári boli Novovešťania jasným favoritom zápasu. To aj v prvom polčase potvrdili. Šance Čomiča a Petruša ešte ostali nevyužité, ale v 28. min. sa už Hamráčke nemýlil - 1:0. Ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci moment stretnutia. Do polčasu ešte mohol zvýšiť priebežné skóre Čomič.
Po zmene strán tempo hry a úroveň zápasu upadla. V úvode druhej časti hry sa prezentoval pohotovou strelou dobre hrajúci Čekovský. Domáci si bez väčších problémov kontrolovali jednogólový náskok. Hostia boli v útoku bezzubí. Sedem minút pred koncom mohol prikrášliť výsledok Ondáš, no skóre sa už nemenilo.

Gól: 28. Hamráček. ŽK: Bičuš, Petrus. Rozhodoval: Molitoris. Divákov: 400.

SP. NOVÁ VES: Tököly - Petruš, Čomič (80. Stanislav), Maxim - Stadnyk, Sedláček, Hamráček (70. Ondáš), Kandráč, Čekovský - Melnyk, Horváth. ST. ĽUBOVŇA: Bičuš - Vandžura, Hricov, Pavlišin - Hricko, Galik, Krajňák, Kosturko, Petrus (61. Sekelský) - Pyda, Sivulka (80. Selep).

J. Petruška

Lipany - Dukla B. Bystrica B 4:0 (1:0)

LIPANY. Domáce mužstvo pod vedením nového trénera Komanického aj s trojicou posíl - brankárom Štefanovičom a hráčmi Záhradníkom a Tomášom Šimkom chcelo potvrdiť dosiahnutý dobrý výsledok v 1. kole v Žiline. Hneď od prvej minúty začali hrať nátlakovo, vytvorili si územnú prevahu a už v 11. min. mohol skórovať Záhradník, no jeho strela išla vedľa bránky hostí. V 16. min. pekne vystrelil z 20 m Tomáš Šimko, no jeho strela minula tesne ľavú žrď bránky Petríka. V 31. min. peknú individuálnu akciu zakončil gólom Pončák - 1:0. V 43. min. využil chybu obrany hostí Šuhaj, no jeho strela bola nepresná. Domácim vyšiel veľmi dobre úvod druhého polčasu, keď už v 47. min. zvýšil peknou strelou po individuálnej akcii Záhradník - 2:0. V 51. min. Drobňák po prihrávke Heteša hlavou upravil na 3:0. Nebolo to však všetko, lebo v 66. min. Šuhaj zvýšil na 4:0 po prihrávke Záhradníka. V 68. min. pekná strela Šuhaja z trestného kopu minula pravú žrď bránky Petríka. V 80. min. po peknej spolupráci Pončák - Šuhaj zakončoval Drobňák, no jeho strelu brankár Petrík zneškodnil. Nakoniec víťazstvo domáceho mužstva bolo zaslúžené, za čo si po stretnutí domáci hráči vyslúžili potlesk od divákov.

Góly: 31. Pončák, 47. Záhradník, 51. Drobňák, 66. Šuhaj, ŽK: Šuhaj - Poliach, Štuber, P. Vajda, Vician. ČK: Štuber (B. Bystrica) po 2 ŽK, D: 720, R: R. Weiss. LIPANY: Štefanovič - Turok-Heteš (87. Sekerák), T. Šimko, Chovan, Janič - Pončák, Hudy (80. Gomoľa), Š. Jacko (61. Tribula), Záhradník - Drobňák, Šuhaj. DUKLA B. BYSTRICA B: Petrík - Gálik (35. Borbély), Poliach, J. Wolf, Štuber - Hučko, Snitka, Chomistek (53. Minčič), P. Vajda - Považanec, Vician.

P. Šuhaj

Poprad - Vranov 1:0 (1:0)

POPRAD. Domáci sa v 11. min. takmer dostali do vedenia, keď Maťaš ponúkol loptu Monkovi, no jeho prudkú strelu spoza 16-tky gólman Bálint zneškodnil. V 24. min. pohrozili Popradčania znova, no po prihrávke Maťaša namieril Kubus loptu iba mimo. O minútu sa k slovu dostali aj hostia Lazúrom. No jeho individuálny prienik obrana domácich zneškodnila. V 26. min. mal po prihrávke Baška gól na kopačke Kubus, no svoj prienik nedokázal presne zakončiť. Po polhodine zamestnali domácu obranu Vranovčania, no Šamo namieril loptu mimo brány a hneď nato sa Baran v 16-tke nedokázal presadiť v trme-vrme. V 36. min. ponúkol ideálnu prihrávku Monka Kubusovi, no ten sa zoči-voči Bálintovi nepresadil. V 42. min. sa však domáci predsa len dočkali vedúceho gólu, keď Monkove vysunutie Kubus s prehľadom zakončil. Po zmene strán Vranovčania zvýšili svoje úsilie a v 61. min. mal po individuálnom uvoľnení gól na kopačke Šamo, ale v koncovke sa nepresadil. V 67. min. na opačnej strane postupoval na Bálinta Maťaš, ktorého gólman hostí nedovoleným spôsobom zastavil. Po následnom priamom kope namieril Kšenzakovič prudkú strelu iba do múru a odrazenú loptu Trop vystrelil iba do brankára hostí. V 76. min. postupoval na Daniša Kurimčák, no popradského gólmana sa mu nepodarilo prekonať. V 80. min. mohol zvýšiť vedenie domácich Kubus, no loptu namieril iba do žrde. V 85. min. mal gól na kopačke Rams, no ponúknutú šancu nevyužil a v samom závere sa hostia takmer dočkali vyrovnania, no Baran namieril loptu iba do brvna.

Gól: 42. Kubus, ŽK: Gaško, Vitkaj, M. Trop, Maťaš - Bálint. Divákov: 600. Rozhodca: Marhefka.

POPRAD: Daniš - Gaško, Dvorožňák (26. Štroch), Vitkaj (84. Ondruš), Bendík - Monka, Rams, M. Trop, Kšenzakovič - Kubus, Maťaš. VRANOV: Bálint - Paraska, Jenčko, Kovalik, Petro - Vožný, Komar (73. Kulich), Opiela, Šamo - Lazur (28. Baran), Kurimčák.

M. Dic

Program 3. kola

15. - 16. 8.: Zvolen - Lipany, St. Ľubovňa - Žilina B, Vranov - Sp. Nová Ves, Prešov jun. - Poprad, Moldava - Košice B, Humenné - Podbrezová B, MFK B. Bystrica - Čadca, B. Bystrica B - Trebišov.

Žilina B - Zvolen 3:2 (1:1). Góly: 22. Balat, 55. Perexta, 90. Marek Bajza - 7. a 80. K.
Číž. ČK: 80. Vrbiniak (Zvolen) po druhej ŽK, rozhodoval: Gábor, 100 divákov.

1. Poprad 2 2 0 0 4:0 6
2. Moldava 2 1 1 0 7:1 4
3. Lipany 2 1 1 0 5:1 4
4. Trebišov 2 1 1 0 2:0 4
5. Žilina B 2 1 1 0 4:3 4
6. Sp. N. Ves 2 1 1 0 3:2 4
7. Prešov B 2 1 1 0 2:1 4