Michalovské ťaženie pokračuje, vyhrali aj v Ružomberku!

Dušan Sninský (vľavo) a Ján Vajda sa dvoma gólmi postarali o zvrat výsledku v Ružomberku. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|10. aug 2009 o 00:00

V tabuľke pravdy už majú prvoligoví futbalisti Michaloviec sedem plusových bodov a v počte výhier vonku už vyrovnali bilanciu z celej minulej sezóny.

RUŽOMBEROK. Futbalisti Michaloviec pokračujú vo víťaznom ťažení, tentoraz si body priviezli z ihriska ružomberskej rezervy, kde vyhrali 2:1 a vyšvihli sa už na druhé miesto tabuľky. Je to zaujímavejšie a cennejšie o to viac, že MFK Zemplín neodohral ani jeden z doterajších piatich zápasov vo svojom domovskom stánku, ktorý sa rekonštruuje. Zemplínčania zároveň druhým víťazstvom na ihrisku súpera v tejto sezóne vyrovnali bilanciu z celého minulého ročníka, keď dokázali vyhrať v Prievidzi (2:0) a Dunajskej Strede B (4:1).

Poradili si aj bez opôr

Michalovský triumf je cenný aj preto, že tréner V. Rusnák ml. sa na Liptove musel zaobísť bez zranených Jevľanova, Uhľára, Labuna a Gamkrelidzeho, ako aj potrestaného kapitána Ľubarského. "Dostali sme síce gól z vymyslenej penalty po údajnej ruke Mižíka, ale napriek nepriaznivému stavu sme sa dokázali zomknúť a výsledok otočiť," povedal strelec víťazného gólu MFK Zemplín, útočník Dušan Sninský, ktorý mal svoju prvú možnosť už v 10. minúte, no brankára Smiešku neprekonal.

Poďakovanie Gašparovi

Michalovce do prestávky prehrávali, ale v 57. minúte sa v skrumáži pred bránou domácich najlepšie zorientoval stopér Vajda a vyrovnal. Na definitívne rozuzlenie si diváci museli počkať do 84. minúty, keď sa presadil práve Sninský. "Na mojom góle má najväčšiu zásluhu Jožko Gašpar, ktorý prenikol do pokutového územia a loptu mi naservíroval tak, že ju stačilo už iba umiestniť do siete," opísal rozhodujúci moment D. Sninský.

Trúfajú si aj v Púchove

Michalovce majú už po piatom kole na konte neuveriteľných sedem bodov v tabuľke pravdu a túto svoju bilanciu si budú môcť vylepšiť v sobotu, keď sa predstavia na ihrisku nováčika v Púchove. "S jedlom rastie chuť a my by sme radi získali čosi aj na Považí," dodal D. Sninský. My pripomeňme, že MFK Zemplín sa prvýkrát skutočne doma predstaví až 22. augusta, keď v zápase siedmeho kola privíta na svojom vynovenom štadióne ďalšieho nováčika, Liptovský Mikuláš.

Domov»Sportnet na východe»Michalovské ťaženie pokračuje, vyhrali aj v Ružomberku!