Korzár logo Korzár
Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

Keď "deduškovia" milujú "maturantky"

Nie je ničím výnimočným, keď si päťdesiatnik v rámci druhej mladosti nabalí sladkú dvadsiatku a manželku pošle kade ľahšie. Väčšinou to však klape len chvíľu a keď zistí, že si s ňou vlastne nemá čo povedať, doma to vyzerá ako po výbuchu bomby a nestíha b

yť nasilu "trendy", pošle mladú k vode. Teda pokiaľ ho ona nepredbehla. Našťastie, takýto model nie je pravidlom a vzťahy postarších pánov s mladučkými kráskami môžu aj prekvitať. A či sa to niekomu páči, alebo nie, príkladov takéhoto charakteru je aj v šoubiznise viac ako dosť. Tentoraz sme sa zamerali na páry, ktoré delí minimálne dvadsať rokov.

Jiří Suchý (77) a manželka Markéta (32) - vekový rozdiel 45 rokov

Klasik českej piesňovej tvorby sa oženil len pred pár rokmi, no po dlhšom randení. Dvadsať rokov po smrti prvej manželky si vzal Markétu, mladšiu o celých 45 rokov. "Ale žiadna láska na prvý pohľad... Až po rokoch ma pozval na večeru," vraví dievčina, ktorá si ako študentka privyrábala ako uvádzačka v Semafore, kde sa zoznámili. Vekový rozdiel vníma najmä cez konkrétne záležitosti typu, že Jiřího syn Jakub z prvého manželstva je od nej o 11 rokov starší. Pygmalionovský komplex si na mladučkej žene Jiří Suchý nerieši. "Markétka moje rady odmieta. Rozhoduje o svojom konaní zásadne sama. Pochopil som to a neradím - len 'zírám'."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Petr Janda (66) a manželka Alica (25) - vekový rozdiel 41 rokov

Hoci si líder kapely Olympic s manželkou kvôli problémom s jej otehotnením užili svoje, dnes sú najšťastnejší na svete a nevedia sa dočkať vytúženej dcérky Anežky, ktorá by sa mala narodiť v týchto dňoch. Pre rockera to už bude štvrté dieťa, kým mladučká Alica všetko prežíva prvýkrát. A aj keď ich vzťah prešiel krízami a potraty takmer viedli k rozchodu dvojice, súčasnosť nemôže byť krajšia a zamilovanejšieho pána by sme veru len ťažko hľadali. "Manželka mi dáva veľa lásky a veľmi si to vážim. Sme v podstate stále spolu. Keď niekam odídem, tak mi Alička za dve hodiny volá, že jej chýbam. A u mňa je to rovnako. Niektorí ľudia majú Aličku za zlatokopku. Ona mi však vysvetlila, že o moje peniaze nestojí. Ja viem, ako to je a som spokojný," povedal spokojný budúci štvornásobný otecko.

Skryť Vypnúť reklamu

Karel Gott (70) a manželka Ivanka (33) - vekový rozdiel 37 rokov

Ivanka sa narodila, keď si Karel ako 37-ročný slobodný mládenec užíval radovánky života a vonkoncom nepomýšľal na to, že by si niekedy navliekol chomút. A práve jej sa to podarilo. Pôvodným povolaním zdravotná sestra, ktorá tvrdí, že istý čas chodila i s americkým hercom Michaelom Douglasom, očarila Božského Káju v roku 1998 pri vyhlásení výsledkov ankety TýTý. Naschvál mu však dala zlé telefónne číslo, keďže boli v tom čase obaja zadaní. Cesty osudu sú však nevyspytateľné a svadobný obrad sa na prekvapenie všetkých konal vlani v januári v kaplnke v Las Vegas. Dnes sa dvojica teší z dvoch rozkošných dcérok a hoci sa objavujú špekulácie o ich čoraz častejších nezhodách, zatiaľ na verejnosti oficiálne vystupujú ako šťastná rodinka.

Skryť Vypnúť reklamu

Miloš Forman (77) a manželka Martina (43) - vekový rozdiel 34 rokov

Prvou manželkou svetoznámeho režiséra bola herečka Jana Brejchová, druhou herečka a výtvarníčka Věra Křesadlová, s ktorou má dvoch synov. Šťastie našiel do tretice pri oveľa mladšej herečke Martine Zbořilovej, s ktorou má dvojičky. "Možno nám to klaplo, lebo sme už boli poučení z predchádzajúcich vzťahov," hovorí Martina, ktorá prežila pred rokmi románik aj s Karlom Gottom. Vekový rozdiel je v tomto prípade neprehliadnuteľný a Martina si ho uvedomuje, no zatiaľ ho nerieši. "Zatiaľ si to príliš nepripúšťam. Alebo to cítim nejako tak, že doteraz sa o nás staral Miloš, tak ak by potreboval, začnem sa starať ja," vyslovila sa nedávno dáma, ktorú s manželom spája množstvo spoločných záujmov od filmov po gurmánstvo.

Štefan Skrúcaný (48) a Dominika Lukáčová (23) - vekový rozdiel 25 rokov

Hoci ich vzťahu nik nedával dlhé trvanie a sprevádza ho množstvo škandálov napríklad aj v podobe šteklivého videa, zatiaľ prekvitá. Markizácka redaktorka zrejme predstavuje pre herca a zabávača ideálnu partnerku. Prvé manželstvo s vysokoškolskou učiteľkou Darinou Wolfovou mu nevyšlo pravdepodobne kvôli nízkemu veku. On mal v čase svadby 22, ona 19. Splodili však dcéru Lindu, ktorá je dnes staršia ako Dominika. Dva roky po rozvode si vzal Zuzanu Tlučkovú, s ktorou žili 22 rokov. Dnes skúša šťastie s mladučkou dievčinou, ktorá naňho spieva samé ódy. "Štefan je veľmi očarujúci, zrelý a charizmatický muž," povedala v týchto dňoch na jeho adresu.

Ladislav Chudík (85) a manželka Alena (60) - vekový rozdiel 25 rokov

Rodák z Hronca na strednom Slovensku, právom ospevovaný ako herecká legenda, nemal prvé manželstvo dvakrát šťastné. Duševná choroba manželky mu takmer zničila život. "Došlo k postupnej premene jej osobnosti. Odmietala sa liečiť, napokon ma lekári prinútili vzdať sa jej ako manželky. Žil som s ňou vtedy dvadsať rokov, bola to hrozná situácia. Je to stále vo mne, nezažil som nič ťažšieho," vyjadril sa o tomto období svojho života Pán herec, ktorého však osud odmenil pani Alenou. Právnička z Prahy už v čase ich svadby mala dcéru Bereniku z prvého manželstva. Ladislav Chudík, ktorý nemal deti, ju vychovával od jej ôsmych rokov ako vlastnú. Dnes sa teší z krásneho veku a priznáva, že za to do veľkej miery vďačí práve manželke. "Nebyť jej, tak možno tu už nie som," poďakoval v rámci príhovoru pri príležitosti svojho jubilea.

Juraj Jakubisko (71) a manželka Deana Horváthová (51) - vekový rozdiel 20 rokov

On umelecky tvorí, ona všetko manažuje. Ich navonok nezlúčiteľné povahy sa očividne našli a klape im to ako hodinky. Okolie ich vzťahu na začiatku dávalo maximálne pol roka, oni však všetkým ukázali, že sa k sebe naozaj hodia. "Hovoril som si, neurobím im tú radosť - vydržím rok. A potom som sa nejako pozabudol a už sme spolu vyše dvadsať rokov," s úsmevom vravieva svetoznámy režisér, ktorý sa netají tým, že ich spolužitie má taliansky nádych. Keď sa Deany pýtali, čo by robila, keby ho nachytala s inou v posteli, povedala: "Chytím ju za vlasy a vyhodím von oknom na ulicu. Manžela však nezabijem. Nebudem predsa vraždiť svojho živiteľa!" O ich láske sa temperamentná herečka vyjadruje nasledovne: "V manželstve po určitom období prejdú vášne a vy sa musíte rozhodnúť, či ste schopná akceptovať tohto človeka takého, aký je, no súčasne jasne povedať, toto nemám rád, to mi ubližuje. Je to o poupratovanom stole. Manželstvo je o dodržiavaní pravidiel, ktoré si určíte medzi sebou. Až potom vznikne vzťah, ktorý je trvalý, úctivý, vyrovnaný, dáva vám pocit istoty, zázemia."

Radoslav Brzobohatý (75) a manželka Hana Gregorová (55) - vekový rozdiel 20 rokov

Začiatok ich vzťahu nebol bez komplikácií, keďže on bol ženatý s Jiřinou Bohdalovou a ona vydatá za Jordánca Gassana, s ktorým má dcéru Rolu a ktorý ju dodnes považuje za najväčšiu lásku svojho života. Napriek vekovému rozdielu sú s Radkom už 26 rokov. "Nemala som rada flirty pri nakrúcaní, zbližovanie s Radkom sa začalo na úrovni konverzácie, prechádzok. Ale to napätie medzi nami sa tak stupňovalo, že som si hovorila, teraz asi príde nejaký aktívny prejav z jeho strany, ale nič..." Napokon však vzájomnej príťažlivosti podľahli. Manželstvu dvoch hercov, ktorých delí 20 rokov, nik nedával šancu. "Vtedy nebolo bežné brať si partnera o dvadsať rokov staršieho," vraví Hana Gregorová. "Ale to, čo medzi nami vzniklo, bolo čosi medzi nebom a zemou, nemohli sme si pomôcť, aj keď sme tým svojim partnerom ublížili. A vidíte, žijeme spolu v manželstve už dvadsaťšesť rokov."

Pavol Topoľský (47) a manželka Marika (27) - vekový rozdiel 20 rokov

Po trojročnom vzťahu herca a tanečnice zo súboru SĽUK sa zaľúbencom vlani v októbri narodila dcérka Kristínka. Herec už má dve dcéry, pričom staršia Lucia má len o rok menej ako súčasná manželka.
Problémy to však údajne nespôsobuje, práve naopak. Dievčatá spolu výborne vychádzajú. V spolužití s mladou ženou vidí herec prirodzene výhody. "Núti ma byť mladším. Mne to občas vadí, ale zatiaľ vyhráva. Človek má teraz úplne inú motiváciu. Pri takomto vekovom rozdiele sa vraví, že buď žena začne byť taká stará ako partner, alebo partner taký mladý ako manželka, a my sme ten druhý prípad. Veľmi dobre si rozumieme," vyjadril sa po svadbe.

Zahraničné páry s veľkým vekovým rozdielom

René Angelil (66) a Celine Dion (40) - vekový rozdiel 26 rokov
Harrison Ford (67) a Celista Flockhart (44) - vekový rozdiel 23 rokov
Robert Redford (71) a manželka Sibylle (51) - vekový rozdiel 20 rokov
Michael Douglas (64) a Catherine Zeta Jones (39) - vekový rozdiel 25 rokov

Páry, ktorým to nevyšlo

Jiří Menzel (71) a manželka (31) - vekový rozdiel 40 rokov
Marcel Palonder (44) a Anita Soul (24) - vekový rozdiel 20 rokov

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 3. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 4. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
 5. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
 6. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 8. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 9. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 10. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
 1. Tretia generácia očných špecialistov prichádza do Košíc
 2. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 3. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 4. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov
 5. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
 6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 8. Posúvajú svet k lepšiemu: Sociálni inovátori
 9. Kupujete nový spotrebič? V PLANEO Elektro naň dostanete zľavu
 10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
 1. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 16 014
 2. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 13 828
 3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 11 371
 4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 11 222
 5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 9 333
 6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál 7 917
 7. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 7 077
 8. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 6 632
 9. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 6 598
 10. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy 5 925
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Polícia kontroluje nočný zákaz vychádzania.

Vláda uvažuje, ako udržať zdravotníkov v práci aj bez núdzového stavu.

5 h

Falošné registre sú problémom už roky.

5 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop