Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
POPRADČANIA DOBYLI ĽUBOVNIANSKY HRAD

Parádny moldavský marš

Najvyššie víťazstvo v úvodnom kole II. ligy dosiahol ambiciózny nováčik z Moldavy, ktorý na vlastom štadióne rozdrvil súpera z Čadce rozdielom dvoch tried. Hostia navyše dohrávali bez vylúčeného hráča.

Zemplínske derby bez gólov. Hoci v zápase medzi Humenným a Trebišovom videli diváci viacero gólových šancí, v sieti neskončila žiadna.Zemplínske derby bez gólov. Hoci v zápase medzi Humenným a Trebišovom videli diváci viacero gólových šancí, v sieti neskončila žiadna. (Zdroj: Jaroslav Čúrny)

Z vysokého víťazstva sa radovali aj Vranovčania, zlízla si to košická rezerva. Tri góly vonku nasúkali Popradčania a Starej Ľubovni tak po bezgólovom prvom polčase ostali len oči pre plač. S nerozhodným výsledkom sa zo Zvolena vracali Spišiaci, bez gólového korenia sa skončilo derby v Humennom, kde pricestoval Trebišov. Víťaza nenašli ani stretnutia žilinského béčka s Lipanmi a prešovských juniorov s rezervným tímom Podbrezovej.

Humenné - Trebišov 0:0

HUMENNÉ. V zemplínskom derby mali do prestávky viac z hry domáci. Po štvrťhodine sa Jurov preštrikoval cez dvoch obrancov do šestnástky, jeho krížna strela tesne minula žrď, v 19. min. vystrelil Ovšianik z hranice pokutového územia presne, ale Poľacký sa blysol zákrokom. V 24. min. po centri Chudinu zakončil Jurov v ťažkej pozícii vedľa. V 34. min. pohrozili aj hostia zásluhou E. Lukáča, ale Matkobiš bol pozorný, 1. HFC mal blízko ku gólu v 42. min., keď hlavička Magača po rohovom kope lízala brvno. Po zmene strán bol aktívnejší Slavoj, jeho snaha však končila zväčša pred šestnástkou, odkiaľ sa pokúšal ohroziť Matkobiša strelami. Domáci gólman všetky kryl, pri tečovanej jedovke Kročka mal šťastie. Po centri Chudinu do žrde si odfúkol aj Poľacký, ktorý však svojich v 87. min. podržal, lebo spod brvna vyškriabal práve hlavičku Chudinu.

ŽK: Ondica, Baláž - Baka, Petrovský. Rozhodoval: R. Weiss. Divákov: 560. 1. HFC: Matkobiš - Ovšianik, Marec, Berjanidze, Šalata - Magač - Chudina, Baranek (58. Baláž), Ondica (69. S. Drogba), Jurov - Hamuľák (85. Pa. Šuľák). SLAVOJ: Poľacký - Kročko, Olah, Baka, Petrovský - Drobňák, Toporčák (46. Guman), Capko, E. Lukáč (84. Rugolský) - Eliáš, Ľ. Rusnák.

Vranov - Košice "B" 4:0 (0:0)

VRANOV. Postupom času si domáci vypracovávali gólové príležitosti, ktoré Lazúr, Kurinčák a Paraska nepremenili. V 22. min. mohlo zahrmieť na opačnej strane, keď z ojedinelého protiútoku hosťujúci Goga nastrelil žrď. Následne po ďalšom rýchlom protiútoku hostí po strele z uhla zachránil domáci brankár Bálint. Od týchto chvíľ prevzali iniciatívu na kopačky opäť domáci. V 32. min. po štandardnej situácii Lazúra a vyrazenej strele brankárov hostí z piatich metrov prestrelil bránu Jenčko. V 42. min. sa dostal po krásnej kolmej prihrávke od Opielu za obranu hostí Kurinčák, no sám zoči-voči brankárovi slabučko zakončil do jeho rúk. Streleckú nemohúcnosť domácich v prvom polčase prezentoval po rohovom kope Jenčko, ktorý z piatich metrov nastrelil brvno. Do druhého polčasu vybehli domáci s veľkým odhodlaním a hneď v 46. min. po krásnej individuálnej akcii Šama, ktorý od polovice ihriska obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, otvorili skóre. V 50. min. po rohovom kope Peťa Šama zo šiestich metrov hlavičkoval osamotený Paraska nad bránu, následne v 51. min. po peknej individuálnej akcii po ľavej strane Lazúra prihrávku pred bránu Vožný ešte nezakončil, nastrelil brvno a odrazenú loptu do opustenej brány zasunul opäť Šamo. V 65. min. po peknej kolmej prihrávke na Lazúra, ktorý sám zoči-voči brankárovi nezaváhal a zvýšil na 3:0. V 69. min. po ďalšej peknej kombinácii po pravej strane domácich a prudkom centri Parasku na konečných 4:0 stanovil Tomčák.

Góly: 47. a 51. Šamo, 65. Lazúr, 69. Tomčák. ŽK: 0 - Adam. Rozhodca: Kakaščík Jozef. Diváci: 550. VRANOV: Bálint - Paraska, Kovalík (35. Tomčák), Jenčko, Petro, Vožný (77. Streňo), Komár, Opiela, Lazúr, Šamo, Kurinčák (67. Baran). KOŠICE „B": Barát - Školník, R. Šimko, Goga (75. Cuprišin), Gál Andrézly (60. Kražel), Hájnik, Kavka, Adam, Pačinda, Junior.

Stará Ľubovňa - Poprad 0:3 (0:0)

STARÁ ĽUBOVŇA. V 6. minúte po prvý raz vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Daniša strelou z diaľky domáci stopér Pavlišin. Gorali si aktívnou hrou postupne vypracovali daľšiu príležitosť, keď v 24. minúte vysunul Galik nabiehajúceho Mariančíka, ten však z uhla nedokázal presne zakončiť. V 38. minúte predviedli gorali ukážkovú akciu na jeden dotyk, po ktorej si loptu na hranici šestnástky narazil Krajňák, no sám pred brankárom Danišom nechal vyniknúť popradského gólmana. Hostia sa prvého ohrozenia súperovej brány dočkali až v 42. minúte po tom, čo sa cez krajného obrancu domácich Hricova presadil Kubus, jeho krížnej strele však chýbala razancia. V prvom polčase boli aktívnejší domáci, avšak bez gólového efektu. Celý zápas poznačila 50. minúta, keď hlavný rozhodca prehliadol spracovanie centrovanej lopty rukou v podaní popradského útočníka Maťaša a namiesto nepriameho kopu pre goralov ukázal na stred ihriska. Už futbalovejšie mohol v 67. minúte odpovedať domáci Krajňák po milimetrovej prihrávke Pydu, ale opäť sa vyznamenal brankár Daniš, keď včasným vybehnutím zmenšil strelecký uhol. Opäť raz platilo staré známe nedáš-dostaneš. V 68. minúte doplatili domáci na individuálnu chybu v strede ihriska, po nej aj s trochou šťastia a s pomocou obrancov, ktorí sa vrátili, dostal loptu do siete bezmocného Bičuša po druhýkrát Tropp. V závere zápasu gorali vrhli všetky sily do útoku, výsledkom čoho bol tretí gól v ich sieti po tom, ako jeden z protiútokov Popradu presne zakončil Kubus.

Góly: 50. Maťaš, 68. M. Tropp, 88. Kubus, rozhodoval: Kozák, 450 divákov. Stará Ľubovňa: Bičuš - Kosturko (71. Vandžura), Pavlišin, Hricko, Hricov - Kupec, Petrus (60. Pyda), Galik, Krajňák - Mariančík (76. Selep), Sekelský. Poprad: Daniš - Daško, Kubus, Monka (90. A. Tropp), Vitkaj - Dvorožňák, Kšenzakovič, Ondruš, Bendík - M. Tropp, Maťaš (78. Michlík)

Prešov jun. - Podbrezová B 1:1 (0:1)

PREŠOV. Striedanie domácich v nadstavenom čase sa zdalo byť len zúfalým gestom, ako niečo zmeniť na nepriaznivom aktuálnom skóre. Nakoniec však bolo šťastným ťahom trénera prešovskej juniorky Jozefa Kostelníka. Striedajúci Kentoš sa po vybehnutí na trávnik prvý raz stretol s loptou a bol z toho vyrovnávajúci gól. Na odkop takmer z polovice ihriska smerujúci do šestnástky hostí najvyššie vyskočil dovtedy nevýrazný Bernardo. Loptu z jeho hlavy bravúrne vyrazil brankár hostí. Pri pravej žrdi však číhal trénerov "žolík" Kentoš, ktorý zblízka nasmeroval loptu do siete brány rezervy železiarov. Po rozohraní hry nasledoval už len záverečný hvizd rozhodcu. Hoci Prešovčania mali v zápase viac z hry, vypracovali si aj neporovnateľne viac gólových príležitostí ako súper, remízu zaratovali v hodine dvanástej. Pritom rozhodnuté mohlo byť skôr. Domáci však zahadzovali vyložené šance. Tú najväčšiu na kopačke mal po akcii s Gubom jeden z najlepších na ihrisku Pribula. Pred sebou mal len bežiaceho Lauka. Prehodil ho síce, no bránu o chĺpok minul. Bojovne naladení hostia vyťažili z minima maximum. Nikel potrestal v 70. min. medzeru v obrane Tatrana gólom. Proti jeho strele z pár metrov bol Mucha bezmocný. O štyri minúty Sedliak v takmer rovnakej pozícii prešovskú bránu len tesne minul. Trest potom prišiel tesne pred záverečným hvizdom.

Góly: 90.+ Kentoš - 70. Nikel. ŽK: Lipták, Aštary, Ďurech, Zbiňovský - Blaško, Boháčik. Rozhodoval: Leško. Divákov: 113. 1. FC. Tatran jun.: J. Mucha st. - Zbiňovský, Harčár, Piter - Bučko, Ďurech (85. J. Hatok) - Lipták, Aštary - Pribula, Biscák (79. P. Kozák), Guba (90. Kentoš) - Bernardo. ŽP Šport B: Lauko - Lang, Horváth, Boháčik, Rajovič - Kmeť - Sedliak, Kočan (59. Betka), Podio, Blaško (90.+ Tielka) - Nikel (81. Kubašiak)

Moldava - Čadca 6:0 (3:0)

MOLDAVA. Od začiatku zápasu mali domáci réžiu zápasu vo svojich rukách, avšak až do 37. min. im chýbalo športové šťastie. Postupne zahadzovali jednu šancu za druhou. V 7. min. Hanzeľ mieril hlavou tesne vedľa, ten istý hráč mal v 22. min. druhú možnosť na reparát hlavou, ale opäť minul. Vzápätí brankár Gavlák vychytal zoči-voči Andraščíka a následne o pár minút neskôr trafil Seman žrď. V 37. min. však už udrelo, po krásnej akcii skóroval Jurko. O tri minúty na to zahrávala Moldava priamy kop a Seman šibalským spôsobom prekonal hosťujúceho brankára. Ešte do prestávky skóroval opäť Jurko, keď v páde z voleja nedal hosťujúcemu brankárovi šancu.

Moldavčania pokračovali po prestávke tak, ako skončili I. polčas. Už po dvoch minútach sa menilo skóre, keď skóroval Jurko. V 64. min. videl červenú kartu hosťujúci Novotný za nedovolený zákrok na Gavláka, ktorý sa už rútil sám na bránu. V 68. min. strelecky disponovaný Jurko zvýšil už na 5:0. A sobotňajší večer si okrášlil aj debutant v moldavskom drese Gavlák, keď prekonal svojho brata v bráne Čadce a stanovil konečné skóre na 6:0.

Góly: 37., 43., 47. a 68. Jurko, 40. Seman, 84. Gavlák. Rozhodoval: Anguš, ŽK: Krkoška, ČK: 64. Novotný. Divákov: 1 260. Moldava: Novák - Jurčo, Fazekaš, Kováč, Majný - Andraščík (66. N´Sasi), Seman, Timkovič (59. Balogh), Osseni - Jurko, Hanzeľ (59. Gavlák). Čadca: Gavlák - Novotný, Fizek, Kavuliak, Šidlo - Krkoška (46. Jakubec), Polka (46. Šulgan), Michalík, Krajčí - Vnuk, Strapáč (Janščo)

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Zvolen - Spišská Nová Ves 2:2 (1:0). Góly: 28. Ponček, 72. Pavúk - 47. Stadnyk, 78. Čomič, rozhodoval: Debnár, 720 divákov.

Žilina "B" - Lipany 1:1 (0:1). Góly: 47. M. Kadáš - 38. P. Šuhaj, rozhodoval: Ihring, 100 divákov.

MFK Banská Bystrica - Dukla Banská Bystrica "B" 4:0 (3:0). Góly: 11. a 40. Cimerman, 45. a 62. Starší, rozhodoval: Korista, 575 divákov.

PROGRAM 2. KOLA

Sobota 8. augusta o 17. hod.: Lipany - Dukla B. Bystrica B, Trebišov - MFK B. Bystrica, Poprad - Vranov, Spišská Nová Ves - Stará Ľubovňa.

Nedeľa 9. augusta o 10.30 hod.: Košice B - Prešov jun., Žilina B - Zvolen, o 17. hod.: Čadca - Humenné, Podbrezová B - Moldava.