Sobrance uštedrili Stropkovu debakel

Sportnet|3. aug 2009 o 00:00

Útočník Marcel Murgáč zaznamenal do 34. minúty čistý hetrik!

SOBRANCE. V koncovke efektívne Sobrance po výhre 5:0 zmietli z ihriska Stropkovčanov. Tých porazil predovšetkým 21-ročný útočník Marcel Murgáč, ktorý prvýkrát vo futbalovej kariére dosiahol čistý hetrik.

Rozdielna koncovka

V úvodnom kole jesennej časti III. futbalovej ligy Východ sa Sobrance so Stropkovom nemaznali. Nadelili mu päť gólov, pričom o výsledku zápasu bolo v podstate rozhodnuté už v 34. minúte súboja. Práve vtedy totiž mimoriadne strelecky disponovaný útočník domácich Marcel Murgáč zvýšil na 3:0 a súčasne zaznamenal čistý hetrik. Stropkovčania však nepripomínali obetného baránka. V dvoch-troch prípadoch domáce mužstvo výrazne podržal pozorný brankár Polomský. Rozdiel bol predovšetkým v koncovke. Takmer všetky strelecké pokusy Sobraniec totiž skončili v sieti. Naopak hostia pri premieňaní šancí zhoreli do tla.

Mimoriadna úspešnosť

Mimoriadne úspešný deň vychytilo málovravné ofenzívne sobranské ofenzívne tykadlo - Marcel Murgač. "Nedá sa povedať, že by som pred začiatkom sezóny vychytil nejakú mimoriadnu streleckú formu. Lenže čo som kopol na bránu, to skončilo v sieti," úplne realisticky zhodnotil hráč, ktorý je v A-mužstve Sobraniec od roku 2005. Zdôraznil, že za jeho výbornou ofenzívnou vizitkou sa skrýva najmä strelecké šťastie. Zároveň však jedným dychom dodal, že počas letnej prestávky veľmi poctivo trénoval streľbu.

Obrovská vzpruha

M. Murgáč zároveň priznal, že v stretnutí proti Stropkovu dosiahol historický úspech. "Ešte nikdy doteraz som v majstrovskom dueli nezaznamenal čistý hetrik. Pred dvoma-troma rokmi som dal tri góly v prípravnom zápase, ale nenasledovali hneď za sebou," uviedol. S úsmevom dodal, že vďaka veľkému gólovému úspechu pozve spoluhráčov na príjemné posedenie. "Toto je jeden fantastický výsledok, ktorý pre nás znamená obrovskú psychickú vzpruhu. V budúcom týždni totiž odohráme za tri dni dve treťoligové stretnutia," konštatoval na záver.