Na čele bez straty R. Sobota, ešte neinkasovala

Inkasovaný gól. Na tejto snímke sa síce domáci Prievidžania radujú z gólu J. Pekára, po zápase sa však z remízy viac tešili hostia. (Autor: Ľudovít Košalko)
Sportnet|27. júl 2009 o 00:00

Po zápasoch 3. kola I. futbalovej ligy je už len jediné mužstvo bez straty bodov. Rimavská Sobota sa usadila na čele tabuľky, keď ešte ani neinkasovala. Naopak, na chvoste je prekvapujúco Šaľa, ktorá ešte nebodovala a ani nestrelila gól. Michalovce po víť

azstve v Lučenci vonku opäť bodovali. V Prievidzi vyrovnali päť minút pred koncom gólom z jedenástky.

Prievidza - Michalovce 1:1 (0:0)

PRIEVIDZA. Obaja rivali hrali futbal so životodarnou miazgou, ktorej nechýbal pohyb, nasadenie v osobných súbojoch a množstvo šancí. V nich sa postupne ocitli domáci: Mat. Pekár, Mir. Oršula, Št. Pekár i kapitán Helbich. Na druhej strane Viskup mieril nad, priamy kop Ľubarského brankár Furka vyrazil a odrazenú loptu Vajda nedobre zasiahol. Po zmene strán bol po Čembovom sóle hosťujúci gólman Pillár na správnom mieste, rovnako ako po hlavičke Mir. Oršulu zblízka. V 56. min. po kolmej prihrávke strela D. Pyrku "lízla" domáce brvno a o šesť minút už udrelo na opačnej strane: D. Oravec zahrával rohový kop a pohotová hlavička Juraja Pekára skončila v sieti. O šťastie sa dva razy pokúšal aj striedajúci brazílsky mladík S. Carlos, ale Pillár bol vždy pozorný. Päť minút pred koncom osobný súboj Furku o vysokú loptu s náhradníkom Kuncom posúdil arbiter ako faul brankára a Ľubarskij z jedenástky strelou do pravej žrde a ľavej bočnej siete vyrovnal.

Góly: 62. J. Pekár - 85. Ľubarskij (11 m). ŽK: Furka - Ruskovský. ROZHODOVAL: Fajčík. DIVÁKOV: 415. FK MESTO: Furka - Šlosár, Mart. Oršula, J. Pekár, Mir. Oršula - L. Čemba, D. Oravec (66. A. Pipíška), Helbich, P. Gajdoš (71. F. Carlos)- Š. Pekár, M. Pekár. FK ZEMPLÍN: P. Pillár - Uhľár (85. Mat. Pyrka), Vajda, T. Labun, Devečka - Viskup (46. Ruskovský), Šitov, Ľubarskij, Hreško (46. Kunca), D. Pyrka - J. Gašpar.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY:

LUČENEC - DOLNÝ KUBÍN 5:0 (2:0). Góly: 5. a 80. Boháčik, 30. a 81. L. Hricov, 66. Golian, ŽK: Siman, Drengubiak (obaja Dolný Kubín), rozhodoval Prešinský, 520 divákov.

TRENČÍN - PÚCHOV 2:2 (2:2). Góly: 19. Adi, 28. V. Horváth (z 11 m) - 22. a 24. M. Luhový, ŽK: V. Horváth, Godál, Kubík - Meliš, Brezničan, rozhodoval Kráľovič, 801 divákov.

ŠAĽA - RUŽOMBEROK B 0:2 (0:2). Góly: 6. a 17. M. Babic, ŽK: M. Vyskoč - Šachňuk, rozhodoval Leško, 458 divákov.

R. SOBOTA - L. MIKULÁŠ 1:0 (0:0). Gól: 49. J. Líška, ŽK: J. Líška, J. Zvara, Morháč - Lišivka, Kapláň, rozhodovali Eperješi, 480 divákov.

PODBREZOVÁ - ZL. MORAVCE 1:0 (1:0) - hralo sa v Brezne. Gól: 32. Tírer, ŽK: Gottwald - Náther, rozhodoval Straka, 1 270 divákov.