Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
TATRAN DVA RAZY ROZVLNIL SIEŤ, ALE PREDSA U NOVÁČIKA PREHRAL

MFK neskóroval, no bodoval

V poradí 2. kolo futbalovej Corgoň ligy nebolo úplné, zápas Slovan - Žilina bol preložený. Východniari hrali vonku. Košičania sa predstavili pod Urpínom, kde vydolovali bezgólovú remízu, pričom mali šance na ťažkom teréne aj na víťazstvo.

Pohrozil. Košický útočník Ján Novák (18) takto zahrával priamy kop na bránu banskobystrického brankára Petra Boroša (celkom vľavo) cez múr z jeho spoluhráčov.Pohrozil. Košický útočník Ján Novák (18) takto zahrával priamy kop na bránu banskobystrického brankára Petra Boroša (celkom vľavo) cez múr z jeho spoluhráčov. (Zdroj: sita)

Naopak, Prešovčania neboli tentoraz takí úspešní ako pred týždňom a Senici uľahčili radosť v jej historickej domácej premiére medzi elitou. Domáci viedli a hostia síce vyrovnali, no potom dva razy skórovali zase hostitelia a odpoveď našich už len zmiernila ich prehru.

Banská Bystrica - Košice 0:0

BANSKÁ BYSTRICA. Začalo sa hrať na rozmočenom teréne za vytrvalého dažďa. Aktivitu mali v úvode domáci futbalisti. Hrozili najmä Ďuriš, Seye a M. Kuzma. Skóre však mohol otvoriť v 16. min. hosťujúci Novák. Loptu poslal z priameho kopu z vyše 20 metrov, no kvôli teču skončila tesne vedľa žrde. Najväčšiu šancu v prvom polčase si vypracovali hostia. V 37. min. Bašista zahral z polovice ihriska priamy kop, poslal dlhú loptu do šestnástky, kde si nabehol Novák, ktorý prehodil Boroša, no lopta skončila tesne nad brvnom. O tri minúty neskôr rozhodca Kráľovič nariadil po faule Janiča na Seyeho priamy kop Dukle, Gajdoš z vyše 20 metrov strieľal po zemi, no chorvátsky gólman v službách Košíc Schreng ukázal svoje kvality. Aj v druhom polčase vytrvalo pršalo a terén sa stával ťažším. Aktivita Dukly neslávila úspech, pretože domáci futbalisti ťahali akcie zväčša po rozmočenom trávniku. V 60. min. sa odhodlal k centru z pravej strany Michal Ďuriš, Schreng loptu iba vyrazil, no spoza šestnástky ju Pečovský neposlal do opustenej bránky. Na druhej strane sa predvádzal neúnavný Novák, ktorý v 69. min. po prihrávke Karaša strieľal z pravej strany iba do bočnej siete. Ďalšie jeho brejkové situácie nedostali finálnu podobu, rovnako tak snaha Dukly bola neplodná. Až v nadstavenom čase prišiel gólový moment, keď domáci poslali dlhú loptu z vlastnej polovice až do šestnástky súpera. Seye si spracoval loptu, no vo vyloženej šanci nestihol v správnej chvíli zakončiť. Aj preto sa súperi rozišli so zaslúženou bezgólovou remízou.

ŽK: Gajdoš, Turňa - L. Janič, J. Novák, rozhodovali: Kráľovič - R. Sluk, Petríček, 1621 divákov. B. Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič (79. Hučko) - Pečovský - M. Kuzma, Michal Ďuriš, Seye, V. Gajdoš (65. M. Pančík ml.) - Uškovič (60. Pich). Košice: Schreng - Kišš, Bašista, Kaminský, R. Cicman - Dobias - Viazanko, K. Kuzma, L. Janič (87. Čonka), J. Novák - Škutka (67. Karaš).

Senica - Prešov 3:2 (2:1)

SENICA. V historicky prvom domácom stretnutí Seničanov na Záhorí sa zrodilo aj prvé víťazstvo. Škoda len, že na premiére bolo aj vďaka upršanému počasiu menej divákov, ako sa pôvodne očakávalo. Úvod zápasu patril hosťom. V 5. min. nebezpečne hlavičkoval Kobylík ponad bránku. Postupne prevzali opraty zápasu do svojich rúk Záhoráci. Nebezpečný bol Vrťov pokus,ktorý obrana stečovala na roh. Neskôr mal veľkú šancu Belák, ktorého vysunul Faldyna. Sám pred brankárom bol však neúspešný. V 22. min. sa Seničania po prvý raz radovali z gólu v Corgoň lige. Po centri Pavloviča sa na prvej žrdi presadil Belák, keď využil svoju druhú veľkú šancu v zápase - 1:0. Nepríjemný bol aj Tesákov priamy kop. Senický tlak postupne zoslabol, záverečná päťminútovka patrila hosťom. Čistú gólovú šancu zahodil Penksa, Fišan výborne zasiahol. V 43. min. Penksa z priameho kopu vyrovnal exportnou strelou do ľavého rohu Fišanovej bránky - 1:1. Prešovčania sa z remízového stavu dlho neradovali, o minútu sa strelecky presadil Pavlovič - 2:1. Druhý polčas už nebol tak futbalovo kvalitný, k čomu prispel aj náročný terén. Domáci sa viac zamerali na defenzívu. V 56. min. im však vyšla pekná kombinačná akcia po osi Tesák - Belák - Velický, keď sa strelecky presadil posledný menovaný - 3:1. Domáci sa stiahli, viac bránili, hostia sa tlačili pred bránku. V 68. min. ešte mohol zvýrazniť vedenie Belák, v 75. min. zase Faldyna, jeho hlavička išla tesne nad bránku. V závere Prešovčania výraznejšie pritlačili, výsledkom čoho bolo zníženie na rozdiel gólu - Ižvolt sa presadil strelou k žrdi - 3:2. Seničania si však vedenie udržali a tešili sa z historicky prvých troch bodov v Corgoň lige.

Góly: 22. Belák, 44. Pavlovič, 56. Velický - 43. M. Penksa, 89. Ižvolt, ŽK: Sláma, Velický - Vršajevič, Hanek, P. Kobylík, Katona, rozhodovali: Hracho - Vindiš, Rendko, 2639 divákov. Senica: Fišan - Sláma (90. Tarek), R. Mihálik, Laurinc, Tesák - Velický - Vrťo (88. Hejčík), Pavlovič, M. Juhász, Belák - Faldyna. Prešov: Diviš - Papaj, Hanek, Čep, Ščasný - Ižvolt, Prekop (68. Katona), Pozo Muňoz (54. Belejík), P. Kobylík, Vršajevič (82. Drakul) - M. Penksa.

Dubnica - Petržalka 0:0. ŽK: Jánošík - Hílek, Burza, Konečný, rozhodoval Sedlák, 1180 divákov.

Dunajská Streda - Ružomberok 1:1 (1:0). Góly: 23. Koejoe - 61. Zošák (z 11 m), ŽK: N'Kendo - Zošák, Božok, Sivčevič, Pilár, rozhodoval Pavlík, 3721 divákov.

Nitra - Trnava 1:0 (0:0), 53. Rák, ŽK: Štetina, Rák, Šimonek - De Oliveira, Doležaj, rozhodoval Valášek, 4853 divákov.

Program 3. kola

Sobota 25. júla o 17.30: Petržalka - D. Streda, Ružomberok - B. Bystrica, o 19.30: Košice - Nitra, Prešov - Dubnica, Trnava - Slovan, nedeľa 26. júla o 17.30: Žilina - Senica.

Mienka trénera

Jozef Jankech (B. Bystrica): "Mali sme spočiatku rešpekt, no v druhom polčase sme už len čakali, kedy to tam padne, aj keď pri tlaku sme si nejaké väčšie šance nevytvorili. Súper dobre bránil, prikryl našich hráčov a my sme nevedeli vymyslieť finálnu prihrávku a presne zakončiť. Hráčom nemôžem nič vyčítať, odviedli všetko, čo v nich je."

Ján Kozák (Košice): "Jedno aj druhé mužstvo túžilo vyhrať, snahu nemožno uprieť, terén bol síce ťažký, no hralo sa s nasadením a bolo sa na čo pozerať. Samozrejme, v prvom polčase sme mali viac využiť nervozitu domácich a ich rešpekt pred nami, škoda, že nejakú akciu sme nedotiahli do gólu. Po zmene strán domáci hrali jednoduchšie, viac behali, my sme menej držali loptu, aj vplyvom terénu, no hru sme mali pod kontrolou. Aj jeden, aj druhý mohol vyhrať i prehrať, remíza je podľa mňa spravodlivá."

Ladislav Hudec (Senica): "Hral sa obojstranne útočný futbal na ťažkom teréne. Päť gólov, ktoré padli po pekných kombinačných akciách, muselo divákov potešiť. Obidve družstvá si za výkon zaslúžia pochvalu a verím, že už v najbližšom domácom stretnutí príde ešte viac priaznivcov."

Roman Pivarník (Prešov):
"Urobili sme o niečo viac chýb ako domáci, čo Senica využila na strelenie troch gólov. Škoda veľkej nevyužitej šance Penksu za stavu 1:0, zápas sa mohol vyvíjať úplne inak. Gratulujem domácim k víťazstvu."

1. Košice 2 1 1 0 2:0 4

2. Nitra 2 1 1 0 2:1 4

3. Slovan 1 1 0 0 3:0 3

4. Prešov 2 1 0 1 3:3 3

5. Senica 2 1 0 1 3:5 3

6. Ružomberok 2 0 2 0 2:2 2

7. Dubnica 2 0 2 0 1:1 2

8. B. Bystrica 2 0 2 0 0:0 2