Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Najprv dráma, potom hladká jazda

Slovenskí volejbalisti po sobotňajšej päťsetovej dráme s nešťastným koncom zvíťazili v nedeľu v C-skupine EL v Mogileve nad domácim Bieloruskom hladko 3:0. Zverenci talianskeho trénera Emanuele Zaniniho počas ďalšieho víkendu (27.-28. júna) sa stretnú dva

Smeč. Na sieti sa Emanuelovi Kohútovi včera viac darilo.Smeč. Na sieti sa Emanuelovi Kohútovi včera viac darilo. (Zdroj: tasr)

MOGILEV. Slovenskí volejbalisti po sobotňajšej päťsetovej dráme s nešťastným koncom zvíťazili v nedeľu v C-skupine EL v Mogileve nad domácim Bieloruskom hladko 3:0.
Zverenci talianskeho trénera Emanuele Zaniniho počas ďalšieho víkendu (27.-28. júna) sa stretnú dvakrát v zápasoch 4. dvojkola s Bieloruskom na domácej palubovke v Humennom.

Sobota

Bielorusko - Slovensko 3:2 (17, -19, -20, 23, 10)

Lepší úvod mali Slováci. Po Antanovičovom útoku sa však domáci dostali do vedenia 6:4. Hostia opäť rýchlo zmazali brejk domácich. Hra ako na hojdačke pokračovala ďalej. Zlomový moment prvého setu prišiel za stavu 14:12 pre Slovákov, keď domáci získali päť bodov v rade a viedli 17:14. Slovákom sa nedarilo zložiť loptu a náskok domácich vzrástol až na 24:16. Dráma sa v závere setu nekonala, domáci ho vyhrali 25:17. Do druhého setu nastúpili Slováci v rovnakej zostave ako na začiatku zápasu a hneď viedli 3:1. Oba tímy potom zbierali bod po bode. Bielorusi potom viedli 10:8, ale pri servise Janušeka získali Slováci tri body v rade a vyhrávali 11:10. Slováci pokračovali v dobrej hre a rozbehnutý set si už nenechali ujsť. Naši vstúpili dobre aj do tretieho dejstva a viedli 5:2 a vyhrali tento set 25:19. Hneď v úvode štvrtého setu viedli domáci 2:0, ale po Divišovom smeči bolo 3:3. Lenže potom prišli drobné chyby hostí. Dôležitý moment sa udial za stavu 12:10 pre domácich, keď pre problémy s krkom musel z hry odstúpiť dovtedy najlepší hráč na ihrisku Martin Nemec. Bielorusi boli rozbehnutí a udržiavali si trojbodový náskok. Ten sa Slovákom podarilo stiahnuť na 15:14. V závere setu za stavu 22:24 prišiel na servis Sopko, ale Slováci stiahli už len jeden brejk a prehrali 23:25. Úvod tajbrejku bol vyrovnaný. Nerozhodný stav sa však zlomil už za stavu 4:3 pre domácich. Bielorusi sa dostali na koňa, Slováci sa už nedokázali dostať späť do zápasu - tajbrejk prehrali 10:15 a celý zápas 2:3.

Zápas trval 134 minút, rozhodovali: Kainulainen (Fín.), Berdnikov (Rus.), 400 divákov. Bielorusko: Busel, Antanovič, Akulič, Kitun, Haramykin, Kľuševskij, libero Likharad (Audočanka, Žezdryn, Akrem, Michňuk, Kurdziuk). Slovensko: Kohút, Joščák, Zaťko, Janušek, M. Nemec, L. Diviš st., libero Pipa (Sládeček, M. Sopko st., Hriňák, Bencz).

Nedeľa

Bielorusko - Slovensko 0:3 (-18, -18, -18)

Smola so zraneniami sa našim znovu nevyhla. Už na predzápasovej rozcvičke sa zranil nahrávač Sládeček. Napriek nepríjemnostiam naši vstúpili do zápasu výborne. Po aute Akuliča viedli 2:0 a po delovej koncovke Milana Bencza 4:1. Dostali sa na koňa a boli jasne lepším družstvom na ihrisku. Zvyšovali náskok a na prvom technickom oddychovom čase viedli hostia 8:4. V laufe Slováci pokračovali a po dvoch vydarených útokoch Diviša vyhrávali už 12:5 a neskôr dokonca 17:6. V koncovke setu síce dovolili Bielorusom dotiahnuť sa z 10:20 na 16:20, ale dráma sa nekonala a Slováci vyhrali prvý set 25:18. Úvod druhého setu bol vyrovnaný až do stavu 6:6. Potom naši viedli 8:6. Náskok však dlho neudržali a domáci rýchlo vyrovnali na 8:8. Lenže potom dal eso Bencz, Diviš predviedol vydarený blok a viedli sme 11:9. Náskok jedného brejku Slováci konštantnou hrou udržiavali a na druhom technickom oddychovom čase viedli 16:14 a neskôr po dvoch esách Kohúta a bloku Bencza už 20:14. Bielorusi potom znížili na 18:21, ale koncovku Slováci zvládli a vyhrali aj
druhý set 25:18. Pohodu z druhého setu si Slováci preniesli aj do úvodu tretieho
a po Janušekovom ešte viedli 4:2. Svoj náskok zvýšili na tri body, keď viedli 8:5, ale potom prišiel na servis domáci nahrávač Haramykin a Bielorusi vyrovnali na 8:8. Ani to však nevyviedlo dobre hrajúcich Slovákov z miery a po netradičnom útoku Kohúta z doskoku viedli
14:12. Vzápätí išiel Kohút na servis a Slováci spravili ďalšiu šnúru bodov a viedli už 18:12. V závere nedali domácim šancu.

Zápas trval 77 minút, rozhodovali: Berdnikov (Rus.), Kainulainen (Fín.), 800 divákov.
Bielorusko: Kurdziuk, Busel, Antanovič, Žezdryn, Akulič, Haramykin, libero Likharad (Kitun). Slovensko: Bencz, Kohút, Joščák, Janušek, Zaťko, L. Diviš st, libero Pipa.

Zostávajúce výsledky C-skupiny: Rakúsko - Portugalsko 3:0 (24, 21, 16), Rakúsko - Portugalsko 1:3 (24, -24, -19, -18).

1. Slovensko 6 4 2 14:7 10

2. Bielorusko 6 4 2 13:12 10

3. Rakúsko 6 2 4 11:13 8

4. Portugalsko 6 2 4 7:13 8