Z Liptova putovalo sedem orientačných titulov do Košíc

Majsterka Slovenska. Martina Rákayová z ATU Košice.
Majsterka Slovenska. Martina Rákayová z ATU Košice. (Autor: Anton Onder)
Sportnet|20. jún 2009 o 00:00

Klub orientačných športov Ružomberok v spolupráci so SZOŠ usporiadali medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu jednotlivcov v šprinte za účasti 221 pretekárov z Poľska, Česka, Maďarska, Anglicka a Slovenska. Štart pretekov bol pri drevenom a

KOŠICE. rtikulárnom kostole v obci Lazisko a cieľ na futbalovom ihrisku v uvedenej obci na Liptove.

V elitných kategóriách mužov i žien dominovali pretekári Klubu orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice. U mužov na 3,6 km trati so 14 kontrolami si majstrovský titul vybojoval Michal Krajčík za 19:14 min. pred Tomášom Drenčákom (obaja ATU Košice) za 22:07 min. a tretí skončil Juraj Horniak (Kobra Bratislava) za 24:15 min. V konkurencii 40 pretekárov z východniarov ešte prvej desiatke skončili: 4. Tomáš Gajdoš (KOB Kysak), 5. Tomáš Leštínsky (ATU Košice), ... 7. Michal Pavlík (TJ Čingov Sp. N. Ves),... 9. Radovan Marton (KOB Kysak).

V ženskej elite z trinástich štartujúcich na 3,3 km trati s 13 kontrolami sa majsterkou Slovenska stala Martina Rákayová (ATU Košice) za 20:01 min. Jej výsledok je pozoruhodný aj tým, že predpoludním pred slovenským šampionátom vyhrala v konkurencii 34 bežkýň Beh na chatu na Zelenom Plese na trati 8,8 km s prevýšením 666 m!

Striebornú medailu na majstrovstvách SR získala jej oddielová kolegyňa Jana Macinská, ktorá zaostala za Rákayovou len 19 sekúnd. Tretia skončila Marta Prékopová (TJ Farmaceut Bratislava) časom 23:20 min. Na nevďačnom štvrtom mieste skončila Katarína Labašová (ATU Košice) a piata skončila Eva Farkašová (TJ Čingov Sp. N. Ves).

V ďalších kategóriách si z východniarov medaily zo slovenského šampionátu vybojovali: M-16E: 1. Dávid Franko (KOB Kysak),... 3. Miroslav Tauber (TJ Čingov Sp.N.Ves), M-18E: 2. Juraj Sokol (KOB Kysak), M35-E: 3. František Papuga, M45-E: 1. Peter Sláma, M55-E: 1. Anton Onder, W-18E: 1. Katarína Papugová,... 3. Ivana Ďurčová, W35-E: 1. Jana Slámová, W45-E: 1. Eva Mušinská, 2. Iveta Putnovská (všetci ATU Košice).
Vo verejných pretekoch z východniarov prvé miesta obsadili: M-12: Šimon Dudra (KOB Kysak), W-12: Andra Papugová (ATU Košice), K3: Katarína Gajdošová (KOB Kysak).

Domov»Sportnet na východe»Z Liptova putovalo sedem orientačných titulov do Košíc