Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
NA ZÁVER HETRIK V PODANÍ NAJLEPŠIEHO STRELCA

Moldava s V. Šarišom už môžu oddychovať

Pre dvoch účastníkov najvyššej regionálnej súťaže - Moldavu a V. Šariš - sa v nedeľu skončila sezóna, kým ostatných čaká v nedeľu posledné kolo. Športovo-technická komisia vyšla v ústrety víťazovi ligy Moldave v súvislosti s predohraním posledného kola, a

Bežecký súboj. Roman Jurko (vľavo) z Moldavy sa snaží uvoľniť cez brániaceho hráča Šace.Bežecký súboj. Roman Jurko (vľavo) z Moldavy sa snaží uvoľniť cez brániaceho hráča Šace. (Zdroj: Tibor Pásztor)

tak si môžu zverenci trénera Ľubomíra Luhového užiť niekoľko dní dovolenky na oddych, lebo čoskoro ich čaká letná príprava.

KOŠICE. V predposlednom kole sa nič prekvapujúce nestalo, keď papieroví favoriti nezaváhali. Domáca rozlúčka vyšla pivovarníkom z Veľkého Šariša podľa predstáv, keď najtesnejším rozdielom zdolali Vysoké Tatry. Predohrávané stretnutie prerušilo ich impozantný záverečný finiš, keď sa prebojovali až na štvrtú priečku tabuľky. Pred začiatkom odvetnej časti mali plnú hlavu starostí so záchranou, no nakoniec sezónu dohrávali vo veľkej pohode. Ukázali to aj v súboji s Moldavou, keď jej boli viac ako vyrovnaným súperom. Zverenci trénera Mariána Semančíka majú na svojom konte rekordné víťazstvo v sezóne a ich hráč Bandžuch zase drží strelecký rekord, keď v jednom stretnutí dal sedem gólov. Nie je bez zaujímavosti, že v tejto sezóne hráč dosiahol viac gólov v jednom stretnutí. Okrem Bandžucha zaujal Jurko, ktorý dal v jednom stretnutí štyri góly a dosiahol aj viacero hetrikov. Najlepší strelec ligy sa v poslednom kole opäť presadil a dosiahol štvrtý hetrik v súťaži.

Líder zaknihoval vonku najvyššie víťazstvo

Lepšieho súpera v poslednom stretnutí sezóny si postupujúca Moldava ani nemohla želať, keď cestovala na trávnik beznádejne posledného celku Šaca-Brekov. Na jeseň sa ich stretnutie skončilo rozhodnutím od zeleného stola kontumačným výsledkom 3:0 pre pokles hráčov hostí. Kto si myslel, že to bude jediná kontumácia v tejto súťaži, tak sa mýlil, lebo Šaca-Brekov v uplynulom nevycestovala do Vysokých Tatier, ktoré poľahky získali tri body. Líder však posledný celok na jeho pôde vôbec nešetril a už do prestávky mu nasúkal šesť gólov. Zdalo sa, že opäť padne dvojciferný výsledok, ale v druhom polčase si strelecké kopačky obul len striedajúci Richard Hritz, ktorý za trinásť minút dosiahol hetrik. Zostupujúci celok Šaca-Brekov zaknihoval druhú vysokú prehru v sezóne, po výsledku 0:13 vo Veľkom Šariši doma prehrali 0:9. Na jeseň inkasovali 7 gólov aj od Lokomotívy Košice. Pri týchto aj ďalších výsledkoch sa nemôžeme čudovať, že tento celok pokoril hranicu 100 inkasovaných gólov, čo sa v tretej lige nestáva každý deň. Tento celok prepísal niektoré historické maximá, keď počas sezóny nevyhral ešte ani jeden zápas a získal chudobné tri body. V doterajšej histórii súťaže sa žiadne mužstvo nemôže "pochváliť" takou štatistikou.

Jesennú šťuku nebolo v jarnej časti vidieť

Veľa dôvodov na spokojnosť nemajú ani v Krásnej, ktorá po veľmi solídnych výkonoch a výsledkoch v jesennej časti v jarnej zaostala za očakávaním. V domácom prostredí nevyhrala v odvete ani raz a môže si nepriaznivú bilanciu vylepšiť v poslednom kole, ale to môže byť iba slabá náplasť. Nečudo, že sa mužstvo prepadlo do druhej polovice tabuľky a nebyť toho, že súťaž opúšťa iba jedno mužstvo, mali by sa čo obracať. Celok Krásnej v jarnej časti nebolo poriadne vidieť, dosiahol päť remíz, osemkrát prehral a zaujal iba víťazstvom v Stropkove, čo bolo od tohto mančaftu dosť málo. Mužstvom remíz sa stal exdruholigový Sabinov, ktorý má na svojom konte 10 nerozhodných výsledkov. V tabuľke po poslednom kole už k výraznejším presunom isto nedôjde, avšak na štvrtú priečku si brúsia zuby tri celky - V. Šariš, V. Tatry i Giraltovce.

Bilancia 28. kola III. ligy

Výsledky: Barca - Krásna 2:0, Lok. Košice - Stropkov 3:1, Sabinov - Giraltovce 1:1, N. Hrušov - Bardejov 1:2, Svidník - Sp. Podhradie 1:0, V. Šariš - V. Tatry 1:0, Šaca-Brekov - Moldava 0:9, Topoľany - Sobrance 3:0.

BILANCIA DOMÁCI - HOSTIA: 8 5 1 2 12:13 (góly) 16:7 (body). Doteraz: 233 134 43 56 407:222 (góly) 445:211 (body)

POČET GÓLOV: 25, priemer na zápas 3,13. Doteraz: 629, priemer na zápas: 2,69.

STELCI KOLA: Jurko, Hritz (obaja Moldava) dali po 3 góly.

DIVÁCI: 1 600, priemer na zápas: 200. Doteraz: 74 854, priemer na kolo: 2 581.

ŽLTÉ KARTY: 16. Doteraz: 643.

ČERVENÉ KARTY: 0. Doteraz: 32.

n V celkovej štatistike sú zarátané aj zápasy V. Tatry - Šaca-Brekov 3:0 kont. a predohrávané stretnutie 30. kola Moldava - V. Šariš 2:0.