Sportnet|15. jún 2009 o 00:00

Výsledky a komentáre zápasov tretej futbalovej ligy.

III. futbalová liga

Lok. Košice - Stropkov 3:1 (2:0)

NIŽNÁ MYŠĽA. Vo veľmi komornom prostredí sa hral priemerný treťoligový futbal. Obe mužstvá nastúpili v pozmenených zostavách a na hre to bolo vidieť. Počas celého stretnutia boli lepší hostitelia, ktorí mali hernú prevahu, ale nedokázali ju gólovo potvrdiť. Obrana Tesly nestála na pevných nohách a jej zaváhanie využil už v 6. min. Molnár na strelenie prvého gólu. Po strele Haničáka musel brankár Vateha zasahovať na dvakrát pred dobiehajúcim Gedeonom. Ten sa presadil po presnej prihrávke Grünvaldského, ktorý si na pravej strane poradil s obrancom Morjakom. Postupne sa osmelili aj hostia, ale Repovský si so strelami a centrami poradil. Železničiari mali aj ďalšie šance, ale Gedeon, Mišenčík i Molnár sa nepresadili. V závere polčasu zaujala strela Potomu, ktorú Repovský vytlačil na roh. Po zmene strán domáci poľavili a hostia z nevinnej akcie na centri Kapišovského Medvecom znížili. Hráči Lokomotívy po šiestich minútach pridali tretí gól, keď za obranu hostí zabehol Grünvaldský a dal tretí gól svojho celku.

Góly: 6. Molnár, 12. Gedeon, 72. Grünvaldský - 66. Medvec. ŽK: Teraz. Rozhodca: Palinský. Divákov: 100. LOKOMOTÍVA: Repovský - Haničák, Chalupka, Baránek, Jurek - Molnár (66. Lorinčák), Berta, Mišenčík, Grünvaldský - Lipnický (78. Motýľ), Gedeon (59. Ferejčák). STROPKOV: Vateha - Morjak (56. Bokšanský), Zapotocky, Pavlík, Teraz - Medvec, Kapišovský, Veselý, Bujdoš (56. Bokšanský) - Potoma (68. Fečko), Vachaľ.

J. Glovičko

Barca - Krásna 2:0 (1:0)

BARCA. V derby začali obe mužstvá opatrne, na konci prvej desaťminútovky však Barčák ideálne našiel v šestnástke úplne voľného Durbáka a ten hlavou nedal Tkáčovi ani najmenšiu šancu. Hra sa zrýchlila, najprv Kičura a po ňom opäť Durbák skúšali prekonať brankárov. V 25. min. mohol zvýšiť náskok domáci Giba, no v rozhodujúcom momente zaváhal. Ani Durbákovi sa v ďalšej výbornej šanci nezadarilo a Tkáč jeho úmysel vystihol. Po prestávke skúšal šťastie z diaľky Markovič, no jeho strela tesne minula brvno. Rovnakú gólovú príležitosť ako v úvode zápasu mal domáci Durbák a v 57. min. i hosťujúci Človečko, avšak Kováč bol na mieste. Vzápätí pripravil šancu Markovičovi striedajúci Parlagi, ale aj Tkáč odolal. Snaživí hostia sa pokúšali o vyrovnanie, no v koncovke im chýbal dôraz i presnosť a tak o všetkom rozhodol Pástor, keď využil Durbákovo perfektné uvoľnenie a spečatil víťazstvo domácich.

Góly: 9. Durbák, 85. Pástor. ŽK: Švec - Kičura. Rozhodca: Kováčová. Divákov: 200. BARCA: Kováč - Čižmár, Markovič, Estočin, Kollár - Barčák (79. Brunovský), Milkovič, Švec, Durbák - Giba (55. Parlagi), Pástor. KRÁSNA: Tkáč - Hanzuš, Kaššai, Kičura, Domanič - Korfanta (87. Sinčák), Bálint (72. Golenya), Matia, Surgent, Človečko - Chitava (87. Korečko).

R. Rondzik

Šaca-Brekov - Moldava 0:9 (0:6)

ŠACA. Zápas posledného a prvého mužstva III. ligy sa hral za pekného slnečného počasia. V 3. min. ako prvý pohrozil z priameho kopu hráč Moldavy Majoroš, avšak trafil dobre postavený múr. V 9. min. hostia otvorili skóre Jurkom po peknej akcii. Domáci sa prvýkrát k bráne hostí dostali až v 10. min., keď Dzureň vybojoval roh. O minútu nato sa vyznamenal domáci brankár Smetanka. V 19. min. Jurčo mohol zvýšiť skóre, avšak trestuhodne prestrelil bránu. V 20. min. hostia peknou strelou zvýšili skóre na 0:2. Po ďalšej akcii Moldavy sa opäť vyznamenal brankár Šace. V 25. min. hostia Jurkom zvýšili skóre na 0:3. V 30. to už bolo 0:4 a o dve minúty to už bolo 0:5. Prvý polčas nakoniec skončil so skóre 0:6, keď v 44. min. skóroval druhýkrát Hanzeľ. Druhý polčas bol opäť v réžii kvalitnejšieho celku. Domáce mužstvo len veľmi ťažko odolávalo tlaku a sile už istého víťaza III. ligy. Jednoznačne najlepším hráčom domácich bol napriek inkasovaným gólom domáci brankár Smetanka, ktorý sa blysol niekoľkými zázračnými zákrokmi. Hostia dali ďalší gól až v 69. min., keď sa presadil striedajúci Hritz. O dve minúty ten istý hráč zvýšil skóre už na 0:8 a v 83. min. na konečných 0:9 zavŕšil svoj hetrik.

Góly: 9., 25. a 30. Jurko, 69., 71. a 82. Hritz, 32., 44. Hanzeľ, 20. Majný. ŽK: Molčan. Rozhodca: Džima. Divákov: 200. ŠACA-BREKOV: Smetanka - Kovaľak, Lindvai, Tačar (39. Kovač), Balok, Dzureň - Otu (29. Frajkor), Feč, Doša (72. Majchrovič) - Leško, Molčan. MOLDAVA: Novák - Fazekaš (63. Hritz), Ziemba, Majný, Jurčo - Majoroš (63. Smačar), Balogh, Schnurer, Seman - Jurko, Hanzeľ.

M. Reštei

V. Šariš - V. Tatry 1:0 (0:0)

V. ŠARIŠ. V zápase súperov z tabuľkového postavenia "plece o plece" mali opticky viac z hry domáci, ale aj hostia vedeli byť nebezpeční. Najprv sa za Veľkošarišanov strelecky ukázali Lendacký (nad) a M. Keresteš (do brankára), no v 10. min. mal hosťujúci Zorský gól na kopačke, sám v úniku netrafil najlepšie a brankár mu loptu vyrazil. Neskôr z trestného kopu strieľal opäť nebezpečne M. Keresteš. Z akcií v prvom polčase stoja za zmienku ešte dva strelecké pokusy hostí - tiesnený Porochnavý strieľal v úniku mimo a Dulovič krásnou strelou tesne nad zemou natiahol Babjaka, aký bol dlhý. Po prestávke hosťujúci kapitán Kakaščík strelil do brankára, no z protiútoku Lendacký po krásnom centri Kizáka dosť ľahkovážne v tutovej situácii poslal hlavou loptu mimo bránu. Za hostí mohol skórovať ešte Šimšaj a Renner, napokon sa však "z ničoho nič" ujala krásna strela Jačišina spoza šestnástky. Domácich teda na koniec sezóny vyprevadil do šatní potlesk tribún, pretože jarnú odvetu v súťaži mali skvelú a bez problémov zachránili III. ligu. Spokojne môžu teraz pod Šarišským hradom chystať oslavy 90. výročia organizovaného futbalu v meste.

Gól: 72. Jačišin. ŽK: V. Keresteš - Porochnavý, Palguta, Buc, Cehula. Rozhodca: Koňar. Divákov: 200. VEĽKÝ ŠARIŠ: M. Lukáč - Marchevský, Lacko, V. Keresteš, M. Keresteš - P. Beliš, Halčák (64. M. Beliš), Kizák, Lendacký (84. Macko) - Bandžuch (92. Seman), Jačišin. VYSOKÉ TATRY: Hájovský - Šimšaj, Cehula, Dulovič, Šefc - Zorský (46. Buc), Kakaščík, Krempaský, Verešpej - Porochnavý (62. Renner), Palguta (77. Malinovský).

J. Jurčišin

Sabinov - Giraltovce 1:1 (0:0)

SABINOV. Už v 1. min. sa mohli hostia ujať vedenia, keď center z pravej strany hosťujúci útočník z piatich metrov nepremenil. Hostia začali ofenzívnejšie, domáci mladíci nestačili na skúsenosti hosťujúceho mužstva. Giraltovčania si vypracovali za desať minút ešte dve šance. V 11. min. domáci Radačovský sám pred brankárom vystrelil, ale brankár Jurč loptu vyrazil na roh. Hostia častejšie ohrozovali Eliášovu bránu, ale v 19. min. po prihrávke Martausa Radačovský nepremenil stopercentnú šancu. V 27. min. po peknej prihrávke Martausa na Radačovského ten vystrelil, ale lopta sa odrazila od pravej žrde brankára Jurča. V posledných minútach prvého polčasu hostia nevyberanými zákrokmi priostrili hru, ale rozhodca to riešil len dohovorom. Aj druhý polčas hostia začali lepšie, keď mali dve šance, ale ich nepremenili. Domáci sa postupne zlepšovali, hrali ofenzívnejšie. V 63. min. Radačovský prihral pekne Martausovi, ktorý jeho prihrávku premenil na gól, ale postranný rozhodca odmával na podiv divákov ofsajd. V 75. min. domáci sa mohli tešiť z gólu, ale Demko zo šiestich metrov bránu prestrelil. V 77. min. sa už domáci potešili, keď po chybe brankára Jurča Radačovský dal pohodlne gól do prázdnej brány. V 84. min. hostia vyrovnali gólom Digoňa, keď predtým hlavný rozhodca odpískal faul a po rýchlej rozohrávke hostia vyrovnali stav na 1:1. Až do konca zápasu sa nepodarilo presadiť ani jednému mužstvu.

Góly: 77. Radačovský - 84. Digoň. ŽK: Štofaník. Rozhodca: Pavlovský. Divákov: 150. SABINOV: Eliáš - Bašista (54. Da. Sochovič), Štofaník, Demko, Perecár (61. D. Dlugoš) - Onofrej, Martaus, Lukáč, Radačovský (90. P. Kocurek) - J. Dlugoš, R. Sochovič. GIRALTOVCE: Jurč - Partila, Harčár, Dubecký, Mintáľ - Mižak, Digoň, Pribiš, Jaworek - Dic (80. Gefert), Uhrin.

P. Plavčan

Svidník - Sp. Podhradie 1:0 (0:0)

SVIDNÍK. V prvom polčase sa dianie na trávniku nieslo v pokojnom tempe a pokiaľ sa aj hráči dostali k zakončeniu, ich strely mali skôr propagačný charakter. V 9. min. sa síce ocitol pred Hvozdom sám Pokrivčák, no mieril iba do bočnej siete. Po štvrťhodine pálil do Ďuricových rukavíc z priameho kopu Harakaľ a Fečaninovej strele chýbalo niekoľko desiatok centimetrov. Obaja brankári nemuseli zasahovať ani pri pokusoch Mruza s Košom. Domáci útočník však napriahol v 43. min. z 30 m a hoci jeho padajúci list skončil v náručí súperovho brankára, diváci tomuto momentu zatlieskali. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, lenže Koša mieril v 50. min. nepresne a v 76. min. volil namiesto strely prihrávku. Svidník sa nakoniec dočkal v 80. min., keď sa hlavou presadil Horochonič. Vedenie svojho tímu mohol ešte poistiť Koša, ale v sľubnej pozícii na päťke nespracoval loptu.

Gól: 80.Horochonič. ŽK: Fečanin, Horochonič - Soták, Maliňák. Rozhodca: Mišenčík. Divákov: 200. SVIDNÍK: Hvozda - Gergeľ, Harakaľ, Fečanin, Matvej, Čakurda (71. Jadviš), Paňko, Horochonič, Palenčár (56. Kurilec), Koša, Soušek (90. Puchír). SPIŠSKÉ PODHRADIE: Ďurica (68. Chrust) - Soták, Babej, Mišenčík, Vaško, Maliňák, Papcún, Komara (73. Prusák), Pokrivčák, Jusko, Mruz (59. Dzurilla).

I. Makó

Topoľany - Sobrance 3:0 (1:0)

TOPOĽANY. Už v 3. min. hostia zatrúbili do útoku. Romanec vyzvŕtal skúseného Petra, pred bránu prihral Smoľákovi, ktorý po zemi mieril vedľa pravej žrde. O desať minút posledne menovaný hráč nepresne pálil spoza šestnástky. Po štvrťhodine hry prišli chvíle domáceho mužstva. Najprv sa Smolák preštrikoval na hranici šestnástky cez dvoch hráčov, pričom jeho nepríjemný pokus Polomský vyrazil. Potom Kandala obohral Roška, no sobranský gólman vybehol a zmaril mu možnosť na skórovanie. V závere I. dejstva Smoľák prihral Murgáčovi, ktorý v páde minul. Potom sa neujala ani hlavička Sobrančana Rejtu. Tri minúty pred koncom prvého polčasu sa potvrdilo nedáš-dostaneš. Nikým nekrytý Smolák sa na hranici pokutového územia otočil a napálil loptu k pravej žrdi - 1:0. Po obrátke sa o vyrovnanie pokúsil Praščák, ale jeho technickú strelu Komenda po robinsonáde vytlačil. V 53. min. striedajúci Geroč napriahol a z 20 m prekonal Polomského - 2:0. V 71. min. po Trelovom faule na Marjova sám postihnutý zahral z ľavej strany priamy kop a Kandala usmernil loptu do siete - 3:0. Sobrančania, vzhľadom na priebeh stretnutia utrpeli krutú prehru.

Góly: 42. Smolák, 53. Geroč, 71. Kandala, ŽK: Komár. Rozhodca: Ištoňa. Divákov: 150. TOPOĽANY: Komenda - Surmin, Petro (46. Geroč), Horňák, Marjov - Smolák (82. Lorinc), Rebej, Csomos, Bodnár (57. Sobek) - Kopka, Kandala, SOBRANCE: Polomský - Ličko, Roško, Pavlina, Rejta (78. Göbl) - Komár, Praščák, Murgač, Smoľák - Chýrik (34. Trelo), Romanec.

(janč)

N. Hrušov - Bardejov 1:2 (0:1)

N. HRUŠOV. V 8. min. unikol po pravej strane Horňák, nacentroval pred bránu hostí, no jeho prihrávku v poslednej chvíli hosťujúca obrana odkopla na roh. Hostia postupne ovládli hru a mali územnú prevahu. Veľkou aktivitou hýrili Pisarik a Bučko. V týchto momentoch podržal domácich brankár Janok. V 30. min. mohli hostia vyhrávať, keď Hanuščákovu tečovanú strelu zázračne domáci brankár kryl. V 37. min. stála pri domácom brankárovi aj žrď, keď strela Kendru skončila na pravej žrdi. V 43. min. sa opäť vyznamenal brankár Janok, keď zneškodnil strelu Bučka. V 45. min. po prísne nariadenom priamom kope Kuhajdík otvoril skóre. Nástup do druhého polčasu vyšiel domácim. V 47. min. z ľavej strany nacentroval loptu Tkáč, na ktorú si krásne nabehol Palko a vyrovnal. V 60. min. do šestnástky vbehol hosťujúci Peregrím, no jeho strelu brankár kryl. V týchto minútach domáci vyrovnali hru a boli hosťom viac než vyrovnaným súperom. V 67. min. po pravej strane unikol domáci Mamaj, no jeho strelu hosťujúci brankár kryl. V 85. min. sa na pravej strane uvoľnil Hanuščák, nacentroval loptu pred bránu voľnému Brockému, ktorý strelil víťazný gól.

Góly: 47. Palko - 45. Kuhajdík, 85. Brocký. ŽK: Kuhajdík. Rozhodca: Alexa. Divákov: 400. N. HRUŠOV: Janok - Duda, Ďurian, R. Lukáč, L. Lukáč - Mamaj (83. Hamza), Palko (86. Pavlík), Mikloš, Peržeľ - Horňák, Tkáč. BARDEJOV: Čikóš-Pavličko - Hanuščák, Palša, Javorský, Kuhajdík - Peregrím (88. Kerbčár), Kendra, Bučko, Vasiliak (62. Luščák) - Brocký, Pisarik (70. Cenker).