POSTUPOVÁ ŠANCA NA EURÓPSKY ŠAMPIONÁT STÁLE ŽIJE

Dobre sme sa dopĺňali, hovorí T. Paul

Na piate stretnutie vo štvrtej kvalifikačnej skupine o postup na majstrovstvá Európy 2010 v Rakúsku do Maďarska proti domácej reprezentácii cestovali naši hráči s malou dušičkou. Čakal ich favorit a líder skupiny, avšak mena súpera sa naši hráči nezľakli

Porada. Tréner Zoltán Heister (vľavo) v rozhovore s dvojicou brankárov Štochlom a Paulom.Porada. Tréner Zoltán Heister (vľavo) v rozhovore s dvojicou brankárov Štochlom a Paulom. (Zdroj: tasr)
a postarali sa o veľké prekvapenie. Na súperovej palubovke vyhrali najtesnejším rozdielom 30:29 a vrátili sa do boja o jedno z dvoch postupových miest.

KOŠICE/HLOHOVEC. Našim hádzanárom sa podarilo vyhrať po prvý raz na palubovke svojho súpera v čase, keď to najviac potrebovali. Výsledok tohto stretnutia bol pre Slovákov veľmi dôležitý pre ďalšie účinkovanie v kvalifikácii. Tesné víťazstvo ich vrátilo do hry o postup, pričom sťažili Maďarsku postupové ambície. Pred týmto duelom nestratili v kvalifikácii ani kvetinku a mali to veľmi dobre rozohrané na postup. Stredajšia prehra so Slovenskom je veľkým sklamaním na jednej strane a radosťou na druhej. Naši hádzanári podali veľmi oduševnený a kolektívny výkon a zaslúžene vyhrali.

Pri našom oslabení sa lámal chlieb

Aj keď sme prvý polčas prehrali o tri góly, v druhom zverenci trénera Zoltána Heistera dokázali svoj výkon vystupňovať. V oslabení sme dvomi gólmi Šulca vyrovnali na 20:20, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúce. Súper síce ešte viedol, ale naši dokázali šnúrou troch gólov otočiť zápas vo svoj prospech. V obrane sme hrali dôrazne a oporami boli aj obaja brankári - Richard Štochl i Teo Paul, ktorí sa v bránke vystriedali. "Nikto nám príliš neveril, že môžeme vyhrať, ale my sme si iné ani nepripúšťali. Dôležitým momentom bolo, že sme sa nepoddali, keď sme prehrávali o niekoľko gólov. Snažili sme sa hrať čo najlepšie a ukázali sme väčšiu vôľu po víťazstve, ktoré sme mali stále vo svojich hlavách," prezradila brankárska dvojka, ktorá v priebehu duelu dobre zaskočila za Štochla. "Na palubovke to bolo skvelé po záverečnom hvizde rozhodcov. To, čo nik nečakal, sa stalo skutočnosťou a všetci sme mali veľmi dobré pocity z našej hry. Do bránky som nastupoval v rozbehnutom stretnutí a bol som aj trocha nervózny. Ale isté chvenie v žalúdku mám pred každým duelom, či hráme s Maďarsko, Chorvátskom či Fínskom. Po krátkej chvíľke to opadlo, chytalo sa mi dobre, ale neskôr to už nebolo také dobré. Vystriedal ma Rišo a hneď sa chytil. Bolo to super, že sme sa takto navzájom dopĺňali," prezradil T. Paul. Obaja naši brankári hrávajú v maďarskej lige a dobre poznajú aj tunajšiu atmosféru na zápasoch, ktorá v stredu nebola búrlivá. Diváci zostali hrou našich zaskočení. "Očakával som búrlivejšiu kulisu, domáci fanúšikovia fandili férovo a v hľadisku boli aj naši, ktorých vo vypredanej hale bolo tiež počuť. Atmosféra bola skvelá nielen preto, že sme vyhrali," s úsmevom poznamenal na margo duelu T. Paul. Ako dodal, dôležité bude stredajšie víťazstvo potvrdiť v sobotňajšom domácom stretnutí v Hlohovci s Fínskom, ktoré ešte v skupine nezískalo ani bod.