Karatisti na domácej pôde potešili

Sportnet|12. jún 2009 o 00:00

V minulých dňoch sa v Košiciach konali majstrovstvá Slovenska žiakov v karate. Darilo sa na nich klubom Východoslovenskej únie karate a iných bojových umení.

KOŠICE.

Július Valenta, prezident VÚKABU a tréner Metropolu Košice: "Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov mali dobrú úroveň, čo sa týka organizácie i kvality. Štartovalo viac ako 350 detí. Pretekári z VÚKABU sa nenechali zahanbiť. Okrem výkonnostne stabilných oddielov výrazne zažiaril KK Katsudo Sabinov, ktorý získal tri tituly majstrov Slovenska. Viac sa darilo pretekárom v kumite, keď získali spolu 24 medailí. V kata bolo jedno striebro a dva bronzy. Ďakujem KK Kretovič za výbornu organizáciu."

František Kretovič, predseda komisie štátnej reprezentácie: "Organizovali sme majstrovstvá Slovenska už siedmy rok po sebe. Z hľadiska športového je veľmi dobre, že máme takú širokú základňu mladých pretekárov. Od septembra rozšírime kategóriu aj o deti vo veku 5–8 rokov. O tom, že pracujeme dobre s mládežou, svedčí aj nedávny úspech, keď na ME kadetov a juniorov Slovensko získalo 7 medailí a celkovo obsadilo 2. miesto v hodnotení 44 krajín. Športová úroveň šampionátu ma veľmi uspokojila. Z mojich pretekárov sa mi páčili výkony Fedora, Kuchárovej, Timuru a Krestovej."

Peter Bozogáň, člen komisie štátnej reprezentácie a tréner KK UNION Košice: "Mali sme len 11 pretekárov, ktorí vybojovali tri medaily a dve 4. miesta. Chcel by som pochváliť bratov Fuzerovcov, ktorí sa ukazujú ako veľké talenty. Mladší Tomáš s prehľadom vyhral svoju kategóriu a Jánovi chýbali k titulu dve sekundy. Bronzom potešil i Matúš Siladi. Matúš Matyásek a Dominik Lengyel prehrali zápasy o 3. miesto. Z pretekárov, ktorí nemali medailu, ma veľmi potešil Richard Tóth, ktorý sa viditeľne zlepšuje a cestu ďalej mu zahatal rozhodca svojím zlým verdiktom. Teší ma, že tímy z VÚKABU sa v silnej konkurencii 57 klubov nestratili. V prvej desiatke sa objavili Katsudo Sabinov (2), KK Kretovič (8) a Union Košice (10)."

Fakty

Katsudo Sabinov: 1. I. Macejková - kumite ml. žiačky do 35 kg, 1. L. Džačovský - kumite ml. žiaci do 35 kg, 1. D. Kostolnik - kumite st. žiaci do 45 kg, 2. S. Adamová - kumite dievčatá nad 35 kg, 2. F. Varga - kumite chlapci nad 32 kg, 2. M. Džačovský - kumite st. žiaci do 45 kg, 2. F. Kostolnik - kumite ml. žiaci do 30 kg, 3. V. Gujavová - kumite ml. žiačky do 35 kg, 3. M. Jopek - kumite st. žiaci do 45 kg

KK Kretovič Košice: 1. M. Fedor - kumite ml. žiaci do 40 kg, 2. S. Kuchárová - kumite st. žiačky do 40 kg, 2. J. Baňasová - kumite st. žiačky nad 45 kg, 3. K. Krestová - kata st. žiačky, 3. M. Timura - kumite chlapci do 28 kg

Union Košice: 1. T. Fuzer - kumite chlapci do 32 kg, 2. J. Fuzer - kumite ml. žiaci do 40 kg, 3. M. Siladi - kumite ml. žiaci do 35 kg