Pondelok, 30. marec, 2020 | Meniny má Vieroslava

Góly Gála-Andrezlyho k postupu nepomohli

Slovenskej reprezentácii do 19 rokov sa v Anglicku nepodarilo urobiť dieru do sveta na turnaji 6. skupiny II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2009. Nečudo, konkurenciu mali naozaj zdatnú v podobe domácej reprezentácie, Škótska a Bosny a Hercegoviny. Na z

KOŠICE. áverečný turnaj ME nakoniec postúpili Angličania, ktorí vyhrali skupinu bez straty bodu.

Ľavačkou i hlavičkou

Slováci si tri strelené góly rozdelili spravodlivo na všetky tri stretnutia. Najprv podľahli Škótsku 1:2, potom Anglicku 1:4 a nakoniec zdolali Bosnu a Hercegovinu 1:0. Dva z týchto gólov strelil stredopoliar Peter Gál-Andrezly, ktorý bol v tíme trénera Bohumila Andrejka jedným z trojice futbalistov MFK Košice (Matúš Čonka a Juraj Hovančík).

"Prvý zápas sme mali veľmi dobre rozohratý, po polčase sme viedli a boli sme lepším tímom. Po zmene strán sme už boli pod tlakom Škótov, z ktorého rezultovali dva góly v našej sieti. Následne sme nastúpili v Bradforde proti Anglicku a pre každého z nás to bol veľký zážitok. Škoda toho výsledku, vôbec nezodpovedal dianiu na ihrisku. Prvý polčas sme prehrali 0:1, hoci domácich sme prakticky nepustili do žiadnej veľkej príležitosti. Hneď po obrátke sme inkasovali druhý gól. Podarilo sa nám znížiť, keď mi Hovančík prihral a krížnou strelou ľavačkou som skóroval. V záverečných troch minútach sme dostali dva góly, ktoré pokazili dobrý dojem zo stretnutia. Chuť sme si aspoň sčasti napravili v poslednom zápase, ktorý rozhodol jediný gól v II. polčase, keď som po rohu hlavou rozhodol o našom víťazstve," opísal všetky tri zápasy Peter Gál-Andrezly.

Užitočný pobyt

V anglických podmienkach sa mu hralo dobre, veď od začiatku tohto roka bol na hosťovaní v rezervnom seniorskom tíme anglického FC Middlesbrough, za ktorý odohral 8 záapasov, pričom zaznamenal jeden gól. Tri súboje odohral i za dorastenecký celok. "Bol to veľmi užitočný pobyt, ktorý mi po všetkých stránkach futbalovo pomohol. Po návrate domov som trénoval so seniorským tímom MFK Košice, s ktorým začnem aj prípravu na novú sezónu," dodal P. Gál-Andrezly.