Druhá liga

Sportnet|8. jún 2009 o 00:00

Domáci začali proti lídrovi súťaže svižne a už v 3. min. ich mohol dostať do vedenia Pitoňák, no jeho umiestnenú strelu z vyše 20 m brankár Babiak reflexívne vyrazil na rohový kop.

Poprad - D. Kubín 1:0 (0:0)

POPRAD. V 10. min. sa snažil prekvapiť hosťujúcich zadákov Kubus, no svoje sólo nezužitkoval. Hostia postupne hru v poli vyrovnali a v 18. min. to mohli byť oni, ktorí takmer otvorili skóre, keď prenikajúceho Simana v pokutovom území zastavil nedovoleným spôsobom Rams, no prísne nariadenú jedenástku Sadžakov trestuhodne zahodil. Po tomto okamihu sa hra v poli čiastočne vyrovnala a šancí bolo poskromne. Až v 29. min. sa hostia dostali na dostrel Vernarského brány, no Dinis v poslednej chvíli odhlavičkoval loptu do bezpečia. V závere polčasu vyvinuli domáci mohutný tlak na súperovu bránu a v 40. min. po kombinačnej akcii Bendíka s Maťašom mohli vsietiť úvodný gól. O minútu nato našiel Maťaš peknou prihrávkou Pitoňáka, no ani ten sa v koncovke nepresadil. Po zmene strán diktovali tempo hry prevažne domáci, ktorí od úvodu zatlačili súpera na jeho polovicu. V 59. min. sa snažil zaskočiť prízemnou strelou brankára Babiaka Maťaš, no s tou si hosťujúci gólman poradil. Útočná aktivita domácich priniesla zaslúžené ovocie v 65. min., keď po faule na Kubusa Pitoňák pekným centrom z priameho kopu našiel dobre postaveného Dinisa, ktorý prudkou umiestnenou hlavičkou nedal hosťujúcemu gólmanovi žiadnu šancu. Po tomto momente už ovládli hru hostitelia a až do záveru pozornou hrou svoje zaslúžené víťazstvo uhájili.

Gól: 65. Dinis. ŽK: Rams - Kubala, Tomáš, Siman. Pred 420 divákmi rozhodoval Kakaščík.

POPRAD: Vernarský - Daško, Dinis, Bendík, Rams - Trop, Pitoňák, Monka, Kubus - Michlík (80. Pazúr), Maťaš.
D. KUBÍN: Babiak - Bakoš, Siman, Drengubiak, Porázik - Kubala, Chovanec (46. Savič, 80. Stolárik), Čarnota, Sadžakov - Dutka (46. Lejko), Tomáš.

Marián Dic

Sp. Nová Ves - Lipany 2:0 (1:0)

SP. NOVÁ VES. V poslednom domácom zápase ročníka 2008/2009 sa stretli domáci s mužstvom z dolnej časti tabuľky. Zápas už od úvodných minút naznačil, že hostia prišli na Spiš hlavne brániť. V 19. minúte sa domáci futbalisti ujali vedenia zásluhou Kandráča, ktorý premenil pokutový kop 1:0. Spišiak Pavlík to skúšal v 21. minúte, no jeho strela letela nad bránu hostí. Vo veľkej šanci sa ocitol v 27. minúte Stadnyk, ale v dobrej pozícii jeho strelu brankár hostí vyrážal na roh. Prvú a jedinú strelu v zápase mali futbalisti z Lipian v 35. minúte, no strelu Angeloviča brankár Tököly bezpečne kryl. Do druhého polčasu domáci nastúpili aktívne, v 48. minúte strieľal Ondáš, ale brankár Vaško s jeho strelou nemal problémy. Ďalšiu veľkú šancu zahodil v 58. minúte Novovešťan Stadnyk, po priamom kope osamotený nikým neatakovaný netrafil poloprázdnu bránu. V 67. minúte strieľal domáci Pavlík, no brankár hostí jeho pokus chytil. Poisťujúci gól domácich na 2:0 zaznamenal v 74. minúte hlavou Horváth po priamom kope. V nadstavenom čase mal dobrú príležitosť na zvýšenie skóre Jurčo, no jeho strela letela mimo brány Lipian. Hostia si za predvedený výkon na Spiši nezaslúžili bodovať, za celý zápas ohrozili domáceho brankára len jednou jedinou strelou.

Lukáš Kotrady

Góly: 19. Kandráč 74. Horváth. ŽK: Stadnyk, Angelovič, Gomoľa. Rozhodca: Anguš. Divákov: 450. Spišská Nová Ves: Tököly - Petruš, Pavlík, Maxim, Stadnyk (82. Kiššák), Sirko, Kandáč, Kováč, Čekovský (89. Jurčo), Ondáš, Horváth. Lipany: Vaško - Borza, Angelovič, Chovan, Jacko Š, Pončák, Hricov, Drobňák, Gomoľa, Hudý (82. Jacko Ľ) Sekerák.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Banská Bystrica B - Stará Ľubovňa 1:1 (1:0). Góly: 23. Kulík - 64. Kučko, rozhodoval: Mojsej, 100 divákov.

Žilina B - Vranov 0:0. Rozhodoval: Kapusta, 150 divákov.

Liptovský Mikuláš - Bánová 5:1 (3:1). Góly: 2. Bezák (z 11 m), 17. a 57. P. Tomko, 33. Virgala, 88. Rezek - 30. Podhradský, rozhodoval: Ihring, 150 divákov.

Čadca - Turčianske Teplice 3:3 (2:2). Góly: 7. Jakubec, 45. Vnuk, 56. Klago - 41. a 73. Privitzer, 14. Kempný, rozhodoval: Perašín, 500 divákov.