Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

V Kluknave sa už oslavuje prvenstvo

Ak sa nič mimoriadne nestane, dve kolá pred koncom už poznáme víťaza súťažného ročníka 2008/2009 v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži.

Kluknava v ostro sledovanom zápase v Spišskom Hrušove vyhrala. Jej najväčší konkurent z Jamníka v Iliašovciach len remizoval a líder tabuľky už má rozhodujúci náskok. Neradostnú situáciu na konci tabuľky si skomplikovali domácou prehrou Letanovčania. Po hodoch v Jamníku prišiel na Poráč poriadny bruchabôľ.

Sklamanie v Letanovciach a v Poráči

SPIŠ.

Sp. Hrušov - Kluknava 0:1 (0:0)

Ak by líder po prvom polčase viedol aj trojgólovým rozdielom, nikto by nič nenamietal. V prvom prípade pomohla M. Filipovi žrď, následne delovku Beleja s námahou vyrazil na roh a najväčšiu šancu prvého polčasu zahodil Lisý, keď mu domáci obranca zbrklo nahral na čistý gól. O osude stretnutia rozhodla 55. min., keď hostia zahrávali rohový kop. Lopta prešla celou šírkou brány, až ju pohotovo ťukol do siete kapitán Richnavský. V záverečných minútach si už hostia s prehľadom kontrolovali najtesnejší výsledok a čakali na konečný rezultát z Iliašoviec. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. SP. HRUŠOV: Filip - Kunzo, S. Švač, M. Švač, Butvin - Hockicko, Samoľ, Kočiš, Slamený - Kunzo, Filip, striedali: Šofranko, Vojtuš, Olejník. KLUKNAVA: Haľko - Glova, Hoppej, Lisý - Papcun, Cifra, Kolčar, Hadry, Richnavský - P. Belej, M. Belej, striedali: Hvizdoš, Zahuranec, Čarnoky.

Iliašovce - Jamník 2:2 (0:1)

Druhý ostro sledovaný súboj sa odvíjal lepšie pre domácich, ktorí však v prvom polčase nevyužili výhodu pokutového kopu a v závere pykali - P. Farkašovský 0:1.
Po zmene strán sa po presnom zásahu Kleina začínalo odznova a opäť to boli Jamníčania, ktorí znova P. Farkašovským viedli. Štyri minúty pred koncom Novák vyrovnal a zmaril šancu hostí na zdramatizovanie záveru sezóny o špicu tabuľky. Pred 150 divákmi rozhodoval Jasečko. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Soták, Janiga, Kočiš - Gonda, Schneider, P. Ordzovenský, Vaško, Klein - Merkovský, L. Novák. JAMNÍK: Ruman - Jančár, Franko, P. Farkašovský - Ľ. Farkašovský, M. Farkašovský, Grzyb, Kočiš, Štefko - P. Farkašovský, Š. Čuj.

Poráč - Mníšek n/H 0:0

Kým pred týždňom bolo radosť pozerať sa na hru Poráčanov v Jamníku, teraz z ich herného prejavu boleli oči. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, obaja brankári boli veľmi pozorní, a tak sklamaných 150 divákov gól nevidelo. Stretnutie rozhodoval Š. Kunzo. PORÁČ: Krajňák - Kandrač, D. Širila, T. Kinik - T. Antal, Šaula, Macala, Dunka, Vojtila - M. Antal, Kukič, striedali: Gabriš, Širila. MNÍŠEK n/H: Gajdoš - O. Plachetka, Rešovský, Štrompf - Malik, Gajdoš, Drajna, Kohler, Drajna - Svitana, Žiga.

Chrasť n/H - Olcnava 3:0 (2:0)

V kermešskom stretnutí nastúpili domáci s dosť omladeným mužstvom. Diváci si museli polhodinku počkať a potom v rozpätí troch minút dvakrát skóroval Mikuláš Dirda. Hostia sa prezentovali technickou hrou, ale sľubné príležitosti si nevypracovali. Po obrátke boli lepším mužstvom hostia, ale bez gólového efektu. V 70. min. dal definitívnu podobu výsledku Marek Dirda - 3:0. Pred 150 divákmi rozhodoval Legát. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Bady, Filip - Celec, Chovanec, Jančár, Augustín, M. Dirda - Turčanik, Marek Dirda, striedali: Gonda, J. Dirda, Tokarčík. OLCNAVA: Rusnák - Salaj, Kožár, Pavlík - Gardošík, Pastucha, Kožár, Rusnák, Gonda - Dolnačko, Rusnák, striedali: Richnavský, Kožár.

Letanovce - Bystrany 1:2 (0:1)

Hostia začali náporom a už v druhej minúte poriadne zaskočili domácich - Šefčík 0:1. Kým prvý polčas patril hosťom, druhý bol záležitosťou Letanoviec. Z množstva šancí však využili len jednu - 70. min. Toporcer 1:1. Z gólu sa však neradovali dlho. Opäť Šefčík strhol vedenie na stranu hostí po hrúbke v domácej obrane. Pred 80 divákmi rozhodoval Rusnák. LETANOVCE: Olejník - R. Kubičár, Marko, I. Kubičár - Olejník, Longa, Žoldák, Neupaver, Klembara - Gavalier, Toporcer, striedali: Engel. BYSTRANY: Klešč - Timčík, Pavlík, Pavol - Jochman, Klešč, Brajerčík, Šefčík, Suchý - Mikula, Hamrák.

Hnilčík - Markušovce 1:1 (1:0)

Svoju prevahu v prvej časti hry pretavili domáci aj do gólovej podoby, keď do listiny strelcov sa zapísal nestarnúci Soveľ. Po zmene strán ožili hostia a v 75. min. Andrášim vyrovnali. Potom sa začalo na ihrisku trochu iskriť, istý čas sa nehralo, ale nakoniec sa súboj skončil nerozhodne. Pred 70 divákmi rozhodoval Žiga. HNILČÍK: Novotta - Jakuba, Kubus, Loja - Patz, Varga, Fabian, Repaský, Matiašovský - Soveľ, Suržin, striedali: Černický, Botcher. MARKUŠOVCE: Užík - Kozák, Hozza, Olekšák - Šteiner, Stoličný, Jacak, Antony, Holub - Andraši, Dunka, striedali: Hodnický, Kalafut.