Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky
LOKOMOTÍVA VYHRALA V KRÁSNEJ ROZDIELOM TRIEDY

V Moldave trofej pre víťaza, striekalo šampanské

V tretej futbalovej lige sa v Moldave oslavovalo. Prezident VsFZ Jozef Kriš mohol odovzdať víťazovi tretej ligy trofej pre najlepší tím, šampanské mohlo striekať.

Na zápas vo Vysokých Tatrách mužstvo Šaca-Brekov nepricestovalo. Bardejov si doma poradil s Košicami-Barcou. Sobrance nestačili na Nižný Hrušov. Lokomotíva vyhrala rozdielom triedy v Krásnej. Stropkovu stačil jediný presný zásah na zisk troch bodov so Svidníkom. Giraltovce našli recept na Sp. Podhradie. Sabinov doma pustil perie s Veľkým Šarišom.

Sobrance - N. Hrušov 0:2 (0:0)

SOBRANCE. Prvý polčas sa hral bez väčších šancí medzišestnástkový futbal na ťažkom teréne, pred zápasom bola prietrž mračien. Jedinú šancu v prvom polčase mal hosťujúci Palko, Polomský však strelu kryl. Druhý polčas bol rušnejší, v 55. min. z hranice šestnástky vystrelil domáci Smoľak, no brankár hostí loptu vyrazil. V 57. min. mal gólovú šancu domáci Ličko, zakončoval však vedľa. V 59. min. trestný kop domáceho Praščáka brankár vyrazil na roh. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj v 68. min. po dlhom páse na Horňáka, keď z hranice šestnástky tvrdou strelou otvoril skóre. V 79. min. mal opäť šancu Horňák, domáci brankár však kryl. V 80. min. mal čistú šancu domáci Romanec, ktorý z päťky netrafil odkrytú bránu. Trest prišiel opäť za chvíľu, po brejku hosťujúceho Palka bolo 0:2. V 84. min. ešte domáci Murgač trafil tyč.

Góly: 68. Horňák, 83. Palko. ŽK: Duda, Peržeľ (N. Hrušov). Divákov: 250. Rozhodca: Michalík. SOBRANCE: Polomský - Kalabaj, Pavlina, Roško, Murgač, Komar (77. Romanec), Ličko, Chyrik, Ořechovský, Praščak, Smoľak. N. HRUŠOV: Janok - Duda, Gromina, Hamza (19. Mezej), Lukáč, Mamaj (87. Svetlík), Palko, Mikloš, Peržeľ, Horňak, Tkáč.

Milan Prokop

Bardejov - Košice/Barca 2:0 (1:0)

BARDEJOV. Domáci sa od úvodu snažili dostať za obranu súpera, no rozhodca ich trikrát za sebou zastavil pre postavenie mimo hry. Hostia bránili s väčším počtom hráčov a snažili sa udržať loptu v strede ihriska. No až na dve strely Kuhajdíka brankár Barce Pangrác nemal čo riešiť a obrancovia pred ním včas zachytávali finálne prihrávky. V 17. min. práve Kuhajdík z priameho kopu z 20 m prekvapil brankára, ktorý neskoro reagoval. Hralo sa na polovici protivníka, jeho obrancovia dominovali vo vzdušných súbojoch a úspešne odvracali lopty. V 29. min. mohol zvýšiť Brodský, ale jeho prudká strela z dobrých 30 m opečiatkovala ľavú žrď a Palša zblízka hlavičkoval nad bránu. Hosťujúci útočníci Parlagi a Pástor sa len sporadicky dostali na polovicu domácich. Po prestávke hneď z úvodnej akcie druhý najlepší strelec súťaže Pisarik šikovne preloboval brankára na 2:0 a po ďalšej kombinácii namieril vedľa brány. Skúsený Eštočin dokázal umne dirigovať obrannú činnosť, čím domácim útočníkom poriadne sťažoval koncovku. V 62. min. sa Bučko ocitol v dobrej pozícii, ale z piatich metrov mieril len do brankára. V 71. min. Kuhajdík ideálne uvoľnil Peregrima, ktorého strelu z voleja Pangrác bravúrne vyrazil. O desať minút Pisárik poslal do šance Cenkera a brankár hostí mal aj niekoľko ďalších dobrých zákrokov. Vyznamenal sa pri strele Pisarika i Vasiliaka. Jedinú gólovú strelu Pástora na domácu bránu v 90. min. zneškodnil brankár Čikoš-Pavličko.

Góly: 17. Kuhajdík, 46. Pisarik. ŽK: bez kariet. Rozhodoval Zubka pred 310 divákmi.

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko - Hanuščák, P. Adamišin (49. R. Javorský), Palša, Kendra - Peregrim (77. Kerbčár), Brodský, Kuhajdík, Vasiliak - Bučko (66. Cenker), Pisarik.

FK: Pangrác - Švec, Barčák, Kollár (66. Giba), Eštočin - Čižmár, Milkovič, Pástor, Valkučák, Parlagi, Durbák.

Juraj Ščerbík

Moldava - Topoľany 7:1 (7:0)

MOLDAVA. Dlho očakávaný strelecký koncert lídra načal najlepší strelec súťaže Jurko už v 10. min. Pohodu domácich umocnil Gabriel Majoroš, ktorý sa pohral s obranou i brankárom hostí o päť minút neskôr. Na 3:0 zvyšoval Seman v 23. min. a to už bolo každému jasné, že na Topoľany sa valí pohroma. Keď Balogh z takmer 40 metrov vyvrátil Čechlovskému prsty na rukách, boli hostia zrelí na uterák. Ale keďže futbal nie je box, lôpt do siete gólmana Topolian pribúdalo. Predtým však mohol Rebej pribrzdiť elán Bodvy, no aj Novák potvrdil, že už postupujúci nováčik má kvalitu aj na brankárskom poste. Opovážlivosť súpera potrestal opäť Gabriel Majoroš a do polčasu pridali ďalšie bonbóniky opäť Balogh i Jurko. Po prestávke domáci zmiernili tempo a ponúkli šance aj súperovi. Kandala ani Rebej ich však nevyužili. Rebejovi sa to napokon podarilo, keď vrátil do siete Kandalovu od žrde odrazenú strelu v čase, keď Moldava už hrala bez vylúčeného Ziembu. Ale na tom, že prezident VsFZ pán Kriš mohol odovzdať víťazovi tretej ligy trofej, sa už nič nezmenilo a šampanské mohlo striekať.

Góly: 10. a 43. Jurko, 15. a 36. G. Majoroš, 29. a 41. Balogh, 23. Seman - 84. Rebej. ŽK: Jurko - Marjov, Rebej. ČK: Ziemba. Pred 1100 divákmi rozhodoval Bochnovič.

MOLDAVA: Novák - Jurčo, Ziemba, Majný - Andraščík (80. Kozák), Balogh, G. Majoroš (52. Baránek), Seman, Šrobár - Dupkala (62. Hritz), Jurko.

TOPOĽANY: Čechlovský - Surmin, Petro, Sobek (46. Smolák), Marjov - Geroč (46. Csomos), Rebej, Horňák, Bodnár (87. Lörinc) - Kopka, Kandala.

Rudolf Rondzik

Krásna - Lokomotíva 1:4 (0:2)

KOŠICE. V derby mohli uchopiť liace zápasu domáci. Na koňa ich mohol posadiť už v 5. min. Bálint, ale vo výbornej pozícii si nevybral najlepšie riešenie a jeho lob Repovského neprekvapil. A tak sa k slovu dostali hostia a už v 9. min. Gedeon využil ponúknutú šancu a presnou strelou k bližšej žrdi otvoril skóre. Príležitosť na vyrovnanie ponúkol Človečkovi Surgent, no jeho presne mierenú loptu tečoval jeden z hráčov Lokomotívy na roh. Nasledoval nešťastný zákrok Kičuru rukou a Lipnický si s pokutovým kopom poradil. Gedeon sa mohol medzi strelcov zapísať ešte tesne pred prestávkou, no v podobnej akcii ako na začiatku stretnutia už rovnako úspešný nebol. Po prestávke mal gól na hlave Človečko, no trafil iba do náručia Repovského. Hra sa v tejto fáze priostrila a hlavný rozhodca Kozák mal čo robiť, aby sa stretnutie nezvrhlo. Pomohla mu lavička domácich, keď namiesto Estočina prišiel Golenya a postupne dostal prednosť futbal. Predsa len futbalovejšia Lokomotíva využila ďalší kiks v obrane domácich a Gedeon sa nemýlil. V 79. min. upravil Surgent na 1 : 3, keď potrestal príliš veľké uspokojenie súpera, položil si ich brankára na zem a zasunul loptu do prázdnej brány. Tento gól sa však nestal signálom na pokus o zásadnú zmenu vo vývoji skóre. Naopak, v nadstavenom čase víťazstvo favorita prikrášlil Gründvaldský.

Góly: 79. Surgent - 9. a 74. Gedeon, 32. Lipnický (z pok.kopu), 90.+ Grundvaldský. ŽK: Estočin, Domanič - Chalupka. 250 divákov, rozhodoval Kozák. Krásna: Tkáč - Hanzuš, Domanič, Kičura, Estočin (62. Golenya) - Korfanta, Bálint (50. Fedor), Matia, Človečko - Surgent, Chitava (72. Štieber). Lokomotíva: Repovský - Jurek, Chalupka, Baránek, Gründvaldský - Molnár, Mišenčík, Berta, Lipnický - Chmelo (42. Kľučár), Gedeon (90.+ Tököly).

R. Rondzik

Stropkov - Svidník 1:0 (0:0)

STROPKOV. V susedskom medziokresnom derby sa v prvom polčase hral slabý futbal. Prvú príležitosť na vpravenie gólu mali domáci, keď po centri Medveca pred Vachaľom v päťke odvracal loptu do bezpečia Fečanin. V 8. min. pohrozili hostia, ale pri strele Puchíra z uhla bol Vateha pozorný. Priamy kop Bujdoša asi z 25 metrov skončil nad bránou Svidníka a s dlhou centrovanou prihrávkou Zápotockého si Harvilko hravo poradil. Jeho bránu neohrozila ani strela Fečka z hranice 16-ky, ktorá smerovala nad brvno. Až v nadstavenom čase prvej časti hry aspoň divákov ako-tak zaujala strela Soušeka, ktorú Vateha rovnako chytil. Hneď v úvodných dvoch minútach druhého polčasu najprv Vyravec v pätke odstavil od lopty Fečka, vzápätí domáci futbalista poslal iba malú domov do rúk Harvilka. V 57. min. sa konečne v 16-ke svojho strážcu zbavil Fečko, ale jeho krížna strela zvnútra 16-ky skončila na pravej žrdi brány hostí. Ďalšie pokusy Vachaľa a Kapišovského skončili mimo brány, ale domáci sa v remízovom zápase predsa len gólu dočkali. V 84. min. ešte iba dorastenec Bujdoš z priameho kopu z 18 metrov ľavačkou zatočil loptu tak, že tá skončila v pravej šibenici brány súpera. Raritou tohto zápasu bola skutočnosť, že proti sebe nastúpili v odlišných dresoch otec a syn Paňkovci.

Gól: 84. Bujdoš, ŽK: Kapišovský - Matvej. Divákov: 550. Rozhodca: Schlesinger. STROPKOV: Vateha - Fiľarský (46. Kapišovský), Zápotocký, Pavlík, Gonos (71. Paňko ml.), Medvec, Veselý, Ličko, Bujdoš - Vachaľ, Fečko (57. Potoma). SVIDNÍK: Harvilko - Fečanin, Horochonič, Vyravec, Matvej, Soušek (87. Palenčár), Harakaľ, Gergeľ, Puchír - Čakurda (46. Paňko st.), Koša (72. Kurilec).

Peter Barilla

Giraltovce - Sp. Podhradie 2:0 (1:0)

GIRALTOVCE. Výkon Giraltovčanov mal dve rôzne tváre. V prvom polčase hýrili pohybom a kombinačne s ľahkosťou prevýšili svojho súpera. Ich aktivitu paradoxne odštartoval stopér Pribiš, keď v 12. min. nastrelil žrď vlastnej bránky. O štyri minúty neskôr si však vybral ten správny smer, ideálne uvoľnil Uhrína, ktorý v samostatnom úniku zaznamenal vedúci gól Slovana. Domáci mali aj ďalšie príležitosti, hlavne vďaka agilnému Jaworekovi, avšak bez väčšieho gólového efektu. V 23. min. delovku Mitana z 30 m vyrazil Tirpák a v 27. min. Uhrín po Pribišovej prihrávke trafil žrď. Hostia hrali otvorene, ale na seba upozornila jedine prudká strela Vaška v 42. min. V 46. min. opäť Uhrín nastrelil žrď a potom to bolo z domácej strany na dlhé minúty všetko. Naopak hostia hluché chvíle Giraltoviec nevedeli využiť, keď v 57. min. Pokrivčák prestrelil a v 68. min. Komárova bomba tesne minula bránku domácich a v 71. min. ho napodobnil Pokrivčák. Posledné slovo patrilo domácim, keď v nadstavenom čase Pribiš hlavou skóroval po nepriamom kope Kočiša.

Góly: 16. Uhrín, 90.+ Pribiš. ŽK: Kočiš, Vojta - Jusko. Pred 200 divákmi rozhodoval Žulevič.

GIRALTOVCE: Jurč - Harčár, Dubecký, Pribiš, Parila, Vojta, Mitaľ, Dic (66. Kočiš), Jaworek (88. Vaľovský) - Digoň (71. Blaško), Uhrín.

SP. PODHRADIE: Tirpák - Popovec, Soták, Mišenčík, Dzurila - Jusko (80. Holub), Vaško, Komara, Prusák (69. Hritz) - Zavacký (38. Mrúz), Pokrivčák.

Miroslav Deutsch

Sabinov - V. Šariš 0:1 (0:0)

SABINOV. V derby zápase začali obe mužstvá v rýchlom tempe. Domáci mali viac z hry, keď v prvých ôsmich minútach zahrávali tri rohové kopy, ale ich nevyužili. Hostia postupne hru vyrovnali a domáca obrana mala viac práce. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, aj keď na oboch stranách sa črtali gólové príležitosti, ostali nevyužité. V 37. min. sa mohli hostia ujať vedenia, ale zaváhanie brankára Valkoviča hosťujúci Bandžuch nevyužil. V 43. min. domáci Radačovský obišiel troch obrancov a v poslednej chvíli ho fauloval Keresteš Vladimír, ktorý dostal len žltú kartu na počudovanie domácich fanúšikov. V 56. min. po evidentnom ofsajde sa dostal do šance hráč hostí, ktorý bol v šestnástke faulovaný. Nariadený pokutový kop hosťujúci Lacko premenil. Po góle domáci pritlačili, mali viacero šancí, ale v koncovke neboli úspešní. V poslednej desaťminútovke stavili domáci všetko na ofenzívu, ale hosťujúca obrana stála na pevných nohách. Remíza by bola spravodlivejšia.

Gól: 57. Lacko (11 m). ŽK: Martaus - Beliš, Keresteš Vladimír. Pred 150 divákmi rozhodoval Jancura.

SABINOV: Valkovič - Kontroš (46. Dlugoš Dominik), Bistroň, Demko, Kocurek (58. Andraščík), Onofrej (71. Sochovič Radoslav), Martaus, Lukáč, Radačovský, Dlugoš Ján, Sochovič Daniel.

V. ŠARIŠ: Lukáč - Jačišin, Lacko, Beliš (89. Seman), Keresteš Vladimír, Halčák (70. Beliš), Keresteš Miroslav, Marchevský, Bandžuch, Lendacký (78. Macko), Kizak.