V Herľanoch Rákayovej odolal len Ringer

Sportnet|3. jún 2009 o 23:59

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal 4. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu na orientačne náročných tratiach, ktoré boli situované v lese od Herlian až po Rankovské skaly.

Na najdlhšej 6,5 km dlhej trati s 21 kontrolami si najrýchlejšie počínal Štefan Ringer (ATU Košice) za 44:26 min. Jeho oddielová kolegyňa, s tuctom mužov súťažiaca Martina Rákayová, obsadila druhé miesto za 49:43 min. Tretí skončil Miroslav Kollár (KOB Sokol Kysak) za 51:36 min. Na rovnakej trati v kategórii mužov od 35 rokov bol prvý Valér Franko za 58:05 min. pred Milanom Dudrom a tretím Igorom Porubčanom (všetci KOB Sokol Kysak). V kategórii žien na 5,2 km trati s 18 kontrolnými stanovišťami zvíťazila Eva Farkašová (TJ Čingov Spišská Nová Ves) za 68:29 min. pred Katarínou Johansen za 71:42 min. a tretiu priečku obsadila Zuzana Malachovská (obe ATU Košice) za 87:50 min.

V ďalších mládežníckych a veteránskych kategóriách prvé miesta obsadili: M-10 R: Michal Sláma, M-12: Dušan Sláma, M-14: Dávid Karabaš (všetci ATU Košice), M-16: Martin Šmelík (TJ Rapid Bratislava), M-18: Milan Kollár, M45-: Stanislav Franko (obaja KOB Sokol Kysak), M55-: Eduard Weiszer, M70-: 82-ročný Ladislav Oľhava, W-10R: Kristína Johansen (všetci ATU Košice), W-14: Radka Lamanecová (TJ Čingov Sp. N. Ves), W-18: Ľudmila Sokolová (KOB Sokol Kysak), W35-: Jana Šmelíková (TJ Rapid BA), W45-: Helena Athanazová (ATU Košice).

Open kategóriu "K" na 2,5 km trati vyhrala Annamária Jergušová (ATU Košice). V náborovej kategórii "N" na 2,1 km trati bola prvá Veronika Gregorovičová pred Marietou Šoltésovou (obe Sp. N. Ves) a tretia skončila Iveta Hadbavníková (KVT Košičan Košice).