Úspešné vykročenie obhajcu

SITA|1. jún 2009 o 00:00

Hokejisti Detroitu úspešne vykročili za obhajobou titulu v NHL, keď v prvom zápase finálovej série play-off zvíťazili nad Pittsburghom 3:1.

DETROIT.

V sobotňajšom dueli sa Slováci bodovo nepresadili, aj keď Marián Hossa na strane Red Wings vyslal na bránku Marca-Andreho Fleuryho tri strelecké pokusy a Miroslav Šatan si na druhej strane pripísal dve neúspešné strely. Zverenci trénera Mika Babcocka sa v domácom prostredí dostali do vedenia zásluhou presného zásahu Brada Stuarta v 14. min. Hosťom sa ešte pred prvou sirénou podarilo vyrovnať, keď Malkinovu peknú prihrávku zužitkoval Fedotenko. "Tučniaci" začali lepšie druhú časť hry, no keďže niekoľko dobrých šancí nevyužili, šťastie sa od nich v ďalšom priebehu odvrátilo. V poslednej minúte druhej tretiny naklonil misky váh opäť na stranu "červených krídel" švédsky útočník Johan Franzén. Náskok potom v 43. min. poistil Justin Abdelkader, ktorý aj stanovil konečné skóre 3:1. "Tučniakom" sa už skorigovať nepodarilo ani počas záverečnej takmer dvojminútovej power play. Prvou hviezdou stretnutia sa stal brankár Detroitu Chris Osgood, ktorý zneškodnil 31 z 32 striel súpera.

Výsledok prvého finálového zápasu bojov o Stanleyho pohár: Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) - stav finálovej série: 1:0. Góly: 14. Stuart, 40. Franzén (Rafalski, Zetterberg), 43. Abdelkader (Leino) - 19. Fedotenko (Malkin).