Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik
PREKVAPENÍM VYSOKÁ DOMÁCA PREHRA SPARTAKA

Košice bodovali na Slovane

V šlágri 32. kola futbalovej Corgoň ligy prehral Slovan Bratislava na domácom trávniku s MFK Košice 1:2. V súboji čerstvých držiteľov ligového a pohárového titulu mali v poli počas celého priebehu jasnú prevahu domáci futbalisti, no tú nedokázali pretaviť

do víťazstva. Košičania v krátkom čase dvakrát zdolali Slovan, najskôr v semifinále pohára a teraz na jeho trávniku. Vonku naplno bodoval aj Ružomberok, ktorý vyhral prekvapujúco vysoko v Trnave. V zostávajúcich dueloch sa už darilo domácim celkom, pričom pri streleckej chuti boli Žilinčania, ktorí dali päťku Dubnici.

Slovan - Košice 1:2 (0:1)

BARTSILAVA. Hneď v prvej minúte stretnutia mohol ísť Slovan do vedenia, ale ani Štepanovský, ani Černák nedokázali po priamom kope prekonať Putnockého. Od úvodu bola lopta prakticky stále na kopačkách majstra, ale jeho prevaha sa do výrazných šancí v úvodnej štvrťhodine ešte nepremietla. Košice sa sústredili na zabezpečenú obranu a prerušovanie útokov a výskyt východniarov v súperovej šestnástke bol minimálny. Keď sa tam však dopracovali, akcie "smrdeli" gólom. Matič pohrozil zásahom z postavenia mimo hry v 12. minúte, ktorý rozhodca neuznal. Na konci 24. minúty prišiel blesk z jasného neba - dlhá lopta z hĺbky našla naštartovaného Nováka a ten ju po sóle umne posunul vedľa Bičíka - 0:1. Slovan zostal aktívny, no jeho iniciatíva pred šestnástkou narážala na organizovaný košický val. Ústrednou postavou snaženia bol Kozák, ktorý v 64. min. vyrovnal. Košice sa v ďalších minútach úplne stiahli pred vlastnú šestnástku. Ich pasivitu mohol potrestať Kozák i Masaryk, no dvakrát zoči-voči Putnockému neuspel. Košice však napokon na Tehelnom poli vyťažili z minima maximum. Osem minút pred koncom využil fatálne zaváhanie domácej obrany Milinkovič, zahral sa s Bičíkom a zasunul do prázdnej brány.

Góly: 66. Kozák - 23. Novák, 82. Milinkovič, ŽK: Dosoudil, P. Petráš, Valachovič, Obžera - Milinkovič. Rozhodcal: Kráľovič. Divákov: 2150. Slovan: Bičík - P. Petráš, Dosoudil (46. Hanek), Valachovič (64. Angelovič), Pires - Černák - Obžera, Kozák, Slovák - Štepanovský (61. Masaryk), Halenár. Košice: Putnocký - Kišš, Dobias, Cicman, Juhar - Viazanko (72. Serečin), Kuzma, Matič, Milinkovič (84. Kolbas) - Škutka (59. Janič) - Novák.

Prešov - Zl. Moravce 2:1 (0:0)

PREŠOV. V prvom polčase bol ViOn lepším a aktívnejším tímom. Tomko pohrozil už v 6. minúte efektnou pätičkou, mieril tesne vedľa. Najaktívnejší zakončovateľ hostí Pavol Majerník v 21. minúte síce skóroval, gól však neplatil pre ofsjad a rovnaký verdikt rozhodcu platil aj pri zakončení Kuračku. Spomínaný Pavol Majerník mal ďalšie dve veľké príležitosti, pri priamom kope vyrazil domáci brankár Baláž jeho strelu s námahou na roh a onedlho pri umiestenej strele Majerníka zblízka zasahoval Baláž v poslednej chvíli. Tatran si do prestávky vypracoval jedinú vážnejšiu príležitosť, keď po centri Pekára z ľavej strany zakončoval Čertík hlavou tesne vedľa. V 49. minúte mali zeleno-bieli blízko ku gólu, Penksa však mieril iba do brvna. Pred úvodným gólom zápasu vykopával Pavlenda strelu pekára z bránkovej čiary, no o niekoľko sekúnd ju poslal hlavou do siete Farbák. Východniari sa však z gólu dlho netešili. Striedajúci brankár Al-Rashidi nebol, zdá sa, o nič istejší než do prestávky Baláž a má svoj podiel na vyrovnávajúcom góle R. Tomka v 53. minúte. Po tomto momente zobrali opäť opraty zápasu do rúk hostia. Do vyloženej šance sa však nedostali, a tak udreli v závere Prešovčania. V 86. min. Šafranko pri skrumáži dotlačil loptu do siete - 2:1.

Góly: 52. Farbák, 86. Šafranko - 53. Tomko., ŽK: Hözl. Rozhodca: Horváth. Divákov: 2 132. 1. FC Tatran: J. Baláž (46. Al-Rashidi) - Papaj, Piter-Bučko, Farbák, Ščasný - M. Baran - Čertík, Šafranko, Penksa, Katona (71. Vršajevič) - M. Pekár (62. Takáč). ViOn: Bolek - Pavlenda, Peter Farkaš, Pavol Majerník, Candrák (89. Chren) - Kuračka, Náther, Lalák, Hözl, Ondrejka (75. Bartoš) - R. Tomko.

Program 33. kola

Sobota 30. mája o 17.30 h: Košice - Prešov, Ružomberok - Slovan (TV), B. Bystrica - Trnava, Dubnica - Nitra, D. Streda - Žilina, Zl. Moravce - Artmedia.

Autor clanku
Ďalšie výsledky
  • Trnava - Ružomberok 0:4 (0:3). Góly: 33. Mašek, 41. Siva, 45. Lačný, 90.+ Sloboda, ŽK: 53. Jelenkovič (Trnava), rozhodca: Trutz, 783 divákov.
  • Petržalka - Dun. Streda 3:0 (3:0). Góly: 20. a 42. Guédé, 45.+ Struhár, ŽK: 80. Sylvestr - 41. Boya, 85. Adiaba, rozhodca: Sedlák, 253 divákov.
  • Žilina - Dubnica 5:2 (2:1). Góly: 9. a 21. Bello, 46. a 87. (z 11m) Adauto, 67. Rilke - 45.+ M. Kuzma, 90. Seye, ŽK: 32. Pečalka - 11. Pleva, 87. Seye, rozhodca: Smolák, 2 550 divákov.
  • Nitra - B. Bystrica 2:1 (1:0)Góly: 9. Kolár, 67. Rák - 81. Uškovič, ŽK: 87. Adámik, 90. Michal Ďuriš (obaja B. Bystrica), rozhodca: Hriňák, 2 100 divákov.

1. Slovan 32 21 7 4 68:20 70

2. Žilina 32 18 7 7 56:26 61

3. Trnava 32 14 10 8 43:37 52

4. Košice 32 14 9 9 47:41 51

5. Ružomberok 32 11 11 10 43:33 44

6. Petržalka 32 11 11 10 47:38 44

7. Prešov 32 10 10 12 39:49 40

8. B. Bystrica 32 9 8 15 29:37 35