Hráča Dvorianok T. Maguru odvážala záchranka

Sportnet|25. máj 2009 o 00:00

Po údere kolenami do chrbta ešte chvíľu hral, potom však spadol ako podťatý a skončil v nemocnici.

LASTOMÍR. Nepríjemný pohľad sa naskytol divákom včerajšieho zápasu piatej ligy juho-východ Lastomír - Dvorianky. Hráč hostí Tomáš Magura spadol v jednom momente ako podťatý a ratovať ho musela záchranka.

Dostal kolenami do chrbta

V 71. minúte po skrumáži pred bránou Dvorianok došlo k situácii, pri ktorej tuhla krv v žilách. Lastomír strelil Svobodom gól na 3:1, ale obranca hostí Tomáš Magura dostal práve od strelca gólu úder do chrbta. "Trafil ma oboma kolenami do chrbta. Náš brankár mi pomáhal postaviť sa, ale išlo to veľmi ťažko. Nejako som ešte odohral pár minút, ale potom to už nešlo," vravel so zlomeným hlasom už z michalovskej nemocnice Tomáš Magura.

Domov na reverz

Aby sme boli presní, hráči Dvorianok žiadali ošetrenie svojho spoluhráča, ale rozhodca Gajdoš to neumožnil. Zranený Tomáš Magura ešte silou vôle odohral štyri minúty, ale potom spadol ako podťatý. Ležal na boku a pravú ruku mal neprirodzene vystretú. Sťažoval sa na pichanie v hrudníku a problémy s dýchaním. Okamžite sa ho ujal na zápase prítomný ako divák MUDr. J. Sabol, uviedol ho do stabilizovanej polohy, ale bolo jasné, že postihnutý futbalista potrebuje odborné ošetrenie. Preto privolali sanitku. "V nej Tomášovi namerali veľmi nízky tlak. V michalovskej nemocnici bol na röntgene, dostal infúzie. Hoci lekári trvali na jeho hospitalizácii, on radšej podpísal reverz a na vlastné riziko sa nechal previezť domov," informoval nás včera tesne pred uzávierkou predseda TJ Poľnohospodár Dvorianky Ján Kovaľ.

Páni rozhodcovia, zamyslite sa!

To, že zápas sa skončil výsledkom 3:1 pre Lastomír, v tejto chvíli až také podstatné nie je, ale napriek tomu si dovolíme poznámku voči arbitrom tohto stretnutia - Gajdošovi, Vojtkovi a Hegedušovi - za to, akým spôsobom viedli tento zápas a či sa to, čo predviedli, volá objektivita...