Striedajúci Kozák odštartoval strelecké hody

Sportnet|25. máj 2009 o 00:00

Po druhý raz sa v jarnej časti dočkali piatich gólov v sieti súpera hráči aj diváci vedúceho celku najvyššej regionálnej futbalovej súťaže. Hneď v prvom jarnom kole vyhral líder 5:0 nad Vysokými Tatrami a teraz dal päťku Barci.

Moldavčania mali počas celého stretnutia, ktoré sa hralo po prvý raz pri umelom osvetlení, hernú aj územnú prevahu, no nevedeli odkliať Kováčovu bránku.

MOLDAVA. V prvom polčase tento skúsený gólman odolával strelám domácich kanonierov niekedy aj so šťastím. Aj preto sa skóre nemenilo, hoci hostitelia mali dostatok šancí. Po hodine hry svietilo na ukazovateli skóre 1:1 a domáci tréner sa rozhodol pre striedanie, ktoré mu vyšlo nad očakávanie.

Po minúte na ihrisku sa radoval

Na ihrisko nastúpil Miro Kozák, ktorý po minúte na ihrisku dal krásny gól hlavou a odklial hosťujúcu bránku. O desať minút pridal svoj druhý gól a tretí Moldavy. Prsty mal aj pri štvrtom, ktorý po jeho strele dosiahol Jurko. Lepší vstup do zápasu si po zranení nemohol želať. "Už skôr Majný poslal do šestnástky niekoľko dobrých centrov, ktoré sme v prvom polčase ani v druhom nedokázali využiť. Aj teraz poslal prudkú loptu, natlačil som sa pred obrancu a hlavou som skóroval. Bol to rozhodujúci moment stretnutia, lebo sa to všetko zlomilo. Mali sme počas celého stretnutia prevahu a bolo len otázkou času, kedy ho dáme. Som rád, že som skóroval a bolo to pomerne včas, lebo neskôr by sme sa mohli pri nerozhodnom výsledku trápiť. Naskočiť do zápasu nebolo ľahké a nemám ešte natrénované toľko, aby som ho odohral celý. Chcel som zo seba vydať všetko a prvý dotyk s loptou znamenal gól, čo bolo veľmi povzbudzujúce," prezradil spokojným hlasom M. Kozák. Jeho príchod aj góly vliali mančaftu ešte viac síl a neprestali búšiť do súpera, ktorý už v závere len s námahou odolával útokom i strelám. Kozák mal na kopačke aj tretí gól, avšak brankár bol proti. "Ak by som to strieľal po zemi, asi by to bol gól. Trocha som to zdvihol a Kováč to vyrazil. Hetrik by potešil viac, ale aj s dvomi gólmi som spokojný," dodal M. Kozák.