Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
SEDEM GÓLOV BANDŽUCHA V SIETI POSLEDNÉHO CELKU

Dvojciferné víťazstvo pivovarníkov

Len tak skoro nezabudnú hráči ani futbalová verejnosť na 13 gólov v sieti posledného celku najvyššej regionálnej futbalovej súťaže. O rekordný zápis sa postarali hráči Veľkého Šariša, oslabeného súpera vôbec nešetrili a dosiahli rekordné víťazstvo.

V drese pivovarníkov sa strelecky presadil Bandžuch, ktorý dal sedem gólov, čo sa v jednom zápase seniorskej súťaže nestáva každý deň. Svoju premiéru pri umelom osvetlení zvládla aj Moldava, ktorá zdolala Barcu. Naplno bodoval aj druhý Bardejov, no tretia Lokomotíva prehrala v Sobranciach po jedenástich kolách. Hráčom Krásnej sa nepodarilo potvrdiť body zo Stropkova a prehrali so Spišským Podhradím.

Sabinov - Topoľany 2:1 (0:1)

SABINOV. Zápas začali domáci lepšie. Pritlačili hostí na ich polovicu. V 8. min. mohol Radačovský dať gól, ale z 15 metrov prestrelil bránu. Po ojedinelom útoku hostí v 13. min. a po chybe domácej obrany otvoril skóre hráč hostí Kandala. V 19. min. mohlo byť vyrovnané, ale Demko hlavičkoval do brvna hosťujúcej brány. Tlak domácich stúpal, hostia bránili deviatimi hráčmi, ale aj tak si domáci vypracovali šance, no nepremenili ich. Hralo sa väčšinou na polovici hostí, ktorí každú chvíľu zdržiavali hru, ale hlavný rozhodca to netrestal. V 42. min. po presne zahranom rohovom kope zahlavičkoval Martaus, ale brankár hostí Čeklovský bol na mieste. Druhý polčas začali domáci náporom. V 58. min. po rýchlom rozohratom kope Radačovským Dominik Dlugoš perfektne trafil pod brvno Čeklovského brány a upravil stav na 1:1. O štyri minúty už bolo 2:1 pre domácich, keď po centri Martausa Demko hlavou prekonal hosťujúceho brankára. V 72. min. sa mohol stav zvýšiť na 3:1, keď po peknej prihrávke na Radačovského Ján Dlugoš z piatich metrov prestrelil bránu. Domáci hrali v rýchlom tempe, hostia sa s ťažkosťami bránili. V 82. min. si Radačovský pekne spracoval loptu, postupoval sám na brankára, vystrelil, ale nepresne. V posledných desiatich minútach domáci mali ešte dve šance, ale šťastena im nepriala.

Góly: 58. Dominik Dlugoš, 62. Demko - 13. Kandala. ŽK: Radačovský, Dominik Dlugoš - Sobek, Petro, Geroč. Rozhodca: Kozák. Divákov: 150. SABINOV: Valkovič - Kontroš, Bystroň, Demko, Kocúrek (46. D. Sochovič) - Onofrej (46. D. Dlugoš), Martaus (78. Andraščík), Lukáč, Radačovský, J. Dlugoš, R. Sochovič. TOPOĽANY: Čeklovský - Lorinc, Žežulka, Csomos, Čornej - Horňák, Sobek, Petro, Geroč - Hakai (62. Moskaľ), Kandala.

Bardejov - Svidník 1:0 (0:0)

BARDEJOV.Od úvodu sa hralo v strede poľa so snahou na oboch stranách ohroziť brankára. Ako prvý sa v 8. min. presadil hosťujúci Harakaľ, ktorý sa ľahko dostal cez dvoch obrancov a výborne prihral Puchírovi, no ten netrafil bránu Molčana. Odpoveďou boli strely Hanuščáka i Luščáka, s ktorými si Hvozda v bráne Svidníka hravo poradil. Blízko ku gólovému zápisu bol v 20. min. Bučko, no jeho strela z 25 metrov tesne minula ľavú žrď. Hostia si lepšie poradili v strede poľa, kde dokázali podržať loptu. Domáci ťažkopádne prechádzali do protiútokov a po chybách strácali lopty. Ich tlak síce silnel, no cez pozornú a dôraznú obranu sa nepresadili. Po prestávke bol súper viac ako zaskočený a v priebehu dvoch minút im dvakrát pomohla konštrukcia brány. V 53. min. rýchlonohý Kendra sa dostal do pokutového územia, kde spracoval prihrávku Brodského a dal víťazný gól. Hostia sa spoliehali na protiútoky, ale pri nich už nestačili kondične. V závere sa však zmohli na zopár protiútokov a v 88. min. mohol vyrovnať Vyravec, no to by z piatich metrov nesmel prestreliť bránu.

Gól: 53. Kendra. ŽK: Vasiliak - Soušek, Matvej, Vyravec. Rozhodca: Kolesár. Divákov: 400. BARDEJOV: Molčan - Hanuščák, Adamišin, Palša, Kendra - Petráš (71. Peregrim), Luščák, Kuhajdík, Vasiliak (46. Brodský) - Bučko, Pisarik (46. Cenker). SVIDNÍK: Hvozda - Soušek (78. Palenčár), Fečanin, Horochonič, Matvej - Harakaľ, Gergeľ (79. Paňko), Vyravec, Puchír - Koša, Čakurda (70. Javiš).

Sobrance - Lok. Košice 2:0 (1:0)

SOBRANCE. Už v 30. sekunde zápasu domáci Pakosh 2-3 metre pred bránou nedočiahol hlavou na dobrý center. V 25. a 32. min. hosťujúci Chmelo vyskúšal pozornosť domáceho brankára Polomského. Po polhodine hry Sobrančan Chýrik asi zo štyroch metrov trafil len do rúk košického gólmana. V 39. min. ten istý hráč netradične vystrelil ľavou nohou a po strele z hranice 16-ky rozvlnil sieť. V 54. min. sa v osobnom súboji zranil obranný pilier Zemplínčanov - Juraj Klamo. Od tohto momentu Loky zhruba na dvadsať minút opticky pritlačila Sobrance. V 65. min. výborný Polomský chytil Mišenčíkov pokus z hranice pokutového územia. Po dvoch tretinách duelu Chýrik nevyužil dobrú šancu. Necelú štvrťhodinu pred koncom súboja lopta putovala po osi Orzechowski - Murgáč - Chýrik. Posledne menovaný futbalista obstrelil gólmana Repovského - 2:0. V 81. minúte Polomský zlikvidoval strelu Gründwaldského z bezprostrednej blízkosti. O šesť minút jeho protihráč Romanec prestrelil svätyňu.

Góly: 39. a 76.Chýrik, ŽK: Orzechowski, Murgáč, Mihaľovič - Haničák, Chmelo, Gedeon. Rozhodca: Ličko. Divákov: 300. SOBRANCE: Polomský - Klamo (54. Mihaľovič), Kalabay, Kapláč, Pakosh, Roško, Murgáč (83.Romanec), Komár, Ličko (90. Rejta), Chýrik, Orzechowski. LOKOMOTÍVA: Repovský - Haničák, Chalupka, Baránek, Jurek, Molnár (84. Gazda), Mišenčík, Berta (68. Gedeon), Gründwaldský, Chmelo, Kľučár (66. Gazda).

Moldava - Barca 5:1 (1:0)

MOLDAVA. Od začiatku stretnutia hranom pri umelom osvetlení mali domáci hernú aj územnú prevahu, ale nedokázali sa strelecky presadiť proti prehustenej obrane súpera. Ten nastúpil iba s jedným útočníkom, čo dávalo tušiť, že viac bude myslieť na obranu. V prvej štvrťhodine mali hostitelia výhodu niekoľkých rohových kopov, z ktorých nič nevyťažili. Prvú veľkú príležitosť nevyužil Jurko, keď jeho strelu Kováč nohou vyrazil. Neskôr opäť najlepší strelec mieril slabo do stredu bránky. Hostia sa len sporadicky dostali na polovičku domácich, ale veľké nebezpečenstvo pre Vojtaška nehrozilo. Na druhej strane sa vyznamenal Kováč pri strelách z diaľky Dupkalu i Majoroša. Moldavčania sa predsa len dočkali gólu v poslednej minúte prvého dejstva, keď Dupkala prepasíroval loptu do siete. Aktívnejší boli domáci aj v druhom polčase, ale chyba obrancu na vlastnej polovici a rýchlosť Parlagiho znamenalo vyrovnanie. Striedajúci Kozák po minúte na ihrisku dal druhý gól svojho celku, o desať minút neskôr pridal aj tretí. Hostitelia dostávali krídla a bolo len otázkou času, kedy pridajú ďalšie góly. Preťažená obrana hostí len s námahou odvracala útoky lídra. Z viacerých šancí sa ujali už len strely Jurka i Majoroša, ktoré prikrášlili víťazstvo vedúceho celku tabuľky.

Góly: 62. a 76. Kozák, 45. Dupkala, 82. Jurko, 87. Majoroš - 56. Parlagi. ŽK: Ziemba, Kozák. Rozhodca: Korinko. Divákov: 1 700. MOLDAVA: Vojtaško - Jurčo, Ziemba, Fazekaš, Majný - Andraščík, Majoroš, Balogh (80. Rusinko), Šrobár (18. Maďarik) - Dupkala (61. Kozák), Jurko. BARCA: Kováč - Čižmár, Eštočin, Švec, Barčák - Hoščuk, Valkučák, Milkovič, Brunovský, Pástor (90. Sališ) - Parlagi (77. Durbák).

Krásna - Sp. Podhradie 2:3 (0:1)

KRÁSNA. Domáci hráči po dvoch zápasoch vonku a hlavne úspešnom Stropkove chceli doma dovezené tri body potvrdiť víťazstvom: Obe mužstvá začali vo svižnom tempe, hralo sa hore - dole, ale väčšinou všetky útočné náznaky končili pred šestnástkou. V 26. min. však domáci brankár vyrobil hrubú chybu, po ktorej Kičura už len fauloval hosťujúceho hráča a nasledoval pokutový kop. Ten Komara s prehľadom premenil na 0:1. Gól domácich znervóznil a do konca prvého polčasu už veľa vody nenamútili. Do druhého polčasu nastúpili s odhodlaním zvrátiť vývoj zápasu. V 48. min. však rozhodca neodpískal faul na domáceho hráča a hostia ľahko získali dvojgólové vedenie. Domácich však tento gól nabudil a zvýšenou aktivitou sa snažili s výsledkom niečo urobiť. V 52. min. Korfanta centrom našiel Fedora, ktorý s prehľadom znížil na 1:2. Po góle domáci zvýšili obrátky a vypracovali si viacero príležitostí. Najväčšiu zahodil Chitava, keď sám pred brankárom nepresne a slabo zakončil. Hostia využívali každú možnosť na protiútok a v 65. min. Glevický zvýšil na 1:3. Domáci vrhli všetky sily do útoku a odmenou im bol iba gól na 2:3.

Góly: 52. Fedor, 68. Korfanta - 26. Komara (z 11 m), 48, Pokrivčák, 65. Glevický. ŽK: Kičura, Estočin, Korfanta - Popovec, Pokrivčák, Vaško. ČK: Vaško. Rozhodca: Čech-Špirek. Divákov: 180. KRÁSNA: Tkáč - Handzuš, Korfanta, Kičura, Estočin, Matia (81. Golenya), Človečko, Fedor, Chitava - M. Surgent (89. Turčík), Domanič. SP. PODHRADIE: Ďurica - Soták, Babej, Popovec, Vaško, Papcún, Komara, Glevický (83. Mrúz), Pokrivčák (73. Zavacký) - Jusko, Maliňák (55. Prusák).

Giraltovce - Stropkov 1:1 (1:1)

GIRALTOVCE. Obe mužstvá v susedskom derby predviedli len priemerný futbal. Domáci začali svižnejšie, a v 12. min. uvoľnil Dubecký Uhrína a ten s prehľadom zaznamenal vedúci gól Slovana. Hostia útočili nenápadne a v 18. min. zabudla obrana Giraltoviec na Medveca, ktorý preloboval Štefánika a vyrovnal skóre. V ďalšom mikrosúboji oboch hráčov v 21. min. už bol úspešnejší gólman Slovana. Hostia potom zvýšili pozornosť v defenzíve, čo robilo Giraltovčanom starosti. Hralo sa prevažne v strede ihriska, bez žiadnych šancí. Po prestávke mohol skórovať domáci Pribiš v 53. min. Úroveň hry negatívne poznačilo časté prerušovanie, čo futbalisti Tesly takticky využívali na naťahovanie času, ktorý im rozhodca Dubinský toleroval. Posledných dvadsať minút pribudlo predsa len vzruchu na obidvoch stranách. Domáci chceli streliť víťazný gól a Stropkovčania na druhej strane podnikali nebezpečné protiútoky do otvorenej obrany Slovana, ale bez streleckého efektu. Akcie Fečka a Paňka vždy včas zastavili Pribiš s Dubeckým. V 81. min. ešte Digoňova hlavička minula cieľ, a v 83. min. Bíroš zlikvidoval strelu Puháka z 20 metrov. Stretnutie skončilo spravodlivou remízou.

Góly: 12. Uhrín - 18. Medvec. Bez kariet. Rozhodca: Dubinský. Diváci: 200. GIRALTOVCE: Štefánik - Hudák (46. Blaško), Harčár, Dubecký, Partila - Pribiš, Magáč (69. Puhák), Jaworek, Digoň - Uhrín, Vojta. STROPKOV: Bíroš, Fiľarský, Pavlík, Zápotocký, Vatraľ (63. Moriak), Medvec, Ličko, Gonos (54. Paňko), Potoma - Fečko, Vachaľ.

V. Tatry - N. Hrušov 2:0 (1:0)

Úvod zápasu mužstiev z čela tabuľky sa niesol v znamení prevahy Vysokotatrancov. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu, po ktorej prechádzali do protiútokov. V 10. min. sa prezentoval nepríjemnou strelou z 20 metrov Mamaj, s ktorou si poradil pozorný Hájovský. V 28. min. po centri Šefca zachránil istému gólu rukou na bránkovej čiare Sivý a po jeho zákroku nasledoval pokutový kop, ktorý s istotou premenil Kakaščík. V 37. min. tvrdou strelou vystrelil Palko, na ktorú bol brankár Hájovský pripravený. V 43. min. sa ocitol v dobrej pozícii Porochnavý, no jeho lob tesne minul Hájovského bránu. V 45. min. opäť hlavička Porochnavého len centimetre letela nad bránu. V 50. min. sa konečne presadil Porochnavý, keď po prihrávke Duloviča strelou zo šestnástich metrov zvýšil vedenie domácich. V 57. min. mohol zvýšiť vedenie Tatrancov opäť Porochnavý, ale jeho lob zahasil na čiare Ďurian. V 65. min. Verešpejova strela len o kúsok minula bránu hostí. V 79. min. Verešpej položil center na hlavu Rennera, ale oslávencovi v tomto zápase nebol gól súdený. Vysokotatranci presvedčili všetkých o tom, že v dnešnom zápase si víťazstvo plne zaslúžili.

Góly: 28. Kakaščík, 50. Porochnavý. ČK: Sivý - 0, Rozhodoval: Čiták. Diváci: 200. V. TATRY: Hájovský - Šefc, Krempaský, Palguta (68. Renner), Malinovský (76. Zorský), Porochnavý, Šimšaj, Dulovič, Verešpej, Regítko (83. Buc). N. HRUŠOV: Klamár, Duda, Ďurian, Pavlík, Polák, Mamaj (90.Štefanov), Palko, Mikloš, Sivý, Dromina, Handza (82. Mezei).

V. Šariš - Šaca-Brekov 13:0 (5:0)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Zápas sa lámal v dvoch momentoch. Najprv v 31. minúte, keď hosťujúci Doša nevyužil svoju tutovú šancu sám pred domácim brankárom a neznížil na 2:1. Druhá chvíľa, ktorá priviedla hostí ku katastrofe a domácich k zápisu do knihy veľkošarišských futbalových rekordov, sa udiala v 40. minúte. Rozhodca vtedy vylúčil za nakopnutie protihráča loptou stopéra Otu, ten predtým videl žltú kartu za komentáre k výkonu rozhodcu. Domáci začali sústredene, nenechali nič na náhodu a už v 9. minúte mal dobrú príležitosť zľava Lendacký. Potom dvakrát Bandžuch zabudol na to, že futbal je kolektívna hra a neprihral svojim lepšie stojacim spoluhráčom v 16-tke. Ako sa to má robiť, ukázal najstarší hráč v domácom drese Kizák a po jeho nezištnej prihrávke rozbehol svoj strelecký koncert práve Bandžuch. Do prestávky dal ešte tri góly a po zmene strán ďalšie tri. Domáci pritom nenastúpili v optimálnej zostave. Kapitán Marchevský absentoval za žlté karty a V. Keresteš a Kubánka laborujú so zranením. Hostia nehrali v obrane disciplinovane, mali ju rozhodenú, nedôraznú, slabo dirigovanú a platili na ňu rýchle kombinačné prihrávky domácich. Po prestávke sa oslabení úplne zrútili. Na dostrel Lukáčovej brány sa ani nedostali.

Góly: 13., 29., 32., 36., 48., 49. a 70. Bandžuch, 34. a 82. Jačišin, 76. a 79. Halčák, 63. Jaco, 67. M. Keresteš. ŽK: Otu. ČK: 40. Otu. Rozhodca: Gonos. Divákov: 150. V. ŠARIŠ: M. Lukáč - Seman, Lacko, M. Keresteš, Vasiľ (54. M. Beliš) - P. Beliš (70. Macko), Halčák, Kizák, Lendacký (52. Jaco) - Bandžuch, Jačišin. ŠACA-BREKOV:

Smetanka (54. Majchrovič) - Kovaľák, Pillár, Otu, Feč (46. J. Lindvai) - Doša, Balog, T. Lindvai, Molčan, Leško - Dzureň.

Program 27. kola

31. 5. 2009 o 16.00 hod.: Šaca-Brekov - Sabinov, Topoľany - V. Tatry, N. Hrušov - Moldava, Barca - Sobrance, Lok. Košice - Bardejov, Svidník - Krásna, Sp. Podhradie - Stropkov,

9 GÓLOV: Uhrín (Giraltovce)

8 GÓLOV: Kuhajdík (Bardejov), Zajac (Lokomotíva), Pokrivčák, Kaňuch (obaja Sp. Podhradie)

7 GÓLOV: Kurinčák (Lokomotíva), Dupkala, Andraščík (Moldava)

6 GÓLOV: Gedeon (Lokomotíva), Seman (Moldava), Potoma, Fečko (obaja Stropkov), Buc, Kakaščík (obaja V. Tatry)

5 GÓLOV: Matia (KE-Krásna), Z. Balog (Moldava), J. Dlugoš (Sabinov), Vyravec (Svidník), Vachal (Stropkov), Kandala (Topoľany)

4 GÓLY: Bucko (Bardejov), Pastor (KE-Barca), Chitava, Korfanta (Ke- Krásna), Mišenčík (Lokomotíva), Majoroš (Moldava), Gombita (N. Hrušov), D. Dlugoš, Martaus (obaja Sabinov), Murgáč (Sobrance), Papcún (Sp. Podhradie), Smolák, Petro (obaja Topoľany), Durbák (KE-Barca), Cendker (Svidník), Kopka (Topoľany),Šefc (V. Tatry), Bandžuch, Lacko (obaja V. Šariš)

3 GÓLY: Giba (KE-Barca), M. Bellák, Kendra (obaja Bardejov), Digoň, Blaško, Vojta (všetci Giraltovce), Lesniak (KE-Barca), Človečko, L. Surgent (KE-Krásna), Kakaščík (Lokomotíva), Urban, G. Majný (všetci Moldava), L. Lukáč, M. Mamaj, Palko, Durian, Peržel (všetci N. Hrušov), Radačovský (Sabinov), Glevický (Sp. Podhradie), Jadviš (Svidník), Smolák, Komara, Komár (všetci Sobrance), Petrík (Šaca-Brekov), Bodnár, Marjov (obaja Topoľany), Kubánka (V. Šariš), Fabula (V. Tatry)

2 GÓLY: Vagaš, Brunovský, Sališ (všetci KE-Barca), Kundra, Petráš, Brodský (všetci Bardejov), E. Partila, P. Partila (obaja Giraltovce), Bálint (KE-Krásna), Borza, Jurek, Molnár, Grünvaldský, Chýrik (všetci Lokomotíva), Kozák (Moldava), Tkáč (N. Hrušov), Lupták, Murgáč, Demko, Komár, Sochovič (všetci Sabinov), Fedorina, Šimčík, Gutič (všetci Sobrance), Medvec, Pavlík (obaja Stropkov), Haničák (Sp. Podhradie), Puchír, Horochonič, Seman, Vasiliak, Jusko, Bellák (všetci Svidník), Otu, Tacár, Domanic (všetci Šaca-Brekov), Geroč, Kandala, Rebej (všetci Topoľany), M. Porochnavý, Mi. Palguta, Renner (všetci V. Tatry), Keresteš, Jaco (obaja V. Šariš)

1 GÓL: Švec, Čižmár, Valkučák, Duplinský, Voroňák, Markovič, Parlagi (všetci KE-Barca), Kočiš, Adamišin, Carasec, Hanuščák, Cenker (všetci Bardejov), Čabala, Varga, Puhák, Mižák (všetci Giraltovce), Harda, Micák, Fedor, Turčík, Beregsási, Estočin, Kičura (všetci KE-Krásna), Chalupka, Kováč, Klučár, Gazda (všetci Lokomotíva), Drogba, Brezina, Šrobár, Hritz, Kováč(všetci Moldava), R. Lukáč, Babjak (obaja N. Hrušov), Ižárik, Majný, Seman, Štofaník, Futej, Bystroň, S. Vaňo, Kubánka (všetci Sabinov), Rejta, Praščák, Chýrik, Kapláč (všetci Sobrance), Komara, Maliňák, Vaško (všetci Sp. Podhradie), Fiľarský, Paňko, Reiter, Krochta, Ličko (všetci Stropkov), Kurilec, Kaleja, Soušek (všetci Svidník), Grac, Dzureň, Piga, Doša (všetci Šaca-Brekov), Varga, Kútny, Comoš, Sobek (všetci Topoľany), Máthe, Bugoš, P. Beliš, Pribiš, Marchevský, Jendruš, (všetci V. Šariš), Verešpej, Dulovič, Ma. Palguta, Krempaský (všetci V. Tatry).

Vlastné góly: Gutič, Ličko (obaja Sobrance), Študenc, Dzureň, Kovaľák (všetci Šaca-Brekov), Firda (Topoľany), Bystroň (Sabinov).