Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
VŠETCI TRAJA VÝCHODNIARI NA DOMÁCOM TRÁVNIKU

Naplno bodovali len Humenčania

V prvej futbalovej lige mali výhodu domáceho trávnika všetci traja východniari. Naplno zabodovali len Humenčania. Rozdielom triedy zdolali rezervu Dunajskej Stredy. Michalovce svojich verných gólom nepotešili, no nepresadil sa ani Trenčín, a tak sa zrodil

Postarali sa o prekvapenie. Michalovský stredopoliar Artem Jevlanov (s loptou), ktorého na snímke stíhajú dvaja trenčianski Argentínčania A. Baez a D. Calgaro, patril medzi opory domácich.Postarali sa o prekvapenie. Michalovský stredopoliar Artem Jevlanov (s loptou), ktorého na snímke stíhajú dvaja trenčianski Argentínčania A. Baez a D. Calgaro, patril medzi opory domácich. (Zdroj: Jaroslav Čúrny)

a bezgólová remíza. Košická rezerva nestačila na Podbrezovú, strelci MFK vyšli naprázdno.

Košice B - Podbrezová 0:2 (0:2)

KOŠICE. Ako prvý sa z aktérov tohto duelu pokúšal o ohrozenie brány v 10. min. domáci Gajdoš. Lopta z jeho kopačky však minula ľavú žrď. Následný pokus hostí už však korunoval gólom Pich, ktorý si prebral ideálnu prihrávku Kožičku na hranici šestnástky a nikým neatakovaný otvoril účet stretnutia. Ani ďalší úspešný zásah železiarov nedal na seba dlho čakať. V 14. min. sa pred pokutovým územím uvoľnil Gottwald a pod telom vybiehajúceho Brudňáka poslal loptu bez problémov do siete. Nečakaný úvod tak trochu zaskočil košických mladíkov, ktorí sa z tohto šoku nevedeli spamätať až takmer do konca prvého polčasu. V 39. min. sa ocitol v dobrej príležitosti Hájnik, keď brankár súpera vyrazil loptu pred neho, no jeho strela šla vysoko nad bránu. Po prestávke začali domáci oveľa aktívnejšie, presnejšie kombinovali, viac sa objavovali pred súperovou šestnástkou ako v prvých 45 minútach, ale v konečnej fáze sa však nedokázali presadiť, ako by chceli. Podbrezová si odniesla z Ličartoviec plný počet bodov, ktoré ju udržali v boji o postup do Corgoň ligy nad vodou. Naopak osud košického tímu v druhej najvyššej Slovenskej súťaži je už definitívne spečatený.

Góly: 11. Pich, 14. Gottwald. ŽK: Adamica - 0. Rozhodca: Hádek. Diváci: 50. KOŠICE B: Brudňák - R. Šimko, Adamica, Teixeira, Miro Adam - Hájnik, Karaš, U. Matič, A. Šoltýs, Ľ. Gajdoš - Oros. PODBREZOVÁ: Novák - M. Turňa, Kostelný, Gajdošík, Savič, Pich (83. Svintek), Snitka, Kožička (83. Tírer), R. Chomistek, Kosturik (58. Sedliak).

Michalovce - Trenčín 0:0

Ak chcel vedúci tím súťaže z Trenčína živiť nádej na postup, musel v Michalovciach vyhrať, a tomuto zámeru podriadil aj taktiku. Už v 3. minúte Ereros našiel Kubíka, ktorému však gólovú šancu zmaril brankár Ferenc. Ten sa musel hneď obracať pri ďalšej strele Kubíka, ktorú takisto kryl. Kubík bol v permanencii aj v 18. minúte, po centri Baeza z pravej strany namieril pomocou teču tesne nad. Z následného rohu sa dostal do koncovky ďalší Trenčan Kleščík, jeho volej mieril takisto privysoko. Hostia mali prevahu a jej vyjadrením bola ďalšia stopercentná, v 28. minúte Baez spätne našiel Depetrisa, ktorý zblízka namieril do brvna. Následne sa zastreľoval Ereros, takisto tesne vedľa. Domáci prvýkrát vážnejšie ohrozili bránu Trenčína až v 42. minúte, Krakovského center narobil Volešákovi problémy, ale v sieti neskončil. Tesne pred prestávkou sa po strele Mižíka ocitol sám pred brankárom hostí Gašpar, ale prekvapený ani nezakončil. Po prestávke Michalovce na chvíľu pridali, v 52. minúte prenikol po pravej strane Ruskovský, Gašpar na jeho center nedosiahol. Po následnom rohu Krakovského hlavičkoval Mar. Adam, ale nepresne. Chvíle Trenčína prišli v závere, najprv gólom zaváňala akcia striedajúcich hráčov, v 82. minúte Bubenko spätne našiel Calgara, ale ten zblízka mieril nad bránu. Potom v 88. minúte Ereros centrom našiel hlavu Križka, ten zblízka poslal loptu takisto nad. Vrcholom trenčianskej smoly bola v 92. minúte koncovka Ererosa, ktorý z vnútra šestnástky nastrelil do žrde.

ŽK: Mižík, Jevlanov - Križko. ČK: 88. Depetris (Trenčín, za úder protihráča). Rozhodca: Valášek - 995 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Ferenc - Mižík, Kovalík, Coulibaly, Krakovský - Ruskovský (74. Uhľár), Šitov, Jevlanov (90. Hreško), Mar. Adam, Viskup - Gašpar (81. Sninský).

AS: Volešák - Kleščík (68. Hlohovský), Ševela, Križko, Peciar - Baez, Knapp (70. Calgaro), Lukšík (68. Bubenko) - Ereros, Depetris, Kubík.

Humenné - D. Streda B 3:0 (2:0)

HUMENNÉ. Už v 4. min. po prihrávke Opielu sa natlačil do šance Ma. Pyrka, no neuspel. O štyri minúty Opiela vysunul Ma. Pyrku za obranu súpera a jeho krížny halfvolej z uhla skončil v sieti. Strelu Rožníka z otočky Hasancik zrazil na roh, v 18. min. pohrozil DAC, keď Harsányi tiež z otočky pálil vysoko nad. Hlavičkový "koníček" Rožníka bránu minul, Paraska mieril vedľa, Ljubarskij do náručia brankára. V 30. min. našiel Labun krížnym pasom Ma. Pyrku, ten si na päťke počkal na bežiaceho Labuna, loptu mu vrátil, aby Labun nekompromisne napol sieť. Polčas uzavrela hlavička Koiša a zákrok Matkobiša.
V 60. min. putovala lopta po osi Ljubarskij - Rožník - Labun, bombu z 12 m brankár Hasancik reflexívne kryl. V 73. min. potiahol kapitán Hanc akciu z polovice ihriska až do šestnástky, spätne našiel Ljubarskeho, ktorý zoči-voči brankárovi uspel. Strelu Egriho skrotil Matkobiš, rovnako aj hlavičku Radványiho, v 88. min. jedovka Opielu z 25 m tesne minula šibenicu, v 90. min. postupovali Labun - Ljubarskij na Hasancika - brankár však kľučku Labuna vystihol.
Marián Škuba

Góly: 8. Mat. Pyrka, 30. Labun, 73. Ljubarskij. Žlté karty: Mat. Pyrka, Čavojský - Kiss, Atangana, Bartalos. Pred 450 divákmi rozhodoval: Šuniar. 1. HFC: Matkobiš - Paraska (81. Peter Šuľák), Lišivka, Hanc (75. J. Lukáč), D. Pyrka - Mat. Pyrka, Čavojský, Opiela, Labun - Ljubarskij, Rožník (67. Pavol Šuľák). Tréner Jozef Škrlík. DAC B: Hasancik - Koiš, Egri, D. Radványi, Kiss - Bartalos, A. Lelkes, Brunczvik, Atangana (46. Kosár) - D. Harsányi (57. Habán), Bohona. Tréner Michal Kuruc.

Program 32. kola

SOBOTA 30. MÁJA o 17.00: Inter - Košice B, Lučenec - Šaľa, Podbrezová - Michalovce, Rim. Sobota - Prievidza Ružomberok B - Dun. Streda B, Trenčín - Humenné.

Šaľa - Inter 0:4 (0:3): Góly: 22. a 39. K. Kratochvíl, 40. Hodek, 84. Tomčák, ŽK: 37. Martin Vyskoč - 58. Šedivý, rozhodoval: Havrilla, 421 divákov.

R. Sobota - Ružomberok "B" 0:1 (0:1): Gól: 33. Babic, ŽK: 39. Spišár - 60. M. Babic, rozhodoval: Leško, 311 divákov.

Prievidza - Lučenec 2:0 (1:0)
: Goly: 41. Pavlovkin, 90.+ D. Oravec, ŽK: 17. Dirnbach, 58. Guľa, 75. Šlosár - 34. Staško, 70. T. Boháčik, rozhodoval: Eperješi, 1 050 divákov.
Najlepší strelci
21 gólov: David Depetris (Trenčín)

18 gólov: Roland Števko (Ružomberok "B")

12 gólov: Filip Hlohovský (Trenčín)

11 gólov: Jozef Gašpar (Michalovce)

10 gólov: 5. Roman Gergel (Trenčín), Andrej Hodek (Inter Bratislava|

8 gólov: Ladislav Vencel (Šaľa), Miloš Gibala (Rimavská Sobota), Maroš Bačík (Humenné)

1. Inter 31 17 10 4 56:25 61

2. Trenčín 31 17 9 5 67:27 60

3. Podbrezová 31 18 5 8 45:23 59

4. Lučenec 31 14 7 10 48:41 49

5. Rimavská Sobota 31 13 7 11 36:27 46

6. Prievidza 31 13 6 12 42:38 45

7. Šaľa 31 12 6 13 31:40 42

8. Michalovce 31 11 8 12 40:40 41