Prečo sa nedohralo v Dvoriankach?

Sportnet|19. máj 2009 o 00:00

Podľa rozhodcu za to môže hromadná bitka. Kluby sú presvedčené, že arbiter nevyčerpal všetky možnosti, aby sa stretnutie dohralo.

KOŠICE. Škvrnou víkendového 21. kola piatej futbalovej ligy juho-východ bolo nedohrané stretnutie nováčikov súťaže medzi Dvoriankami a Ruskovom, ktoré trvalo iba do 44. minúty, keď bol stav 1:1. Prvotné informácie zneli, že sa zápas nedohral kvôli hromadnej bitke. My sme pátrali po jednotlivých skutočnostiach podrobnejšie a zistili sme, že zainteresované kluby sa voči verdiktu rozhodcov ohradzujú, ale zase majú rozdielne názory na kameň sváru, ktorý vznikol pri odchode vylúčených hráčov do kabín.

Kto koho napadol?

V inkriminovanej 44. minúte domáci zahrávali rohový kop, po ktorom došlo ku konfliktu medzi domácim hráčom Kolesárom a hosťujúcim Novotným. Obaja dostali za vzájomné napadnutie červenú kartu. Dvorianky i Ruskov sa zhodujú, že zaslúžene. Ďalší konflikt však vznikol pri odchode oboch hriešnikov do kabín. "Medzi vedúcim nášho mužstva, ktorý je zhodou okolností otcom vylúčeného Kolesára, a vylúčeným hráčom Ruskova Novotným vznikol verbálny konflikt. Pán Kolesár starší prišiel Novotnému povedať, aby neprovokoval a nevyhrážal sa. Vtom ho ktosi zozadu napadol, vznikla mela, ktorá zakrátko pominula. Zvyšní hráči od seba hriešnikov poodťahovali a bol znovu pokoj," povedal predseda TJ Poľnohospodár Dvorianky Ján Kovaľ. Starosta obce Ruskov Štefan Markovič, ktorý bol na zápase ako divák, nám v podstate zreferoval všetko presne tak ako zástupca Dvorianok, až po spomínaný odchod vylúčených hráčov do kabín. "Keď obaja schádzali z ihriska, tak vedúci domáceho mužstva napadol nášho Novotného. Ani som nevedel, že ten pán, ktorý nebol nijako označený, aby mohol sedieť na lavičke, je otcom hráča Dvorianok Kolesára. Tento moment 'naštartoval' hráčov oboch tímov, vznikli strkanice, ale tie zakrátko pominuli," priznal Štefan Markovič.

Zápas ukončil pre hromadnú bitku

Hoci do konca úradného hracieho času prvého polčasu ostávala iba jediná minúta, v stretnutí sa už nepokračovalo. "Nastala hromadná bitka medzi hráčmi oboch tímov, preto som zápas predčasne ukončil. Viac k tomu nemám čo povedať, pretože ďalej je to už záležitosť Disciplinárnej komisie VsFZ (DK VsFZ)," stroho sa vyjadril rozhodca zápasu Miroslav Berecký z Kružľova.

Rozhodca nevyčerpal všetky možnosti

Zaujímavé je, že už upokojení hráči oboch tímov čakali na začiatok druhého polčasu. "Prestávka" sa však natiahla a až po polhodine rozhodcovia oznámili, že zápas je predčasne ukončený. "Sme presvedčení o tom, že arbitri v tomto prípade nedodržali Pravidlá futbalu. Rozhodca predsa musí využiť všetky možné dostupné prostriedky na to, aby sa zápas dohral. Ak mu čosi prekážalo, mal nám to oznámiť. Boli sme pripravení posilniť usporiadateľskú službu, akceptovať každú jednu námietku, len aby sa stretnutie dohralo. Rozhodcovia sa však polhodinu radili a napokon rozhodli, že zápas sa ďalej hrať nebude. Do zápisu o stretnutí navyše napísali jedinú vetu: "V 44. minúte som kvôli hromadnej bitke ukončil zápas." S týmto rezolútne nesúhlasíme a budeme žiadať opakovanie stretnutia. Neviem si dosť dobre predstaviť, ako bude postupovať DK VsFZ. Kontumuje zápas v prospech nás, Ruskova alebo prehráme obaja? Veľmi nás mrzí, čo sa stalo, ale trváme na tom, že pochybil aj rozhodca Berecký, ktorý nevyužil ani jednu možnosť, aby sa zápas dohral," doplnil Ján Kovaľ z Dvorianok. V princípe s ním súhlasil aj starosta Ruskova Štefan Markovič. "Stalo sa čosi, čo nemá s futbalom nič spoločné. Ale na druhej strane sa vášne rýchlo upokojili a aj atmosféra na zápase bola priateľská, veď priaznivci oboch klubov išli potom spoločne na pivo. V zápase sa podľa nášho názoru malo pokračovať, pretože toto rozhodnutie bolo urýchlené a predčasné," dodal Š. Markovič.

Domov»Sportnet na východe»Prečo sa nedohralo v Dvoriankach?