Slabá gólová úroda na treťoligových trávnikoch

Domáce zaváhanie. Futbalisti Topolian doma prehrali s Veľkým Šarišom, čím stratili cenné body v boji o záchranu (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|18. máj 2009 o 00:00

Cez víkend sa hrali zápasy III. ligy.

S bodom spokojnejší železničiari

V ostatnom treťoligovom kole bol ťahákom súboj vedúcej Moldavy a tretej košickej Lokomotívy, ktorý sa hral vo veľkej horúčave, čo uberalo hráčom aj dosť síl. Napriek tomu sa hral svižný futbal a hostitelia sa proti favoritovi vytiahli.

KOŠICE. V domácom prostredí podali jeden z najlepších výkonov a sami sa presvedčili, že vedia hrať kombinačný futbal, avšak najväčším kameňom úrazu je streľba zo strednej vzdialenosti. Aj v tomto zápase mali len minimum streleckých pokusov, ale proti umnej hre súpera v defenzíve sa niet čomu ani čudovať. Na druhej strane ani líder v tomto smere nevynikal, ale vypracoval si viac čistých šancí. Deľba bodov bola pre Lokomotívu úspech, menej už pre lídra, ktorý to mal dobre rozohrané na víťazstvo.

Gól ich zaskočil

Železničiari nastúpili v pozmenenej zostave v útoku s mladým Ferejčákom a Chmelom, ktorý sa v útoku necítil najistejšie a nedostal sa do zakončenia. Po góle prišlo dvojnásobné striedanie domácich. Do stredu zálohy sa zaradil Chmelo spolu so striedajúcim Lipnickým a Klučárom, ktorí priniesli oživenie. V druhom polčase sa im podarilo vyrovnať a nerozhodný výsledok udržali až do konca. Bola to druhá remíza za sebou, pričom prvá vo Vysokých Tatrách stále trénera mrzí. "V tejto súťaži je veľa vyrovnaných celkov a musíme sa na každého dobre pripraviť. V predchádzajúcom kole sme urobili veľkú chybu a pykali sme gólom a stratou dvoch bodov. Aj teraz sme dostali rýchlo gól a zakývalo to naším mužstvom. Chvíľu trvalo, pokiaľ sme sa dali dohromady. V snahe zvrátiť skóre som vystriedal dvojicu hráčov, čo mohlo viacerých prekvapiť. Potrebovali sme zmeniť náš herný štýl, postavili sme sa na nohy. Súper mohol zvýšiť, ale na druhej strane sme vyrovnali. Moldava je najkvalitnejším celkom v súťaži, hrajú sebavedome, ich hra má myšlienku. Zvonku to vyzerá tak, že nevedie dať gól, no súperi sa proti nim skôr bránia s viacerými hráčmi. My sme sa snažili hrať, ale šancí nebolo veľa na oboch stranách. Každý chce vyhrať a platí to aj pre nás, ale s remízou môžeme byť spokojní," prezradil domáci tréner Peter Szénay.

Vyrovnané zápasy sú niekedy o jednej, dvoch šanciach

Hneď prvá strela do priestoru košickej bránky znamenala gól a vedenie súpera. O presný zásah sa postaral najlepší strelec tretej ligy Roman Jurko, ktorý vyslal na Repovského nechytateľný projektil. Rýchly gól akoby uspokojil hráčov lídra, ktorí potom skôr kontrolovali hru, čo sa im v druhom polčase vypomstilo a inkasovali gól. Líder si v jarnej časti pripísal tretiu remízu, druhú na súperovom trávniku. Loky sa vytiahla a súpera potrápila iste viac, ako jeho hráči očakávali. "Musím priznať, že Loky som videl hrať a vedel som, že zápas s ňou nebude ľahký. Bola viac ako zdatným súperom. Snažila sa hrať, hoci niekedy iba nakopávala lopty. V šatni som chlapcom hovoril, že železničiari sú herne i technicky zdatní a dostatočne sebavedomí, čo aj ukázali. Trocha nám to robilo problémy, ale takéto stretnutia sú o jednej, dvoch šanciach. Nám sa podarilo hneď prvú premeniť, druhú sme nedali. Domáci mali tiež jednu a k penalte nemám čo povedať," povedal na margo duelu lodivod lídra Ľubomír Luhový. Jeho zverenci v druhom polčase trocha poľavili a domáci získali optickú aj hernú prevahu. "Súpera sme nepodcenili, ale musíme si uvedomiť, že Loky nastúpila teraz v inom zložení ako u nás. Majú svoju kvalitu, ktorú sme rešpektovali a hráči oboch celkov do poslednej minúty makali. Remíza je zaslúžená, ale víťazstvo o gól by bolo krajšie," dodal Ľ. Luhový.

Jaroslav Glovičko

Svidník - Sobrance 3:1 (3:1)

SVIDNÍK. Svidníku vyšiel úvod stretnutia a hoci Vyravcov gól v 5. min. ešte neplatil, od 10. min. domáci po samostatnom nájazde Puchíra viedli 1:0. Autor prvého presného zásahu mal prsty aj v druhom góle v 14. min., keď jeho center poslal do prázdnej brány Vyravec. V ďalšom priebehu nastrelil Koša žrď a Vyravca vychytal Polomský. Hosťom sa podarilo vymaniť z tlaku súpera a v 34. min. ich do zápasu vrátil Murgač. Radosť z gólu Sobraniec trvala iba minúty, pretože opäť Puchír expresne zvýšil na 3:1. Druhý polčas sa hral medzi pokutovými územiami oboch súperov. Napriek tomu mali Svidníčania ešte dve šance, ale nájazd Jadviša zlikvidoval Polomský, ktorý si poradil aj s nepríjemnou strelou Košu.

Góly: 10. a 35. Puchír, 14. Vyravec - 34. Murgač. ŽK: Praščák. Rozhodca: Koňar. Divákov: 300. Svidník: Hvozda - Gergeľ, Vyravec, Matvej (46. Paňko), Fečanin - Harakaľ, Soušek (46. Jadviš), Čakurda (72. Druga), Koša - Horochonič, Puchír.
Sobrance: Polomský - Klamo, Mirahovič (23. Murgač), Kaplač, Rejta - Roško, Komár, Ličko, Chýrik - Romanec, Praščák.

I. Makó

Šaca-Brekov - Slovan Giraltovce 0:3 (0:0)

ŠACA. Od prvých minút sa hral opatrný futbal. V 5. minúte pohrozili domáci. Petríkov priamy kop zle hlavičkoval Doša. Hostia niekoľkokrát pohrozili rýchlymi útokmi, tie však končili v ofsajdovej pasci. V 15. minúte hostia z 5. metrov prestrelili bránku. Identickú príležitosť zahodili aj v 20. minúte. V 25. minúte domáci Leško vystrelil slabý projektil a o pár sekúnd ho napodobnil Dzurej. Obe strely skončili v rukách brankára hostí. V 30. minúte opečiatkoval brvno domácej bránky hosťujúci Vojta. Druhý polčas začali hostia náporom. Pri výborných šanciach sa však vyznamenal brankár domácich Smetanka. Naopak v 55. minúte sa veľmi nevyznamenal, keď mu lopta vypadla z rúk, z čoho rezultoval prvý gól. Hráči Šace dohrávali ďalšie minúty len desiati, keď sa zranil mladý Doša. Keďže domáci vyčerpali všetky striedania, tak sa už nemohli obmieňať. Tento fakt a hlavne zranenie kapitána Petríka poznačili hru domácich. Víťazstvo poistil v 82. minúte Uhrín a na konečných 0:3 stanovil v 89. minúte Blaško.

Góly: Vojta, Uhrín, Blaško. ŽK: Petrik, T. Lindvai - Harčár, Pribiš. Rozhodca: Svat. Divákov: 100. ŠACA: Smetanka - Kovaľak, J. Lidvai (46. Gyeneš), Petrik (49. Majchrovič) - Balog, Dzurej, Feč (23. Lakatoš), T. Lindvai, Doša - Leško, Molčan. GIRALTOVCE: Štefánik - Partila, Harčar, Hudák, Dubecký - Magač (67. Bic), Pigoň, Pribiš, Jaworek (67. Blaško) - Vojta, Uhrín.

N. Reštei

Topoľany - V. Šariš 1:2 (0:1)

TOPOĽANY. Domáci nastúpili v oklieštenej zostave a to bolo vidieť aj na ich hre. Hostia začali lepšie a hneď v 14. minúte využili priamy kop, keď po zmene smeru lopta z kopačky Lacka skončila v sieti domáceho brankára. Potom sa hra väčšinou odohrávala v strede ihriska a jedinou nebezpečnou strelou domácich na bránu hostí bola strela Sobeka v 34. minúte, ktorú brankár hostí s námahou vyrazil. Druhý polčas začali domáci lepšie a v snahe vyrovnať sa to podarilo Kopkovi v 61. minúte. Vzápätí hostia v 65. minúte zahrávali rohový kop a po hlavičke Kerešteša strhli vedenie opäť na svoju stranu. Domáci sa snažili aspoň vyrovnať, ale ani Kandala, ani Horňák svoje šance nevyužili. A tak nervózny zápas, v ktorom bolo udelených spolu 9 ŽK a zranených viacero hráčov, skončil víťazstvom hostí.

Góly: Lacko - Kopka, Kerešteš, ŽK: Firda, Surmin, Rebej, Kopka, Petro - Halčak, Lendacký, Beliš, Marchevský. Rozhodca: Kováčová. Divákov: 100. Topoľany: Čekelovský - Bodnár, Kopka, Širda (33. Csomocs), Čornei (46. Lorinc) - Horňák, Šobek, Petro, Surmin - Rebej, Kandala. V. Šariš: Lukáč - Jačišin, Lacko, Beliš (79. Macko), Lendacký (46. Jaco) - Halčák (67. Seman), Kerešteš, Marchevský, Bandžuch - Vasiľ, Kizak.

J. Horňák

Stropkov - Krásna 1:3 (1:0)

STROPKOV. V úvodnej 20-minútovke mal domáci kanonier Fečko na kopačkách minimálne 3 góly. Po dlhom aute Gonosa a centri Medveca bránu prestrelil, po druhom domácom rohovom kope sa tentoraz dostal k odrazenej lopte, ale mieril vedľa a do tretice, hoci sa presadil cez stopéra Domaniča, z päťky bol opäť nepresný. Aj ďalšia skvelá kombinačná akcia domácich sa skončila v rukách hosťujúceho brankára, tentoraz po koncovke Medveca. Prekvapujúco sa však vedenia mohli ujať hostia, ale Biroš skvele zasiahol pred osamoteným Chitavom. Nakoniec sa domáci strelec predsa len dočkal zaslúženého gólu. Vachaľ sa doslova preštrikoval obranou hostí, nezištne prihral Fečkovi a ten nezaváhal. V úvode druhého polčasu tentoraz Fečko pripravil šancu pre Potomu, ale ten zblízka zakončoval vedľa. V 70. minúte hostia vyrovnali. Chitava si obhodil Zápotockého a preloboval aj vybiehajúceho Biroša. Keď dal o 10 minút neskôr druhý gól Krásnej po rohovom kope strelou z voleja Korfanta, domáci už nenašli psychické ani fyzické sily na zvrátenie výsledku. V 82. minúte inkasovali tretíkrát. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, v prvom vynikali domáci, v druhom hostia.

Góly: 35. Fečko - 70. Chitava, 80. Korfanta, 82. L. Surgent, ŽK: Veselý - L. Surgent, Chitava. Divákov: 200, Rozhodoval: Žulevič. STROPKOV: Biroš - Gonos, Zápotocký, Pavlík, Morjak (77. Paňko) - Medvec, Ličko, Veselý, Vachaľ - Potoma, Fečko. KRÁSNA: Tkáč - Sinčák, Domanič, Kičura, Korfanta - Matia, M. Surgent, L. Surgent (85. Štieber), Chitava (90. Golenya) - Človečko, Fedor.

P. Barilla

Lok. Košice - Moldava 1:1 (0:1)

NIŽNÁ MYŠĽA. Duel celkov z čela tabuľky mal dobrú úroveň. Aktívnejšie začala Lokomotíva, v prvej minúte zakončoval Mišenčík strelou nad bránku, potom Grunvaldský slabou strelou mieril medzi žrde. Favorit v trinástej minúte rozohral rýchlu akciu z pravej strany a center Andraščíka volejom trafil veľmi dobre Jurko a skóre sa menilo. Domácimi gól otriasol, ale snažili sa hrať futbal, avšak do šancí sa veľmi nedostávali. Tých bolo menej aj na strane Moldavy, ktorá vedomá si náskoku umne držala hostiteľov v dostatočnej vzdialenosti od Vojtaška. Toho vystrašila po polhodine hry hlavička Chalupku, ktorú vytlačil na brvno. Po zmene strán mohol vyťažiť z nedorozumenia Chalupku a Repovského najlepší strelec súťaže Jurko, ale brankár jeho strelu vytlačil na roh. Po ňom sa ocitol v dobrej šanci Ziemba, ktorého vychytal Repovský a následná hlavička Jurka skončila na pravej žrdi. Domáci stále cítili šancu na vyrovnanie, ktorá prišla po zbytočnom faule Majného na Lipnického v pokutovom území. Následnú penaltu premenil Chmelo a vyrovnal. V závere rušného druhého polčasu vyskúšal pozornosť Repovského polovysokou strelou Seman, ktorá na deľbe bodov už nič nezmenila.

Góly: 67. Chmelo (z 11 m) - 13. Jurko. ŽK: Baránek - Seman, Dupkala. Rozhodca: Hepka. Divákov: 800. LOKOMOTÍVA: Repovský - Haničák, Chalupka, Baránek, Jurek - Molnár, Mišenčík, Berta (34. Klučar), Grunvaldský - Ferejčák (31. Lipnický), Chmelo (82. Gazda). MOLDAVA: Vojtaško - Jurčo, Ziemba, Fazekaš, Majný - Andraščík, Seman, Balogh (56. Šrobár), Majoroš - Jurko, Dupklala (90.+Hanzeľ).

J. Glovičko

N. Hrušov - Sabinov 0:0

NIŽNÝ HRUŠOV. Stretnutie nováčika s bývalým druholigistom sa začalo vo vysokom tempe. Už v 5. minúte L. Lukáč vysunul Horňáka, no jeho prienik hosťujúci brankár kryl. V 17. minúte po priamom kope domáci Ďurian opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. Hostia prvýkrát pohrozili v 30. minúte, keď po pravej strane unikol kapitán Kocúrek, ktorý nacentroval loptu na Dlugoša, no jeho hlavička tesne minula bránu domácich. Aj druhý polčas sa začal vo vysokom tempe. Hostia aj napriek svojmu postaveniu v tabuľke predvádzali výborný futbal. V 63. minúte sa hosťujúci kapitán Kocúrek ocitol sám na šestnástke, no jeho strelu minula bránu domácich. V 70. minúte mali domáci výhodu priameho kopu, no Tkáčova strela skončila nad bránou. Od tohto momentu domáci znervózneli a hra sa im prestala dariť. V 80. minúte po ľavej strane unikol domáci Mamaj, preloboval hosťujúceho brankára, no lopta skončila vedľa brány. V 85. minúte sa po chybe domácej obrany v šestnástke ocitol sám hosťujúci Dlugoš, jeho strela však tesne minula bránu. Domáci aj napriek remíze už v šiestom zápase po sebe nenašli premožiteľa.

ŽK: Horňák, Ďurian - Štofaník. Rozhodca: Fedeš. Divákov: 250, NIŽNÝ HRUŠOV: Klamár - Duda, Ďurian, R. Lukáč, L. Lukáč (75. Grumina) - Pavlík, Palko, Mikloš, Peržeľ (73. Mamaj) - Horňák, Tkáč. SABINOV: Valkovič - Ontroš, Bystoň, Demko, Kocúrek (95. Pašichta) - Štofaník, Sochovič (70. D. Dlugoš), Lukáč, Radačovský, J. Dlugoš, D. Sochovič (88. Futej).

P. Goga

Sp. Podhradie - Bardejov 0:1 (0:1)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Už od prvej minúty bol Bardejov aktívnejší a dôraznejší, čím si vytvoril miernu územnú prevahu. V 9. min. Pisarik nedôrazne zakončoval po rohu hlavou do stredu brány. V 11. min. sa Luščák z 20 metrov len zastreľoval. Rozhodujúci gólový moment stretnutia prišiel v 15. minúte. Luščák potiahol loptu po krídle, vnikol do šestnástky, kde našiel spätnou prihrávkou Petráša, ktorý sa z desiatich metrov nemýlil a prekonal Ďuricu. Hneď po rozohratí mohlo byť vyrovnané, no po Glevického voleji spoza pokutového územia zazvonila len žrď. V 20. min. po nacvičenom signále Vaško strieľal len do náruče Molčana. Tesne pred zmenou strán Kuhajdík na opačnej strane neprekvapil pozorného gólmana domácich. V priebehu druhého polčasu Podhradčania zlepšili pohyb v snahe vyrovnať, ale až do 73. min. sa nič podstatné nedialo, keď Papcún nádhernou strelou z diaľky dal vyniknúť bardejovskému brankárovi. Desať minút pred koncom Maliňákova tvrdá strela po zemi len tak presvišťala okolo žrde. Na opačnej strane mohol poistiť víťazstvo Bučko, lenže trafil len bočnú sieť po vtipnej prihrávke do uličky poza obrancov domácich. A keďže ani Papcúnova strela pred koncom si nenašla miesto v bráne Molčana, zápas sa skončil najtesnejším víťazstvom Bardejova.

Gól: 15. Petráš. Bez kariet. Rozhodca: Špivák. Divákov: 300. Spišské Podhradie: Ďurica - Soták, Popovec, Papcún, Babej - Prusák (68. Maliňák), Komara, Vaško, Jusko (60. Zavacký) - Pokrivčák, Glevický (60. Mruz). Bardejov: Molčan - Hanuščák, Palša, Kuhajdík, Adamišin - Luščák (79. Peregrim), Kendra, Bučko, Vasiliak - Petráš (46. Kočiš), Pisarik (71. Cenker).

V. Šolc

Barca - V. Tatry 1:1 (1:0)

BARCA. Až príliš veľké teplo malo pravdepodobne vplyv na výkon hráčov oboch tímov, a tak sa v prvom polčase hral takmer peší futbal. O prvé vzrušenie sa postaral v 10. minúte z priameho kopu Markovič, no jeho prudká strela iba "lízala" brvno. Hostia odpovedali až v 22. minúte, ale Porochnavého hlavičku zrazil Kollár na roh. Rovnako skončila i Dulovičova štandardka, ktorú za bránkovú čiaru vytlačil Kováč. Vyznamenal sa i Hájovský, ktorý efektne nad brvno vyrazil Gibovu gólovku. Avšak proti vydarenej strele Šveca po zemi už v nadstavenom čase nemal nárok. Po prestávke mal na hlave vyrovnanie Cehula, avšak z čistej pozície netrafil medzi žrde. Alguta sa v rozhodujúcom momente v pokutovom území potkol o loptu, a tak zo šance nebolo nič. Až potom to pred súperovou bránou skúšali aj domáci a striedajúci Durbák takmer prestrelil Hájovského. Na opačnej strane sa o prekonanie Kováča pokúšal Porochnavý, no barčiansky brankár sa prekvapiť nedal. Až v nadstavenom čase sa hosťom predsa len podarilo vyrovnať, keď Krempaský hlavou zasunul Verešpejov center do siete.

Góly: Švec - Krempaský, ŽK: Giba, A. Brunovský, Kollár. Rozhodca: Miklóš. Divákov:100. BARCA: Kováč - Čižmár, Markovič, Švec - Kollár, Barčák, Milkovič (76. Durbák), R. Brunovský, A. Brunovský - Giba, Parlagi. TATRY: Hájovský -Krempaský, Dulovič, Cehula, Ševc - Šimšaj, Takaščík, Regitko, Verešpej - Palguta (65. Zorský), Porochnavý.

R. Rondzik

Najlepší strelci

22 GÓLOV: Jurko (Moldava)
20 GÓLOV: Pisárik (Bardejov)
15 GÓLOV: Horňák (N. Hrušov)
10 GÓLOV: Chmelo (Lokomotíva)
8 GÓLOV: Kuhajdík (Bardejov), Uhrín (Giraltovce), Zajac (Lokomotíva), Kaňuch (Sp. Podhradie)
7 GÓLOV: Kurinčák (Lokomotíva), Andraščík (Moldava), Pokrivčák (Sp. Podhradie)
6 GÓLOV: Gedeon (Lokomotíva), Dupkala, Seman (obaja Moldava), Potoma, Fečko (obaja Stropkov), Buc, Kakaščík (obaja V. Tatry)
5 GÓLOV: Matia (KE-Krásna), Z. Balog (Moldava), J. Dlugoš (Sabinov), Vyravec (Svidník), Vachal (Stropkov), Kandala (Topoľany)
4 GÓLY: Bucko (Bardejov), Pastor (KE-Barca), Chitava (Ke- Krásna), Mišenčík (Lokomotíva), Gombita (N. Hrušov), Martaus (Sabinov), Murgáč (Sobrance), Papcún (Sp. Podhradie), Smolák, Petro (obaja Topoľany), Durbák (KE-Barca), Cendker (Svidník), Kopka (Topoľany),Šefc (V. Tatry), Bandžuch, Lacko (obaja V. Šariš)
3 GÓLY: Giba (KE-Barca), M. Bellák (Bardejov), Digoň, Blaško, Vojta (všetci Giraltovce), Lesniak (KE-Barca), Človečko, L. Surgent, Korfanta (všetci KE-Krásna), Kakaščík (Lokomotíva), Urban, Majoroš G. Majný (všetci Moldava), L. Lukáč, M. Mamaj, Palko, Durian, Peržel (všetci N. Hrušov), D. Dlugoš, Radačovský (obaja Sabinov), Jadviš (Svidník), Smolák, Komara, Komár (všetci Sobrance), Petrík (Šaca-Brekov), Bodnár, Marjov (obaja Topoľany), Kubánka (V. Šariš), Fabula (V. Tatry)
2 GÓLY: Vagaš, Brunovský, Sališ (všetci KE-Barca), Kundra, Petráš, Kendra, Brodský (všetci Bardejov), E. Partila, P. Partila (obaja Giraltovce), Bálint (KE-Krásna), Borza, Jurek, Molnár, Grünvaldský, (všetci Lokomotíva), Tkáč (N. Hrušov), Lupták, Murgáč, Komár, Sochovič, (všetci Sabinov), Fedorina, Šimčík, Gutič (všetci Sobrance), Pavlík (Stropkov), Glevický, Haničák (obaja Sp. Podhradie),Puchír, Horochonič, Seman, Vasiliak, Jusko, Bellák (všetci Svidník), Otu, Tacár, Domanic (všetci Šaca-Brekov), Geroč, Rebej (obaja Topoľany), M. Porochnavý, Mi. Palguta, Renner (všetci V. Tatry), Keresteš, Jaco (obaja V. Šariš)
1 GÓL: Švec, Čižmár, Valkučák, Duplinský, Voroňák, Markovič (všetci KE-Barca), Kočiš, Adamišin, Carasec, Hanuščák, Cenker (všetci Bardejov), Čabala, Varga, Puhák, Mižák (všetci Giraltovce), Harda, Micák, Turčík, Beregsási, Estočin, Kičura (všetci KE-Krásna), Chalupka, Kováč, Klučár, Gazda (všetci Lokomotíva), Drogba, Brezina, Šrobár, Hritz, Kováč, J. Majoroš (všetci Moldava), R. Lukáč, Babjak (obaja N. Hrušov), Ižárik, Majný, Seman, Štofaník, Futej, Demko, Bystroň, S. Vaňo, Kubánka (všetci Sabinov), Rejta, Praščák, Chýrik, Kapláč (všetci Sobrance), Maliňák, Vaško (obaja Sp. Podhradie), Fiľarský, Paňko, Reiter, Krochta, Medvec, Ličko (všetci Stropkov), Kurilec, Kaleja, Soušek (všetci Svidník), Grac, Dzureň, Piga, Doša (všetci Šaca-Brekov), Kandala, Varga, Kútny, Comoš, Sobek (všetci Topoľany), Máthe, Bugoš, P. Beliš, Pribiš, Marchevský, Jendruš, (všetci V. Šariš), Verešpej, Dulovič, Ma. Palguta, Krempaský (všetci V. Tatry).
Vlastné góly: Gutič, Ličko (obaja Sobrance), Študenc, Dzureň, Kovaľák (všetci Šaca-Brekov), Firda (Topoľany), Bystroň (Sabinov).

Presne mierili iba oslávenci

Súboj do nedele bezprostredných susedov v tabuľke (6. V. Tatry, 7. Barca) priniesol vyrovnaný futbal, ktorému trochu chýbal pohyb vo vyšších obrátkach. Nie div. Nad barčianskym štadiónikom pálilo slnko ostošesť, a tak zrýchleného pohybu sa diváci dočkali iba keď všetci aktéri smerovali k občerstveniu.

KOŠICE. Samozrejme, trochu sme to prehnali, ale zápasu naozaj chýbal ten správny náboj.

Góly padli v nadstavenom čase

"Možno aj preto, že rozhodca hru pomerne často a niekedy naozaj zbytočne kúskoval," rozhovoril sa pri odchode zo zeleného trávnika jediný strelec domácich Marko Švec. Ten oslávil okrúhlych dvadsať rokov iba pred týždňom, a tak si sám venoval trochu oneskorený darček. "Veru, nepatrím k pravidelným strelcom. V Barci to bol vôbec môj prvý zásah medzi dospelými, a tak mám z neho veľkú radosť, i keď mi ju hostia v závere trochu pokazili, keďže nakoniec neznamenal naše víťazstvo. Po plnom zásahu v Sabinove spred týždňa sme chceli tri body potvrdiť aj doma, ale nepodarilo sa. Mal som pocit, že rozhodca tých nadstavených minút doprial hosťom až priveľa," rozhorčoval sa mladý stopér Barčanov. Museli sme ho upokojiť skutočnosťou, že časomer v druhom polčase naozaj haproval, a tak uvádzal do pomykova všetkých prítomných. Ale určujúce sú hodinky arbitra, a tak treba stále hrať naplno až do jeho záverečného hvizdu. Nakoniec, i sviatočný strelec domácich skóroval až po uplynutí prvých 45 minút. "To hej, to uznávam. Ďuro Giba mi pekne posunul loptu a mne neskutočne sadla," predsa len sa upokojila mladá krv, ktorá ešte dodala: "Dúfam, že to nebude nadlho posledný gól. Mal som zdravotné problémy, a tak som toho na jar veľa nenahral. No už by to malo byť lepšie. Aj s našimi bodmi za víťazstvá. Škoda. Takýto zápas by sme nemali nevyhrať. Takto sme včera narodeniny oslavujúcemu prezidentovi I. Baloghovi ušetrili na prémiách," usmial sa na záver barčiansky sympaťák.

Dal si darček k narodeninám

S oslávencami sa včera roztrhlo vrece. Aj strelec vyrovnávajúceho úspechu hostí Ľubomír Krempaský mal čo sláviť. Nielen bodový gól v poslednej chvíli, ale aj nedeľňajšie 29. narodeniny. "Hej, padlo mi to vhod. To sa nepodarí každý rok. Dal som si takýto darček. Len ma to bude stáť trochu viac. Po ceste to oslávime aj so spoluhráčmi," tešil sa taktiež netradičný strelec V. Tatier. Ako skúsený hráč mal na súboj odlišný názor, ako jeho oslavujúci proťajšok. "Podľa mňa, boli sme v prvom polčase lepším tímom, no v závere sme nečakane inkasovali. Paradoxne, keď hru po prestávke lepšie kočíroval súper, skórovali sme my. Taktiež v nadstavenom čase. Mne to vychádza, že deľba bodov bola spravodlivá," nenechal sa uniesť prílišnou eufóriou tatranský obranca. Nás ešte zaujímalo, či takúto akciu majú zverenci trénera Wikartovského natrénovanú, lebo vyzerala dobre. Akoby zahratá naslepo. "Tak to až tak celkom nie. Ale s podobným úmyslom zahrávame prudké lopty pred súperovho brankára. Niekedy je to o šťastí, veď lopta sa do siete môže dostať aj od brániacich hráčov. Tentokrát Verešpejov center našiel moju hlavu. Chvalabohu, že naša snaha nevyšla nazmar," vydýchol si šťastný strelec, ktorého do šatne sprevádzalo priateľské potľapkanie po pleciach primátora V. Tatier Jána Mokoša.

Rudolf Rondzik

Sériu bez víťazstva pochovala Krásna za pätnásť minút

MFK Krásna nevyhral od 12. kola, no na pôde MŠK Tesla Stropkov tento fakt v podaní jeho hráčov nebolo vidieť.

STROPKOV. Hostia podporení výkonom brankára D. Tkáča rozhodli o osude stretnutia v priebehu necelej štvrťhodiny.

Slalom s 5 hviezdičkami

Hráči MFK Košice – Krásna čakali na víťazstvo od 12. kola, keď na svojom trávniku zdolali Svidník. V poradí ôsme víťazstvo v aktuálnej sezóne si Krásna pripísala na konto na pôde MŠK Tesla Stropkov. V prvom polčase boli lepším a nebezpečnejším tímom domáci. Hoci M. Fečko dostal v 43. min. Stropkovčanov do vedenia, hostia nezvesili hlavu a v druhom polčase trpezlivo kráčali za svojím cieľom. Účet Krásnej otvoril v 70. min. M. Chitava, ku ktorému sa v 82. min. pridal pohodlne po rohovom kope M. Korfanta a najkrajšiu akciu v stretnutí predviedol o dve minúty Lukáš Surgent. Po akcii R. Človečka ho vysunul D. Kičura. Útočník hostí si najskôr posadil obrancu, následne aj súperovho brankára a s rukami nad hlavou zasunul loptu do prázdnej brány.
"V prvom momente som sa snažil vylepšiť si svoju pozíciu a keď som videl, že aj brankár sa hádže na zem, loptu som si zasekol. V tej chvíli nebol v pokutovom území súpera žiadny z mojich spoluhráčov a preto som musel akciu riešiť individuálne. Som rád, že to vyšlo, lebo Stropkovu už neostal čas na zvrat," opísal gólový moment Lukáš Surgent.

Koniec série

Krásna sa mohla v prvom polčase oprieť v prvom rade o výkon brankára D. Tkáča, ktorý držal hostí svojimi zákrokmi nad vodou. Po zmene strán Stropkov preradil na nižší stupeň a rýchlonohí hráči súpera si začali hľadať cestu k bráne J. Biroša. Realizácia brejkových situácií bola v podaní Krásnej na učebnicovej úrovni a preto si hostia víťazstvo v zaujímavom stretnutí zaslúžili. "Na úvod musím povedať, že nás viackrát podržal brankár D. Tkáč, ktorý chytil 3 – 4 góly, vďaka čomu sa aj nám v poli hralo lepšie. Mal som pocit, že začíname mať navrch kondične a tento fakt sme chceli využiť v náš prospech. Postupne sme sa presadzovali z protiútokov a nakoniec sme náš výkon dokázali potvrdiť troma gólmi. Keďže sme nevyhrali dvanásť zápasov za sebou, chceli sme dnes uhrať aspoň remízu. Vyhrali sme 3:1 a o to spokojnejší budeme na ceste domov," odfúkol si L. Surgent.