Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra
2. LIGA

Prešov, Spišská i Lipany bodovali

Cez víkend sa hrali zápasy 2. futbalovej ligy

Jediný. Gól Mariána Maxima v 24. min. bol jediným svetlým momentom celého stretnutia proti Podbrezovej.Jediný. Gól Mariána Maxima v 24. min. bol jediným svetlým momentom celého stretnutia proti Podbrezovej.(Zdroj: jope)

Sp. Nová Ves - Podbrezová B 1:0 (1:0)

SP. NOVÁ VES. V sobotňajšom zápase hostili Spišiaci mužstvo rezervu prvoligovej Podbrezovej, ktorí boli na desiatom mieste tabuľky. Ciele pre domácich boli jednoznačné. Novovešťania začali zápas svižne a už v 6. minúte to skúšal Čomič, ale jeho strela smerovala iba na brankára hostí. Ďalšiu možnosť spálil domáci Čekovský. V 24. minúte domáci kapitán Maxim po rohovom kope vyskočil najvyššie a hlavou zaznamenal vedúci gól 1:0. V 38. minúte mohol domáci Stadnyk zvýšiť náskok, no strela z jeho kopačky išla len mimo Gašperanovej brány.
Domáci do druhého polčasu nastúpili dosť aktívne v 53. minúte mal dobrú šancu domáci Petruš, no brankár Podbrezovej bol na mieste. V 62. minúte sa znova pokúšali domáci zvýšiť vedenie, ale lopta z Horváthovej hlavy smerovala do stredu brány na pripraveného hosťujúceho brankára. V 71. minúte domáci Petruš nemieril presne a jeho pokus skončil mimo brány hostí. Od tohto momentu sa domáci futbalisti snažili o ubránenie výsledku. Podbrezovčania sa snažili vyrovnať hlavne po rýchlych a nebezpečných protiútokoch alebo zo striel z väčších vzdialeností. Do väčších príležitostí sa hostia za celý zápas nedostali. Domáci si po taktickom výkone tri body za víťazstvo 1:0 zaslúžili.

Gól: 24. Maxim. ŽK: Sirko, Kandráč, Horváth - Boháčik, Lang. Rozhodca: Kakaščik
Divákov: 200. Spišská Nová Ves: Tököly - Petruš, Pavlík, Maxim, Stadnyk (71. Stanislav), Sirko, Hamráček(79. Kováč), Kandráč, Čekovský, Čomič, Horváth.
Podbrezová B: Gašperan, Turňa, Boháčik, Horváth, Tlelka, Zvara, Lang, Betka, Podio Pablo, Švihla (80.Wiener), Arandelovič.

L. Kotrady

Prešov B - Bánová 4:0 (2:0)

Rezerva 1. FC Tatran sa vypla k dobrému výkonu a zaslúžene sa tešila z vysokej výhry. Prešovčania od začiatku zápasu diktovali tempo hry a svojou aktivitou získali aj územnú prevahu. Už v ôsmej minúte Bernardo peknou hlavičkou prekonal brankára hostí. Domáci ani v ďalších minútach nepustili hráčov Bánovej do vážnejšej šance, prezentovali sa peknými akciami, ktoré zakončovali streľbou. V 22. minúte Bernardo vo výhodnej pozícii trafil len brankára Adamčíka. V 33. minúte po rýchlej akcii Pribulu a prihrávke Cicmana dal druhý gól Prešova Leško. V úvodných minútach druhého polčasu hostia zvýšili obrátky, dať čo i len kontaktný gól sa im však nepodarilo. V závere zápasu sa opäť gólovo presadili domáci. V 78. minúte obranca hostí Dušan Ďuratný fauloval v šestnástke Bernarda, ktorý bol v šanci a Kobylík z bieleho bodu nezaváhal. V nadstavenom čase druhého polčasu spečatil výhru Prešovskej rezervy svojím druhým gólom Kobylík.

ŠTATITIKA
Góly: Kobylík 2 z 11 m., Bernardo, D. Leško. ŽK: D. Leško resp. Mano, D. Ďuratný. Rozhodca: Gál. Divákov: 65. PREŠOV: Al. Rashidi (87. Poláček) - Hatok, Piter-Bučko, Krajník, D. Leško - Pribula, Janev, Kobylík, Drakul - P. Cicman (67. Kozák), Bernardo (81. Kentoš). BÁNOVÁ: Adamčík - D. Ďuratný, Povinec, Minárik (83. Podhradský), L. Ďuratný (68. Kosa) - Ďurica, Hýll, Škrobák, Pleško (55. Spalmašek) - Mano, Labuda.

(jc)

Lipany - St. Ľubovňa 3:2 (1:1)

LIPANY. V tomto zápase začali domáci náporom, no boli to hostia, ktorí sa po chybe domácej obrany ujali vedenia v 7. min. Gálikom. Domácimi to trochu otriaslo a hosťujúci Dlugoš v 15. minúte z dobrej pozície strelil vedľa bránky Vaška. Domáci sa snažili tento nepriaznivý stav zmeniť. Blízko k tomu bol v 30. minúte Andraščík, no jeho peknú strelu brankár Bičúš vyrazil na roh. Vyrovnanie prišlo v 36. minúte, keď Andraščík zahrával trestný kop asi z 20 metrov a jeho strela si našla cestu do siete ponad múr hostí. Ten istý hráč v 39. minúte vystihol prihrávku Mariančíka a šiel sám na Bičúša, no jeho strela išla tesne vedľa pravej žrde bránky. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim, keď po spolupráci Šuhaja s Hudým a následnej prihrávke dal Ľ. Jacko vedúci gól. Ľubomír v 47. minúte. V 55. minúte mal dobrú príležitosť hosťujúci Pida, no jeho strela bola nepresná. Potom prišli veľké chvíle brankára hostí Bičúša, ktorý v rozpätí od 65. minúty až po 70. zneškodnil tri čisté gólové šance Andraščíka a Ľ. Jacka. Pravidlo nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 72. minúte, keď hostia zahrávali rohový kop a odrazená lopta sa dostala ku Kosturkovi, ktorý vystrelil spoza šestnástky a vyrovnal na 2:2. V 88. minúte domáci zahrávali rohový kop a po hlavičke Sekeráka lopta trafila ruku obrancu hostí, za čo rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Šuhaj bezpečne premenil. Nakoniec tento stav bol až do konca stretnutia.

Góly: 30. Andraščík, 47. Ľ. Jacko, Šuhaj z 11 m - 7. Gálik, Kosturko. ŽK: Sekerák, Pida. Rozhodca: Weiss. Divákov: 510. LIPANY: Vaško - Borza, Gomoľa, Chovan, Matej (55. Sekerák) - Pončák, Andraščík, Š. Jacko, Hudý (63. Drobňák), Šuhaj, Ľ. Jacko. ST. ĽUBOVŇA: Bičúš - Štieber, Havlišin, M. Mariančík, Šimulka - Kosturko, Kupec, Galik, Petrus (78. Sekelský) - M. Pida, M. Dlugoš.

P. Šuhaj

Chudobné víťazstvo

SP. NOVÁ VES.V tretiu májovú sobotu sa na Spiši predstavilo B-mužstvo Podbrezovej. Opäť s veľkým prehľadom, dobrou obranou a taktickým výkonom domáci si pripísali na svoje konto tri body.

Menšie obavy

Ťažko bolo pred stretnutím povedať, že Spišiaci sú v tomto súboji favoritom. Očakávalo sa, s akým kádrom vybehnú na trávnik hostia. "Každé B-mužstvo v našej súťaži je veľmi nepríjemným súperom. Stále nevieme, či nastúpi posilnené o hráčov z áčka. Proti Podbrezovej to bol konečne dobrý zápas, ale hlavne výsledok," povedal po zápase kapitán FK Spišská Nová Ves Marián Maxim. A práve Maxim bol po súboji maximálne spokojný. Jeho gólová hlavička rozhodla o trojbodovom zisku. "Rohový kop bol veľmi dobre kopnutý. Musím priznať, že z mojej strany tam bol aj kus šťastia," opísal gólovú situáciu M. Maxim.

Gól poškodil

Znie to paradoxne, ale Maximov gól narušil ďalší priebeh duelu. Hostia len sporadicky ohrozovali domácu bránu, hrali nevýrazný a slabý futbal. K nim sa postupne pridali aj Novovešťania a tak pre všetkých aktérov na ihrisku aj v hľadisku bol záverečným vykúpením posledný hvizd hlavného rozhodcu. "Možno ten gól aj tak trochu uškodil ďalšiemu priebehu stretnutia. Hostia sa príliš nesnažili, my sme sa sústredili na obranu. Síce boli tam ešte nejaké gólové šance z našej strany, ale nakoniec to bolo také chudobné víťazstvo," dodal kapitán Spišiakov.

Jozef Petruška

Dolný Kubín - Trebišov 1:0 (1:0). Gól: 27. Sadžakov, rozhodoval: Mojsej, 500 divákov.

Tur. Teplice - Žilina B 0:2 (0:0). Góly: 70. Bajza, 80. Čekovič, rozhodoval: Anguš, 200 divákov.

Najlepší strelci

9 gólov: Ľ. Jacko (Lipany), Savič (D. Kubín)

8 gólov: Kostúrik (Podbrezová B), Páleník (Žiar), Ľ. Rusnák (Trebišov)

7 gólov: Dlugoš (St. Ľubovňa), Stadnyk (Sp. N. Ves)

6 gólov: Michalík, Gavlák (obaja Čadca), Kočiš, Maťaš (obaja Poprad), Šavol (Tur. Teplice)

5 gólov: Orávik (Žiar), Sninský (Trebišov), Žifčák(Poprad), Šamo (Vranov), Tomko, T. Bartoš (obaja L. Mikuláš), Capko (Trebišov)

4 góly: L. Balluch, Olejár (obaja L. Mikuláš), Bendík (Poprad), Mitura (St. Ľubovňa)
Kubáni, M.Kubala, Čarnota (všetci D. Kubín), T. Pančík (B. Bystrica B), Eliaš (Prešov B), Karakačanov (Žiar), Matej (Lipany), Aľušík, Toporčák (obaja Trebišov), Kaplán (L. Mikuláš), Jakubec (Čadca), Kandráč (Sp. N. Ves)

3 góly: Bella, D. Savič (všetci L. Mikuláš), M. Toth, Štuber, V. Gajdoš, Jarabica, Laksík (všetci B. Bystrica B), Gajdoš, Horváth, Riapoš, Stanislav (všetci Sp. N. Ves), Lukáč, Guman, (obaja Trebišov), Rams, Pitoňák, Maťaš, Michlík (všetci Poprad), Čekovič, Karoglan, Bajza (všetci Žilina B), Mariančík, Mitura (obaja St. Ľubovňa), Koleno, Kravárik (obaja Tur. Teplice), Tomáš (Žiar), Frátrik (Bánová), Adam, Vožný (obaja Vranov), Šuhaj (Lipany).