ré obhajujú z júna 2004, si udržia, ale zaslúžia si ich asi podobne, ako Robert Fico titul krízový manažér roka 2009...
Takzvaná dohoda, ktorú uzavreli v sobotu Csáky s Bugárom, teda že si dávajú odklad do 13. júna, znamená presne toľko, že vnútorný konflikt implantovali do kampane, čo práve v sobotu začala, ako hlavnú tému. Rozumiete: Keby sa tí štyria voliči, ktorí prídu na nejaký míting, nemali kandidátov na čo pýtať a hrozilo trápne ticho, situáciu zachráni otázka, "a čo nového medzi Csákym a Bugárom?" Eventuálne "a kedy vznikne nová strana??" Tak sa robí propaganda. Ktorý Maďar by už neutekal ozlomkrky k urne, aby hodil lístok strane, ktorá práve rieši otázku, či je alebo nie u nich doma "lož pracovná metóda"? Tak tomu sa hovorí harakiri po maďarsky.
Z Bélu vyžarujú rôzne chute, len nie vôľa k návratu."
Hoci podľa Csákyho k dohode "chýbali iba tri milimetre", pat z Rožňavy sa dá čítať v prvom pláne tak, že rozpad SMK je posunutý za kampaň. Keby praskli dvermi tu a teraz, 16. mája, Bugár a spol. by si popularitu medzi Maďarmi zrejme nezvýšili. A zlý výsledok vo voľbách by ani nevedeli tak jednoducho natrieť na Csákyho nafarbenú hlavu... Je evidentné, že z Bélu vyžarujú rôzne chute, len nie vôľa k návratu. Možno ju má a skrýva, ale to teda veľmi dobre... Niežeby si Csáky zaslúžil jedno pekné slovo, ale aranžmán celej zápletky ukazuje od začiatku réžiu hry na ostrú koncovku. Zvyšovanie nátlaku na vedenie formou vystupovania zo strany je predsa nevratný krok, ktorý robia podporovatelia Bugára v regiónoch. Treba si uvedomiť, že ak by cesta späť možná bola, tak azda do okresnej organizácie, ale nie na kandidátku do parlamentných volieb 2010. Že? Keby nečakali vznik novej strany, pálili by za sebou normálni ľudia takto mosty v situácii, keď ešte akože nemôžu vedieť, či Bugár sa vráti do klubu, alebo nie.... Možno vedia čosi oni...
Iste, na strane druhej Bugár navrhoval vznik straníckej platformy, čo je štandardné riešenie takejto situácie. Prečo sa nevedeli dohodnúť ani na frakcii, sa z filtrovaných informácií nedá vytušiť. Ak samotný princíp "frakcionárstva" Csáky pripúšťa, tak akýsi chodníček ku kompromisu ešte byť môže. Ak teda celá platforma nie je len bublina. Definícia Bugára, že nemá byť "ideologická, ale politická, aby tí, ktorí majú iný názor na konkrétne veci, aby to mohli povedať", je úplne zmätočná. Práve "iný názor na konkrétne veci" absentuje u Bugára zo všetkého najviac. Stále zostáva dlžný odpoveď, že aký je vôbec politický obsah konfliktu. Teda mimo toho, že Csákyho partia vyšachovala priateľov Bugára z pozícií v SMK. Spor je čisto mocenský a mimo Fica vyhovuje len tým kabinetným tvorcom politiky, ktorí si vysnívali stranu Radičová-Bugár, keďže sa definitívne dovtípili, že cez Dzurindu sa k vplyvu a tanieru ani po júni 2010 nedostanú.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.